365 dní

365 dní https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470057/bmid_365-dni-wel-470057.jpg 4 425 98

365 dní série

Laura Bielová je se svým přítelem na dovolené snů na nádherné Sicílii. Druhý den jejich pobytu, v den jejích dvacátých devátých narozenin, je Laura unesena. Únoscem není nikdo jiný než hlava mocné sicilské mafiánské rodiny, nesmírně pohledný mladý Don Massimo Toricelli, odhodlaný Lauru vlastnit za každou cenu. Má k tomu své důvody. Nedávno se ho někdo pokusil zavraždit, a když pak zraněný bojoval o život, před očima se mu objevila vize krásné ženy, která Lauře jako by z oka vypadla. Poté, co se zotaví, slíbí si, že neznámou ženu ze svého snu najde a udělá všechno proto, aby mu patřila – bez ohledu na to, co to bude stát. Massimo má v plánu držet Lauru po celých 365 dní ve svém paláci a pokusit se získat její srdce. Pokud se do něj Laura během této doby nezamiluje, propustí ji. Pokud se ale pokusí uniknout, najde si ji a nechá zavraždit celou její rodinu. Laura je svým pohledným a mocným únoscem brzy okouzlena. Vztah, který se mezi nimi rozvíjí, je ale nejistý a riskantní, a síly, které nemají pod kontrolou stále hrozí tím, že se pouto mezi nimi přetrhne…... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Baronet

365 dni , 2018

georginaa
18.09.2021 2 z 5

Chvílemi mě to bavilo, chvílemi to byla jako napodobenina padesáti odstínů...ale slabší odvar. Ze začátku jak bude drsný sex a přitom nic drsného nebylo. Nějak jsem nepřišla tomu na chuť a říct wau..tak to bylo super, to vážně nešlo, ale jakákoliv snaha se cení, takže dávám alespoň dvě hvězdičky. Co se týče filmu, nevěřila jsem jim nic z toho co ukázali. Chemie tam neprobíhala, jen chtíč, herci mi prostě nesedli.

Lussy239
17.09.2021 4 z 5

Jak už to tak bývá, kniha je dějově obsáhlejší a lepší než film, to není žádné překvapení. Asi jsem od knihy čekala trochu více, dle toho jak byla prezentována jako bestseller, nebyla vyloženě hrozná ale na zadek jsem si z ní také nesedla, možná i proto, že jsem viděla nejdříve film a knihu četla až poté. Jsem zvědavá na další díl, který budu doufám nejdříve číst, možná ty pocity z děje pak budou jiné.
Každopádně, celý tento příběh je prostě pohádka pro dospělé, tak jako 50 odstínů a podobné knihy. Tento žánr hold musíte mít rádi aby vás kniha zaujala a bavila.

Anna415
16.09.2021 5 z 5

Film jsem viděla už před nějakou dobou a hned na první dobrou mě nadchnul. U knihy jsem se trochu bála s ohledem na špatné recenze, které jsem si přečetla, ale... Knihu teď po přečtení řadím mezi jednu ze svým nejoblíbenějších. Příjemný styl psaní, pěkná dějová linka která se mi líbila více než ve filmu, hlavní postavy jsem si oblíbila během prvních stránek. Knihu jsem četla ve slovenštině a osobně musím říct, že mi to vzhledem k prostředí děje přišlo i lepší a jaksi více realistické. Druhý díl už mám objednaný - také ve slovenštině, a nemůžu se dočkat, až budu moci v příběhu pokračovat dále.

Kalkinka
15.09.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem, lepší než film.

Ditules
14.09.2021 2 z 5

(SPOILER) Tak se české čtenářky dočkaly knižní předlohy známého filmu z Netflixu. V podstatě film věrně zachytil děj knihy, jen ten konec je odlišný.

Alhlav
13.09.2021 odpad!

Kniha je snad i bez komentáře, hrůza.

Knihomolka97
11.09.2021 5 z 5

Tak, je to tu. Konečně jsem se dočkala českého překladu knihy 365 dní. Před časem jsem narazila na trailer, ještě předtím než film začal být známý díky Netflixu. A věděla jsem, že tohle prostě musím vidět a nejlépe i číst! Mafiánské prostředí, erotika, romantika, napětí je moje oblíbená kombinace.
Nechci úplně srovnávat knihu s filmem, jen chci podotknout a upozornit, že kniha je dost jiná a za mě rozhodně lepší.
Massimo byl hlavně ze začátku fakt drsný, nelítostný. :O :D Ale je to mafián, takže se vlastně není čemu divit. Po pár stránkách jsem mu propadla úplně stejně jako Laura. Líbí se mi přezdívka Černý - k Massimovi to pěkně pasuje.
Laura je skvělá! Statečná, nebojácná, sebevědomá, smělá, divoká.. Překvapily mě některé komentáře a nelichotivé názory na její adresu. Jasně měla své mouchy jako ostatně každý, ale já jsem ráda, že s Černým držela krok a nebyla taková puťka jako třeba Ana z Odstínů. Ráda nakupovala a pila šampaňské, no bóže. :D 100 lidí 100 chutí, už jsem četla o daleko horších hlavních hrdinkách, které mi lezly krkem..
Ti dva se k sobě perfektně hodí. Zbožňuju jejich sbližování. O sexuální napětí a scény není nouze, je to sakra žhavé čtení!
Konec mě překvapil a byla jsem chvíli trošku zmatená a rozpačitá...nechci ale samozřejmě nic prozrazovat. Netrpělivě čekám na pokračování, to je jasné.
Nedávám ale plný počet, 4,5⭐/5⭐.

