365 dní

365 dní https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470057/bmid_365-dni-wel-470057.jpg 4 425 98

365 dní série

Laura Bielová je se svým přítelem na dovolené snů na nádherné Sicílii. Druhý den jejich pobytu, v den jejích dvacátých devátých narozenin, je Laura unesena. Únoscem není nikdo jiný než hlava mocné sicilské mafiánské rodiny, nesmírně pohledný mladý Don Massimo Toricelli, odhodlaný Lauru vlastnit za každou cenu. Má k tomu své důvody. Nedávno se ho někdo pokusil zavraždit, a když pak zraněný bojoval o život, před očima se mu objevila vize krásné ženy, která Lauře jako by z oka vypadla. Poté, co se zotaví, slíbí si, že neznámou ženu ze svého snu najde a udělá všechno proto, aby mu patřila – bez ohledu na to, co to bude stát. Massimo má v plánu držet Lauru po celých 365 dní ve svém paláci a pokusit se získat její srdce. Pokud se do něj Laura během této doby nezamiluje, propustí ji. Pokud se ale pokusí uniknout, najde si ji a nechá zavraždit celou její rodinu. Laura je svým pohledným a mocným únoscem brzy okouzlena. Vztah, který se mezi nimi rozvíjí, je ale nejistý a riskantní, a síly, které nemají pod kontrolou stále hrozí tím, že se pouto mezi nimi přetrhne…... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Baronet

365 dni , 2018

suzanne1997
28.08.2022 3 z 5

Popravdě na tuhle knihu jsem se opravdu těšila. Podle anotace jsem se do ní opravdu zbláznila, proto nemohu napsat nezaujatý komentář. Přestože tato kniha vyšla už loni, musela jsem počkat na další dva díly, především tedy proto, že by pro mne bylo přímo nesnesitelné, nevědět, co se stane dál.
Ale teď k samotnému příběhu: Autorka rozhodně nepíše špatně, dokáže si pohrát se situací i se scénami, velice dobře kličkuje mezi emocemi a já jsem se prostě zamilovala do hlavních hrdinů. Jak Lauru, tak i Massima vykresluje uvěřitelně a prostě, kdo by se do nich nezbláznil. Příběh graduje (někdy až příliš rychle), emoce nabývají na intenzitě a o překvapení rozhodně není nouze. Avšak na mě byla kniha příliš plytká, prostě jsem očekávala víc jakési jiskry, která tomuhle buď chyběla nebo jsem si jí jednoduše nevšimla. Očekávala jsem spalující děj, který by mne vtáhl na Sicílii a nepustil do poslední stránky. Pravda, poslední stránka mne nepustila, téměř okamžitě jsem musela otevřít druhý díl, ale něco tomu prostě chybělo.
Já osobně se k tomuto dílu už nejspíše nevrátím. Jsem však ráda, že jsem tu knihu otevřela a zkusila si ji přečíst. Teď už mi nezbývá nic jiného, než zjistit, jestli je stejně plytký i film.

Gabriela456
18.08.2022 5 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst před nějakou dobou, ale nikde jsem ji nemohla sehnat, tak jsem to odložila a vrátila jsem se k ní až když na mě vyskočila upoutávka filmu. Řekla jsem si, že nejdřív přečtu knihu a pak zhlédnu film, snad jsem se rozhodla dobře. Na rozdíl od ostatních mi kniha nepřišla až tak špatná. Je pravda, že je zde hodně erotiky, ale to se dalo očekávat, již když jste si přečetli o čem kniha je. Záleží asi na vkusu každého z nás. Mě osobně se kniha líbila a už začínám číst další díl.

Knihom_olka_
30.06.2022 4 z 5

Jelikož film absolutně miluju, tak mě jeho ztvárnění knihy nemohlo minout. Každý, kdo viděl film, tak jistě ví, že je tam nespočet nesrovnalostí někdy jsou tam dokonce i hrozné hlouposti, a to ani nemluvím o jeho konci. Proto jsem taky doufala, že kniha bude mnohem lepší, jenže tak to nebylo.
Všechny skvělé hlášky z filmu se v knize vůbec neobjevily. Nebylo tam ani tolik akce a záhad a opravdu jedinou pointou a zápletkou je, že ji chce donutit, aby se do něj zamilovala, to se však dozvíme už v anotaci. Kniha je dobrá v tom, že se v ní pár věcí objasní, ale jinak nevím.
Kdybych nic nečekala, tak by se mi asi hodně líbila, ale vzhledem k filmu a očekáváním to prostě není nic tak extra.
Takže abych to shrnula, film mám radši, jelikož je jiný, zatímco kniha má sice originální zápletku, přesto na poměry knih z toho žánru je to slabota.
Kniha čtivá, ale dost jí toho chybí, přesto mě neurazila.

Dellphi
28.06.2022

Tak tohle ne, to nedám. Vím, že bych neměla psát komentáře ke knize, kterou jsem nedokázala dočíst dokonce, ale zkrátka si to nedokážu odpustit. A tak se spokojím jen s komentářem a hodnocení nechám na jiné…. Každopádně tato kniha nebyla nic pro mě, pravda, přečetla jsem jen něco přes 100 stran, ale i to s velikým přemáháním a pak už jsem to prostě vzdala. Volného času nemám tolik, abych ho ztrácena nad knihou, která je mi naprosto proto srsti. Hlavní hrdinka je totálně namyšlená a nesympatická, navíc buď bulí, omdlévá nebo fackuje hlavního hrdinu. A ani ten není o nic lepší. Příběh samotný mohl být zajímavý, ale v těch prvních sto stránkách prostě nebyl, šlo jen o sex, nákupy a chlast. Pokud se to dál zlepšilo, tak se omlouvám, ale pokračovat je prostě nad mé síly. Nemám nic proti erotické literatuře, ale chce to alespoň nějaké emoce, sympatie k hlavním hrdinům, nebo aspoň kvalitnější příběh a to všechno mi tady chybělo...

IvaBenNy
20.06.2022 3 z 5

Na knížku jsem se obrátila až po shlédnutí filmů. Tušila jsem už podle nich, že to asi nebude žádná velká sláva, ale nedalo mi to. Byla jsem zvědavá v čem se knižní předloha liší. No asi takhle mám ráda knížky s erotikou, ale tohle? Na to, že se hlavní hrdinové strašně milují je to jen o š***čce. Která je na mě docela dost vulgárně a jednoduše popsaná. Nevím, podle toho co jsem už stihla přečíst to jde určitě i líp. Takže tyto scény jsem v rychlosti proletěla stejně jako ty s nákupy nového oblečení. I tak jsem stále zvědavá jak tohle všechno dopadne. To se třeba o 50ti odstínech šedi říct nedá. Kdo ví, třeba se dočkáme happy endového klišé typu, žili spolu šťastně až dokud je někdo z dalších pánů mafiánů neodpráskl.

kalinka99
18.06.2022 4 z 5

Nejdřív jsem viděla film a až teď jsem četla knihu s ročním odstupem. Kniha se mi líbila více. Laura byla mnohem sympatičtější a při téhle knize je lepší si děj představovat, protože ve filmu toho tolik nenatočí.

Makůvka
15.06.2022 3 z 5

No, co napsat. Knížka mi byla doporučena s tím, že od děje nemám čekat zázraky, ale zato postelové scény popsané velice dobře. Ze začátku jsem ke knížce byla skeptická, ale nakonec musím říct, že to nebylo špatné. Sice samé luxusní věci, moře peněz, hafo auto, plné kreditky...samy sex, rozkazy...ale romantika žádná. Ale i tak mě zajímá, jak se to bude vyvíjet dál...

knihomolka27
13.06.2022

(SPOILER) Zastávám názor, že filmy jsou přeci jen o něco stravitelnější. I když každý kdo viděl druhý díl o tom asi začne dost pochybovat, nebo stejně jako já ztratí o celé téhle sérii iluze.
Ale ted ke knize - Jako takhle....50 odstínů má sice své chyby, ale - počkat já tady obhajuju 50 odstínů?!!! Za jak dlouho bude konec světa? Už je to ale pravda. 365 dní totiž je snad ještě horších než 50 odstínů - a ty důvody jsou následující.

Nevěřím, že to řeknu, ale Anastázie mi jako hlavní hrdinka byla o dost sympatičtější - tahle holka co byla tady pořád jenom pila, rozhazovala brachy za totální blbosti, a chovala se jako kdyby jí všechno patřilo. A to samé platí i pro mužského představitele - paradoxně je ,,BDSM" Grey víc hodný než takový Massimo, který tu v knize dostal fakt jako ránu, ono i ve filmu, když to vidíte tak vám připadá....prostě divnej, podezřelej, násilnickej, nevím no. Tím chci říct, že postavy z 365 jsou prostě ještě větší wtf, než kdekoli jinde v tomhle žánru. Hele, netvrdím, že být unesena sexy, extra prachatým mladým italským mafiánem je něco čemu bych se zas tolik bránila, ale všechno má svoje hranice. A at si je Massimo sexy jak chce, stejně bych mu zdrhla už asi druhý den...
A ted si tu rychle shrneme o čem ta knížka vlastně je.
Takže jsou tam: Erotika, Pití, Erotika, Erotika, Erotika, Pití, Erotika, Erotika, Erotika, Erotika, Erotika, ....a co tomu chybí - Vášen, Láska, Sympatie, protialkoholní léčebna, psychiatr pro Massima, Finanční poradce pro hlavní hrdinku, pocit náklonnosti - cokoli hlubšího - třeba studna.

Podtrženo sečteno:
Jako lidský druh jsme neuvěřitelně zhýralí, čím dál tím víc mě udivuje co všechno může někomu přijít rajcovní nebo sexy. Nevím co se autorkám honilo hlavou, když tyto skvosty psaly, na druhou stranu, kdo by se nechtěl ocitnout alespon na pár vteřin v kůži hlavní hrdinky. Ve světě tak prostém, ve kterém si jen užíváte se sexy milionáři, pro které existujete jenom vy a co by vám koupili klidně celý ostrov. A ted přísahejte na Bibli, neb třeba na Harryho Pottera, že byste si to nechtěli zkusit. Ano ta kniha je děsivě hloupá, a ještě děsivější jsou postavy. Ale chápu proč to někdo čte, a já si tuhle knihu i koupila, neohřála se u mě sice dlouho, ale přece....Nejhůř na tom vnímám to, že z toho moc necítím ty emoce, prostě to, že se ty postavy skutečně milují. Obzvlášt v tomto případě mi prostě jen přijde, že je to jenom o tom sexu....a to mi prostě nestačí. Né když se mě všichni snaž přesvědčit jak osudová láska to je...Ani omylem

Atara16
10.06.2022 4 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout,chtěla jsem vědět jak to celé dopadne.
Film jsem neviděla,knihu jsem četla na doporučení :-)
Trochu mě štvala hlavní hrdinka Laura - jak neustále utíká přes všechnu ochranku vždycky se jim ztratí,nedbá na následky a nestaví se k problémům čelem.

Michaela1234
10.06.2022 5 z 5

Jedním slovem luxus. Od děje jsem se nemohla odtrhnout miluju mafii a lásku k tomu. Nepředvídatelné a co mě čekalo v dalších dílech mě fakt dostalo.
Nejlepší série knih. Film mě velice zklamal, ale kniha je naprosto boží a opravdu ji miluju!

Maggie686
07.06.2022 5 z 5

Moje první knížka tohoto žánru a musím říct, že mě příběh dostal :) Nechápu ale, proč autorka z Laury dělala takovou alkoholičku.
Celá trilogie se mi líbí, jen ten druhý díl je slabší, ale závěrečný díl to zase napravil. A dámy, co si budeme povídat, když se podíváte na film, tak Massimo i Nacho jsou fakt fešáci, takže děkuji autorce, že se trilogie dostala i do televize :D

simona5372
06.06.2022 4 z 5

Prvně sem vydělá film takže sem věděla co očekávat. Ale kniha se my teda líbila rozhodně víc.

Mandy412
02.06.2022 3 z 5

Jako první jsem viděla film, ale kniha byla určitě lepší. Hlavní hrdinka Laura mi byla rozhodně víc sympatičtější než ve filmu. Dobře si uvědomovala, že život s mafiánem není jen o značkových kabelkách a botách. Děj rychle ubíhal a kniha se četla sama.

