Nápověda

Aby Vám fungovaly všechny postupy z pravého menu, musíte být registrovaným a následně přihlášeným uživatelem DatabazeKnih.cz
 1. Důležité - než začnete...
 2. Základní pravidla
 3. Jak vložit nový inzerát do bazaru?
 4. Ověřený bankovní účet
 5. Jak vyhledávat v bazaru?
 6. Jak probíhá samotný obchod?
 7. Doba platnosti inzerátu + archiv
 8. Jak ohodnotit uživatele v bazaru?
 9. Jak odstranit inzerát?
 10. Kde zjistit počet kreditů?
Chcete-li obchodovat v bazaru, musíte mít vytvořený profil a přihlášeni. Je to otázka pár minut.

Důležité!

Databazeknih.cz je pouze zprostředkovatel kontaktu obou účastníků (viz níže). Do komunikace mezi prodejcem a zájemcem nevstupuje, nenese odpovědnost za průběh obchodu, a v případě vzniku škody neposkytuje náhradu ani nezajišťuje vymáhání!

Snažíme se však o maximum, abyste obchodovali s prověřenými lidmi, proto lze v detailu každého inzerátu za přezdívkou prodejce rozkliknout jeho hodnocení, ve kterém naleznete názory a hodnocení těch, kteří s ním již obchodovali.

Pokud se chystáte nakupovat od prodejce, který ještě nemá žádné hodnocení a nemá ověřený bankovní účet (viz níže), nedoporučujeme platbu předem! Trvejte na dobírce nebo osobním předání. Rovněž doporučujeme domlouvat obchod přímo zde na webu, nikoliv přes emaily, Facebook apod.

Nezapomínejte uživatele hodnotit (návod níže) - pomůžete tak ostatním rozlišit kvalitní obchodníky.


Základní pravidla

Když knihu prodáte, jste povinni inzerát z nabídky neprodleně odstranit (Bazar -> Rozjednané -> Dokončit).
Inzerát se vždy musí týkat konkrétní knihy, která se nachází v databázi. Proto není dovoleno prodávat jedním inzerátem více knih naráz.
Každý nabídkový inzerát musí mít svou číselnou cenu. Pokud cenu píšete i do popisu inzerátu, nesmí se lišit s tou z příslušné kolonky!
Berte na vědomí, že porušením pravidel dojde k odstranění vašeho inzerátu a hrozí vám další postih.
Inzerátů můžete zdarma vložit deset. Za vložení dalších je třeba platit pár korun - ceník zde.


Jak vložit nový inzerát do bazaru?

 1. Nejprve vyhledejte knihu (vpravo nahoře ve vyhledávacím poli). Pokud nebyla nalezena, je nutné ji nejprve přidat do databáze.
 2. V detailu knihy klikněte na záložku "Vydání". Pokud se vám zobrazí další vydání knihy, vyberte to, které se chystáte inzerovat. Pak klikněte na záložku "Bazar" a následně na tlačítko pro vložení inzerátu.
 3. Vyplňte formulář a je hotovo. Stačí jen čekat na odezvu. Jakmile někdo odpoví na váš inzerát, přijde vám e-mail.

Ověřený bankovní účet

Uvidíte-li v bazarovém profilu uživatele nebo v detailu inzerátu tuto ikonku , znamená to, že máme ověřený bankovní účet daného prodejce. Od těchto uživatelů nedochází k podvodům, proto je doporučujeme při nákupu upřednostňovat.

Ikonku ověřeného účtu získáte po první koupi kreditů ze svého bankovního účtu. Z jednoho bankovního účtu lze ověřit pouze jeden uživatelský profil.


Jak vyhledávat v bazaru?

Po kliknutí na "Bazar" v horní liště můžete vyhledávat knihy i autory. Nehledáte-li nic konkrétního, můžete na zmíněné stránce použít filtrování (např. podle žánru). Také lze v detailu autora rozkliknout záložku "Bazar" a v ní si zobrazit inzeráty všech jeho knih. V detailu knihy je rovněž záložka "Bazar" s přehledem všech inzerátů dané knihy.


Jak probíhá samotný obchod?

V detailu inzerátu klikněte na tlačítko "Odpovědět na inzerát", a poté se s dotyčným domluvte na zaslání knihy a zaplacení.
Jakmile obchod proběhne, stačí kliknout nahoře na "Bazar" a v odkazu "Rozjednané" jej tlačítkem "Dokončit" odstranit ze seznamu a následně ohodnotit daného uživatele.


Doba platnosti inzerátu + archiv

Aby v bazaru byly stále aktuální inzeráty, každý je vystaven na dobu 3 měsíců.
Pokud se do té doby kniha neprodá, inzerát je automaticky přesunut do archivu (zmizí z veřejné nabídky a jeho zadavatel je informován zprávou). Pokud však chcete takový inzerát opět zveřejnit, stačí kliknout nahoře na "Bazar" a pod hlavní lištou na odkaz "Archiv", kde platnost prodloužíte o další 3 měsíce. Takto prodlužovat lze neomezeně a vždy zdarma. Cílem je pouze aktuálnost všech inzerátů v bazaru.


Jak ohodnotit uživatele v bazaru?

Hodnotit můžete až po uskutečnění obchodu, případně pokud z obchodu sejde kvůli jednání protistrany. Je třeba uvést důvod negativu a nelze dávat negativní hodnocení např. pokud cena neodpovídá vašim představám.

Stačí vyhledat přezdívku uživatele, pak na ní kliknout a v pravém menu otevřít odkaz "Bazar" a nahoře "Hodnocení", kde už uvidíte tlačítko pro vložení hodnocení.

Stejný postup platí, chcete-li si zobrazit svá získaná hodnocení - tedy klikněte nahoře na ikonku panáčka (profil), poté v pravém menu na "Bazar" a nakonec vpravo nahoře na "Hodnocení". Pokud Vám někdo udělí hodnocení s kterým nesouhlasíte, hned pod ním máte možnost na něj reagovat a napsat své vyjádření.


Jak odstranit inzerát?

 1. Klikněte nahoře v hlavní liště na "Bazar"
 2. Poté na Prodávám či Poptávám (pod hlavní lištou)
 3. U inzerátu, který chcete smazat, klikněte na ozubené kolečko a pak na "upravit inzerát"
 4. a nakonec vlevo dole na "smazat inzerát"

Kde zjistit počet kreditů?

Vkládáte-li do bazaru nový inzerát, na konci formuláře vždy vidíte počet aktuálních kreditů + odkaz k pořízení dalších.

Po první koupi kreditů najdete stejné informace spolu s ikonou ověřeného účtu ve svém uživatelském bazarovém profilu nahoře.