15 roků lásky

15 roků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481656/bmid_15-roku-lasky-jwH-481656.png 4 2229 517

Realita umí být neuvěřitelná a skutečné události někdy působí nepravděpodobně. Aleš by do svých třiceti dvou let nevěřil, že jeho život bude vypadat takhle. Představoval si ho úplně jinak. Jednoho dubnového odpoledne roku 2001 se zamiloval do ženy, která na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Tento román vypráví o všem, co musel zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít.... celý text

Grynče
13.02.2023

Tak do jsem nečekala. Za mě super.

petrpospa
12.02.2023 5 z 5

Těch 500 stran mě trochu vyděsilo. A druhým dechem dodávám, že zbytečně. Ze zásady nikdy nečtu příspěvky čtenářů dříve, než si knihu přečtu sám. Proč bych se měl nechat předem ovlivňovat slinty jak je to dlouhé, jak je to málo dynamické, jaký je Aleš tragéd, že byl Prvok lepší.... Kecy, z kterých se snažím představit si osobnost přispěvatelů a téměř okamžitě přecházím do opozice nikoli proto, abych bránil Hartla, ale proto, že nesnáším zjednodušování. A tady se píše hlavně o běžném životě normálního chlapa, který zjednodušit prostě nejde. V tomto případě bylo mnohem šťastnější přistoupit na reálnost příběhu, než se nechat vtáhnout do světa fikce. Předpokládám, že ty, kteří děti nemají, kniha bavit nebude a dost možná ji ani nepochopí. Ano, někomu to může připadat trochu telenovelovské, ale co je to proti osmi tisícům dílů Ulice? Starosti, radosti, strachy i nadšení, to všechno chápu, odvaze Aleše tleskám a výdrž obdivuji. A za poslední stránku jako životní optimista a hrdý otec dvou dcer děkuji.

daPhytCZ
07.02.2023 3 z 5

Na knihu jsem se dlouho těšil. Po přečtení zhruba první čtvrtiny jsem byl velmi zklamaný. Na rozdíl od předchozích knih autora se tato věnuje primárně jedné (ne příliš sympatické) postavě - Alešovi.
Jeho neustálá nespokojenost se sebou samým, neschopnost zařídit si šťastný a spokojený život mě velmi iritovala. Knihu jsem ale neodložil a dolouskal ji až do konce. Zajímavější pasáže se střídaly s opravdu nudnými a zbytečnými, knize by slušel poloviční počet stran. Závěr kromě jednoduchého poselství nepřinesl očekávanou katarzi a tak jsou mé pocity po dočtení velmi rozporuplné. Slabší tři hvězdičky a snad to bude příště lepší. 5/10

Janina2609
04.02.2023 3 z 5

“Krása a láska se nedají koupit. Člověk za ně platí snahou. Když se nesnaží, krásy a lásky má málo.”

První polovina dobrý - čtivý Hartl. Od druhé půlky to, jazykem autora, “stálo za prd”.
Stoupající frekvence hovorových a zbytečně vulgárních výrazů (hodila skobu, ale na to pekl…to z těch přijatelnějších) mě docela otrávilo. Připadalo mi, že autorovi docházela šťáva a aby uměle zvýšil počet stránek, tak souměrně s klesající dějovou linkou zvyšoval množství nechutných slovních spojení. Souhlasím, že knize by slušela polovina stránek. Škoda.

KydlochMoris
29.01.2023 3 z 5

Velmi pěkný příběh, který by se ale vešel na 300 stránek. Četla se výborně, ale moc dlouhá :-).

Madi
26.01.2023 2 z 5

(SPOILER) Bože to bylo tááák roztahané. Aleš byl neuvěřitelná fňukna, furt jenom sebelítost a nasranost na celý svět.
Zajímavá mi přišla aspoň Jelena, ale ta se z děje vytratila hodně brzy...
Taky jsem moc nepochopila vztah Aleše a Sovy, chovali se jak puberťáci a ne dospělí co maj děcka.

Pistácie
20.01.2023 3 z 5

Věřím, že v kategorii nenáročných knih na dovolenou by třeba uspěla. Upřímně mi kniha drásala nervy už od začátku. Opravdu by někdo kvůli zamilovanosti najezdil a nalítal zbytečně tolik km? Možná jen nejsem takový romantik, jak jsem si myslela. Nebo jsem spíše realista. Ale to byla jen chuťovka na úvod. Bylo to čtivé, ale zbytečně vleklé. Asi tam nebyla jediná pro mě zajímavá a sympatická postava, která by to rozproudila. Pořád souzním s názorem, že autorova první kniha byla nejpovedenější a od té doby mě každá baví o něco méně.

vmatusko
14.01.2023 4 z 5

Zaujímavý príbeh o Alešovi ktorý vychováva nevlastné dvojčatá. Opisuje 15 rokov v ktorých prežíva radosti i starosti... Veľmi dobre sa to číta - ako odychovka.

