Alchymistova šifra

Alchymistova šifra https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355141/mid_alchymistova-sifra-Ivx-355141.jpg 5 217 66

Alchymistova šifra série

Nikomu neprozraď, co jsem ti dal." Dokud Christopher Rowe neobdržel toto tajemné varování, učil se řešit složité šifry a hádanky, vyráběl účinné léky, lektvary a zbraně a vůbec byl jako učedník u mistra Benedikta Blackthorna celkem spokojený. Pak však začne londýnské lékárníky pronásledovat záhadný kult. Umírají lidé a nebezpečí se přibližuje k jejich obchodu. Christopher bude muset přijít celé věci na kloub a řádění zla zastavit!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Blackthorn Key , 2015

trudoš
16.05.2019 4 z 5

Svižný román pro mládež, spadající spíše do kategorie historické detektivky, než klasické fantasy. Už jen proto, že na reáliích si dal spisovatel docela záležet a tím jediným, co z toho dělá fantastiku, je trocha té alchymie. Rád bych ale zdůraznil, že historická stránka zde není slabinou, Kevin Sands rozhodně neupřednostňuje popisy středověkých kulis před tempem příběhu. Jen s těmi mládežníky je trochu na štíru, Liga uvědomělých maminek určitě radost mít nebude - poměrně slušně se tu vraždí a rozpáraní lékárníci jsou jen úvodem pro sekeru v obličeji nebo utržené končetiny. Nemůžu však říct, že by se tvůrce v násilí vyžíval, spíš to vyplývá ze samotné podstaty hrůzného dobrodružství.
Tohle je zkrátka jedna z těch knih, kterou neradi odložíte, dokud nebude dočtená. Zápletka je správně tajuplná, padouši extrémně prohnilí a nebezpečí vysloveně hmatatelné, přičemž velkým kladem pro mě byla i taková drobnost, že hrdina není revoltující puberťák, ale obyčejný kluk v nezáviděníhodné situaci.

BarkaS
25.03.2019 4 z 5

Spíš pro mladší ročníky (trochu mi připomínalo Hraničářova učně). Příběh mladého sirotka, který se dostane do učení a pak se na vlastní triko pustí do pátrání (víc prozrazovat potenciálním čtenářům raději nebudu), je čtivý, zábavný. Kdo chce, může se navíc zapojit do luštění šifer nebo se obdivovat nápaditým ilustracím.

zulka
19.03.2019 5 z 5

Dobrá kniha naučí se nebát smrti. Doporučuji

Annna333
12.02.2019 5 z 5

Tato kniha je jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla

ElfkaEleanor
09.02.2019 5 z 5

Brownovka pro mladsi rocniky, ktera je vsak ctiva i pro dospeleho. Peclive studium alchymistickych postupu a historickych pramenu se autorovy vyplatilo, dokazal to bravurne zuzitkovat a knihu nelze nez doporucit.

Noctua8
05.02.2019 4 z 5

Ačkoliv se jedná o dětskou knihu, je to milé čtení i pro dospělého. Jako oddechovka. Zajímavé vykreslení prostředí lékárnického cechu v 17-tém století a středověkých společenských poměrů. Pěkně rozšiřuje povědomí našich dětí. Nic odborného, přesto poučného... Velice oceňuji fakt, jak je popsané přátelství mezi Christopherem a Tomem... přátele přece neopouštíme ani když za to schytáme pár facek od herdek-táty :-)
S velkou chutí si přečtu i další díly.

any333
21.12.2018 5 z 5

Netuším, proč se mi poslední dobou dostávají do ruky knihy nějak související s Londýnem - možná si je sama vybírám - , ale tady jsem si byla jistá, že nešlápnu vedle. Měla jsem ze začátku jinou představu, jak se bude příběh odvíjet, ale hned po první kapitole jsem od ní ještě ráda upustila a nechala se unášet na řádcích o životě průšvihářského učně. A hned první výstup s dělem mě úplně rozsekal. Takový hloupý typ humoru u mě prostě má zelenou a na svou obranu dodávám, že mi toho chudáka medvěda bylo docela líto.
Bylo zajímavé pozorovat, jak se primárně dobrý život mění v něco, kdy se hlavní hrdina musel uchýlit k tomu, k čemu se uchýlil. Soucítila jsem s pánem, co ztratil a znovu nalezl syna, protože to možná všechno nespadalo do úplně skutečných událostí. Ony vlastně celkově charaktery zde dostaly takový prostor, aby si na ně člověk dokázal udělat takový posudek, jaký potřeboval, aby mohl předvídat. Co se týče postavy, co se jevila podezřelá už na začátku, tušila jsem, že to s ní nějak souviset bude, neřekla bych ale, co všechno se za tím skrývá a co se vlastně v konečném měřítku jedná.
Samotná spletitost intrik a odkazu Christopherova mistra mě dostávala docela často, ale byla jsem ráda, protože tím příběh v mých očích přibýval na atraktivitě. A jak se opatrně ukazovaly náznaky na to, co se hlavní hrdina snažil marně najít, byla jsem skutečně napjatá, jak to celé dopadne.
Finále bych označila jako správné 'bum', které se odvíjelo podobně jako u filmů, což mi ale vůbec nevadilo. Popravdě bych se někdy velmi ráda dostala i k zbývajícím dílům, tak doufám, že se mi to povede.
A jen tak mimochodem; byla jsem jediná, kdo přemýšlel, že by doopravdy nějaký ten alchymistický trik docela rád provedl? Ale když už tam napsali to varování, tak proč se proti tomu vzpouzet, že?

