Agnes a Zakázaná hora

Agnes a Zakázaná hora https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460369/bmid_agnes-a-zakazana-hora-sXA-460369.jpeg 5 355 95

Agnes série

Agnes žije v pralesním kmeni Magrejů. Lidé z její vesnice se rodí s nějakým neobyčejným darem. Jakmile svůj dar objeví a ovládnou, musí jej na Úplňkové slavnosti předvést a složit přísahu, ve které přislíbí dar používat ku prospěchu celého kmene. Jediná potíž spočívá v tom, že tento slib musí každý Magrej složit do svých dvanácti let, jinak se stane Stínem. Agnes právě oslavila své jedenácté narozeniny. A na rozdíl od ostatních stále netuší, v čem její dar spočívá. Vydává se proto na nebezpečnou cestu k Zakázané hoře. K té stejné hoře, ze které se před pěti lety nevrátil její tatínek.... celý text

Zuzka009
14.01.2021 5 z 5

Jednoducho nádherná! Vychutnávala som si ju, nezhltla som ju za pár dní. Rozmýšľala som o nej. Veľa mi dala, niečo ma naučila. No a na konci som samozrejme plakala. Určite je skvelá pre deti aj dospelých :)!

Fialenka788
10.01.2021 5 z 5

Příběh Agnes je moc krásný, číší z něj klid, harmonie., lehkost a radost ze života. Od knihy je těžké se odtrhnout, protože vás zvláštním způsobem uklidňuje, hladí. Zároveň také nutí přemýšlet nad smyslem lidského počínání, ovšem bez potřeby cokoli hodnotit či posuzovat. Vše je přece tak, jak má být. :-)
Doporučuji opravdu všem. Kniha patří k těm, které se mohou číst opakovaně a vždy vás znovu a znovu osloví.

1happy
09.01.2021 5 z 5

Nádherná kniha,hladí přesně tam kde je třeba.Přirozeně nutí zastavit,popřemýšlet,porovnat si důležité.Určitě se k ní vrátím.

Lo3ce
09.01.2021 5 z 5

Parádní knížka, krásná obsahově i graficky. Motivační, ale tak nějak nenápadně. Dojemná, veselá i napínavá. Moc se mi libí, že se Veronika do knížky otiskla, Ianem, svými dětmi, sebou. Děkuju.

VendyDelCampo
09.01.2021 5 z 5

Knížku doporučuji všem, kdo umí číst. Agnes je to nejlepší v každém z nás a dokáže člověka posunout, kam potřebuje. Jde o fantasy, které nestojí na banálních zápletkách, ale zrcadlí skutečné výzvy dnešní doby. Svět, který paní Hurdová stvořila je kouzelný, barevný, ale i pěkně drsný a napínavý. Děkuju, těším se na další knihy!

Plys
07.01.2021 5 z 5

Skvělá knížka pro mladé i starší... děkuju za ní. Koupila jsem si jí pro sebe a po přečtení doobjednala další 3 jako dárky :-)

Jiří Toman
06.01.2021 5 z 5

Je to skvělá kniha, kterou jsem shltnul za dva dny a už se těším, jak ji budu číst se svými vnoučaty.
V první části nás děj doslova vtáhne do ideálního společenství, které se trochu podobá původním austrálským kmenům. Každý člen má objevit svůj vlastní, individuální přínos pro kmen. (Austrálci to dělali stejně, dávali si své jméno, které onu vlastnost vystihovalo).
Tato část je zcela archetypální a myslím, že to všichni čtenáři cítí.
Hranice dvanácti let (mimochodem dost příhodná pro společnost, kde vládne taková pohoda) je výzvou Agnes k výstupu na zakázanou horu, při níž jí duch hory klade úkoly ze všech stran lidské psychiky. Všechny úkoly jsou popsány poutavě a čtenáři jsou do nich vtahováni. Místy jazyk vyprávění přejde do jazyku psychologického, ale v rámci dějového spádu to děti nepostřehnou a dospělým to nevadí. Veliká věc jsou interaktivní úkoly ducha hory čtenářům - možná těžší pro upřímné dospělé, než pro děti.
Závěrečný happyend je rychlý, strhující příběh navozuje své pokračování v hlavách čtenářů.

Jestli budu pro svá vnoučata dělat letní tábory tak, jako jsem to dělal pro své děti, potom Agnes a zakázaná hora bude výbornou motivací.

Pro dnešní dobu, kdy se mladí třicátníci až čtyřicátníci stále hledají, je tato kniha více než příhodná.