hana1039
11.09.2021 4 z 5

Film jsem neviděla, tak nemůžu srovnávat, miluji knihy z mafiánského prostředí, myslím, že tenhle díl byl taková,, předehra,, k tomu, co bude následovat v dalším díle, a doufám, že se to pořádně rozjede, jak se sluší a patří u takového žánru!!!

evineckY
05.09.2021

(SPOILER) Toto vážně ? Vůbec nevím, jestli toto dočtu.
Dokonalá, sebevědomá a krásná Laura se stane ředitelkou hotelu, tak ji to přestane bavit a dá výpověď. Pořád dokola kdo má co na sobě, jak vypadá, blá, blá...
Na dovolené ji unese mafián, vyhrožuje jejím rodičům, zastřelí jí před očima chlapa a ona je nadržená. Samozřejmě šla hned nakupovat nejluxusnější hadry, boty a prádlo.
Večer ho chce navnadit, tak si obleče průsvitné šaty, aby viděl spodní prádlo a když ho rozpálí, tak začne brečet a uteče. ráno jí nevadí, že jí vidí nahou ve sprše, je nadržená, ale radši uteče, aby si to udělala sama.
myslím, že mám dost a to jsem v 1/3.

Vknihách
20.08.2021 4 z 5

Príbeh Laury a Massima sa začal únosom. No ešte tu bolo predtým pár strán, kde sa nepoznali a hneď na druhej strane bola erotická scénka, čo mi doslova vyrazilo dych. V anotácii sa tiež hovorí o tom, že Massimovi sa snívalo o žene a keď uvidel Lauru, musel ju mať. Som naozaj smutná, že to nebolo nijako vysvetlené. Autorka sa spoľahla na to, že čitateľ uverí komatickému snu a úplnej náhode, že vyfantazírovaný človek je reálny. Celkovo má Lipinska veľmi dobrý štýl písania, sadol mi a príbeh sa čítal doslova sám. Priznávam, že Massimo mi bol oveľa sympatickejší aj keď bol mafián(a nie preto, že bol typický knižný alfasamec) ako Laura. Ona bola chodiaca reklama na značkové oblečenie a alkohol. Poznáte tú starú známu pravdu, že niekedy je menej viac? Tak u Lipinskej to určite nehrozí, pretože aj keď to bolo veľmi dobré čítanie,knihu som si užila, no Blanka použila všetko čo ju napadlo v prvej časti. Naozaj všetko! Ak čítate romanticko-erotický žáner, tak tie zápletky si viete predstaviť, domyslieť čo bude nasledovať, no určite vás ani v zlom sne nenapadne, že všetko bude napchaté do jednej knihy- mafiáni, vraždy, únos, znásilnenie, tehotenstvo, súrodenecké a rodinné vzťahy, bývalí milenci, bývalí priatelia, exmilenky... určite som na niečo zabudla, ale bolo tam naozaj všetko... Preto musím čítať ďalšiu časť! Som zvedavá, čo Lipinska ešte nepoužila, pretože mne naozaj nič nenapadá… Z knihy nepadnete na zadok,ale priemerná rozhodne nie je. Skvelá jednohubka, u mňa na dva dni-ideálna na horúce letné dni.

petusska01
02.08.2021 2 z 5

Do príbehu som nešla s veľkým očakávaním, rovnako ako 50 shades som predpokladala že väčšinu času sa tam bude vyskytovať erotika a nejakým tým osobnostným rozvojom postáv sa venovať asi nebudeme. Aj tak bolo. Massimo bol od začiatku pre mňa taký predvidatelný týpek, ktorý sa zaľúbil do nejakej svojej predstavy. Okej. Ako bol od začiatku predstavený, tak aj vo svojej postave pokračoval. Ale teda Laura sa najprv zdala ako sebavedomá samostatná osoba, inteligentná a viac menej pracovitá. Potom sa z nej stala histerická krava s veľkým šatníkom. Chorá na srdce je ale bude pokúšať mafiánov v klube a chlastať od rána a nikdy, ale že nikdy nemá svoje lieky. Nevedela som že príbeh je na pokračovanie, takže asi sa k tomu budem musieť bohužiaľ vrátiť. Čo sa týka erotiky, po 50 shades ma už nejako nič neprekvapí, takže za mňa ani príjemné postavy ani zaujímavý dej a ani toho sexu tam nieje tak aby sa na tom dala postaviť kniha. Uvidíme čo bude ďalej.

