Alchymistova šifra

Alchymistova šifra https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355141/mid_alchymistova-sifra-Ivx-355141.jpg 5 217 66

Alchymistova šifra série

Nikomu neprozraď, co jsem ti dal." Dokud Christopher Rowe neobdržel toto tajemné varování, učil se řešit složité šifry a hádanky, vyráběl účinné léky, lektvary a zbraně a vůbec byl jako učedník u mistra Benedikta Blackthorna celkem spokojený. Pak však začne londýnské lékárníky pronásledovat záhadný kult. Umírají lidé a nebezpečí se přibližuje k jejich obchodu. Christopher bude muset přijít celé věci na kloub a řádění zla zastavit!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Blackthorn Key , 2015

Atlantis
01.12.2020 4 z 5

Obrovské překvapení. A milé překvapení k tomu. Alchymistova šifra je naprosto skvěle napsaná, nemá potřebu se zdržovat u každého kanálu, nepopisuje každý stromeček a domeček. Tady se prostě jede. Děj se valí dopředu, organicky na sebe navazuje a navíc v sobě obsahuje tak akorát tajemství, aby vás udržel napnuté. Navíc, pokud si opravdu chcete zaluštit a namáhat mozek, tak všechny šifry jsou řešitelné s tím, co víte.

Adrcan
20.10.2020 5 z 5

Výborná kniha

Dorota09
19.10.2020 5 z 5

Napínává od začátku až do konce, moc se mi líbila mohu jen doporučit.

Ciarra
13.09.2020 5 z 5

Ač už věkově tomuto žánru neodpovídám, knížka byla chytlavá hned od začátku, stejně jako humorná i napínavá. Autor líčí Christopherova dobrodružství a emoce tak, že máte pocit, jako byste stáli vedle něj. Chystám se na druhý díl a doufám, že bude minimálně stejně tak čtivý jako první.

Wasdy
02.09.2020 4 z 5

Tato kniha byla pro mě zajímavá svým vzhledem i názvem její příběh mě mile překlapil. Rozhodně doporučuji. :D

Eliska.B
26.08.2020 5 z 5

Kniha s krásnou obálkou. Je pěkně napsaná, hned mě pohltila a já musela číst dál a dál. Tajemství, šifry, napětí. Do konce jsem nevěděla, jak to skončí. Super kniha

Awča
20.08.2020 5 z 5

Jsem mladá již delší dobu, takže ne tak úplně cílová skupina, ale kniha mě neskutečně bavila. Sedlo mi úplně všechno, napínavý příběh, vykreslení cechu a lékárníků, luštění záhad i věrné přátelství.
Jdu bez otálení na druhý díl.

kokrokr
18.08.2020 3 z 5

Proti slovnímu projevu nemám námitek, celkem dobrý průměr. Co ale skřípalo byla dějová linka, která je občas trochu kostrbatá a nelogická. Hlavní hrdina tu také uvažuje jako někdo mnohem starší a zkušenější a vzápětí jedná hloupě a nedospěle. Podobných chyb je v knize více a příběh tak trochu létá ode zdi ke zdi a nepůsobí soudržně. Tohle mohl autor ještě trochu propracovat. Je plno jiných příběhů, které jsou čtivější a literárně lepší.

Lidka22
13.07.2020 5 z 5

Skvělá napínavá

lucakuca
28.05.2020 5 z 5

Je dokonalá! Hltám ji jako vodu na Sahaře a chechtám se jako bych konečně spatřila Fatu Morgánu. Dobrodružné, napínavé, laskavé a vtipné. Jo!

DuSiČíst
06.04.2020 3 z 5

Po nadšených ohlasech jsem sáhl po knize, kterou jsem předtím vůbec nezaregistroval a hle - už jsou venku hned čtyři díly. Jupí?

Ani ne. Popravdě jsem chtěl něco, co by zapadlo na prázdné místo po Harry Potterovi, zkrátka odlehčenou, ale propracovanou "fantasy" (moje chyba, jde o příběh bez magie). Užuž jsem si doufal, že podle všeobecného mínění půjde o nadprůměr, který si nesmím nechat ujít.

Bohužel, pro Christopherův příběh jsem se nějak nedokázal nadchnout. Byl opravdu spíš pro děti-mládež než pro mládež-dospělý a chybělo mi v něm ... inu cosi. Postavy celkem šablonovité, ale zase příběh opravdu pěkné odsýpal, takže vcelku příjemná jednohubka.

Ale dalším dílům čas nevěnuji a jdu hledat něco, co lépe uspokojí mé čtenářské chuťové pohárky.

Ola-la
07.03.2020 5 z 5

Vyborne, ctive. Je tam dobrodruzstvi, tajemstvi, kamaradstvi, zahada i pratelstvi. Precetla jsem temer na jeden zatah. Za mne super!

Macev
05.03.2020 5 z 5

Skvělé, zpočátku jednoduché, ale děj vtáhne, moc se mi líbila

PetraaMatouš
05.02.2020 4 z 5

U této knihy, přiznám se, váhala jsem. Koupit, nekoupit. Bála jsem se, že bude moc dětská. To nemyslím zle. Jen sem potřebovala knihu u které přijdu na jiné myšlenky. Knize se to podařilo a já s klidem mohu přejít na druhý díl.

Děj je psaný jednoduchou formou a srozumitelně. Občas proběhl okolo vtip. Hodně mi to připomíná Holmese.

Ellis03
01.02.2020 5 z 5

Ani bych nerekla, ze je to kniha pro mladší čtenáře. Určitě ne jenom pro ně. Četla se moc Dobre. Od začátku do konce byla napínavá a těším se na další díl.

JituleK
20.01.2020 5 z 5

Třebaže je tato knížka pro děti, mně se moc líbila.

Irena77
29.12.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Za mě prostě super.

Sianka
07.12.2019 5 z 5

Stále jsem odkládala čtení, až budu mít náladu na tento typ knížky, a dobře jsem udělala. Zhltla jsem ji velmi rychle a začala pokukovat po dalších dílech. Zajímavé reálie, drsné okamžiky, šifry a tajemství, vše do sebe umně a čtivě namícháno. Doporučuji.

Da.ra
07.07.2019 5 z 5

Ze začátku kniha působí jako dětské čtení, které třeba dospělého nemusí zaujmout. Ale po pár stránkách už jsem se nemohla odtrhnout. Po dočtení jsem si šla v pozdní večerní hodinu ihned objednat další díl. Ještě že eknihu máte ve čtečce do pěti minut. Všem doporučuji, velmi čtivé, na dovolenou ideální.

pipa36
27.05.2019 5 z 5

Sice je to román pro mládež, ale i dospělý si přijde na své. Příběh se odehrává v historickém Londýně, kde se sirotek jménem Christopher stává učedníkem mistra lékárníka. Jeho život tak nabere úplně jiný - nový a vzrušující směr, ale pouze do té doby, než je jeho mistr zákeřně zavražděn.
Velmi dobře se to četlo, myslím, že v této sérii budu pokračovat. Dávám 5*.