9. listopad

9. listopad
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478455/bmid_9-listopad-hlv-478455.png 4 1544 1544

Od autorky bestsellerů Pravda, nebo lež, Bez naděje, Odvrácená tvář lásky a dalších. Den před odjezdem z L. A. se Fallon seznamuje s aspirujícím spisovatelem Benem. Jejich nezastavitelná přitažlivost vede k tomu, že Fallonin poslední den ve městě stráví společně. Pro Bena je Fallonin život přesně tou inspirací, kterou pro své psaní hledal. Rozhodnou se proto zůstat v kontaktu. Vedou sice oddělené životy a prožívají vlastní vztahy, každý rok v ten samý den se však setkávají. Po nějakou dobu to funguje, až si jednoho dne Fallon není jistá, jestlí jí Ben říká pravdu, nebo si jen realitu vymýšlí tak, aby dosáhl své dokonalé zápletky. Zažijí jedinečnou love story, nebo oba skončí se zlomeným srdcem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

November Nine , 2015

Ticiana
07.03.2022 5 z 5

Zase jednou skvělá. Nevim jak to autorka děla, ze vždy mne překvapí totálním zvratem. Její knihy jsou vtipné, romantické, ale taky tragické v určitém pohledu. Určitě doporucuju.

Arsi
06.03.2022 5 z 5

Krásná kniha, moc jsem si čtení užila.

simona5372
05.03.2022 5 z 5

No tak to byla jízda! Naprosto super!

knižníradost
05.03.2022 5 z 5

Miluju :).
Colleen mě vždycky překvapí a dojme. Tady tomu není jinak.
Na poslední stránky bych si připravila kapesníky…

moma08
04.03.2022 4 z 5

Teda, to bylo něco.
Tuhle autorku mám ráda, ale určitě jsem četla od ní už lepší knihy a dala bych tak 4,5*.
Musím říct, že kdyby měla více stran a děj byl obsáhlejší, určitě by mi to nevadilo. Konec byl na mě takový trošku uspěchaný.
Je to taková jednohubka na odpoledne.
Hlavní hrdinka mi trošku připomněla hrdinku z Hry s ohněm od L. J. Shen, ale příběh už byl o něčem jiném.

Lovana
01.03.2022 5 z 5

Moje čtvrtá kniha autorky a já jsem neskutečně ráda, že jsem se loni ke Colleen konečně dostala.
Tak jako u předchozích knih to byla opět jedna velká emoční jízda a já se u knihy smála, tak i brečela, co u Colleen není žádný div, zvlášť když jsem taková citlivka a u knih brečím hodně často...
Hned na začátku jsem se zamilovala do Bena, který byl naprosto úžasný... Fallon mi bylo hodně líto a i ji jsem si hodně oblíbila.
Byť mi přijde námět poněkud nereálný, tak mě kniha úplně pohltila, vůbec jsem ji nechtěla odložit a úplně ji zhltla. Colleen píše hodně čtivě, to měly zatím společné všechny její knihy a já se určitě časem dostanu i k jejím dalším knihám.

Hodnocení 4,75*/5*

boeink
28.02.2022 4 z 5

Možná do půlky knihy to byl takový sladký románek s velmi mladými hrdiny. Přijde mi absolutně nereálné, aby dva zamilovaní dobrovolně takhle promarnili pět let svého mládí. Přece když mě k někomu táhne srdce, tak za ním jdu a kašlu na to, co jsme si domluvili, ne?!
Druhá polovina knihy mě chytla více, četla jsem ji na jeden zátah. Coleen to s emocemi opravdu umí, navíc opravdu oceňuju, jak šetřila s erotickými scénami, takže nakonec se mi kniha líbila.

_Knihomolka_
26.02.2022 1 z 5

Jakmile jsem se pustila do čtení a přečetla jsem bezmála tři kapitoly, chtělo se mi knížku odložit, protože na můj vkus byla moc přeslazená. Když ale v polovině pravda a pocity obou hlavních postav začaly vyplouvat na povrch, postupně se to nějak vyvážilo. Líbili se mi citáty v knížce a to, jak se Ben s Fallon setkávali každý rok ve stejný den.
Nemyslím si, že číst tuhle knížku byla ztráta času, ale celkový příběh mě asi neuchvátil tak, jak si asi autorka představovala.

