365 dní

365 dní https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470057/bmid_365-dni-wel-470057.jpg 4 425 98

365 dní série

Laura Bielová je se svým přítelem na dovolené snů na nádherné Sicílii. Druhý den jejich pobytu, v den jejích dvacátých devátých narozenin, je Laura unesena. Únoscem není nikdo jiný než hlava mocné sicilské mafiánské rodiny, nesmírně pohledný mladý Don Massimo Toricelli, odhodlaný Lauru vlastnit za každou cenu. Má k tomu své důvody. Nedávno se ho někdo pokusil zavraždit, a když pak zraněný bojoval o život, před očima se mu objevila vize krásné ženy, která Lauře jako by z oka vypadla. Poté, co se zotaví, slíbí si, že neznámou ženu ze svého snu najde a udělá všechno proto, aby mu patřila – bez ohledu na to, co to bude stát. Massimo má v plánu držet Lauru po celých 365 dní ve svém paláci a pokusit se získat její srdce. Pokud se do něj Laura během této doby nezamiluje, propustí ji. Pokud se ale pokusí uniknout, najde si ji a nechá zavraždit celou její rodinu. Laura je svým pohledným a mocným únoscem brzy okouzlena. Vztah, který se mezi nimi rozvíjí, je ale nejistý a riskantní, a síly, které nemají pod kontrolou stále hrozí tím, že se pouto mezi nimi přetrhne…... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Baronet

365 dni , 2018

Allla9
27.04.2022 4 z 5

Kniha splnila, co jsem od ní očekávala. Nenáročnou četbu, u které se nemusí nad ničím přemýšlet a pobavím se. Přečtu si i další dva díly.

lucie3944
21.04.2022 3 z 5

Absolutní průměr. Rychle se to čte, člověk nad tím nesmí moc přemýšlet a musí to brát jen jako výplach mozku. Už jsem pár knih z tohoto ranku přečetla a není to nic extra. Je to celé směřované k dalšímu dílu, nevím, co je to poslední roky za módu vše psát na několik dílů. Jako pokračovat budu, nemám ráda nedočtené série, ale na zadek si z toho nesednu.

Kiwicatko
14.04.2022 3 z 5

Tak jako haha…hned na zacatku Laura sepsuje Michaela, ze je alkoholik, pritom v 80% situaci neco pije (sampanske, vino,…), na to, ze ma nemocne srdce a bere leky odvaznej konicek.

No a co vic komentovat…je to proste porno prislazene mafii a blbkou, ktera porad omdliva. Mozna mi tahle cast bude stat za to, abych to precetla jeste jednou, abych si mohla delat carky kolikrat sebou sekla :)
A ktera trubka by se spokojila s vysvetlenim, ze ji nekdo jen tak strci do tela “antikoncepcni implantat”.
Uplne padle na hlavu je i to, ze se ji byt jen nekdo dotkne prstikem, podiva se na ni a uz se strili. No takze bud je Massimo vysinuty a nebo bude mit male sebevedomi a nebo je to vysinuty magor (byt s paradnim p.akem-jak je receno nekolikrat). Nemam ho rada. Zmetka jednoho, nicim mi neprijde pritazlivy, mozna by zacal, kdyz bych byla dostatecne opila :D kazdopadne tohle neni chlap, ze ktereho bych si sedla na zadek.

Jsem zvedava, kolik zenskych bude tedka nadsene vyrazet na lov sveho mafiana :D

Jako veeeeeeeelka oddechovka dobry, ale neocekavejte od toho nejaky skvost. Videla jsem i film a taky to nezanechalo dojem, ze bych to potrebovala videt vickrat.

happy19
13.04.2022 3 z 5

Nečekala jsem od toho vlastně nic velkolepého...
No.Chaotické přeskakování v ději..?
Nebo slabý překlad...nevím,je to rozhodně neučesané:-D
Potenciál to ale má!
plus napětí,dravost...a to tělesno:-D
Tak jedeme dál...

