Zpoplatněný bazar


mi2
mi2 26.08.2016 v 13:42

Něco platit za vystavení? A ještě minimálně 4x více než na předraženám Aukru :D K čemu to asi tak povede? Že by se tu přestala prodávat klasika? Taková klasika která se dá všude sehnat za 20kč ze které má člověk radost že knížka neskončila v kontejneru. A co že se tu bude prodávat? Že by nesehnatelné kousky za 100 - 1000kč. Aha tak takhle se zbavuje podvodníků. Není nad to někoho lohnout o 20kč plus poštovné.

Paulett199
Paulett199 26.08.2016 v 13:50

siena, to je věc názoru. Podle vás se tedy rozhořčují nad zpoplatněním bazaru pouze ti,kteří si to tady "odpracovali" ? To si teda opravdu nemyslím.

siena
siena 26.08.2016 v 13:58

Také píši i, mnozí, někteří...
Myslet si samozřejmě můžete co chcete. Reagovala jsem na Váš nekompromisní odsudek, protože si zase já nemyslím, že to tak je. A byla bych nerada, kdyby k podobnému závěru došel i někdo nový, do tohoto problému nezasvěcený člověk, po přečtení Vašeho příspěvku.

MarkétaLore
MarkétaLore 26.08.2016 v 14:02

mi2- přesně. já tu neprodala nic, ale- Dějiny starověkého řecka,, Dějiny psané Římem, Dějiny velké Moravy, jsem tu sehnala za 30 kč. To už asi nebude. Je to jen o tom, že pokud někdo pošle 2000 kč neznámému uživateli se třemi hodnoceními není podvedený, ale hlupák.

Stopka
Stopka 26.08.2016 v 14:05

Panu Fialovi:
Pokud jste chtěl znát ověřené bankovní účty, tak jeden každý je "ověřený" jen platbou do vaší kapsy, což není žádné ověření, protože to nezabrání prvnímu a několika dalších podvodům (zablokování od upozornění a jeho ověření jistě nějaký čas trvá). Téhož mohlo být dosaženo jako podmínka registrace, včetně dodatečného doplnění u již registrovaných uživatelů (č. ú. přiřazeno k údajům v Profilu, účet se každý dozví při obchodování, takže žádný osobní údaj navíc). Nepovinné pokud by uživatel v rozšířeném nastavení Profilu "V bazaru: Prodávám/Nakupuji" zaškrtl jen políčko "Nakupuji"). Pokud by někdo takový v bazaru knihy přesto nabízel, a kupující nebo administrátor si kliknutím na Profil ověřil, že zaškrtl jen "Nakupuji", byl by to důvod k okamžitému zablokování účtu. Nic složitého. A dobročinnost? Vynucovat ji pod jakoukoli záminkou považuji za NEMRAVNÉ, tudíž proti smyslu dobré vůle, která má být svobodná - jinak je to převlečené zlo. Úplně by stačilo přidat na hlavní stránku počitadlo příspěvků z bazaru a ve chvíli dosažení částky potřebné na měsíční provoz výběr zastavit - možnost přidávat zdarma inzeráty do konce měsíce by vás už nemusela trápit, když už jste něco málo, něco víc dostal a jste takový dobrák, ne?
Současné zpoplatnění bazaru považuji za "změnu pravidel uprostřed hry" a v krajním případě i "nepřátelské převzetí" OBSAHU, který jste nevytvořil (to vám neubírá na zásluze, že jste prostředí pro to vytvořil a udržujete ho, ale do toho vás přece nikdo nenutil a nenutí). Pokud jsem přidával nové knihy, nahrazoval nekvalitní skeny lepšími náhledy, opravovala překlepy a nesprávné roky vydání apod. a předpokládal jsem, že bezplatný bazar je mi ODMĚNOU za vykonanou práci, tak jsem se evidentně mýlil. Místo těch tlachů o "bezpečí" stačilo říct: vážení, osm let jsme společně tvrdě pracovali na tom, abych vás nyní mohl zkasíroval. Jak prosté, Watsone!

Paulett199
Paulett199 26.08.2016 v 14:21

siena, každý soudný člověk je schopen utvořit si vlastní názor. Já jsem ten svůj napsala,ale spíš než o odsudku bych mluvila o nepochopení. Věřím,že ty z vás,kdo pomáhali a pomáhají DK tvořit, nová pravidla naštvala,ale já jsem psala o těch,kteří přijdou k hotovému,využívají bazar a když mají něco malinko zaplatit,tak se rozčilují. Ne o těch,kteří by měli být za svou práci pro DK určitě odměněni.


