9. listopad

9. listopad
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478455/bmid_9-listopad-hlv-478455.png 4 1544 1544

Od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších. Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje s aspirujícím spisovatelem Benem. Jejich nezastavitelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí tak, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

November Nine , 2015

Simík284
12.02.2022

Colleen opět nezklamala, příběh je čtivý. Je to taková oddechová romantická klasika, kterou si určitě přečte rád každý fanoušek jejich knih. Na Pravda, nebo lež to zatím nemá, ale tady porovnáváme dva odlišné žánry, takže je to vcelku vedlejší. Jak jsem již zmínila, příběh poutavý a nechybí ani zvraty, které by člověk jen tak nečekal.

Libris_Na_Ex
11.02.2022 2 z 5

Chápu proč se to lidem tolik líbí a mrzí mě, že u mě to nefungovalo.
Hlavní kámen úrazu je v hlavním námětu - hlavní hrdinové se potkávají jednou za rok v ten samý den. Tohle je něco originálního, o čemž jsem zatím nečetla. Bohužel pro mě to znamenalo, že jsem si nebyla schopná k hlavním hrdinům vybudovat vztah a bez toho mě knihy málo kdy chytí za srdce. Věci, které se mě měli dotknout, se mnou nic nedělali, měla jsem pocit, že nic opravdu nevidím a všechno je jenom z vyprávění a všechno bylo jenom lehce naťuknuté, ale ne pořádně rozpracované. Třeba Fallonina nesebejistost ohledně jizev, kterou Ben samozřejmě hned napraví.
Hlavní hrdinové pro mě neměli nijak zajímavější charakter, čemuž opět nepřispíval odosobněný formát.
V průběhu knihy se udály zvraty, které jsem buď odhadla, nebo mě vůbec nedostaly. No a pak přišel hlavní závěrečný zvrat, který byl... meh? Nemám ráda příběhy postavené na lži, což tohle úplně nebylo (byly i horší), ale stejně si mě to nezískalo.
Opět, myslím, že to spoustu lidí bude milovat, ale u mě to prostě nefungovalo.

musivila
09.02.2022 5 z 5

Zase mě Colleen dostala, i když jsem tomu zpočátku čtení nevěřila. Emočně mě úplně rozložila. Čím víc jsem se blížila k závěru, tím těžší bylo knihu odložit.
Měňavka Fallon a spisovatel Ben, dvě zjizvené duše – jimž se 9. listopadu změnily životy navždy!

„Pořád cítím ty rány, co tvoje slzy nadělaly v mý hrudi. Cítím je pokaždý, když se nadechnu.“

„I když se cítíš mizerně a nevíš kudy kam, vždycky tam někde najdeš mě a ruku, co ti podávám.“

Terr_y
07.02.2022 5 z 5

U paní Colleen nemusím ani uvažovat jaké bude hodnocení. I když je čtení jednoduché a tím, že už vím jakým stylem píše, úplně mě to nepřekvapí ale její knihy prostě miluju! Vždy přečteno jedním dechem!

martina1797
06.02.2022 5 z 5

Wow, tak tohle bylo pro mě jedním slovem dokonalé. Neuvěřitelně citlivé a emotivní čtení. Tato autorka patří k mým oblíbeným a touhle knihou to opět potvrdila. Kdyby šlo dát víc hvězdiček, bez váhání je dám.

pavlikova9332
04.02.2022 5 z 5

Právě jsem dočetla. Ten příběh byl krásný dojemný a nápad 9. Listopadu originální. Stojí za přečtení.

knihomolka12
04.02.2022 5 z 5

Nemám slov. Poslední dobou jsem knihami od Colleen byla trochu zklamaná, ale tohle... Zase důkaz toho, jak skvělá a nápaditá spisovatelka to je. Rozhodně jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla.

skalek
02.02.2022 3 z 5

Přečteno hlavně do čtenářské výzvy...
Ale bylo to moc, překombinované, neuvěřitelné
Asi už C.Hoveerové nedám příště šanci

Myška43
02.02.2022 5 z 5

,, Proč si mi nikdy neřekl, že ta pevná půda pod nohama, kterou si mi dal, jsou ve skutečnosti tekuté písky? "

