15 roků lásky

15 roků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481656/bmid_15-roku-lasky-jwH-481656.png 4 2238 520

Realita umí být neuvěřitelná a skutečné události někdy působí nepravděpodobně. Aleš by do svých třiceti dvou let nevěřil, že jeho život bude vypadat takhle. Představoval si ho úplně jinak. Jednoho dubnového odpoledne roku 2001 se zamiloval do ženy, která na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Tento román vypráví o všem, co musel zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít.... celý text

hanzmb
12.12.2022 3 z 5

Všechny předchozí knihy autora jsem četl s obrovským potěšením. I když řešily vážné problémy, byly psány s nadhledem a pořád jsem v nich cítil určitou jiskru vtipu. To bohužel není případ této knihy. Šedá, nudná a asi 3x delší než by odpovídalo myšlenkové náplni. I když hrdina cvičí bojová umění, svádí spousty žen atd. pořád zůstává "kadeřníkem". Absolutně pasivní a přežívá jen zásluhou spousty šťastných náhod. Takže náběh do fantasy literatury. Hlavně, aby ta aktivní spermie v závěru nedala vzniknout 2.dílu.

Glivuska
27.11.2022 4 z 5

Ke knizce jsem byla trochu skepticka, protoze od Prvoka se mi zadna dalsi uz tolik nelibila. Ale mile me prekvapila, pribeh me bavil, prisel mi zajimavy a ke knizce jsem se rada vracela. Pohodove, mile cteni, zejmena na dovolene, proste takova oddychovka. Jedna hvezdicka dolu za rozsah, prislo mi, ze by mohla mit o 100/200 stran min a pribeh by tim neutrpel :)

adel_21
26.11.2022 4 z 5

Klasická oddechovka od pana Hartla :-)

S.H.
26.11.2022 5 z 5

Pan Hartl nikdy nezklame, pohodové čtení o lidech s normálními osudy.

Hobo
15.11.2022 5 z 5

Proč vůbec číst, vekkro?

vekkr
15.11.2022 3 z 5

Měla jsem velkou krizi a myslela ,že to odložím.Nakonec to nebylo špatné,ale zbytečně dlouhé.Převyprávěla bych 2 větami ,tak proč 500 stran?

barge
09.11.2022 3 z 5

Hartla miluji! Jeho hýkání, jeho názory i způsob, kterým je prezentuje, jeho ujeté nápady a samozřejmě... jeho knížky. Přečetla jsem všechny. 15 roků lásky standardně kvalitní, jen drobnost... v polovině knihy jsem došla k závěru, že pokud ještě jednou budu nucena ke srážce se slovy "vztahový, vztahová, vztah", zjistím si, kde Hartl právě pobývá a pojedu ho zabít.

salexice
09.11.2022 4 z 5

myslím, že tohle je výborná knížka na dovolenou nebo oddychový víkend. Téma otcovské lásky v naší literatuře není úplně časté, natož aby mapovalo 16 letý životní úsek dvojčat. Někde jsem v recenzích zahlédla, že někdo označil Aleše jako ufňukance - to mi přijde nespravedlivě tvrdé. Spíše mi přijde dobře vystižené rodičovství se všemi vzlety i pády, kdy jeden den se člověk pochválí, jak jsou ty děti úžasné, vychované a dny, kdy si zoufáte, co děláte sakra špatně :-). Za mě patří tahle kniha k nejlepším od autora. Prvok, Šampón a další mi snad prominou.

militu
07.11.2022 3 z 5

Moje první kniha od pana Hartla a myslím si, že i poslední. Příběh celkem ucházející, kdyby byl na max 150ti stránkách, ale na 500ti? To bylo opravdu utrpení. Několikrát jsem jí odložila, ale nevzdala jsem. Konec byl pěkný a asi kvůli němu 3*.

Hobo
21.10.2022 5 z 5

Po Malém pražském erotikonu druhá kniha Patricka Hartla a nezbývá mi než konstatovat, že se zařadil mezi mé nejoblíbenější současné spisovatele. Hluboká poklona.

Petra101
21.10.2022 3 z 5

Knihu jsem dočetla,i když žádnym 'jednim dechem'.. moc mě nezaujala,i když byla lepší než Okamžiky štěstí. Můj šálek kávy to asi nebude. P.Hartla si teď na dlouho chvíli odpustím. Je to takové odpočinkové čtení,trošku místy i nudné.

Dreisii
19.10.2022 5 z 5

Hartl zase nezklamal, kniha je skvělá, čte se krásně nemohla jsem se odtrhnout.

martini.ce
18.10.2022 3 z 5

Aleš mi přišel jako fajn chlap, fandila jsem mu. Ale tak od poloviny už mě to nebavilo a zbytek knížky jsem prolistovala. Protože jsem na Čeladné strávila pár let, přidávám jednu hvězdu za úsměvné - "aby se člověk dostal ze Soulu do Čeladné, musí letět do Vídně ".

mag097
17.10.2022 2 z 5

15 roků lásky není mé první setkání s Patrikem Hartlem. Mám za sebou Prvoka, s tím jsem byla spokojená, krátká oddechovka u které se člověk zasměje.
Ale toto...15 roku lásky je 500 stránková cihla, které by slušelo, kdyby tak polovinu svého obsahu shodila.

Za mě to bylo překombinované a ze spousty kapitol jsem měla pocit, že tam jsou jen proto, aby to pak na plátně vypadalo atraktivně. Pro mě toto bohužel nebyla příjemná oddechovka, ale spíš scénář k typické české komedii, kde naskladáte jednu hvězdu za druhou, spoustu hezkých míst a pár bizarních scén. A s takovýmto obsahem ja prostě 500 stránek trávit nechci.

Nikol681
13.10.2022 4 z 5

Knížka přečtena jedním dechem na dovolené - opět skvělá oddechovka od pana Hartla

Adreinda
10.10.2022 5 z 5

Jako vždy skvělá dovolenková kniha k moři. Za týden na pláži přečteno a překvapivě jsem měla pocit, že i když je hlavní hrdina chlap, tak čtu o sobě :)

rumund
10.10.2022 4 z 5

Prostě výborné. Mě se hrozně krásně čtou knihy Patrika Hartla. Škoda jen, že to byla poslední kniha, teď musím čekat, než napíše nějakou jinou. Sice hodně čtenářů říká, že to není žádný literární skvost, ale pro mě, pro nenáročného čtenáře, parádní oddechovka, co se lehce a uvolněně čte.

NikDisk
09.10.2022 5 z 5

Mám přečtené všechny knihy od Hartla a musím konstatovat, že tato je ze všech nejlepší!!! Každá kniha se mi líbila, všechny se četly dobře, úžasné oddechové čtení, které nezklame, ale tato kniha? Úplně mě dostala, pohltila a nemohla jsem ji vůbec odložit. Takže doporučuji všemi dvaceti. ️

Epiky
08.10.2022 5 z 5

Kniha mě velice bavila zejména z důvodu,že postavy působily přirozeně uvěřitelné.S hrdiny bylo tudíž lehko se sžít a porozumět jejich jednání.Moc příjemné čtení.

Kerberos
08.10.2022 4 z 5

První polovina knihy mě bavila hodně, trable otce samoživitele, který se stará o dvojčata. Jak holky rostou starosti se mění. Milostný život otce je pestrý, ale nějak nemůže najít tu pravou. Druhá polovina knihy se tak nějak točí v kruhu stále se opakujících problémů.

láska dvojčata otcovství

Patrik Hartl