Alchymista

Alchymista https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424340/mid_alchymista-hdm-424340.jpg 4 882 127

Nicolas Flamel žil ve 14. století ve Francii a říká se, že objevil tajemství věčného života. Když zemřel, byla jeho hrobka nalezena údajně prázdná. Možná že nalezl recept na elixír života v knize starodávných kouzel a stále žije. Během let se stal ochráncem a strážcem knihy mága Abraháma, která mu nejen propůjčila dlouhověkost, ale také ho hmotně zabezpečila. S její pomocí je schopen vyrábět zlato z obyčejných kovů nebo drahokamy z obyčejných kamenů. Naneštěstí se kniha může stát v nepravých rukou tou nejmocnější zbraní proti lidstvu a celému světu. Přesně tak ji hodlá použít i Dr. John Dee, který knihu ukradne. Jediní, kteří mohou zabránit katastrofě, jsou dvojčata Josh a Sofie. Nevědí ještě, že o jejich osudu bylo rozhodnuto dlouho předtím, než se narodili. Oba totiž, jak bylo předpovězeno, mají moc rozhodnout závěrečnou bitvu dobra se zlem a zachránit nebo zničit řád světa.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Alchemist , 2007

bookcase
26.08.2011 4 z 5

Fantasy pro děti, ale mě nadchlo velice :)

tsal
15.05.2011 3 z 5

Alchymista, a předpokládám, že zbytek série na tom bude stejně, je hodně nenáročná fantasy spíše pro mladší čtenáře. Pokud od toho člověk očekává kvalitní literaturu, bude zklamán, jelikož autorovo psaní není dokonalé a ještě má co zlepšovat. Mě osobně nejvíce vadila absence dynamiky. Veškeré souboje a akce mají hlemýždí tempo způsobené příliš obsáhlým popisováním. Také trochu komicky působila nevyváženost postav, pokud jde o jejich jednání a myšlení. Nezletilá dvojčata se občas chovala úměrně svému věku a pak z nich najednou byli géniové a všeználkové, před nimiž by smeknul kdejaký učenec. Flamel, muž s mnoha zkušenostmi a pěknou řádkou křížků na hřbetě, na druhou stranu zase jednou opravdu působí jako starý a učený alchymista, ale pak bum a začne dělat hlouposti, které byste čekali spíše od jeho svěřenců. V závěru se proto zdá, že mezi ním a dvojčaty není v mentalitě téměř žádný rozdíl.
I přes tyto chyby se mi ale kniha četla snadno a neváhala jsem koupit druhý díl. Jen od toho prostě nesmíte očekávat moc.

Honey0105
27.03.2011 3 z 5

Já a čtení této knihy = dlouhá historie.
Začalo to asi před půl rokem. Mamka byla z knížky nadšená, tak jsem si řekla, že si to přečtu také. Fantasy mám poměrně ráda (hlavně poslední dobou v něm pořádně lítám), tak jsem ani moc neváhala. První týden = deset stránek. Poté jsem si dala čtecí přstávku, asi měsíční. Po měsíci jsem knihu s odhodláním vzala, že se prostě musím prokousat dál. Dostala jsem se někde na stranu 80. A musím se přiznat, že pak mi kniha ležela rozečtená v knihovničce půl roku. Příběhem jsem nebyla vůbec zaujatá a ještě nedávno jsem si myslela, že ani nedočtu. Je to pár dní, co jsem knihu zase popadla a opravdu jí dočetla.
První polovina knížky mě tedy vůbec nezaujala. Jednalo se o tak přeplácaný příběh, víceméně Eragon, Stmívání, Pratchett a mnoho dalších dohromady. Takovéhle věci já moc nemusím. Druhá polovina už ale byla lepší. Smířila jsem se s tím, že je to splácanina a byla jsem připravena na to, že na dalších stránkách začnou třeba mluvit auta nebo něco podobného. Pak už šlo čtení lépe a začalo mě to docela i bavit.
Hodnocení je opravdu složité. Takových 50% by bylo možná zasloužilých. Osobně bych nejdřív hodnotila jednou hvězdičkou, ale když se teď za dílem ohlédnu, tak mám dokonce i chuť rozečíst další díl, takže přeci jen hodnotím pozitivněji.
P.S.: Co mě z knihy zaujalo asi nejvíce byla Poznámka autora.

edie pepa 2
06.03.2011 5 z 5

z jeho knih Alhymista je to asi nejméně zajímavá kniha...

Drakira
12.02.2011

Opravdu povedená kniha

Zuzkanka
03.02.2011 4 z 5

Podle zde uváděných komentářů jsem očekávala bombu, ale nějak mě to extra neoslovilo. Není to špatné, ale čekala jsem víc.. uvidíme, co přinese druhý díl..

John
30.11.-0001