Agnes a Zakázaná hora

Agnes a Zakázaná hora https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460369/bmid_agnes-a-zakazana-hora-sXA-460369.jpeg 5 355 95

Agnes série

Agnes žije v pralesním kmeni Magrejů. Lidé z její vesnice se rodí s nějakým neobyčejným darem. Jakmile svůj dar objeví a ovládnou, musí jej na Úplňkové slavnosti předvést a složit přísahu, ve které přislíbí dar používat ku prospěchu celého kmene. Jediná potíž spočívá v tom, že tento slib musí každý Magrej složit do svých dvanácti let, jinak se stane Stínem. Agnes právě oslavila své jedenácté narozeniny. A na rozdíl od ostatních stále netuší, v čem její dar spočívá. Vydává se proto na nebezpečnou cestu k Zakázané hoře. K té stejné hoře, ze které se před pěti lety nevrátil její tatínek.... celý text

toulava
29.06.2021 5 z 5

V každý z nás má dar, a když ho najdeme a budeme používat. Bude svět zas o kousek lepší. :)
Mě knížka přinesla mnoho AHA momentů a zamyšlení a ty ilustrace mě okouzlily. :) Určitě se k ní pak až děti povyrostou budu vracet spolu s nimi. A už se těším na další díl.

Alíša236
15.06.2021 5 z 5

Autorka není ještě úplně vypsaná, ale lepší se to, rozhodně jde o její doposud nejlepší dílo. Přesah knihy je tak velký a poselství nosné, že mi ta literární kostrbatost příliš nevadí a knihu s radostí doporučuji.

Ellíza
03.06.2021 5 z 5

Knížka, která pohladí (obsahem i ilustracemi)... a to malé i velké čtenáře. Už se těším, až si poslechnu její audiopodobu :)!

Pastelkačte
02.06.2021 5 z 5

Celou knihu jsem přemýšlela nad tím, proč jsou některé řádky kurzívou :) No, důvod by mě fakt nenapadl! Ale je to skvěle vymyšlené! :)

Monini
01.06.2021 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla. Konec (nejen) jsem probrečela. Tolik pravdy v jedné knize, tolik poučení a zrcadlení vlastního já. Opravdu úžasné

B.Kroužek
27.05.2021 5 z 5

Autorku knížky známe, je moc fajn. Knížka se mi hodně líbila. Byla napínavá, Ágnes je odvážná a Bobo dodává příběhu legraci.

petraštěp
24.05.2021

Úplně super, já jsem se v Agnes nacházela přestože mi je “cet” už dlouho
Čtivé a k zamyšlení :-))
100 bodu z deseti

MilanKerula
17.05.2021 5 z 5

Agnes a zakázanou horu jsem zhltnul doslova jedním dechem možná tím, že jsem ji nečetl hlavou ale srdcem.
Čtení se začlo prolínat postupně a plynule s mým životem, zkušenostmi, myšlenkami a pocity které jsem v něm zažíval a tím jsem si uvědomoval jak moc mne ovlivňovalo nejbližší okolí a nenápadně formovalo čistou dětskou duši do okolní reality připravujíc Ji o svou moc.
Úkoly Gorma "milým poutníkům" čtenáře s lehkostí postrčí k otázkám a zamyšlením, které by si sámy třeba nikdy nepoložili a tím si mohou objasnit jak na tom ve skutečnosti jsou. Jdou do velké hloubky samotného bytí.
Velmi skvělým mi přijdou také čtyři zrcadlové stěny které ukazují čtenáři, jak si může také sám zpracovat různá traumata z minulosti.
No a co čeká na vrcholu hory je stejně přirozené jako život sám, ale to neřeknu vám :0)
A závěr je úplně skvělý, stejně jako Agnes hledala co je její dar a poslání tak i já jsem si celý život kladl tuto otázku.
Nyní už znám odpověď.
Proto z celého srdce děkuji za tuto úžasnou, skvělou, láskyplnou, moudrou, citlivou, knihu mající hlubokou pointu a navíc ilustrovanou tak nádhernými obrázky. Je to klenot, třpytivý diamant, poklad mezi poklady, který osobně doporučuji všem mající zájem o poznání sebe sama.
S velkou úctou
Milan Kerula

