Pár nápadů na vylepšení webu


Jacck
Jacck 21.05.2018 v 12:24

místo googlu používejte DuckDuckGo
https://duckduckgo.com/
IP adresu můžete schovat za proxy server
https://hide.me/en/proxy
a pokud jste obzvlášť paranoidní, tak si nainstaluje Whonix
https://www.whonix.org/

LordSnape
LordSnape 21.05.2018 v 12:30

@Jackk Ale vždyť já už jsem taky výše psal, že soukromí chrání i doplněk do prohlížeče Ghostery, kde si můžeš zablokovat trackování atd. Jenže tady se pořád mele furt jen to samý. Připadám si občas jako když tu zase pláče kní, jak jí chudince všichni ubližují, protože jí přesunuli (právem) komentáře...

LordSnape
LordSnape 21.05.2018 v 12:42

Tak čištění prohlížeče třeba Ccleanerem nebo Wise disk cleanerem je základ. Zároveň se vám to prohlížení i zrychlý. Prostě pro ty, co se bojí doporučuji nějakou přednášku o ochraně soukromí na internetu. Dozvíte se tam mraky věcí jak po sobě zamést stopy. :-) Souhlasím s tsal, je to davová panika.

Text příspěvku byl upraven 21.05.18 v 12:50

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 21.05.2018 v 19:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

TakySimona
TakySimona 21.05.2018 v 19:33

Hanko, ptala jsem se přímo Dana přes kontaktní formulář, zda obsah soukromých zpráv vstupuje do toho obskurního profilování.
Odpověděl mi: "Rozhodně ne."
Takže doufám, že starosvětské listovní tajemství zůstane neprolomené v obecné rovině.

Medunkavera
Medunkavera 23.05.2018 v 13:32

Promiňte prosím, ale vadí mi, že když někoho v bazaru ocením, předchozí ocenění se smaže. Nebo.. když ocení kupující mě, předchozí ocenění se smaže. Takže ostatní uživatelé neví, kolikrát jsem s ostatníma prodejcema obchodovala. Dvakrát, třikrát, čtyřikrát..
Možná mi odpovíte, že to tu zabírá místo. Ale.. já si myslím, že to není to správné šetření na tomto místě.
(Já teď probírám své příspěvky a když je to třeba .. něco .. jako .. "Všem Vám přeji hezký večerˇ," tak to mažu. Nechávám tam jen to vyjádření, které má co říct´.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.05.2018 v 13:39

Medunkavera: tohle mi taky vadí, tak se přidávám. Alespoň by bylo vidět, že to není třeba první obchod, ale desátý, až na to, že je to se stejným člověkem. To tady dost vypoví o důvěryhodnosti. Třeba si to přečte člověk na správném místě. Protože tenhle nápad místo rozhodně nezabírá. Hezky den :)

Dan
Dan 23.05.2018 v 14:05

Předchozí hodnocení se nevymaže. Nové hodnocení lze doplnit ke starému. Problém je, že některé obchody probíhají pouze přes komunikaci ve zprávách (nikoliv tlačítkem "Reagovat na inzerát" a nelze přesně určit, kolikrát kdo s kým obchodoval. Pokud by chtěl někdo škodit, mohl by někomu vložit 3x po sobě negativní hodnocení kvůli jednomu obchodu. Nikomu přece nebrání do hodnocení připsat: ,,Jedná se o druhý obchod a vše v pořádku".

Medunkavera
Medunkavera 23.05.2018 v 14:37

Dan: Aha. Tak takhle. Je to úplně jednoduché. Akorát, že jsem to nevěděla.
Příště tedy přidám k prodávajícímu v hodnocení: "S pánem jsem obchodovala už dvakrát (třikrát) a vše v pořádku."
Tak děkuji. Jsem ráda že se to konečně vysvětlilo.

Text příspěvku byl upraven 23.05.18 v 14:54

Medunkavera
Medunkavera 23.05.2018 v 14:52

Lenka.Vílka: Ano. Přesně tak.

Koka
Koka 23.05.2018 v 18:49

Medunkavera - také jsem to již dávno kritizovala, a i teď bych mírně polemizovala s Danem v tvrzení, že "Předchozí hodnocení se nevymaže", neboť skutečná pravda je v jeho druhé větě: "Nové hodnocení lze doplnit ke starému."
Tedy když někoho hodnotíš podruhé, potřetí atd. , DK ti nabídne tvůj "starý text", který si o tom človeku psala třeba před 2 lety, a ten můžeš
a/ ignorovat, nijak needitovat, opustit - tehdy tvému "obchodnímu partnerovi" zůstane tvůj původní posudek a nový nepřibyde
b/ potvrdit, jakože se svými slovy souhlasíš - tehdy se tvé hodnocení zpřed dvou let zařadí jako nové, aktuální, tedy v jeho seznamu zmizí ta slova z roku (např.) 2015 a posudek se zobrazí, jakoby jej poprvé dostal dnes;
c/ ke starému textu přidáš ještě pár slov. tedy obohatíš svůj někdejší komentář, a ten se (spolu se slovy toho minulého hodnocení) zobrazí v jeho referenčním seznamu jako nový (přičemž ten starý mu ze seznamu zmizí).
Já to řeším tak, že do opakovaných hodnocení píšu něco jako "opakovaně dobrá zkušenost .."