leonessa
04.12.2018 5 z 5

Úžasná kniha zejména pro kluky, odpovídající doporučenému věku. Syn z ní byl nadšený, vlastně jsme ji oba přečetli jedním dechem.

Salamon
08.11.2018 5 z 5

Super.

petuzla5591
13.10.2018 5 z 5

Pecka! Nemohla jsem se od děje odtrhnout. Chrisropher je skvělá postava.

Bastlik152
12.10.2018 4 z 5

Pro děti fajné.

piquillio
05.07.2018 5 z 5

Skvělá přímá kniha, která se nebrání hrůze i něžnosti. Hlavní hrdina si umí čtenáře snadno získat.

tichoslapek_
15.06.2018 4 z 5

Moc se mi líbilo lékárenské, potažmo alchymistické prostředí. Děj plynul velice rychle a stejně rychle se i četl. Než se člověk naděje je konec knihy. Christopher je ale sympaťák, a tak se s ním vydám i do druhého dobrodružství - Znamení moru, které vyjde tuším 19.6.

berka4151
14.06.2018 5 z 5

Styl psaní je samozřejmě jednoduchý, přímočarý, jak je u dětských knih zvykem. Děj ale po pomalém rozjezdu chytne a nepustí, dokud nejste na poslední stránce. Už se těším na další díl a nové dobrodružství.

Nelly
09.04.2018 4 z 5

Knihu musím ohodnotit vlastně dvakrát - kdybych byla jedenáctileté dítě, pro které je kniha primárně určena, výskala bych radostí a hodnotila pěti hvězdičkami - dobrodružství, záhady, šifry a alchymie. Jelikož jsem dětským střevíčkům už dávno odrostla, hodnotím jen 4 hvězdičkami, a to právě kvůli stylu psaní - byl opravdu určen dětským čtenářům. Jinak námět a zapracování alchymie do knihy je skvělý. Jen si neodpustím faktickou poznámku - v tabulce symbolů jsou špatně přiřazeny kovy u planet - Venuši odpovídá měď a Saturnu olovo, ale to zaujme jen ty, kdo četli nějaké alchymické nebo astrologické knihy, knize to na čtivosti samozřejmě nic neubírá.

Akneldam
03.04.2018 5 z 5

Tahle knížka mě opravdu bavila. Je pravda že když jsem jí dostala k Vánocům moc mě nepřitahovala, a tak jsem četla abych udělala mámě rados. Pak se ale dostavil zvrat. Po třetíapitole mě to opravdu chytlo. Četla jsem v autě( smozřejmě jako spolujezdec ) o přestávkách doma místo učení prostě vždycky když byl čas. Vřele doporučuju děj je napínavý a velice oryginální. Akorát jsem se jednou ztratila v ději, ale v další kapitole jsem se zase našla.

AgnessN.R.
19.03.2018 5 z 5

Šifry a hádanky jsem vždycky milovala, ale ne a ne najít nějakou tu dokonalou knížku o nich (chápete?:)
No a jedna návštěva knihovny a nalezení přesně té knížky, kterou jsem hledala!
A zjištění, že musím vyrabovat peněženku, abych ji měla doma, protože prostě je božííí

Ree
13.03.2018 5 z 5

Popravdě mě na tuto knihu nalákala její obálka. Ilustrace jsou fakt skvělé a věděla jsem, že ji musím mít v knihovně.
Ale i samotná knížka stojí za to. Je to přesně ten typ knihy, který děti přivádí ke čtení. Dva hlavní hrdinové, kteří za každé situace stojí při sobě, šifry, napětí a málo stránek. Byla to taková oddechovka, že jsem ji zhltla za jeden večer a určitě se těším na další díl.

DanielŠtěpán
10.03.2018

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl!

Mr.22
01.03.2018 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl!