Přiznání

Přiznání https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251886/bmid_after-2-priznani-2V7-251886.jpg 4 1691 281

After série

Musí se smířit s tím, že Hardin navždy zůstane... Hardinem. Že by se v něm až tak moc mýlila? Rozum i nejbližší okolí jí radí, aby se Hardina už navždy vzdala, nebyla by první, kterou ponížil a odkopl. Kvůli Hardinovi odstavila na vedlejší kolej všechno, na čem jí záleželo – školu, kamarády, matku, přítele... další zklamání by nezvládla. Měla by si zachovat zdravý rozum a nechat tuto kapitolu už být, dřív než se spálí ještě víc. To se ale lehko řekne, navíc při představě na vášnivé noci strávené v jeho náručí... Elektrizující dotyky... Nenasytné polibky... Hardin se před ní kaje. Ví, že se dopustil nejhorší chyby ve svém životě. Dokáže se ale opravdu změnit? Tessu čeká jedno z nejtěžších rozhodnutí. Pokračování světového bestselleru a literárního fenoménu AFTER – Polibek úspěšné autorky Anny Todd.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After We Collided , 2014

warca
13.06.2016 4 z 5

|Kniha je strašně roztáhlá a přesto se tam stále něco děje... dalo by se vše napsat mnohem stručněji...

luciefeix
30.03.2016 2 z 5

Obdivuji autorku že dovede na 600stránkách popsat asi tak 500různých nehod díky kterým se pár pohádá ... moc utahané a stále to samé dokola .. to nemohli bejt za dobře aspon jeden celý den ??? poslední věta v knize mě ale zas dostala takze asi do dalšího dílu pujdu ale jejich hádky me opravdu nebaví

muchomurka
28.03.2016 4 z 5

Na další díl jsem se těšila a zároveň se děsila, co autorka s postavami vymyslí. Přišlo mi, jak kdyby to byly a zároveň nebyly postavy z prvního dílu. Chybělo mi tam to špičkování, humor, utahování. Oproti prvnímu dílu mě Tessa vytáčela ještě víc a to jsem si myslela, že už to víc nejde. U Hardina mě mrzelo, že se stal takovým ufňukaným "bad boy".
Příběh se mi hodně líbil přesně do strany 404, pak to pro mě bylo utrpení číst, jak si ubližují úplně zbytečně. I ten rozkol byl zbytečný, taková nebetyčná blbost. To, jak si nedokázali nic vyříkat (i když na tom Tessa na začátku knihy trvala, že je to důležité, aby k sobě byli upřímní, s čímž naprosto souhlasím), neustále jeden nebo druhý utíkali a řešili veškeré věci jako dva puberťáci a ne skoro dospělí lidé. Jak už jsem psala, Tessa mě fakt neskutečně vytáčela, něco po Hardinovi chtěla, ale sama se tak nechovala. Upřímnost, jo, on musí všechno vybalit, ale ona ne? Wtf?
A závěr, ten mě fakt dostal. Na to, kolik měla kniha stran skončila prostě v půlce příběhu. Autorka to teda umí, člověka protáhnout emocionální smrští a napnout ho a pak utnout. Jsem zvědavá na další díl, doufám, že to také bude taková jízda, ale že Hardin a hlavně Tessa budou rozumnější. A jak tu už někdo psal, jdu vyhrabat slovník a začnu to číst v angličtině, tak dlouho čekat, jak to dopadne, se mi nechce.

Lenka.Vílka
22.03.2016 4 z 5

Dobře, kdo čeká nějaký posun od prvního dílu, je buď naivní nebo nekonečný snílek. Stále se nejedná o nějakou vysokou literaturu. Stále kniha není žádná dokonalost. Ale na druhou stranu je to stále brutálně čtivá kniha! Já byla na konci a prostě...těším se na další díl. Občas si ráda přečtu něco, u čeho nemusím přemýšlet a to knihy Anny Todd splňují. Ano, stále opakující se vzorec z prvního dílu nikam nezmizel a všichni víme, že ona mu (a on jí) nakonec odpustí (to se nejedná o spoiler, ale kdo má IQ dostatečné, aby zvádnul číst, snadno si domyslí i toto), a že všechno bude na mráčku štěstí. Naruší to pouze "to na konci" jako v díle prvním. A to mě baví. Autorka mi dává důvod, proč si koupit i další knihu...a o to jde.

