Zpoplatněný bazar


Armin1984
Armin1984 23.08.2016 v 21:37

Diskuze pro dékáčkový proletariát, jenž se rozhodl bránit kapitalistickému útlaku.

Koka
Koka 23.08.2016 v 21:53

Armin1984 - díky za založení tohoto vlákna. Než dojde k stavění barikád a Molotovovy koktejly, doporučiji raději sem, do tohoto specializovaného vlákna přesunout všechny příspěvky, které se týkají nových podmínek bazaru. Protože ve vláknu Podvodní uživatelé to nemá co dělat, když je to opatření postihující i nepodvodníky, že?
Je tady, prosím, nějaký moderátor, ktorý by to udělal?

Erilenne
Erilenne 23.08.2016 v 22:12

Myslím, že tohle téma je opravdu žádoucí, jelikož se mi zdá skutečně nespravedlivé postihovat plošně také poctivé a již OVEŘENÉ prodávající. Ráda bych věděla, zda je zpoplatněno i poptávání knih??

Koka
Koka 23.08.2016 v 22:13

Erilenne, sleduj diskusi PODVODNÍ UŽIVATELÉ, tam se dozvíš odpověď (i mnohé další).

Princezna22
Princezna22 23.08.2016 v 22:20

Erilenne- poptávky knih se to týká též :)))

Erilenne
Erilenne 23.08.2016 v 22:29

Nechápu, v čem jsou poptávající hrozbou?
U ověřených uživatelů a poptávajících je zpoplatnění bazaru nepromyšlený krok. Takto se nabídka bazaru pouze notně ztenčí, a nakonec zanikne.


Princezna22
Princezna22 23.08.2016 v 22:35

Asi to bylo myšleno tak aby se zamezilo prekupnikum. Nevím. Také tohle nechápu. Tu poptávku nu.. Pokud tedy jsem to zprávne pochopila a zpoplatněna je taky.

vikaa
vikaa 23.08.2016 v 23:28

Osobně si myslím, že to bazaru celkově neprospěje a že se mnozí prodávající přesunou se svou nabídkou jinam. Což je škoda. Hodně těch, co knihy prodává, je i doplňuje do databáze. Ale to je jen můj názor:-)

siena
siena 24.08.2016 v 06:44

Na novou vilu to k vidění není, ale na znepříjemnění pobytu uživatelům, ano...

Lector
Lector 24.08.2016 v 08:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 24.08.2016 v 09:03

Vkládat poptávky bude zdarma (dnes upravím). Ty peníze nejsou jen a pouze na ověření účtu (na to by samozřejmě stačil jednorázový poplatek), a ani to není celoplošný trest, jak tu píšete. V novinkách na webu (vpravo dole) jsem už včera psal, že je to z více důvodů. Zaprvé ověřováním účtů vznikne další administrativa a náklady (nově budu blokovat podvodné ověřené uživatele apod.), zadruhé tím chci nahradit zrušení dobrovolného přispívání do bazaru (těm, co už dříve přispěli - mám je v evidenci a chystám se jim připsat volné kredity) a část poputuje do nadace Dobrý Anděl. Pokud toto někdo nechce pochopit a přijde mu problém dát 2-3 Kč za inzerát, zlepšit místní bazarové prostředí, přispět na provoz webu a něco věnovat na dobré účely, tak bazar využívat nemusí. Je to jen doplňková funkce webu a ty stěžejní funkce webu budou vždy zdarma.

Text příspěvku byl upraven 24.08.16 v 09:04

Lector
Lector 24.08.2016 v 09:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

mariva
mariva 24.08.2016 v 10:27

Také se obávám, že to podvodům nezabrání - prvních 10 inzerátů zdarma si dají s novým profilem (nebo i několika) a pokud budou zablokováni, zřídí si další a zase mají 10 zdarma. To je vlastně stejné, jako to dělali doposud - smazali profil a založili si nový. Určitě by bylo praktičtější zaplatit si jednorázový poplatek za registraci účtu do bazaru a takového uživatele nějak označit pro kupující. Ovšem když si kupující nevšímají negativních hodnocení a klidně pošlou peníze někomu, kdo má více negativních hodnocení a je u něj napsáno, že je to podvodník, tak proti lidské blbosti asi nepomůže žádný poplatek.

