Alchymista

Alchymista https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413/bmid_alchymista-zdB-413.jpg 4 7319 964

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou – jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato – přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

O Alquimista , 1988

danielosbourne
20.02.2015 5 z 5

Moje 4 Coelhova kniha a po "Bridě" a "Veronika se rozhodla zemřít" jsem velmi příjemně překvapen. Na Coelha už sem zanevřel, ale Alchymista znovu otevřel zájem o tohoto autora. Santiagova cesta mě bavila a bylo to velmi oddychové čtivo. Na druhou stranu mohl Coelho trochu ubrat, co se životních mouder týče, protože se může místy zdát, že už tlačí moc na pilu a vzbudit tak nezájem o tuto knihu. Pro mě se Alchymista stal nejlepší knihou, co jsem od autora zatím četl.

MorriconeTheGod
19.02.2015 1 z 5

Naprostý souhlas se "zlovlkem". Jen si nejsem jistý, jestli je autor typ:
- Tak teď naservíruju lidem přesně to, co chtějí slyšet, zabalené v kýčovitém a co nejvíc prostoduchém příběhu, který se bude ale tvářit nesmírně alegoricky a filozoficky - a to se zlaťáky pohrnou

- anebo je to prostě jen zastuzený hipík, který tomu vážně věří.

Jedna hvězda protože mám rád magický realismus.

Fantastička
17.02.2015 5 z 5

Úžasná kniha, plná vět, které nutí člověka se zamyslet nad svým životem:) Také plná životních pravd. Moc dobře se četla a moc se mi líbila.

steffinka
08.02.2015 5 z 5

Skvela kniha, skvely autor.

panKubik
29.01.2015 1 z 5

Neustále jsem odevšad slyšel o skvělém Alchymistovi, s tím jsem jej také dostal jako dar k narozeninám. Prvním překvapením bylo, o jak útlou knihu se jedná, druhým překvapením, či spíše zklamáním, byla nízká úroveň jazyka, kterým byl román napsán. Spíše než celosvětově uznávaný román, mi to připomínalo moje slohová civčení na SŠ. I na samotném ději mi nepřišlo nic zajímavé, nic co by mě vniřně obohatilo. Popravdě si již ani nepamatuji o čem přesně to bylo, kromě toho, že měl sen (sen který se zdává ve spánku), šel za ním a pak se opět vrátil. Ale jak mi bylo vysvětleno, jsem holt materialista a duchovno je mi cizí :D.

kuba95
26.01.2015 3 z 5

Román kratšího rozsahu, podle mě psaný poměrně nízkoúrovňově, avšak přinášející v sobě důležité poselství o posvátnosti světa, ve kterém žijeme, a také o cestě životem, která by bez překážek nevedla vůbec nikam. Určitě stojí za přečtení.

Pajussska
25.01.2015 5 z 5

Krásná knížka :) Asi se nemůže brát úplně doslovně, ale já si při ní dost věcí uvědomila.

Patapuf
15.01.2015 3 z 5

Motivace pro někoho, kdo něco hledá.....

rabor
11.01.2015 1 z 5

Při mé práci v knihkupectví, mě začínal trápit fakt, že jsem nečetl jedinou knihu od tohoto nemálo čteného autora a snad díky směsi zvědavosti a hlouposti jsem se to rozhodl napravit. Ne, ani ty modrý čtverečky hojně se vyskytující u děl Coelha tady na databázi knih mi nebyly dostatečným varováním. Z počátku jen špatná pohádka začala postupně zabředávat do esoterického humusu, až se zcela utopila ve vychrleném množství samoúčelných životních mouder a esoterického nazdařbúh naskládaného klišé s cílem zapúsobit na masy nenáročných rádoby filozofických čtenářú. Naštěstí to bylo dost krátké, takže se sebezapřením a značnou mírou duševního flagelantství jsem to dočetl.

Když mi bylo patnáct, zdál se mi dvakrát za sebou naprosto stejný sen o tom, jak šahám spolužačce na kozy. Ani jsem nepotřeboval Coelha a bylo mi hned jasné, že je to "znamení!", to duše světa promluvila o mém Osobním příběhu. Neváhal jsem a poklad uchopil do ruky hned následujícího dne, ale spolužačka neměla pro múj Osobní příběh pochopení a kopla mě. Ano, dle intenzity bolesti jsem měl skutečně pocit, že nejenom ona, ale i celý vesmír se spojil, aby mě nakopal do koulí, až jsem se začal bát, jestli to nebude mít vliv na funkci rostlináře.

martunka
11.01.2015 5 z 5

Tohle jsem četla zhruba před deseti lety, tehdy mě to hodně ovlivnilo. Dnes si myslím, že autor si o sobě myslí, že rozumí všemu a to mě od něj odrazuje.

Atelis
08.01.2015 5 z 5

Ta kniha s pár stranami mi změnila život a pohled na něj. Je to pohádka, ale krásná...Doporučuji...

ema57
06.01.2015 4 z 5

Kniha je napsaná jako pohádka a to je možná to proč jsem si ji prostě nemohla oblíbit. Jako celek byla opravdu dobrá a plná úžasných metafor. Jen mě zkrátka nedokázala oslovit a za rok ani nebudu vědět o čem byla. Ale pro ty, kterým se líbil třeba Pán prstenů, Narnie a další knížky napsané pohádkovým stylem tak vřele doporučuji.
Jen jedna konkrétní výtka-v části kdy se Santiago přeměňoval ve vítr mi to přišlo hrozně náboženské. To zklamalo, protože už od začátku jsem si říkala jak je fajn že autor do toho neplete náboženství.......

BiiZet
05.01.2015 5 z 5

Totálně dokonalé. Kniha mě dostala na kolena. Skvělá metaforika i všechno okolo. Vřele doporočuji! :)

jackw
29.12.2014 5 z 5

Byl jsem ohromen..Coelho je vždy skvělý..

Clara del Valle
19.12.2014 odpad!

Informační hodnota této knihy je pro mne na úrovni bla-bla-bla.

Ricmont
13.12.2014 5 z 5

Když se mi tato kniha dostala do ruky tak jsem si pomyslel že za necelé tři a půl hodiny budu zde psát svůj názor. ovšem od doby co jsem knihu začal číst uplynulo několik dnů. I když knížka vypadá na venek malá má v sobě velký příběh který musíte pochopit postupně.
Alychimista nám totiž nevypráví osobní příběh protože to chce. Vypráví ho protože ví že ho chceme slyšet MY.

Adris
08.12.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a zanechala ve mě pěkný dojem.

Terunacte
07.12.2014 2 z 5

Ne a ne. Kniha se mi nelibila a trvalo mi strasne dlouho, nez jsem se dobrala konce. Ale i presto se mi libilo par myslenek, kvuli kterym jsem se donutila precist knihu do konce a za ktere davam dve hvezdicky.

feex8
05.12.2014 3 z 5

Zopar peknych myslienok. Aj ked sa kniha snazi tvarit "spravne" nieco na sposob maleho princa, nechyta sa nanho ani zdaleka. Ale neurazi.

Moje hodnotenie: 65%

Tess.96
28.11.2014 5 z 5

Knihu určitě doporučuji. Moc jsem od ní neočekávala a vážně mě překvapila. U čtení téhle knihy budete přemýšlet o svém životě jako nikdy předtím. Budete přemýšlet o svém Osobním příběhu a já jsem začala o svém životě přemýšlet v úplně jiném světle než doposud.

brazilská literatura

Paulo Coelho