Nápověda

 1. Důležité!
 2. Jak vložit nový inzerát do bazaru?
 3. Ověřený bankovní účet
 4. Jak vyhledávat v bazaru?
 5. Jak probíhá samotný obchod?
 6. Jak ohodnotit uživatele v bazaru?
 7. Jak odstranit inzerát?
 8. Kde zjistit počet kreditů?
 9. Byl jsem podveden, jak postupovat?
Chcete-li obchodovat v bazaru, musíte mít vytvořený profil a přihlášeni. Je to otázka pár minut.

Důležité!

Databazeknih.cz je pouze zprostředkovatel kontaktu obou účastníků (viz níže). Do komunikace a hodnocení mezi prodejcem a zájemcem nevstupuje. Nenese odpovědnost za průběh obchodu, a v případě vzniku škody neposkytuje náhradu ani nezajišťuje vymáhání! Více v Podmínkách užití.

Snažíme se však o maximum, abyste obchodovali s prověřenými lidmi, proto lze v detailu každého inzerátu rozkliknout přezdívku prodejce, kde naleznete názory a hodnocení těch, kteří s ním již obchodovali.

Pokud se chystáte nakupovat od prodejce, který ještě nemá žádné hodnocení, nebo nemá ověřený bankovní účet (viz níže), nedoporučujeme platbu předem! Trvejte na dobírce nebo osobním předání. Důrazně doporučujeme domlouvat obchod přímo zde na webu, nikoliv přes emaily, Facebook apod.

Nezapomínejte uživatele hodnotit (návod níže); pomůžete tak ostatním rozlišit kvalitní obchodníky.

Užitečné informace najdete rovněž v ceníku.


Jak vložit nový inzerát do bazaru?

 1. Nejprve vyhledejte knihu (vpravo nahoře ve vyhledávacím poli). Pokud nebyla nalezena, je nutné ji nejprve přidat do databáze.
 2. V detailu knihy klikněte na záložku "Vydání". Pokud se vám zobrazí další vydání knihy, vyberte to, které se chystáte inzerovat. Pak klikněte na záložku "Bazar" a následně na tlačítko pro vložení inzerátu.
 3. Vyplňte formulář a je hotovo. Stačí jen čekat na odezvu. Jakmile někdo odpoví na váš inzerát, přijde vám e-mail.

Ověřený bankovní účet

Uvidíte-li v bazarovém profilu uživatele nebo v detailu inzerátu tuto ikonku , znamená to, že máme ověřený bankovní účet daného prodejce. Od těchto uživatelů nedochází k podvodům, proto je doporučujeme při nákupu upřednostňovat.

Ikonku ověřeného účtu získáte po první koupi kreditů ze svého bankovního účtu. Z jednoho bankovního účtu lze ověřit pouze jeden uživatelský profil.


Jak vyhledávat v bazaru?

Po kliknutí na "Bazar" v horní liště můžete vyhledávat knihy i autory. Nehledáte-li nic konkrétního, můžete na zmíněné stránce použít filtrování (např. podle žánru). Také lze v detailu autora rozkliknout záložku "Bazar" a v ní si zobrazit inzeráty všech jeho knih. V detailu knihy je rovněž záložka "Bazar" s přehledem všech inzerátů dané knihy.


Jak probíhá samotný obchod?

V detailu inzerátu klikněte na tlačítko "Odpovědět na inzerát", a poté se s dotyčným domluvte na zaslání knihy a zaplacení.
Jakmile obchod proběhne, stačí kliknout nahoře na "Bazar" a v odkazu "Rozjednané" jej tlačítkem odstranit a následně ohodnotit daného uživatele.


Jak ohodnotit uživatele v bazaru?

Hodnotit můžete po uskutečnění obchodu, nebo pokud z obchodu sejde kvůli jednání protistrany. Např. když druhá strana nekomunikuje, nebo inzeruje knihu, kterou nemá apod.
Nelze dávat negativní hodnocení, když cena neodpovídá vašim představám.

Stačí vyhledat přezdívku uživatele, pak na ní kliknout a v pravém menu otevřít odkaz "Bazar" a nahoře "Hodnocení", kde už uvidíte tlačítko pro vložení hodnocení.

Stejný postup platí, chcete-li si zobrazit svá získaná hodnocení - tedy klikněte nahoře na ikonku panáčka (profil), poté v pravém menu na "Bazar" a nakonec vpravo nahoře na "Hodnocení". Pokud Vám někdo udělí hodnocení s kterým nesouhlasíte, hned pod ním máte možnost na něj reagovat a napsat své vyjádření.


Jak odstranit inzerát?

 1. Klikněte nahoře v hlavní liště na "Bazar"
 2. Poté na Prodávám či Poptávám (pod hlavní lištou)
 3. U inzerátu, který chcete smazat, klikněte na ozubené kolečko a pak na "upravit inzerát"
 4. a nakonec vlevo dole na "smazat inzerát"

Kde zjistit počet kreditů?

Vkládáte-li do bazaru nový inzerát, na konci formuláře vždy vidíte počet aktuálních kreditů + odkaz k pořízení dalších.

Po první koupi kreditů najdete stejné informace spolu s ikonou ověřeného účtu ve svém uživatelském bazarovém profilu nahoře.


Byl jsem podveden, jak postupovat?

Podejte trestní oznámení. Lze je podat ústně či písemně na kterémkoli oddělení policie, ale také na jakémkoliv úřadu vyšetřování a státním zastupitelství. Tyto orgány mají povinnost oznámení přijmout a bez různých průtahů věc vyšetřit. V trestném oznámení popište co se přesně stalo (kdy, kde a kdo se trestného činu dopustil). Přiložte kopii inzerátu, vytisknutou korespondenci a doklad o zaplacení. Nezapomeňte uvést, že chcete být informováni o učiněných opatřeních.
Zde na DatabazeKnih.cz udělte inzerentovi negativní hodnocení (více zde), kde prosím popište co přesně se Vám stalo.