„Strach nasazuje lidem masky - vášeň je shazuje.“

evik91
09.04.2022 4 z 5

Děj se mi líbil, jen mohl být konec trochu ucelený, vím že má kniha pokračování, ale toto jsem nečekala. Nevím jestli to tak bylo napsané, anebo se to popletli v překladu, ale jsou tam trochu nesmyslné části, které jsem si musela přečíst znovu aby mi to došlo, (udělá věc a za chvilku zase, ale to už nedává smysl, anebo někam odejde, ale pak něco řekne, jako by tam ještě byl a né už dávno jinde). Ale jinak děj je super, musím si v knihovně brzy zamluvit pokračování

MíšaS.
20.03.2022 1 z 5

Věděla jsem do čeho jdu, bylo mi jasné, že to bude velmi, ale velmi, odpočinkové čtení, jenže i tak se mi příběh zdál doopravdy hloupý. Laura je blbka a alkoholička. A abych pravdu řekla, tak mi to ani nepřišlo "sexy" , spíš jsem měla chuť se chechtat...
Bohužel jsem si koupila všechny tři díly, takže ve čtení budu pokračovat, alespoň se zasměju :D
Jedna hvězda za to, že jsem to dočetla bez přeskakování, ale jinak nic moc.
Film jsem viděla, a je to to samé jako kniha, kouknete se ze zvědavosti, ale nic speciálního to ve Vás nezanechá.

Michelleee
01.03.2022 5 z 5

Mně se to teda líbilo a nechápu tak malé hodnocení. Lauru a Massima jsem si ihned oblíbila. Určitě zajímavý příběh a těším se na další pokračování. Pouze se mi nelíbilo oslovení Černý, jinak jako Moët k snídani bych si taky nechala líbit. Nebyla to žádná alkoholička proboha!! Série: Mount Trilogy byla určitě lepší.. Na film se brzy podívám.

" Rozhodně to neodpovídalo mé představě, že to bude jako ve filmu Pretty Woman - já mu předvádím různé sexy modely a on je hodnotí jako nadšený obdivovatel. "

Monique66
27.02.2022 4 z 5

Čtivé, napínavé.. Nejdříve jsem viděla film, takže jsem děj znala a aspoň mi víc věcí začalo dávat smysl v porovnání s filmem. Už mám připravené pokračování, tak jsem zvědavá, ale podle hodnocení (hlavně třetí díl) se celkem bojím zklamání.. Škoda, že autorka udělala z Laury alkoholičku a z žen dělá hloupé postavy, co se umí bavit jen o botách a šatech, ale to k takovému prostředí asi patří..

dann7588
27.02.2022 2 z 5

Tak neviem. Tak mi Laura liezla na nervy!! Alkoholička posadnutá sexom, ktorá nevie čo chce. Dobrá šlapka-podľa vyjadrovania. Film som nevidela a tak to zostane

Kristy.Seb
26.02.2022 4 z 5

Každý má v životě člověka, který mu věří víc, než by musel.

No, trochu mě zarazilo, že slovo penis jsem si přečetla hned na první stránce. :D Téma mi nepřišlo úplně špatný. Jen mi vadilo, jak jí říkali "maličká"!

Jita160
07.02.2022 3 z 5

Nebylo to tak špatné jak jsem slyšela.
Mafiánské prostředí,spousty sexu,drsní muži a samý luxus ...to já prostě můžu.
Příběh byl od začátku napínavý a čtivý...jak prostá holka z davu je unesena italský bossem, který ji vnímá za svoji vyvolenou a matku svých dětí, protože se mu zjevovala když byl na pokraji smrti.
Dostala jsem radu,nejdříve shlédnout film a až potom přečíst knížku.Diky za to Evičko.
Film byl pěkný, ale knížka je vždy pro mě lepší.
Tuhle sérii určitě nezavrhuji a budu pokračovat ve čtení už jen proto ,že mám po ruce pokračování.