Karin94
22.02.2022 5 z 5

Jediný dôvod prečo som čítala túto knihu pár dni bol, pretože som nechcela aby sa skončila. Colleen Hoover ako vždy nesklamala a zas mi zasiahla srdce na tom najcitlivejšom mieste. Táto kniha bola opäť a zas jedna obrovská emočno zničujúca DOKONALOSŤ!

Príbeh Fallon a Bena napísala autorka fakt úžasné a aj keď tieto príbehy sú až dokonalo nereálne, mňa si vedia takéto knihy totálne získať. Takisto aj ich postavy boli úžasné spracované ako aj všetkých ostatných, preto neviem nájsť ani jednu chybičku na tejto knihe.

Ak by som mala ale predsa povedať ku knihe také za mňa malé mínus, (čo v tomto prípade mi inak vôbec nevadí a vôbec by som kvôli týmto dôvodom neubrala hviezdičky knihe, lebo celá kniha si ma brutálne emočne získala.) Tak to, že kniha bola celá písaná romantickou formou že sa autorka ničomu inému nevenovala iba im dvom. Potom, že postavy Bena a Fallon boli na 18 rokov až príliš nereálne čo sa týka lásky alebo v chovaní v ich veku (ale to je na druhej strane to krásne, pretože takúto lásku nemožno vidieť v realite.) No a ďalšou vecou a myslím, že aj poslednou, a to že autorka nikoho z postáv poriadne nepredstavila kto má akú povahu a okolnosti okolo nich. Teraz narážam skôr na Fallon otca, mamu potom na Benových bratov a pod.

Takže toto neberte ako kritiku, toto je len taký bonus ostatným čitateľom, aby vedeli zhruba čo očakávať. Čo sa týka mňa, tak Collen znova ukázala, ako ma vyzerať jedna poriadna kniha!

Okrem toho to bolo ľahko a pútavo písané. Žiadne pasáže, kde by ste sa nudili, ale všetko rovno k veci, ako to už u autorky býva zvykom a toto na jej knihách milujem. A ešte ku koncu ako tam vopchala tú zápletku, bola jednoducho bomba. Myšlienky a citáty boli nádherné taktiež a ja som sa doslova roztápala. Každopádne za mňa bola celá kniha písaná tak smutne a tak ma emočne zničila, že sa moje srdce trhalo na malé kúsky skoro každú jednu stranu.

JaKa1974
20.02.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem chtěla po pár stránkách odložit, ale naštěstí se tak nestalo. Dojemný příběh, několikrát jsem měla slzy v očích. Autorka dokázala několik let života přepsat do několika dní a do jedné knihy.

Lenka541
20.02.2022 5 z 5

Ze začátku jsem si nebyla úplně jistá tím, že mi bude příběh tak mladých lidí blízký. Postupně mě ale knížka dostala a i když mi přišlo téma vyloženě nepravděpodobné a po každém ročním setkání Bena a Fallon jsem byla rozhozená, nemohla jsem knížku odložit. Každá knížka od Colleen je úplně jiná, originální a čtivá a 9. listopad patří mezi ně.

bookcase
19.02.2022 5 z 5

Moc hezké, příjemná romantika, dojímavý příběh. Čekala jsem trochu jiné vyústění, ale nakonec jsem byla ráda i za tohle, protože ho autorka pojala ve finále docela originálně,což jsem ocenila.

TerkaM
17.02.2022 5 z 5

Colleen Hoover je prostě dokonalá. To, jak dokázala celý příběh propojit, jak dokázala provázat všechny souvislosti... perfektní. I slza (a nejen jedna) mi u čtení ukápla. Celý ten zvrat jsem nečekala, absolutně mě nenapadlo, že by CoHo mohla příběh ubrat nějakým takovým směrem a to od ní mám načtené téměř všechno. Takže doporučuji, věřím, že vás nezklame.

