Alchymistova šifra

Alchymistova šifra https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355141/mid_alchymistova-sifra-Ivx-355141.jpg 5 217 66

Alchymistova šifra série

Nikomu neprozraď, co jsem ti dal." Dokud Christopher Rowe neobdržel toto tajemné varování, učil se řešit složité šifry a hádanky, vyráběl účinné léky, lektvary a zbraně a vůbec byl jako učedník u mistra Benedikta Blackthorna celkem spokojený. Pak však začne londýnské lékárníky pronásledovat záhadný kult. Umírají lidé a nebezpečí se přibližuje k jejich obchodu. Christopher bude muset přijít celé věci na kloub a řádění zla zastavit!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Blackthorn Key , 2015

Lucinka1307
11.02.2018 5 z 5

Kniha byla zajímavá. Byla napsána tak že ubývala ani jste nevěděli jak. Je psaná v ich formě což já mám velice ráda a dokážu se tak mnohem lépe ponořit do příběhu. I když některé věci co se tam děli mi přišli na tu dobu ve které se kniha odehrává ale to se dá jednoduše přehlédnout.
První díl se mi líbil ale nevím jestli budu číst i dvojku jelikož prostě mi tam bude chybět jedna postava kvůli které jsem tu knihu četla a taky ani téma o čem to bude. Ale první díl mohu jen doporučit.

Jaruš7
29.01.2018 5 z 5

PA RÁ DA, s důrazem na každou slabiku.
Vzorové ztvárnění, bez čar a kouzel.
Tajemství uvnitř jiných tajemství, šifry uvnitř šifer.
Jsem dokonale zaháčkovaná.
Londýn, XVII. století, náboženský rozkol, pletichy politické i cechovní, sirotek - lékárnický učeň si musí poradit s osudovými ranami a výzvami jen s tím co zná, cech je vysoce vážený, neboť nejen léčí a zkoumá, ale objevuje nové přírodní zákonitosti hmoty a její účinky na život.
Tajné znalosti biologie, alchymie a astrologie, jsou pod spoustou šifer chráněny pro případ zneužití - Boží oheň. (Síla Boha).
Alchymista je ten co zná víc, jen srdce na správném místě a talent - znalosti rozvinout v akci.
Citát:" Erb nesli na zádech dva zlatí jednorožci a pod nimi bylo rozvinuté motto lékárníků : OPIFERQUE PER ORBEM DICOR. Po celém světě mne zvou tím, kdo přináší pomoc."
Další díl - Alchymistova šifra - Znamení moru.
Opravdu fajnový, bonus - šifrovací tabulky.

begoni
13.01.2018 5 z 5

Fantastické, napínavé, prostě skvělé...
A grafická úprava - jednoduše mistrovské dílo!

Pajii
10.01.2018 5 z 5

I když je to klasifikovano jako kniha pro mládež, tak mne doslova pohltila. Dostala jsem ji k vánocům a už se nemůžu dočkat pokračování.

Je suprove napsaná a hned mně pohltila do děje a musela jsem číst dal a dal. Výborně napsané že jsem do konce nevěděla kdo za vším stal.

Gibis
15.12.2017 5 z 5

Paráda :) Napínavé od začátku do konce, moc jsem si to užila a pokračování si ujít nenechám! Povedené dílko :)

DariDerek
24.11.2017 5 z 5

Po této knize jsem sáhla z důvodu její nádherné obálky. Lákala mě, jako by na mě volala, ať si ji přečtu. A vůbec toho nelituji! :-)