Alchymista

Alchymista https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413/bmid_alchymista-zdB-413.jpg 4 7319 964

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou – jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato – přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

O Alquimista , 1988

nemer
20.05.2015 4 z 5

Jako dítěti se mi kniha velmi líbila, proto hodnotím vysoko. Ale dospělé čtenáře nutno upozornit, že se jedná o pohádku. Vůbec je zajímavé, že jsem měla tohoto autora v oblibě pouze v dětství, později kouzlo pominulo.

alcaaja
18.05.2015 5 z 5

cetla jsem ji prvne jako povinou cetbu a hned jsem si musela od nej sehnat dalsi knihy...dokonale!

milunka21
12.05.2015 5 z 5

ten konec :-D ale aspon se někam podival a poznal lásku :-)

elle.r
11.05.2015 1 z 5

Tato kniha mě donutila přemýšlet a toho si velmi cením, je děsivé, jak moc je, i přes svou pohádkovost, pravdivá. Geniální a přitom tak jednoduchá myšlenka.

tessinfinity
03.05.2015 5 z 5

,,Santiago namáhavě vstal a ještě jednou pohlédl k pyramidám. Pyramidy se na něho usmály a on se srdcem plným štěstí jim ten úsměv oplatil. Našel poklad.''

Kniha ukazuje, že nejdůležitější hodnotou v životě není bohatství nebo sláva, ale láska. Líbí se mi, že Santiago se jako člověk necítí oproti svým ovcím nadřazeně a ,,rozmlouvá'' se světem. Celkově je to podle mě příběh, ze kterého by se každý měl aspoň trochu poučit.

Bublinka.
30.04.2015 2 z 5

Kniha je velmi přeceňovaná. Alchymistu jsem dočetla při Dni nepřečtených knih. Nic převratného, co by mi změnilo život jsem se nedozvěděla. Nemyslím si, že bych knihu nepochopila. To, že když chci něčeho dosáhnout, musím zvednou zadek a něco pro to udělat, jsem věděla už před tím.
Trochu mi to knihu zkazilo, člověk od ní čeká víc, než pěknou pohádku. Kdybych od knihy čekala jen tu pohádku, byla bych nadšená.

Domuly
18.04.2015 3 z 5

Dlouho jsem se rozmýšlela jak vůbec knihu ohodnotit. Příběh Santiaga mě nenudil a spousta myšlenek se mi zalíbila tak, že jsem si je četla několikrát. Ti kdo hodnotí pouze příběh, tak asi budou zklamaní, ale mě se metafora života a naplněných či nenaplněných snů líbila. Věřím, že spousta lidí se po přečtení zamyslela, kam jejich život směřuje a co vlastně chtějí. Co mi do příběhu nezapadlo, bylo chlapcovo měnění ve vítr, to mi přišlo dost navíc a občas autor tlačil na pilu.

Lily28
02.04.2015 1 z 5

Bohužiaľ príbeh ako podľa šablóny, ktorú načrtáva kniha Tajomstvo od Byrne(ovej). Autor podáva známe veci štýlom, akoby na ne práve prišiel po niekoľkoročnej meditácii, neustále sa opakuje a napokon aj príbeh je veľmi predvídateľný. Pre mňa veľké sklamanie.

lordik
01.04.2015 5 z 5

Příběh, který se může číst mnohokrát a stejně v něm naleznu pokaždé něco nového.

lištička123
01.04.2015 5 z 5

Výborná knížka, četla jsem ji dvakrát. Dokáže čtenáře zastavit a zamyslet se nad svými postoji, hodnotami, nad svým životem.

olma
01.04.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Pohádkový styl mi sice moc nesedí, ale moudra jsou řečena příběhem a to se mi čte dobře. Každý, kdo chce si odnese do života něco nového.

radek0635
24.03.2015 5 z 5

Člověk, který ničemu nevěří a je klasický "zavrhovač", se Alchymista určitě bude zdát jako dílo napsané pod značným vlivem LSD. Ale i kdyby to tak náhodou bylo, i přesto je tady nespočet zajímavých myšlenek o životě a o víře (ne nutně v Boha), které by si člověk měl zapamatovat a zamyslet se nad nimi. Každý, kdo o něčem sní, ale pochybuje nebo si nevěří, by hned měl sáhnout po Alchymistovi. Nic není nemožné. Když něco opravdu moc chceš, celý Vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit...

Adam Bartoš
21.03.2015 5 z 5

Tahle knížka, mě hodně bavila, už jen proto, že v ní bylo hodně citátů a byla duchovní. Do příběhu jsem se úplně vžil a hledal jsem se Santiagem jeho poklad. Nakonec jsem ho našel.

Rubas
20.03.2015 5 z 5

Tento román mě naprosto nadchnul. Po přečtení Malého Prince jsem si dlouho myslel, že nenajdu knihu, která by mě oslovila na stejné úrovni lépe. Díky štěstěně se mi to povedlo.
Báječná kniha plná životních mouder a věcí, jichž si v dnešní době nevšímáme nebo je přehlížíme.

helkol
13.03.2015 5 z 5

První přečtená kniha od tohoto autora a hned jsem věděla že si určitě přečtu i další jeho knihy. Velmi poutavá a pro mě i magická knížka se spoustou zajímavých myšlenek !

B18r
13.03.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a člověk se po přečtení této knihy hodně zamyslí.. :)

Ri.St.
12.03.2015 2 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, jakou jsem kdy četla. Má velký, "plný" příběh, ale je tvořena hlavně filosofickými úvahami, ty děj trochu překrývají. Určitě stojí za přečtení.

lucyh
10.03.2015 5 z 5

Vše, co někde v koutku duši víme, ale je dobré si to občas přečíst černé na bílém.

Host do domu
06.03.2015 3 z 5

Kniha mne přivedla na několik zajímavých úvah. kdybych si ji přečetl tak před šesti lety, určitě by mi dala více. Většina myšlenek se pro mne odhalila už dříve, v jiných dílech, rozhovorech, povětřích. Stojí za přečtení, někomu může, řekl bych, velmi ulevit od tíže současnosti.

Daniel.95
05.03.2015 5 z 5

Úžasná, pozitivní kniha, která donutí zamyslet se nad svým dosavadním životem a něco změnit.

brazilská literatura

Paulo Coelho