Ralemo
04.02.2022 5 z 5

Za mě mnohem lepší než film, film jsem sice viděla jako první, tak jsem si tedy hlavní hrdiny přirovnávala k těm co jsem viděla ve filmu. Každopádně příběh super, více do podrobností, na které ve filmu není čas. Za mě hodně přehnané řešení značek, módy, stylu oblíkání atd., každopádně to k Lauře evidentně patří. Vadilo mi oslovení Černý? Proč nepoužívala jméno, nebo nějakou lepší přezdívku? To mi vážně nesedlo. Líbilo se mi prostředí, trošku i ta mafiánská rodina. Sexu bylo hodně, pořád to stejné dokola. Každopádně i to ke knize patří.

michaella03
03.02.2022 4 z 5

Čím tady začít?
Tak určitě filmem, protože nebýt tohoto počinu, o knize bych nevěděla. Film mě zaujal a pak i nadchnul, mou pozornost upoutal hlavně Michele Morrone, který zvádnul Massima zahrát skvěle :D. Svůj podíl na tom určitě má i chemie mezi protagonisty (Morrone + Sieklucka), která mi v knize chyběla.
Když už jsem u těch mínusů, Laura není příliš sympatická, neví co chce, má ovšem perfektní přehled ve značkových hadrech, botách a kabelkách (který mě přijde naprosto zbytečný - bože, ani nevím, jak všechny ty popisované věci vypadají), a ještě je to alkoholička, ale to je taky oukej. Po přečtené polovině už jsem nemohla vystát oslovení "Černý" a "maličká", to už fakt ne, prosím. Také zde je až zbytečně moc sexuálních scén, které se pak opakují - raději proškrtat, číst to samé počtvrté už je nuda :).
Abych ale jen nehanila, musím ocenit postavu Massima; téma mafie, Sicílie a Itálie; a především čtivost.
Suma sumárum, takový lepší průměr.

Z různých článků a především komentářů u dalších dílů mám z pokračování trochu strach, tak uvidím, možná časem.

P. S.: Zkuste soundtrack k filmu, ten se poved :).

genikuxik
03.02.2022 4 z 5

Lepší než mé očekávání. Dle komentářů jsem čekala zbrkle napsanou knihu, která mě moc nezaujme, opak byl pravdou. Nakonec kniha plynula rychle a splnila mé požadavky na tento typ knih. Ale tohle byla zároveň poslední kniha od této autorky, protože jsem si přečetla komentáře k dalším dílům a do toho teda nejdu a už vůbec bych za ně neutratila peníze.

barblar
02.02.2022 2 z 5

Asi nejlepsi dil z cele serie.. Dalo se prehlednout,ze je kniha nelogicka a dost nadsazena,ale jeste v ramci toho,ze od eroticke knihy nic moc svetoborneho necekate.. Co se nedalo vystat,byla hlavni hrdinka.. alkoholicka,rozmazlena nana,nevyrovnana a nestabilni a absolutne nesnesitelna! Nechapala jsem jeji myslenkove pochody,jeji sceny,jeji povrchnost-nakupy a alkohol.. vsichni z ni museli byt celi vedle a beda,jak nebyli..
Ale libil se mi napad knihy,prostredi,ostatni postavy a dej ubihal.

heja
27.01.2022 3 z 5

Ako prvé som videla film a potom čítala knihu, vzdala som to na *jachte* a po asi roku a pol som tomu dala druhú šancu. Väčšinou býva kniha lepšia ako film, ale v tomto prípade to (pre mňa) neplatí. Hoci aj vo filme bola väčšina scén veľmi patetických, pripisovala som to k tomu, že áno, je to erotický film. Na druhu stranu, v knihe to bolo rovnaké. Asi bola moja chyba, že som od nej čakala viac, každopádne, dám šancu aj pokračovaniu.

nina3905
27.01.2022 2 z 5

Najskôr som videla film a až potom čítala knihu. Väčšinou to býva tak, že kniha býva lepšia ako film, ale tu to nemôžem tvrdiť. Myslím, že to bolo na podobnej úrovni.