Právě jsem knihu dočetla. Jako vždy jsem ubulená a v hlavě mám tolik myšlenek a otázek. Collen mě vždycky dostane. Právem ji mám na prvním místě v žebříčku oblíbenosti autorů.
Dokáže tak úžasně zkombinovat realitu s fikcí a vyvolá ve vás tolik emocí. Pokaždé u jejich příběhů přemýšlím o svém životě a dokonce mi některými pasážemi dává rady a nutí mě dívat se na spoustu situací jinýma očima. I z tohoto příběhu jsem si odnesla hodně poznatků, které se mi budou hodit a budou pro mě přínosem.
Děkuji autorce za další čtenářský zážitek a knihu jednoznačně doporučuji.

,, Nikdy nenajdeš sama sebe, když se předtím ztratíš v někom jiném. "

,, Až budeš ochotný obětovat to, co pro tebe znamená nejvíc, jen abys viděl, že je ten druhý šťastný, pak to bude opravdová láska. "

Nela.Rob
31.01.2022 4 z 5

Tak jako všechny knihy od Colleen Hoover, ani tato kniha nezklamala. Jednohubka na dva večery. Jednoduché čtení, když si potřebuji “odskočit” od složitější knihy. Od autorky jsem přečetla skoro všechny knihy a vždy se k ní ráda vrátím.

Mayaotzin
30.01.2022 3 z 5

Jéjda, to bylo tak strašně přehnané a překombinované.
Jako tradičně předvídatelné, člověk od začátku ví, jak to skončí. Ale teda poslední třetina byla tak mooc, že to bylo už utrpení číst, až mě od koulení bolí oči :-D

Má třetí kniha od Colleen, tak už mám představu, co mne čeká, ale tahle byla jednoznačně nejhorší. Dneska je to za tři s odřenýma ušima, Colleen :-)

intelektuálka
29.01.2022 4 z 5

9. listopad - toto datum se stává magické pro dvojici mladých lidí ....

Kniha pozvolna rozplétá životy Fallon a Bena .... a také tajemné pozadí tohoto data....

A také jizvy, které tito mladí lidé ukrývají .... protože jizvy má každý z nás....
Některé jsou viditelné, některé jsou skryté .... ale obojí zraňují....

Láska je prostě čarodějka - a tam také ústí závěr této odpočinkové knihy ....

" .... kdo vidí jizvy více než tebe, ten si tě nezaslouží .... tělo je jen obal pro ty pravé dary uvnitř .... "

Pengi
29.01.2022 4 z 5

Začátek a konec zajímavý, střed trošku nudnější, za ten je hvězdička dolů .... Jinak velmi mile překvapení v tomto žánru, sice to dopadlo jak to dopadlo, ale člověk na konci na chvilku mohl mít dojem, že to nebude úplně tak jasné. Za mě napsáno velmi čtivou formou, čas u toho ubíhal děsně rychle

Holly.W
28.01.2022 3 z 5

Podle těch nadšených komentářů tady i ve čtenářských skupinách na facebooku jsem čekala úžasný čtenářský zážitek. Pro mě to ale tak skvělé nebylo. Kniha plná zdlouhavých, sladkých až přesladkých dialogů mezi dvěma hlavními postavami, které se odehrávají převážně v restauraci, doma, před domem, nebo před restaurací. Navíc, tento nápad – vidíme se jednou za čas, nejlépe jednou za rok a pořád se milujeme – to už tady bylo, a nejen v knihách, ale i ve filmech. Jako pohádka hezké, ale ve skutečném životě asi těžko. Pochybuji, že by nějaký vztah mohl přežít to, že se dva lidé vidí pár hodin jednou za rok a na jejich velké lásce se nic nemění.
Ke konci knihy konečně přišel zajímavý zvrat, když si Fallon přečetla Benův rukopis. Říkala jsem si: hurá, konečně nějaké překvapení, konečně to nějak začalo vybočovat z té jasné přímky, u které bylo jasné, kam to směřuje. Bohužel, konec nepřekvapil a já jsem nebyla spokojená jak to dopadlo. Za mě jedna z těch slabších knih.

malen
28.01.2022 5 z 5

moje druhá kniha od této autorky, a přestože vypadá jako román pro mládež, já jsem spokojená. Rozjezd knihy byl fantastický, pak to trošku ztratilo grády, ale postupně mě příběh opět pohltil. Taky doporučuji.