Mystifica
25.07.2021 1 z 5

No… kniha se řadí do podobné kategorie jako Fifty shades, příběh je úplně jednoduchoučký a hrdinka kravka která se nezajímá o nic jiného než o svůj vzhled. A když už to nakonec “dobře dopadne” tak v dalším dílu (ten mě už příliš nebavil, ani jsem ho nedocetla…) budete asi překvapeni jakým směrem se příběh ubírá.
Ale filmovému zpracování se musí nechat, ze byli vybráni hezcí herci a krásné lokace (narozdíl od Fifty shades), což z nej aspoň pro potechu oka děla vcelku příjemnou věc… jinak nemám s čím srovnávat, tento typ literatury není zrovna mým hlavním žánrem…

AliceTief
09.07.2021 4 z 5

Byla jsem hodně překvapená příběhem, samozřejmě je to jako vždy úplně jiné než film a musím přiznat, byť Lauru moc nemusím a popis značek hader a bot mě vůbec nebral, kniha se mi líbila víc než film

bastes
10.06.2021 2 z 5

Když jsem viděla hodnocení, začala jsem se na knihu těšit. Bohužel čím více jsem z ní přečetla tím méně mě bavila... Například neustále popisování outfitů od šatů až po doplňky mi lezlo na nervy, většina děje byla předvídatelná a hlavní hrdinka mi místy až lezla na nervy. Další díl nejspíš oželím. Mnohem lepší s touto tématikou byla třeba Bennett Mafia.

Anna195
02.06.2021 3 z 5

Keďže som videla film, tak som mala predstavu, aký príbeh ma pravdepodobne čaká. Celý námet príbehu ma zaujal a nebol vôbec zlý.

Príbeh je celý nereálny a niektoré situácie šialené. Toto všetko by mi vôbec nevadilo, keďže aj takéto príbehy obľubujem, a aj medzi takýmito príbehmi mám svojich favoritov. Ale tu mi chýbala logické konanie postáv a tých nepresností v príbehu bolo veľa, ako keby autorka zabudla na to, čo písala v predchádzajúcich kapitolách. A to pozornému čitateľovi neunikne.

Musím povedať, že Laura mi moc nesadla. Prišla mi materiálna a povrchná, jediná jej činnosť bolo nakupovanie za cudzie peniaze, pitie alkoholu, vždy ste vedeli, čo má na sebe a aké značky. Jej správanie sa mi miestami zdalo mimo.
Massimo mohol byť fakt skvelá postava z prostredia mafie, ale autorka to nevyužila vôbec. Nedala mi takého mafiána, akého by som očakávala. V podstate sme ho spoznali len cez intímne scény.

Knihe sa nedá ale uprieť, že sa veľmi dobre číta a hneď ju máte rýchlo prečítanú. Stále sa v príbehu niečo deje, takže sa nudiť určite nebudete. Dej knihy je veľmi svižný a s každou kapitolou budete chcieť vedieť, čo Laura a Massimo vymyslia, pretože tu nájdete fakt všeličo. Samozrejme je tu množstvo erotických scén, ktoré mňa najviac bavili a nemusíte sa báť, že by boli moc tvrdé sú úplne znesiteľné. Tu sa autorka veľmi dobre vybláznila. Musím pochváliť vedľajšiu postavu Domenica, ten mi veľmi sadol a hneď som si ho obľúbila.

Koniec príbehu vás navnadí na ďalší diel. Určite si prečítam aj ďalšie časti, pretože chcem vedieť, ako skončí táto populárna séria.

Alenka76
30.05.2021

Knižka sa mi páčila určite doporučujem keďže som videla film bola som zvedavá aka bude kniha a musím povedať že ma nesklamala prečítaná za jeden deň štyl písania autorky sa mi páčil a teraz len čakať aky bude druhy a tretí diel

LilluLong
28.05.2021 5 z 5

Mam rada takýto žáner ,ked sa v príbehu strieda romantika, erotika, napätie a kde jednoducho mafiánskeho grázla viete obľúbiť a cely cas mu fandiť . Dufam ,ze na ďalšiu časť netreba dlho cakat.U mna palec hore , a hodnotenie 5*

lusitta05
27.05.2021 4 z 5

No páni, samý sex,a riadny. Taká mafiánska klasika na moderný spôsob. Trochu unáhlená láska za 3 mesiace,to mi spočiatku vadilo,ale neustály zdroj prachov to asi vynahradí. A ešte keď je Massimo krásavec,tak už vážne nie je čo dodať. :) Na pokračovanie sa teším,lebo takéto ja môžem.

sex vraždy mafie láska zfilmováno násilí Sicílie

Blanka Lipińska
polská, 1985