Sebík0903
07.01.2022 odpad!

No, na tuhle recenzi jsem si musela dát určitý časový odstup, abych nějak zvládla zpracovat své myšlenky a dojmy. Ale taky bych předem ráda řekla, že jsem s knihou skončila v polovině, což se mi stalo se vším všudy podruhé a dost to asi vypovídá o tom jaký názor na knihu mám.
Takže, hlavní věc, která mě na celém příběhu totálně iritovala byla hlavní hrdinka. Její chování jsem kolikrát nechápala a štvalo mě jak si protiřečila ohledně Massima. Pořád dokola opakovala to, jak mu nepodlehne apod a přitom v následující kapitole se sním vykousla nebo něco víc. Plus ještě jsem se snažila jaksi přehlédnout její citovou nevyrovnanost- což bylo ještě jaksi taksi pochopitelné- a její poněkud počínající alkoholismus. Jako vážně, Massimo zjistil, že má problémy se srdcem potom, co jí dal sedativa a první co jí nabídne bylo šampaňské. Vážně? Logika mi někam utekla a nebyla to jediná situace, kdy mě něco takového napadlo. Celkově jsem občas měla problém chápat jednání postav a říkala jsem si proč Massimo ze sebe dělá takového blbce a nadbíhá holce, která evidentně není úplně v pohodě a měla by se rozhodnout co chce a přestat se občas chovat jako rozmazlený spratek. Ano, vím, že bych neměla soudit knihu do té doby dokud jí nedočtu a možná je druhá polovina svazku opravdu úžasná ale mě ta první polovina natolik odradila, že už nemám chuť pokračovat. Tohle je asi poprvé v historii, kdy řeknu, že se mi filmové zpracování líbilo víc než kniha. Ale každý musím posoudit sám, za mě je tohle těžký podprůměr.

Arsi007
02.01.2022 3 z 5

Laura jede se svým přítelem na Sicílii. Je ale unesena záhadným Italem, ze kterého se vyklube sexy hříšný hřebec, který Lauru nenechá chladnou, ať se snaží být vůči němu sebevíc imunní.

Zní to jako klišé? Ono to totiž klišé je. Vyhrocené až do extrému. Vše, co je v jiných erotických knihách jen naznačené tady máte pěkně naostro. A to i co se týče násilí. Nemyslím přímo při sexu, ale v pozadí příběhu je ho víc než dost. Vzrušující ale erotické scény jsou. Neříkám, že ne. Úplně fatálně mi tam ale chyběl flirt. Autorka střídá jednu akci za druhou a v polovině knihy si říkáte kam se na ně hrabou králíci. A za mě už to bylo moc.

Kdo jste ještě neviděl na Netflixu film a chystáte se na knihu, nedívejte se na něj a nejprve čtěte. Ve filmu se mi nelíbilo obsazení a pořád jsem si při čtení představovala herce, kteří Lauru a Massima hráli, což mi znesnadňovalo si knihu víc užít.

Co si budem, pro milovníky erotických románů je ale kniha must have ať si o ní předem myslíte, co chcete.

IG: @hanybooks

Miška935
29.12.2021 1 z 5

Za me kniha, kterou bych nikdy nemusela číst. Kniha pro me byla dost zvláštní a vůbec jsem se do ni nemohla zacist. Na této knize je snad nejlepší postelové scény, ty jsou totiž popsány dokonale. Dost mi vadilo i jméno, v jedné větě se psalo Massimo a hned na to v druhé větě zase Černý…

sex vraždy mafie láska zfilmováno násilí Sicílie

Blanka Lipińska
polská, 1985