Chladnetka
13.03.2016 3 z 5

Po poprvním díle jsem se nemohla dočkat, až si přečtu další. O to větší zklamání mě čekalo. Ach jo. Stále dokola to stejné. Hardin Tessu "naštve" (to, že si za to může z 90% sama - nejdřív soudí a pak o tom začne přemýšlet - to je věc jiná) a ona mu vždy odpustí (nejlépe potom v posteli). A aby to nebylo tak monotónní, tak do příběhu vstoupí další chlap.
Vůbec bych se nezlobila, kdyby kniha byla o polovinu kratší, protože po 300 stranách už jsem některé momenty musela přeskakovat nebo je jen přelétávala očima.
I když asi tuším, jaký bude mít celá tato série konec, tak třetímu dílu šanci dám. Třeba něčím překvapí.

Clare98CZ
06.03.2016 2 z 5

Vždy se snažím v knize vyzdvihnout něco pěkného, co mě potěšilo, nebo nějakým způsobem líbilo, bohužel ať se snažím, jak chci, v tomto případě to bude jedna velká výjimka. První díl jsem četla asi jeden měsíc a druhý díl 3 měsíce, což mě mrzí, protože jindy knihu přečtu za pár hodin. Opravdu jsem si myslela, že druhý díl vážně bude o něčem jiném, nejen o sexu, ale mýlila jsem se. Ke konci knihy mě přepadla otázka "Kdybych spočítala strany, kde se odehrává sex, bylo by to blízko poloviny?". Já vážně netuším, co autorka napsala do dalších dvou dílů a abych byla upřímná, vážně se toho děsím. A když se tam něco děje, co se netýká jejich vztahu, tak se řekne o tom pár vět a zhroucená Tessa si na to vzpomene o dalších 200 stran později, samozřejmě výplň těch 200 stran zahrnuje skoro jen Tessu s Hardinem v posteli.
Ano, 100 lidí 100 chutí, ale dovolím si říct, že důvod velkého prodeje této knihy, je protože lidi nevěří, jak strašná tato kniha je a chtějí se sami přesvědčit.
Což vlastně poukazuje i na mě - opravdu nevěřím, že autorka bude psát o velkém nic další 2 knihy, ale jako naivní (zdaleka ne tak naivní jako Tessa) knihomol, co věří v zázraky, si přečtu další díl až vyjde.

adorinka
02.03.2016 5 z 5

Na jednu stranu ta stará známa pesnička, na stranu druhú - Hardin a Tessa neprestávajú prekvapovať. Vedia, že sa milujú a aj tak si stále ubližujú. Kniha zase emočne vypätá, a hoci sú to také tie instantné emócie, ktoré vo vás príbeh vzbudí trochu umelo, aj tak vás to baví. Teda aspoň mňa bavilo. A verím, že ma bude baviť aj tretí diel.

paja0903
28.02.2016 odpad!

Achjo achjo achjo proč jsem věřila tomu, že druhý díl bude o ničem jiném než o tom, jak spolu spí, hádají se opět zase nejsou spolu zase jsou spolu a bla bla bla bla...nuda nuda a nuda a jasně ten třetí díl je o tom velké tajemství, že...že je Harry pardon Hardin gay. A tohle, že je pravá láska? Pardon asi si představuji lásku jinak a ne kdy ona poslouchá jako hodinky jen proto, že ho moooc miluje či on se musí změnit jen proto, že jí moooc miluje...
Ne tohle není kniha ani neměla být a už vůbec to neměl být bestseller.

Licie84
27.02.2016

První díl mě bavil,,přečetla jsem ho a těšila a ž konečně vyjde pokračování... A to bylo pro mě velké zklamání,knihu jsem ani nedočetla. Myslím,že pro mě AFTER končí, další díl si už nekoupím.

Aaliyan
27.02.2016 2 z 5

Další díl už si nejspíš nepřečtu, jelikož je to pořád dokola. Už je to nuda. Máme se rádi, nemáme se rádi ... zas a znova, pořád dokola. Někdy jsou hezky vylíčeny rodinné vztahy, ale ... postrádá to něco "víc", ale to nejen tato kniha, ale i mnoho dalších určených mládeži. Za mě nic moc, nuda, žádná fantazie ... snad se to jednou zlepší.

Barbra06
23.02.2016 4 z 5

Tak jo, byla to neuvěřitelně rozvleklá houpačka nahoru a dolů. Chvílemi až přehnané a nerealistické. Ale víte co? Tahle mladá autorka dokáže psát tak skvělým a strhujícím způsobem, že vás to prostě donutí hltat další stránky dál a dál, až se nakonec ocitnete na konci. Během čtení jsem několikrát nadávala, že to není normální, všechno jde pořád dokola a v podstatě se tam nic neděje. Ale po přečtení jsem stejně nucená přiznat, že autorka je skvělá a já si budu muset i ten další díl přečíst. Váhala jsem, ale nakonec dávám čtyři hvězdy, protože první díl byl prostě TOP, i když tady byl Hardin lepší a snažil se.