Štěpinambura
06.05.2021 5 z 5

Je to jedna zmála knih u které jsem brečela, že končí. Agnes mě chytila za srdce a doufám, že se brzy dočkámě dalšího dílu. Kniha pro každou věkovou kategorii! Akorát mi chvíli trvalo, než jsem si na knihu zvykla.

Kišule
05.05.2021 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla (a že jsem jich už za těch několik desítek let přečetla!). A ač je kniha docela objemná, čte se jedním dechem a nedá se od ní odtrhnout. Originálním a naprosto fantastickým způsobem zajišťuje napojení na sebe sama a zodpovězení zásadních otázek. Kus knihy jsem dojetím proplakala a po přečtení ihned poslala dojatou zpětnou vazbu autorce. To běžně nedělám. Doporučuji z celého ️srdce.

popeluška
29.04.2021 5 z 5

Kniha byla moc nádherná, cítím z ní obrovský příval energie :-) nikdy jsem nečetla nic podobného.Nádherné ilustrace umocnily pocit ze čtení. Velký klenot v mé knihovničce :-) Dala bych sto hvězdiček :-)

Bebka
13.04.2021 5 z 5

Nádherná kniha, která rozhodně stojí za přečtení. Je v ní vše. Dobrodružství, humor, napětí, poučení. Četla jsem s dcerou a jako by jsme vše prožívaly zároveň s Agnes. Další díl už netrpělivě očekáváme. Není ale nezbytný, kniha je krásně ucelená. Doporučuji.

Mamradafantasi
04.04.2021 4 z 5

Poučné pro děti i dospělé.
Vážně hezká knížka, i když na mě malinko moc psychologické....

Ita
07.02.2021 5 z 5

Páni! ♥
Čtení jsem si moc užila a brzy se k této knížce opět vrátím.
Děkuju, Veroniko!

petrusbicikova
22.01.2021 5 z 5

Úžasná kniha s nádhernými ilustracemi. Příběh je napínavý a úkoly, které v něm jsou otevírají oči všem bez rozdílu věku. Moc doporučuji :)

petra3285
18.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Knížku jsem přečetla jedním dechem. Procházela jsem s Agnes její cestu, jako bych jí šla sama. Každé zastavení mě donutilo zamyslet se nad sebou sama... Vřele doporučuji nejen dětem ????????.

kamila6113
18.01.2021 5 z 5

Kniha je krásně napsána. Baví mě jak nás provází skrz naše strachy a očekávání. Líbí se i mým synům, jsem moc ráda za krásné chvíle které společně trávíme při čtení této skvělé knihy.

Hobitka
18.01.2021 5 z 5

Opravdu moc pěkná a povedená kniha :)
Umně zakomponovaná komunikace se čtenářem, která nebila do očí, naopak mi do knížky krásně zapadala. Úkoly jsme si teda psala do notýsku, protože psaní do knížek je mi opravdu proti srsti. Každopádně to byly šikovně pokládané otázky, které mě nutily k zamyšlení. Celá Zakázaná hora jako celek mi zapadá jako další dílek do mé skládačky.
Rozhodně se nejedná o tuctovou dětskou knížku. A vůbec, není jenom pro děti :)

A ty ilustrace! Prostě nádhera :)

Jediné, co mě zklamalo a udivilo, je sazba knihy. Kolem textu je na můj vkus zbytečně moc prázdného místa. Po nějaké době mi to přestalo tahat oči, ale stejně mi to připadá jako plýtvání papírem... :/