Jiří Toman

Treperenda321
03.01.2021 5 z 5

Nešlo přestat číst. Nádherná, neskutečně krásná kniha. Těším se, že se k ní budu vracet.

magdalena6249
03.01.2021 5 z 5

Přečetla jsem nespočet knížek (i románů) s tematikou osobního rozvoje, takže jsem si říkala, že Agnes bude hlavně super čtení pro děti a možná se tam najde i nějaká ta myšlenka pro mě... Ale po prvních stránkách mě knížka úplně pohltila do svého světa a já jsem ji hltala až do konce. Všechny Agnesiny zkušenosti jsou krásně nenásilně popsané, úplně přirozeně jsem je prožívala s ní a opravdu mě to obohacovalo. Kdybych někdy měla napsat knihu, přála bych si v ní předat přesně něco takového, co se povedlo Veronice. A k tomu ještě mistrovský závěr - miluju, když mě kniha donutí po přečtení prolistovat si ji celou od začátku znovu a vrátit se k jednotlivým epizodám už s vědomím pointy. Tohle přesně jsem udělat musela a moc jsem se radovala, jak je to celé opravdu povedené krásné dílo - jak po myšlenkové a hodnotové, tak po řemeslné stránce. Jsem ráda, že jsem koupila rovnou víc kusů a můžu tuhle laskavou krásu rozdávat dál!

jana1306
30.12.2020 5 z 5

Překrásná kniha, která se čte úplně sama. Hltala jsem jí od první stránky a přesto se často zastavovala nejen u plnění úkolů. Vhodná opravdu jak pro děti, tak pro dospělé. Je plná naděje, odhodlání, poselství... Zařazuji jí mezi mé TOP knihy a určitě se k ní budu vracet.

JanaRaiser
29.12.2020 5 z 5

Nádherná, hluboká a čtivá kniha, která vás nenechá bez proměny nebo přinejmenším bez zamyšlení. Mě hodně obohatila. Myslím, že je skvělá pro děti i pro dospělé. Všem že srdce doporučuju.

iva5877
18.12.2020

Nádherná knížka - vizuálně, příběhem, poselstvím. Krásný sebepoznávací nástroj a námět k příjemně hlubokým konverzacím pro celou rodinu. Myslím, že v tom příběhu najde každý kousek sebe, protože každý někdy zdolal/zdolá tu svoji pomyslnou Zakázanou horu.

Čtení Tě mění a tady to platí několikanásobně.

Lucie_W
17.12.2020 5 z 5

Dcera se zatím batolí, ale až bude číst, tohle bude první, co jí dám.

chloe
16.12.2020 5 z 5

Právě jsem dočetla Agnes, která k nám poštou putovala mnohem déle, než do mého srdce. Sleduji a rezonuji s Veroničinými pohledy na život a svět kolem, jak ho sdílí na svém blogu a facebooku, je mi blízká. Co ale dokázala rozvibrovat slovy v přenádherně vytvořené knize (tím myslím i její grafickou stránku a kvalitu), to mi moje namáhaná hlava už prostě pobrat nedokáže. Pro mě je Veronika skutečně moudrá bytost, která dokáže nejen vidět a cítit v každém kroku na své cestě ten zázrak, který vidí málokdo, ale ještě ho umí úžasně předat. Některé úseky cesty na horu se mnou pracovaly silněji, jiné s větší lehkostí, zkrátka vidím, co je mou otázkou v přítomnosti a na co se soustředit.
A neméně díky autorce za "vysvětlivky" na konci knihy, tolik mě ještě žádné v žádné z kdy přečtených knih nedojaly :-)

michaela4453
12.12.2020

Knihu jsem dočetla před týdnem v neděli a ještě teď ve mě ten příběh doznívá. Agnes mne do příběhu tak vtáhla, že jsem mnohdy ztrácela pojem o čase, stalo se mi i, že kdyby autobus, v kterém jsem při jízdě knihu četla, pokračoval, pak bych snad i přejela. Děkuji za tu lehkost, plynulost a jednoduchost. Při čtení i po dočtení jsem si byla jista, že pokud se uvolníme, dovolíme si skutečně zpomalit a jen tak být, pak vše plyne tak, jak má, byť se nám zdá, že mnoho v našem životě je nezvládnutelné. V průběhu čtení mi vyskakovali v mysli i v mé duši přesné obrazy - jako bych v pralese byla s kmenem Magrejů, ale i jako bych s Agnes šla tou cestou na Zakázanou horu. Krajina i ty postavy se přede mnou otvíraly tak, jak bylo v danou chvíli potřeba.

Děkuji za Agnes, děkuji za celý kmen Magrejů,...a všem nám přeji klid i to opravdové plynutí.