Xena011
21.02.2016 4 z 5

Tento díl už mi příjde trošku jako telenovela, ale rozhodně stojí za to si ho také přečíst. Příjde mi, že se zde nic velkého neodehrálo, žádný zlom jak na konci prvního dílu, nicméně je zde také plno odhalení a zajímavostí.

KleaM
18.02.2016 5 z 5

Karolíno18 řekla jste to přesně, jsem ráda, že nejsem jediná, kdo Hardina tak trochu lituje, Tessa je opravdu slepice, jo, je!

Karolína18
17.02.2016 5 z 5

Musím přiznat, že autorka vážně ví, kdy má knihu utnout. Nemohu se dočkat dalšího dílu.
Zřejmě nikdo tak úplně nepochopí můj vztah k této sérii, kromě fanynek skupiny One Direction. Ačkoli od mé posedlosti tímto boybandem už nějaký čas uplynul, znamená pro mě příběh Hardina a Tessy hřejivou vzpomínku.
Někdy mě vážně štve, že musela Anna přejmenovat hlavní postavy, ale naprosto to chápu. Jen jim zkrátka pořád říkám jinak.
Oproti ff je knižní verze ještě o něco useknutá, z čehož jsem byla nejdřív zmatená, ale oceňuji to.
Nemohu říct, že by mě kterákoli pasáž v knize překvapila, protože jsem přesně po tento druhý díl už přečetla story on-line. O to víc se těším na pokračování, které už neznám.
Ano, je to sice stále nahoru a dolů, ale díky různým spletitým problémům a nástrahám můžeme pozorovat stále se vyvíjející charaktery a povahy hrdinů.
Myslím si, že přesně tím chtěla autorka podtrhnout skutečnost, že pravá láska překoná všechny nesnáze, i když u toho své oběti tak trochu ničí. Na zaslouženou odměnu se ale čtenáři i osudová dvojice budou muset ještě počkat.
Hardin není žádné neviňátko, ale ani to Tessu nezachrání o toho, abych si o ní myslela, že je to slepice. Chovala se jako nána, a když se s Hardinem pohádali, vždycky ho s někým pomlouvala. To, co zkoušela se Zedem, mi pak přijde úplně na hlavu.
Mám pocit, že jejich problémem bylo, že byli zkrátka moc oni. Připouštím, že můj milý bad boy se ke konci začal poměrně měnit, i když rozhodně ne na všech frontách, ale Tessa si zjevně vykopala základy a obklopená svou namyšleností se v nich uvelebila. Doufám ale, že svůj názor na ni s dalším dílem alespoň trošku poupravím. Že se na něj vrhnu bez váhání, nemůže být pochyb.

zuzana13
11.02.2016 5 z 5

Výborná kniha. Moc se těším na další pokračování.

MarV21
10.02.2016 5 z 5

Super knížka. Děj sice pořád na podobně bázi - hádky a usmiřování, ale stejně jsem se od knížky nemohla odtrhnout a jsem moc zvědavá na poslední díl.

janey88
07.02.2016 2 z 5

Knihu odkládám nedočtenou, protože je to pořád dokola - hádky a usmiřování. Po prvním dílu jsem čekala, že se děj alespoň trochu změní. Nestalo se a druhý díl mě opravdu ničím nezaujal.
Možná se k ní časem vrátím, protože nemám ráda nedočtené knihy, ale v tuto chvíli tomu moc nevěřím.

nikol1324
07.02.2016 5 z 5

Tento příběh je naprosto úžasný. Vým, že hodně lidí si může myslet, že je to klišé, ale když si to čtete tak se dozvítě, že nemají vůbec pravdu :). Je sice fakt, že Tess se s Hardinem hodně hádají atd.....a proto mě překvapilo, že mě to ani trochu nepřestalo bavit :D je to vážně supr a nejlepší je, že je tam konečně i pohled Hardina :)

Nikita5
02.02.2016 5 z 5

Nemužu se dočkat trojiky :))

viki.jp
02.02.2016 5 z 5

Nahodu a dolů, ode zdi ke zdi... spojitost s reálným životem to teda moc nemá, myslím, že po tom všem by spolu určitě nebyli. NIcméně je to napsaný strhujícím způsobem, nebyla jsem schopná knížku odložit, pořád se něco děje. Už se těším na trojiku :) :)