Zpoplatněný bazar


Koka
Koka 30.05.2017 v 20:03

tenax, takových případů je tady hodně. Už jsem na to kdysi poukázala, resp. dotazovala jsem se, jak je to možné (chci to také :=), a tehdy to Marthas vysvětlila tím, že patrně jde o lidi, kteří předtím finančně podporovali DK, a za každou tehdy, před zpoplatněním bazaru, vloženou korunu, mohou vložit bezplatně jeden inzerát. Já jen tedy nechápu, proč tedy jejich účet není oveřen, když už kdysi cosi zasílali? (Nebo žeby ta "nálepka" ověřeného účtu najednou už neznačila takovou serióznost, jak bylo vyhrožováno :=)
A kromě toho - ani takové vysvětlení neobstojí. Minulý měsíc se sem zaregistrovala nová uživatelka, která dosud vložila více než 50 nabídkových inzerátů na ne zcela levné knížky:
http://www.databazeknih.cz/muj-bazar/sulamit-rahu-187774
Na tu přece nelze aplikovat vysvětlení, že už dávno, před loňskými zářijovými úpravami bazarového režimu, posílala na podporu DK peníze. - Jak, když tady nebyla? nebo byla, ale pod jiným jménem?
Rozhodně to vidím na 2 "východiska": 1. pravdu se stejně nedozvíme; 2. jistě se najde nějaký uživatel, který v duchu, nebo i písemně - diskuzním příspěvkem, nám vzkáže, že DK je "Danovo" a on si může s ním dělat co chce - třeba i udělovat výjimky z placení za inzeráty.
Alespoň toho využiju a znovu všem vzkazuji, že celá moje Knihotéka (s malými výjimkami) je na prodej. Kdo má o cokoliv zájem - ozvěte se. Inzerovat totiž nemohu.

Dan
Dan 31.05.2017 v 13:07

Vysvětlení je prosté:

Těm, kteří v minulosti dobrovolně na bazar přispěli, bylo zpětně přidáváno po kreditech tak, že za každou přispěnou korunu mohli vložit nabídkový inzerát. Účet jim ověřen nebyl, protože (jak jsem již dříve avizoval) bych musel ručně dohledávat a následně párovat jednotlivé bankovní účty s dárci, což by pro mě bylo časově náročné, takže jsem to vyřešil jen takto.

Dále je tu skupina uživatelů, která buď nepochopila smysl způsobu ověřených účtů, nebo nemá jinou možnost platby, a stává se tedy, že peníze na kredity přijdou přímo z účtu České pošty (peníze zkrátka pošlou přes poštu), takovým systém logicky nemůže přidat ikonu ověřeného účtu, ale pouze kredity.

Z 1200 ověřených profilových účtů byly problémy pouze se dvěma z nich, takže jakákoliv snaha dehonestace je ubohá. Navíc zvažuji ještě jeden způsob ochrany.

Aby v bazaru byly stále aktuální inzeráty, každý je vystaven na dobu 6 měsíců. Pokud se do této doby kniha neprodá, inzerát se automaticky přesune do archivu (zmizí z veřejné nabídky a uživatel je informován zprávou). Platnost lze jedním tlačítkem prodlužovat neomezeně a vždy zdarma. Cílem je pouze aktuálnost všech inzerátů v bazaru. (viz nápověda)

tenax
tenax 31.05.2017 v 14:02

Díky za vysvětlení.
Zároveň jsem rád, že vlastně s bazarem nemám nic společného kromě toho, že prakticky denně upozorňuji (a nejen já) na knihy, které na DK nepatří a jsou vloženy jen kvůli bazaru :-(.

siena
siena 31.05.2017 v 16:52

Dane, proč to tedy není takto vysvětleno i v podmínkách Bazaru? Nedomnívám se, že dotazy byly nějakou dehonestací. Pouze se uživatelé podivili, jak je to možné.

Text příspěvku byl upraven 31.05.17 v 16:56

Dan
Dan 31.05.2017 v 17:02

Co z toho konkretne vam chybí v podmínkách?

siena
siena 31.05.2017 v 17:04

Jak se to má s těmi, kteří vkládat inzeráty mohou a přesto ověřený účet nemají...

Text příspěvku byl upraven 31.05.17 v 17:09


Dan
Dan 31.05.2017 v 17:10

Bazar používají tisíce lidi a funguje to tak uz třičtvrtě roku a pta se tu na to ted prvni clovek. Tak myslim, ze to neni potreba...

siena
siena 31.05.2017 v 17:20

Aha, díky za odpověď...

knihomolprazsky
knihomolprazsky 10.04.2018 v 20:42

..nevím, ale přijde mi placená služba velmi nevýhodná. Ve vší úctě ke knihám, není jednodušší je vyhodit? Ev. můžete poradit jiný podobný bezplatný server? Děkuji.