Marthas
Marthas 24.05.2018 v 15:28

Tahle diskuse je velmi zajímavá, taky by mne zajímalo, k čemu budou Danovi např. volná práva na mé recenze. Chce vydat sborník.-))

TakySimona
TakySimona 24.05.2018 v 19:43

Můžu jenom hořce litovat, že mi nebyl dán dar fantazie. Protože opakovaně narážím v komentářích/diskusích na naprosto originální náměty, kterých se prý českým spisovatelům běžně nedostává.

Třeba aktuální "konspirace ukradených myšlenek" je roznětka k postapokalyptickému dvojrománu. První linie sleduje, jak se promění život na Zemi poté, co se lidem přestanou v hlavách rodit myšlenky. Druhá pak, kam se přesunou a jak budou dál žít ty spiknuvší se myšlenky, které si zničehonic uvědomily svou existenci a své vykořisťování ze strany jak svých tvůrců, tak svých zlodějů.

P.S.: česká wikipedie na stránce věnované autorskému právu uvádí:
"myšlenka, postup, princip, matematický vzorec apod. se samy o sobě vůbec nepovažují za autorské dílo, tudíž žádné autorskoprávní ochraně nepodléhají."

kapr
kapr 25.05.2018 v 12:51

TIP: Pravidelně Vám posíláme e-mailové upozornění o nových knihách. Proto se teď podívejte na nové možnosti upozornění, které jsme pro Vás připravili. Mohly by se Vám hodit.

Uvítal bych zejména e-mailové upozornění při změnách v

https://www.databazeknih.cz/novinky-na-webu

mohlo by se to totiž hodit. Jinak na to narážíme za provozu, což někdy nebývá právě příjemné.

Pravděpodobně by se uživila i podobná rubrika s pracovním názvem "Připravované změny".

Marthas
Marthas 28.05.2018 v 14:08

Díky. Moje myšlenky stejně nejsou tak hluboké, aby se daly tisknout.
Jen od admina reakce žádná. Ale i tahle stačí aspoň, že si mne někdo všimnul.
Souhlasím s Lectorem, též jsem už anonymní.-)))
A poslední příspěvek kapra, též není k zahození.
Přidávám se.
A uvítala bych, kdyby se vrátilo zasílání upozornění o propadlých inzerátech i do mého inboxu na dk, jak to bývalo dříve, a ne jen na mail, jak je to teď.
Co kdybych měla nedejbože zahlcenou schránku.-((

Text příspěvku byl upraven 28.05.18 v 14:12

Naias
tsal
tsal 30.05.2018 v 19:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 30.05.2018 v 19:20

to pobijecmuch - a jaký je rozdíl mezi tím, když si můj pofil prohlíží nějaký neregistrovaný neznámý Y.X. a registrovaný "člen Portálu" (jak nás, registrované, nazval majitel DK v tom prohlášení GDPR :=)) nazvaný "pobijecmuch"? Oba jsou mi cizí.
U osobního profilu je každého věc, co si do něj napíše, zvláště teď, když už do něj nelze vkládat obrázky ani videa. Pro mne je - s výjimkou asi 3 konkrétních lidí, s kterými se již osobně znám - každý návštěvník mého profilu cizinec, o němž nevím, proč a nač tam nakoukul a co na mne zkoumá. Když si představím, jaké hrůzy si o mě někteří zdejší členové vykládají za mými zády - přes osobní zprávy (což občas prosákne), a poté, co jsem se od očitého svědka dozvěděla, jak nehezky o mě mluvili účastníci brněnského setkání (a to i ti, kteří mě v životě neviděli!) , tak nějaké nahlížení do profilu je mi celkem jedno.
A pokud jde o nahlížení "neregistrovaných" do Bazaru - tak si myslím, že pro majitele tohoto webu je naopak jen žádoucí, aby inzeráty přilákaly nové "členy Portálu" (fuj - členy, jak v politické partaji!), kteří mohou obchodovat až po registraci. Každá duše se počítá, ne?