Lejčís
16.02.2022 4 z 5

Tak nějak začínám mít pocit, že už mám Colleen prokouknutou! To však nijak nesnižuje zážitek ani dopad, jaký na mě její knihy mají, jen mě zkrátka ten velký zvrat, který mě měl překvapit, nezasáhl, neboť jsem ho dopředu odhadla. Taky už nejspíš stárnu, protože každá další autorčina kniha, kterou přečtu, na mě působí více přeslazeně. Přesto však Colleen nadále zůstává mou srdcovou autorkou romancí, které vždy obsahují nějaké to vážnější téma navíc.
V této knize musím ocenit nejen dobře vykreslenou problematiku přijetí sama sebe po úrazu (a nejen po něm), ale také absenci erotických scén, neboť právě přemíra těchto scén mě štvala v Odvrácené tváři lásky.
Je to dojemné, je to smutné, je to originální jako každá Colleenina kniha, ale za určitá klišé, která mi v průběhu čtení vadila, jsem nucena strhnout alespoň tu půlhvězdičku. To nejlepší v nás, Námi to končí nebo třeba Bez naděje už autorka v mých očích patrně nepřekoná, přesto jsem vděčná za tento její další krásný příběh, který stoprocentně pohladí všechny romantické duše :)

vlcice326
15.02.2022 5 z 5

Hltala jsem každé slovo v knížce. Byla úžasná a takovou zápletku bych nikdy nečekala. Kniha mě zase přesvědčila o tom, že Colleen je prostě PANÍ SPISOVATELKA!

tynka65
15.02.2022 5 z 5

Colleen je moje modla, totálně miluji vše co napíše a 9.listopad není výjimkou. Nádherný příběh, který mě chytl a nepustil od samého začátku. Určitě jsem ji nečetla naposledy, tak jako většinu knížek od Colleen.

book_loverka_
15.02.2022 5 z 5

Colleen Hoover opět dokázala, že psát umí. Vystřihla příběh, který chytne za srdce a je tak čtivý, že ho nemůžete dát z ruky. Vypráví o Benovi a Fallon, jež se setkávají jednou za rok, konkrétně 9. listopadu, a mají domluvu, že takto to bude probíhat následujících 5 let. V knížce jsou popsány jen ty 9. listopady, takže jako čtenáři nemusíme přečkávat nějaké výplňové části, co se dělo mezi tím. Samozřejmě by to nebyla Colleen, kdyby se do toho nepřimíchalo tajemství převracející celý příběh naruby. K tomu se v knížce nacházela spousta nádherných citátů a myšlenek, až mi bylo líto, že jsem nelepíkovala. Celkově se mi to líbilo moc a můžu jedině doporučit.

Lucie.B
14.02.2022 4 z 5

Zase mě dostala....

lenka7679
14.02.2022 5 z 5

Ach Coleen! Tady je to sázka na jistotu. Knihy této autorky jsou pro mě legendární. Umí je napsat. Ráda bych se rozepsala, ale cokoliv mě napadá by mohl být spoiler a to tenhle příběh nezaslouží. Ten kdo zná tvorbu této autorky jistě ví, co očekávat. Ten kdo nezná, to musíte přečíst

Když se štěstí mění na tragédii, nebo naopak?

Red-haired
14.02.2022 5 z 5

Colleen to zase dokázala. Dokázala okouzlit, překvapit a emočně vyždímat.
9. Listopad je krásným příběhem lásky odehrávající se pouze jeden den v roce, což už samo o sobě působí dost poeticky. Představte si, že byste na setkání s milovaným člověkem čekali vždy celý rok. Jak to u Colleeen bývá, všechno je ale mnohem zajímavější, komplikovanější a i zdánlivě nesouvislé věci spolu nakonec souvisí.
Kniha si mě získala hned od začátku. Ve chvíli, kdy Ben přirovnává dívku ke knížce, jsem byla jasná. Moc se mi líbilo zvolené téma, které dost souvisí se sebevědomím hlavní hrdinky, a také to, že je Ben spisovatel, dodává knize určité kouzlo. Píše totiž jejich příběh, a pro mě jako pro čtenáře je vždycky zajímavé číst příběh v příběhu.
Asi mě kniha nezasáhla tak silně, jako například Námi to končí od autorky, ale nemám důvod knize těch 5*/5* nedat. Colleen je opět pro jednou naprosto geniální a 9. Listopad budu určitě řadit k jejím nejlepším knihám.