tralsa
tralsa 24.08.2016 v 11:16

Nemyslím si, že toto zabrání podvodům, ale povede to k tomu, že prodávající se začnou přesouvat jinam, protože nebudou chtít za inzeráty platit. Kupující se přesunou také jinam, protože když tu nebudou prodávající, nebudou tu ani kupující a budou lépe fungovat jiné stránky, co nejsou zpoplatněné. Chybějící knihy nebude nikdo přidávat, protože tu nikdo nebude a ten kdo tu bude, bude marně hledat, to co tu nebude. Jen tak dál :)

Text příspěvku byl upraven 24.08.16 v 11:16

Lector
Lector 24.08.2016 v 11:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jitvav
jitvav 24.08.2016 v 11:32

Souhlasím s Mariva v tom, že prvních 10 inzerátů zdarma, další zpoplatněné a k tomu nekonečná možnost vytváření stále nových profilů, vůbec neřeší problém s podvodníky. Určitě by bylo vhodnější si za jednorázový poplatek zaregistrovat účet, který by ovšem mohl být registrován jen u jednoho profilu.

siena
siena 24.08.2016 v 11:42

Je zajímavé, že nakonec ti, co nikoho nepodvedli, jsou tu popotahováni a na jejich hlavu se sneslo více kritiky, než na samotné podvodníky. A jen proto, že projevili jistou nelibost nad novým opatřením. Proto jsem psala, že se nadhled těžko hledá, zvláště, když si ještě přečtu, že jsem tu byla vlastně celou dobu příživníkem...Ano, má reakce byla a je drobet "ublížená", také se nikde nepsalo, že bychom měli jen jásat nebo se mýlím:) A Lectore, máte pravdu, v paralerním vlákně jsem napsala, že odříkaného největší krajíc...

Text příspěvku byl upraven 24.08.16 v 11:42

Lector
Lector 24.08.2016 v 12:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dan
Dan 24.08.2016 v 12:56

Ještě doplním, že těm, kteří v minulosti dobrovolně za bazar přispěli, bude zpětně postupně přidáváno po kreditech tak, že za každou korunu budou moci mít vložit nabídkový inzerát. To aby na tom nebyli biti, ale naopak.

Paulett199
Paulett199 24.08.2016 v 13:38

Podle mého názoru zpoplatnění bazaru podvodům zcela nezabrání,ale může zkvalitnit nabídku. Poptávka je zdarma,pokud jsem to správně pochopila. Já to jako prodejce plně akceptuji. Stejně si myslím,že to byla jen otázka času, a pokud peníze budou použity pro provoz databáze a pro nadaci Dobrý anděl, nevidím na tom vůbec nic špatného.

divsk
divsk 24.08.2016 v 16:10

Můžete se snažit jak chcete ale podvodníků se bohužel nezbavíte . Poplatek určitě nebude tak vysoký aby podvodníky odradil,těm stačí si založit nový email a mohou pokračovat dál .
Ale když peníze budou a užitečnou věc tak proč ne .

martina.tim
martina.tim 24.08.2016 v 16:42

Mě se nápad se zpoplatněním líbí. A ještě bych přidala pro nově registrovaného uživatele minimálně měsíc či dva nemožnost přidávat knihy do bazaru. Přece jenom to není hlavní linie tohoto webu.

vikaa
vikaa 24.08.2016 v 17:30

No čas prověří, jestli to byl krok správným směrem. Naštěstí všechno jde vždycky vylepšit:-) Podle mého názoru by bylo lepší, aby úplní nováčci neměli těch 10 inzerátu zdarma ihned, ale aby museli nejdříve zaplatit nějaké kredity a teprve po první platbě za kredity by získali nárok na těch 10 volných inzerátů. Třeba by ta práce s posíláním peněz na kredity podvodníky trochu odradila.

Text příspěvku byl upraven 24.08.16 v 17:30

alibrum
alibrum 24.08.2016 v 21:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 24.08.2016 v 21:40

To alibrum: Též by mne to zajímalo, vedla jsem sice diskuzi s adminem, ale že bych se z ní dozvěděla všechny odpovědi na mé otázky tak ne... Též bych ráda viděla ten kredit, pokud by to znamenalo, že za každou poslanou kačku můžu mít zveřejněn jeden inzerát, stejně bych musela půlku inzerátů smazat... Admin mi ale řekl, na které stránce jsou zveřejněny nějaké info, mohu se podělit přes osobku... Já ale osobně čekám, jak se to vyvine...



Vložit příspěvek