Termaap
28.01.2022 5 z 5

Mohly by prosím být knihy od Colleen Hoover v povinné četbě na střední? Já osobně tohle jednou svým dcerám ke čtení doporučím. Jednak je to čtivé, takže je velká pravděpodobnost, že v knihách obecně najdou zalíbení. Je to romantické, takže přesně to, co je bude ve věku střední školy nejspíš zajímat, ale hlavně je v jejích knížkách vždy nějaká přidaná hodnota, nějaké vážné téma, zpracované stylem, který mi vyrazí dech. Navíc chlapecký hlavní hrdina je vždy prezentován jako duchaplný gentleman:).
Tohle je už má desátá kniha od CoHo a já jsem zase nadšená. Říkám si, kde autorka bere inspiraci ke všem těm vtipným dialogům, ke všem těm hlubokým myšlenkám? Napadlo mě, že setkat se s Colleen a moct si s ní vyměnit par slov, by byl nejspíš velký zážitek. A úplně nejlepší by bylo, kdybychom s Colleen byly kámošky a já jí mohla naslouchat denně:).

coolpet.CP
26.01.2022 5 z 5

Tak to byla jízda. Kniha se mi moc líbila. Od začátku jsem si myslela že vím jak bude děj probíhat a jaký bude konec. Nečekala jsem ale jaké to bude mit grády. Propletené osudy, různé zvraty. Je to moje již třetí kniha od Colleen a určitě ne poslední.

zaba335
26.01.2022 5 z 5

Můj rekord.
Přečtená kniha za 3 hodiny.
Nemohla jsem přestat číst. A bylo to tak poutavé a úžasné.
Nemělo to začátek ani konec. Vplula jsem do příběhu jako loď na moře a doplouvám ještě teď. Myslím, že je to přesně ta knížka, na kterou se myslí ještě půl roku po přečtení.
Colleen píše tak úžasně, že si to představujete jako film, možná i lépe.
Příběh Falloon a Bena je naprosto jedinečný a úžasný a autorka nechává místo mezi řádky pro fantazii čtenářů.
Právě ta místa mezi řádky bych označila za moje nejoblíbenější části knížky.
Je to dojemné, opravdové, skromné a naprosto originální.
Miluju všechny knížky autorky i styl psaní, ale tahle knížka mě dostala. Přijde mi vyspělá, moudřejší a zranitelnější.
Colleen Hoover je bohyně, má neuvěřitelnou kapacitu a jedině v jejích knížkách se natolik ztratím, že na chvíli nevím co se děje kolem mě.
Prosím další knihy.

Terka18
25.01.2022 5 z 5

Znáte ten pocit,když knihu chcete co nejdříve dočíst,protože je tak skvělá a na druhou stranu nechcete aby ta krása skončila? Tak tohle jsem zažívala po celý příběh,musela jsem číst, protože to nešlo jinak,ale přála jsem si,aby mi stránky v knize tak rychle neutíkaly pod očima. Smála jsem se, brečela jsem. Dokonalost.

katasokolov
24.01.2022 4 z 5

Začátek knihy byl velice slibný, prostředek taková průměrná romcom a konec, tak ten mě teda stopro dostal. Celkový dojem mám ve finále vesměs kladný!
Zápletkou trochu připomíná knihu a film Jeden den (byť autorka v samotném textu tvrdí ústy Bena, že nikoliv :D). Dva lidé se “náhodně” potkávají a jejich vzájemná přitažlivost a jakási nevídaná náklonnost je nutí k dalším schůzkám, které po vzájemné domluvě stanovili na jediný den v roce, na datum, které se později ukáže být pro oba tyto mladé lidi kruciálním.
Od Colleen jsem už pár knih četla a taky se ještě letos na některé chystám a mohu konstatovat, že ani tato mě nezklamala a závěr Vám rozhodně vžene slzy do očí a pokud ne, tak máte snad srdce z kamene :)!

“Vždycky se snažím připomínat si, že všichni máme jizvy,” ozvala se. “A spousta z nich je horší než moje. Jediný rozdíl je v tom, že tyhle jsou vidět a u většiny lidí ne.”