Pri čítaní tejto knihy som si uvedomil aké je vzácne to že ešte žijem v usporiadanej rodine a nemusím zažívať rozvody, vzájomné podvádzanie sa či iné podobné excesy u mojich blízkych. Začína to už byť bežné, nielen vo veľkých mestách ale aj na vidieku - striedanie partnerov, večne byť s niekým nespokojný a len tak si bezhlavo užívať. Myslím si že to nie je cesta správnym smerom.
Život nie je len o tom aby sme si len užívali ale prichádzajú aj ťažšie chvíle, ktoré vyžadujú od druhého obetu a niekedy aj veľký seba-zápor. Zvládnutie týchto situácií vie partnerov zceliť a posunúť ďalej. Len treba vytrvať...

VeronikaNika78
02.01.2023 2 z 5

I mistr má nárok na slabší kus. Ale i tak v rámci oddechovek velmi slušné.

Sixao
01.01.2023 2 z 5

Nejslabší kniha od Hartla. Dokud ještě byla na scéně Jelena, byla to celkem zajímavá love story. Pak už jsem u toho víceméně trpěla. Odkládám nedočtenou.

heczek
30.12.2022 3 z 5

Moje první kniha od p. Hartla. Oddechovka to byla příjemná, příběl byl čtivý a četl se svižně, ovšem ani jedna postava mi moc nesedla.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Ze začátku (asi na prvních 50 stranách) jsem měla chuť knížku odložit, nějak mi nesedl způsob psaní. Po určitých událostech v Japonsku ale knížka chytla a nepustila. Na konci mi bylo trochu líto, že těch dalších 15 let už "neuvidíme". :) Moc spokojená jsem i s obálkou a celkově formou, tento měkký paperback je hned po tvrdé vazbě bez přebalu můj nejoblíbenější. :)

JarníBouře
30.12.2022 4 z 5

Tak tohle byla třetí kniha, kterou jsem od pana Hartla četla a asi mě bavila nejvíc. První půlka je hodně čtivá a přitažlivá, neb se člověk chce dozvědět, jak to všechno bylo... Druhá už je dějově pomalejší a nudnější, ale on ani život není stále nějaký vzrůšo a asi bychom to taky tak nechtěli... Myslím, že hezky vystihuje výchovu dětí a všechno to prožívání kolem toho .....

evaval
29.12.2022 5 z 5

Za mě skvělé čtení. Ze života, kdo má děti, ve spoustě pasážích se najde a řekne, ano tohle znám, takhle to u nás taky bylo a přesně víte, jak se hlavní hrdina v dané chvíli cítí. Užila jsem si to a už teď se těším na další autorův příběh. Moc hezké čtení. Za mě plný počet hvězd, autor mě prostě baví a ještě mě nikdy nezklamal.

kristyna0578
20.12.2022 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší Hartlův počin.
První třetina příběhu byla zajímavá, humorná, dynamická, ovšem do dalších částí, kdy se začal svět točit kolem výchovy dvojčat, jí to už nevydrželo. Největším problémem (u mě) bylo, že mi byla nesympatická hlavní postava Aleše a jeho dcer. Knihu jsem tedy dočítala spíše z donucení.
Tři hvězdy si ale zaslouží, neboť věřím, že pro většinu je to přesně to příjemné oddychové čtení na dovolenou.

Aneleh
18.12.2022 5 z 5

Pan Hartl opět u mě zabodoval. Miluju jeho způsob psaní, jeho humor a nápady. Krásně jsem si vždy večer odpočinula od vánočního běsnění. Jako všechny jeho knihy mě příběh bavil a naopak jsem byla ráda, že byl tak dlouhý, bylo to oddechové a v mnoha ohledech i poučné: "Krása a láska se nedají koupit. Člověk za ně platí snahou. Když se nesnaží, krásy a lásky má málo."

attila1
15.12.2022 5 z 5

Prostě pan Hartl. Odechovka která mě bavila.

hanzmb
12.12.2022 3 z 5

Všechny předchozí knihy autora jsem četl s obrovským potěšením. I když řešily vážné problémy, byly psány s nadhledem a pořád jsem v nich cítil určitou jiskru vtipu. To bohužel není případ této knihy. Šedá, nudná a asi 3x delší než by odpovídalo myšlenkové náplni. I když hrdina cvičí bojová umění, svádí spousty žen atd. pořád zůstává "kadeřníkem". Absolutně pasivní a přežívá jen zásluhou spousty šťastných náhod. Takže náběh do fantasy literatury. Hlavně, aby ta aktivní spermie v závěru nedala vzniknout 2.dílu.

Glivuska
27.11.2022 4 z 5

Ke knizce jsem byla trochu skepticka, protoze od Prvoka se mi zadna dalsi uz tolik nelibila. Ale mile me prekvapila, pribeh me bavil, prisel mi zajimavy a ke knizce jsem se rada vracela. Pohodove, mile cteni, zejmena na dovolene, proste takova oddychovka. Jedna hvezdicka dolu za rozsah, prislo mi, ze by mohla mit o 100/200 stran min a pribeh by tim neutrpel :)

adel_21
26.11.2022 4 z 5

Klasická oddechovka od pana Hartla :-)

láska dvojčata otcovství

Patrik Hartl