Erlif
27.05.2022 4 z 5

Dávám vyšší hodnocení, protože co jsem čekala, jsem taky dostala... Odpočinková kniha, u které člověk může vypnout, občas se slušně zasměje a pobaví a prostě hlavně nemyslí... Psané to špatně není, čte se to dobře... Kdybych nad knihou měla opravdu přemýšlet a hodnotit ať už charaktery či samotný děj, dobře by to nejspíš nedopadlo...

Petulikbambulik
23.05.2022 5 z 5

Filmy jsem viděla oba dva, ze začátku jsem řekla nic moc, ale.... pak se to změnilo. Nebojím se říct že je to za mě nejlepší film. Jen mě mrzí jak postřelili Lauru, doufám, že co nejdříve bude třetí díl.
Teď nedávno jsem si kupovala všechny tři knížky a woow... nemám slov, zatím mám přečtený první díl, ale věřím že další budou ještě lepší, jsem zvědavá na ten třetí díl, jestli podle toho natočí film, jen doufám že to Laura přežije, ta se mi tam líbila ze všech nejvíc ️

LucySmile
20.05.2022 3 z 5

Tak tato kniha mě vůbec nezaujala, i přesto, že tento typ literatury mám ráda. Postavy hodně zvláštní, jejich chování je jak na houpačce a vlastně ani neví, co chtějí. Laura, která se jak lusknutím prstu zamiluje, se chová jak zlatokopka a zajímá ji spíš značkové oblečení. Film jsem zatím neviděla, vždy dám nejdřív přednost knize a ani nevím, jestli ho chci vidět. Kdyby nebylo v knize hodně sexu, vlastně by se tam nic nedělo. Hodně slabý průměr a další díl už si nepřečtu.

Blanka29
15.05.2022 2 z 5

Po shlednuti filmu jsem se pustila i do tolik vychvalovane knihy a samozrejme jsem chtela vedet, jestli je nazyvana bestsellerem opravnene :)
Musim rict, ze kniha se mi libila vic, jak film. Postavy Massima a Laury na me pusobili vic zive a lidsky nez ve filmu. Co se tyce Laury, v knize neni takova namyslena krava ale ma v obou pripadech problemy s pitim...
Cetla jsem dost knih na toto tema a musim rict, ze znam mnoho lepsich ale i horsich verzi.
Proto u teto zastavam nazor : neurazi - nenadchne

Misshell1
11.05.2022 4 z 5

Nejdřív jsem viděla film, pak knihu, ale hodnocení tady klesalo, tak mě to odradilo, po shlédnutí druhého filmu jsem se do toho dala. A mně se to líbilo...vůbec mi nevadilo, co nosila, nebo co pila, nebo čím se voněla, kolik bot musela mít. Navíc pro mě bylo plus, že už jsem měla z filmu tu reálnou představu Massima :P

Jittush
05.05.2022 4 z 5

Uznávám,že jsem měla obavy. Protože jsem první viděla film, tak mě v knize postava Laury překvapila. V dobrém. Mám přečtené Fifty Shades, sérii Božských, takže mi to trochu přijde na podobný způsob. Ale další díly si přečtu, přece jen jsem zvědavá jak to dopadne

Dizzy3
05.05.2022 5 z 5

Náhodou to nebylo vůbec tak špatný jak to tu většina čtenářek prezentuje. Měla jsem z knížky trochu strach díky komentářům tady, ale vážně jsem si příběh užila. A je to mnohem lepší než film. Jasně mohla ubrat trochu alkoholu a dělat trochu delší cavyky, ale na druhou stranu jsem byla fakt spokojená. Nechápu jak někdo přišel na to, že je to porno :D sexualní scény byly pro mě teda nic moc, z komentařů jsem měla mnohem větší očekavání a Massima bych brala hned, mám prostě ráda takové ty hodně “ochranitelské” typy takže mi ani moc vyšinutý nepřišel :D jdu se vrhnou na druhý díl i když film byl totalně příšerny…

sex vraždy mafie láska zfilmováno násilí Sicílie

Blanka Lipińska
polská, 1985