Naias
Naias 30.05.2018 v 19:38

Pobijecmuch, isteže smie, len nerozumiem, prečo ti tá možnosť voľne prezerať DK vadí. Veď medzi registrovanými a neregistrovanými nie je, čo sa týka dôveryhodnosti, žiadny rozdiel.

bubka
bubka 31.05.2018 v 06:09

přidávám se ke Koka v tom, že každý sám odpovídá za to co o sobě řekne a měl by uvažovat a ne říci co nejvíce, to je snad základní pravidlo bezpečnosti na netu. Takže mně nevadí, kdo kam nahlíží, registrovaný, neregistrovaný, o mně se nedozví zhola nic.
Koka, nic si nedělej z toho, jak kdo o tobě mluví, protože moje osobní zjištění (opakované) ukazuje, že ti zdánlivě nejušlechtilejší z nás jsou v nevyžádaných zprávách a patrně i při osobním setkání (NIKDY) jen hloupí sprosťáci. A nejen na DK.

kapr
kapr 31.05.2018 v 06:17

Osobně nevím, nemám jasné stanovisko, ale přístup do profilů - bez přihlášení - mají všechny vyhledavače, zatímco v případě, že by byl do některých částí přístup omezen jen na přihlášené registrované uživatele, tak pak by se tam ony vyhledavače, (Seznam, Google, a tisíce dalších,) už nedostaly.

Mám pocit, že zde většina kamenných, stálých uživatelů má tendenci odhalovat o sobě o něco více nežli jinde. Jsou zde k sobě o něco upřímnější. A nakonec i o těch, kteří se tomu spíše tak či onak brání, vypovídají v mnohém samotná jejich hodnocení, komentáře, a diskuzní příspěvky.

(Jak hrozně to stále ještě zní, dnes, už téměř třicet let po roce 1989!)

V žádném případě by se neměl omezovat přístup do částí, které přivádějí portálu nové uživatele. Na druhé straně, při pohledu na bezpečnost uživatelů, by zřejmě neškodilo oněm vyhledavačům některá vrátka možná raději trochu přivřít, a další spíše pořádně přibouchnout!

V době nástupu robotizace je nutné počítat s tím, že každé naše slovo, každý náš počin, kde a co nakoupíme, za co zaplatíme, kde se zastavíme, kam pojedeme na výlet nebo dovolenou, co kam napíšeme, už nebude někde uloženo pouze jako stručná charakteristika, ale naopak každý tento fakt za celý náš život tak bude kdesi uložen, a to i v případě, že se budeme snažit všechny stopy po sobě systematicky mazat. Roboty tak budou mít možnost kdykoliv na požádání všechny tyto informace znovu projít, zhodnotit, a vytvořit obrázek z pohledu, který bude aktuálně požadován.

bubka
bubka 31.05.2018 v 06:22

Velký bratr je tady? to jsme to dopracovali.

kapr
kapr 31.05.2018 v 08:03

A nebude se to týkat pouze nás samotných, ale i rodiny, předků a přátel.
Povšiml jsem si, že někteří s tím už více méně úspěšně bojují.
VB, tedy velký bratr bude sloužit především obchodním účelům, ale vždy bude použitelný a zneužitelný k čemukoliv dalšímu.
Jinak si myslím, že ona budoucnost, je spíše již dnes současností, jen se bude dále zdokonalovat, vybrušovat, a postupně bude zahrnovat i vzdálenější, podružnější souvislosti.
Starších ročníků se to více méně nedotýká, ale současná mladá generace to už pocítí na vlastní kůži naplno.
Nejde o vyvolávání stihomamu, spíše o to stanovit si určité zásady a opatření, a ty více méně v naprostém poklidu přísně dodržovat.

Text příspěvku byl upraven 31.05.18 v 08:05

kapr
kapr 31.05.2018 v 12:05

Velice bych uvítal kdyby:

1) - U překladové literatury bylo jméno PŘEKLADATELE uvedeno u každého jednotlivého vydání bezprostředně za jménem autora, byť třeba v závorce. Překladatel se dokáže do autora vcítit, a tak knihu v jazyce do kterého překládá čtenáři zprostředkovat často v původní kvalitě. Bohužel jindy je tomu také třeba naopak.

2) - U upravených děl, která v některých smutných případech obsahují snad i méně než 10% původního textu BYLO UVEDENO JMÉNO TOHO KDO SE NA ÚPRAVĚ PODEPSAL, ALE I MÍRA O KOLIK BYLA PŮVODNÍ AUTORSKÁ VERZE ZKRÁCENA. Netuším, jak to jednoduše a přesně zjistit, ale vodítkem může být například počet stránek.

bubka
bubka 31.05.2018 v 12:13

já se tedy VB zase tak nebojím,, protože využívat všech informací, které hodlá shromažďovat bude jen těžko možné a nakonec, i to shromažďování vidí jako poměrně pochybné, ale snaha se cení.

Ohledně překladatele, s tím souhlasím,i když ti skvělí, kteří v podstatě dokázali zprostředkovat v češtině to, jak dílo vnímal čtenář v zemi původu , ti už odešli nebo odcházejí a mnozí z těch současných snad aby raději překládali pod alias...protože je to prostě hrůza.

ale sledovat míru změn je podle mne nesmysl. kdo má zájem, mže si přečíst verzi původní i zkrácenou i dílo prvním dílem inspirované a může si udělat obrázek sám. nakonec ani čtenář nemůže čekat jen na instantní informace



Vložit příspěvek