BarcaStell
18.01.2021

Tohle je ta nejlepší knížka kterou sem kdy četla.Moc se mi líbí

LuciaH42
17.01.2021

(SPOILER) Dakujeme za tych niekolko hodin, ktore sme mohli stravit pri citani Agnesinho pribehu. Je to uplne nadcasovy pribeh, v ktorom sa musi najst podla mna kazdy, kto ma co len trosku otvorene srdce a vnima tie neviditelne veci ‘medzi nebom a zemou’.
Som matka takmer jedenastrocnej, predpubertalnej dcery, ktoru medzi vianocnymi darcekmi stokrat viac zaujal chlpaty ruzovy dennicek, nez vyse 500 stranova knizka o Agnes.. a este k tomu v cestine.. tusila som, ked som ju objednavala, ze bude darcekom skor pre mna.. dieta bolo hned odradene jej vahou a hrubkou.. Nastastie mame ustanovene nejake pravidla a dohody, ktore zatial stale funguju, a dieta bolo ochotne dat tej knihe sancu, pokial jej z nej budem predcitat, .. dve kapitoly – bola nasa dohoda - ak ju kniha dovtedy nezaujme, viac casu jej venovat nemusi..
No urcite tusite, ako to napokon dopadlo.. plavovlase dievca, lezuce po stromoch, nahanajuce sa s kamaratmi v pralese, ta volnost a v podstate bezstarostnost, ziadna povinna skola, a nadherna pritulna koala .. rybka zhltla navnadu a bola pevne chytena na udicu
Netrvalo to ani tyzden (pomohlo nam, ze su prave prazdniny), a knihu sme uplne zhltli.. obe.. Neviem, komu dala viac, ci mne, alebo dcerke (vlastne co si budeme nahovarat, urcite mne) .. Citala som kazdy den do zachripnutia, poctivo sme plnili ulohy ducha hory, do dalsej urovne sme bez toho nesli.. odpovede sme si obe pisali na listky, tie sme potom zalozili do knizky.. ktovie, ked raz opat budeme knizku citat, bude zaujimave si tie stare odpovede porovnat s novymi..
Zhodli sme sa jednohlasne, ze chceme zit v kmeni Magreju. Ta ich prepojenost s prirodou je nam ideovo velmi blizka. Bohuzial, zatial len ideovo, realne sme tak na urovni systemom zotrocenych zhrbenych muzickov a zenusiek .. B42 .. D11 .. snad jedneho dna postupime dalej, vyssie.. nestracame vieru..
Vedeli sme, ze sa to zrejme nestane, ale aj tak sme celu dobu dufali, ze sa Agnes na Zakazanej hore stretne so svojim tatikom a ze sa jej snad podari priviest ho naspat, oslobodit vsetkych tych, ktori sa pokusali horu zdolat a prinavratit ich po vsetkych tych rokoch zdravych domov.. ze snad to bude ten jej dar .. ale toto nie je hollywoodsky pribeh, ani hollywoodsky happy end .. zivot pise ine konce..
Boli pasaze knihy, v ktorych sa mi (ako matke) pri citani lamal hlas.. kedy sa mi oci plnili slzami a na pismenka som nevidela.. Dcerka to ustala statocnejsie.. Ktovie, ci sa jej tiez nezlomi hlas, ked raz bude ona predcitat Agnesin pribeh svojej dcere..
Dakujeme aj za krasne ilustracie, aj ked tu musim povedat, ze nam v knizke chybal obrazok Leily.. matky s dcerou.. v objati.. napriklad pri rozlucke tesne pred odchodom na Zakazanu horu..
Agnes a Zakazana hora je prva z auutorkinych knih, ktora si k nam nasla cestu. Ale hned po jej docitani nam bolo obom jasne, ze nebude posledna. A hoci cestina ako jazyk je nam blizka ako rodna rec, vyskusame aj niektory zo slovenskych prekladov.. trosku pre zmenu..
Pani spisovatelka ma dar. Vnimam ho ako velky. Dakujem, ze si ho nenechava len pre seba, ale zdiela ho a sluzi nim nam ostatnym.