newtory
newtory 10.04.2018 v 21:27

https://www.bazos.cz/

Neviem ako funguje "u vás" ale ja si ho tu "u nás" neviem vynachváliť.
Viď môj príspevok :
https://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/par-napadu-na-vylepseni-webu-593/str-174

předevčírem v 18:03:39

Hebrey
Hebrey 11.04.2018 v 12:44

Prvních (tuším) deset inzerátů je zdarma. Každý další inzerát stojí 2 koruny, to zase tolik není a je to celkem pochopitelné, sama tady knihy nabízím, a nemám s tím problém. Nabízím knihy i jinde a tam sice inzerát vložíte zdarma, ale když knihy prodáte, strhnou si 15% z ceny. Samozřejmě můžete své knihy nabídnout třeba kamennému antikvariátu, nebo je zdarma dávat třeba do knihobudek. Ale pokud je chcete prodávat přes internet, pak mi 2.- Kč přijdou jako rozumný poplatek.

newtory
newtory 11.04.2018 v 13:53

AD: tsal
Som veľmi "citlivý" na svoje súkromie a strážim si ho,ale číslo na mobil tak nevnímam,meno tam uvádzať nemusím ani adresu a mail je tiež anonymný,keď ide o osobné predanie dohodnem sa niekde v meste a to je celé. S niektorými ľuďmi sa to dostalo do tej polohy,že si odo mňa knihy,alebo pre mňa prebytočné veci kupujú častejšie (často im k tomu nejakú maličkosť pridám). Dokonca mi občas aj ďakujú a cítim z nich,že majú z kúpy radosť,čo je celkom príjemné.

kompir
kompir 28.06.2018 v 21:11

pro Hebrey
Kde proboha chtějí 15% z prodeje ? To je zlodějna !!!
I drahé Aukro chce jen 6%

jaromír z
jaromír z 02.11.2018 v 17:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 02.11.2018 v 21:54

Já jsem tedy přes Aukro absolvovala nákupů kopu a to nejen knižních a jen o málokterých můžu říct že stály za prd. Stejně jako na jiných prodejních/nákupních serverech. Tím netvrdím, že nikde nemůžete narazit na hajzly - to je prostě riziko spojené s výhodnějšími cenami.

aht
aht 03.11.2018 v 17:30

TK je jediné co dnes funguje. Na Aukru jsem kupoval a prodával, ale to už je hodně let. Aktuálně je aukro jedna z cest jak dostat knihy do MA, takže se vyplatí nabízet jen tituly které na MA nejsou nebo knihy s nějakou super cenou.

deidra
deidra 12.02.2019 v 22:24

Dobrý den, nemůžu nikde dohledat pravidla Bazaru. Ráda bych zveřejnila moji novou knihu , Svatba s milionářem a nevím, za jakých podmínek a kde přesně. Poradí mi někdo?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.02.2019 v 22:29

Deidra:
https://www.databazeknih.cz/napoveda/bazar-knih

Text příspěvku byl upraven 12.02.19 v 22:29

kompir
kompir 20.03.2019 v 19:15

Zdravím
Prosím vás odkdy je zpoplatněná poptávka v bazaru a proč ?

reader.007
reader.007 20.03.2019 v 19:22

kompir: to bohužel nevím, ale díky za upozornění. V novinkách to pro jistotu není uvedeno. Jako další krok očekávám zpoplatnění zpráv v soukromé komunikaci, ještě bychom se mohli nekale domlouvat, aniž by z toho někdo něco měl, že?

Koka
Koka 20.03.2019 v 19:32

áááhááá - provozovatel sliboval, že v Bazaru provede nějaká vylepšení :=) Tak tohle je ono!

siena
siena 20.03.2019 v 20:37

reader.007, obávám se, že by to nemusel být vůbec vtip!
V momentu, kdy přestala být viditelná rubrika Chci si koupit a následně se začala, spolu s nově vloženou knihou do tohoto seznamu, objevovat anonce, že si mám místo toho zadat poptávku, napadlo mne, že by to mohlo k výše zmíněnému zpoplatnění vést...a ejhle...Kdopak si stěžoval tentokrát? Koho poptávky v Bazaru obtěžovaly? Co přijde příště? Že by místo vzpomínané pošty, právě rubrika Chci si koupit? Alespoň tedy těm, kteří si ji zviditelnili?

Text příspěvku byl upraven 20.03.19 v 21:03

Zetuška
Zetuška 20.03.2019 v 21:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 20.03.2019 v 21:54

Siena: Především to vysloveně seká hlavy argumentům, že bazar tu NENÍ OD TOHO, ABY NA NĚM PROVOZOVATEL VYDĚLÁVAL. Taky jsem si myslela, že příjmy z reklamy jsou dostatečné odškodné za tu dřinu co tu odvedl, ale ne... evidentně tu jsou rezervy.

Dan
Dan 20.03.2019 v 21:58

to Zetuška: Mrzí mě, že jste to viděla takhle... rozhodně jsem z vás žádného pitomce nedělal. Pouze jsem vám napsal pravdu, a sice, že hned od změny tam ono upozornění bylo. Proto prosím nepište, že jsem ho tam dal až na základě vaší zprávy, není to pravda.



Vložit příspěvek