Paulett199
Paulett199 26.08.2016 v 14:26

siena,ještě malá poznámka,pokud byste pozorně četla můj příspěvek z 13.02, asi bychom se vyhnuly této diskuzi :-)

mariva
mariva 26.08.2016 v 14:28

Taky mi to přijde nefér k dlouholetým uživatelům, kteří tu mají desítky (někteří i stovky) kladných hodnocení bez jediného negativního. Deset bezplatných inzerátů podvodníkům stačí, stejně by si pak už museli změnit profil kvůli negativním hodnocením. Proč nemůže být jednorázově placená registrace na prodej v bazaru?
Sama jsem právě kvůli bazaru často přidávala nové knihy i autory, opravovala chyby u již vložených. K tomu teď nebudu mít důvod a databázi budu zřejmě využívat jen jako svůj "čtenářský deník".

siena
siena 26.08.2016 v 14:38

Paulett, ale právě že přečetla a reagovala na něj...A znovu opakuju, žádné profitování v tom nevidím, jak jsem napsala výše.
Vzpomněla jsem si na jedno vlákno, které s bazarem úplně nesouvisí, ale kde se před už delším časem debatovalo na téma posílání darů na stránky, na jejich provoz, dokonce tam padl návrh nějak označovat uživatele, dle toho jak přispěli. Myslím si stále co jsem napsala tehdy. Přispěla jsem tehdy relativně malou částkou a anonymně, takže se mě teď ani ty benefity nijak netýkají, i když bych měla na chvíli "vystaráno". Proto jsem ty peníze neposílala. A i když to nyní až tak anonymní není, nečekám je ani teď...
Takové byly zkrátka podmínky užívání, mohly být samozřejmě jiné, ale my jsme si je nevymysleli. Teď se mění a pár lidí projevilo jistou nelibost, ostatně jako vždy, když se něco zde mění. Nyní si za to ale odnášejí kritiku, která není vždy adekvátní, a to mě mrzí.

Text příspěvku byl upraven 26.08.16 v 15:10

siena
siena 26.08.2016 v 14:49

Paulett, nemusíte být tak blahosklonná...nějak v tom Vašem příspěvku 13:02 nevidím slova o těch, co přispívají, či snad ano? Mluvíte obecně o lidech, co se rozčilují...

Koka
Koka 26.08.2016 v 15:02

Petrstik: děkuji za nápad, ale nevyužiji ho. Jednak není můj, ale zejména proto, že asi před 2 týdny přesně to, co mi navhuješ, někdo jiný udělal: založil si v rubrice Seznamy několik svých seznamů s nějakou snad westernovou literaturou jako hromadnou nabídkou na bazarový prodej. Tehdy jsem se rovnou ve vlákně Otázky zeptala, co na to uživatelé a hlavně co na to provozovatel, neboť mi to přišlo jak docela dobré řešení jednak pro hromadné nabídky (třeba 5 dílů nějaké ságy, prodávané jenom kompletně), a také jsem v tom viděla šanci dát rubrice Seznamy nějaký praktický smysl, neboť ve stávající podobě je to jenom regál plný nesmyslů, v němž smysluplné položky nejde dohledat.
A co se stalo? Provozovatel DK se nevyjádřil, ale ty hromadné bazarové nabídky ze Seznamů zanedlouho zmizely. Z toho jsem usoudila, že se to řešilo v interpersonální komunikaci tvůrce těch seznamů s administrátorem a že řešení dopadlo tak, že nabídky prodeje musely ze Seznamů pryč.
Já pořád věřím, že kdo si bude chtít odemne něco kupit, tak to udělá i bez tzv. posvěcující "ikonky" u mého profilu, a že v případě podvodníků, kteří jistě jen tak nevyklidí pole, ani ikona Bohorodice nikomu nepomůže.
A na téma odvody peněz na dobročinné účely chci ještě poznamenat: ani v nejmenším si nemyslím, že se chce Dan obohatit. To rozhodně ne! Jenomže způsob, jakým chce nakládat s těmi poplatky za inzeráty je dle mého názoru (a 20-letých zkušeností z neziskového sektoru) nesprávný a netransparentní, což zavdává prostor pro pochybnosti a v jeho zájmu by mělo být, aby se chránil před problémy! On napsal, že poplatky za možnost zveřejňovat nabídkové inzeráty půjdou na provoz tohto webu a zbytek na nadaci Dobrý anděl. Ponechám stranou polemiku, zda je Dobrý anděl správná volba a zda o tom může rozhodovat jeden člověk, ale upozorním na jinou věc: nikdo kromě Dana a jeho účetní nebude nikdy vědět, kolik plateb přišlo a v jaké výši. Žádný uživatel nemůže nahlížet do jeho účetnictví, a tedy nezjistí, kolik stál provoz tohoto webu z těch příspěvků hrazený. Maximálně se tak jednou ročně dozvíme, že částka xx Kč šla Dobrému andělovi,a že to je právě to, co zbylo z poplatků. Takovou netransparentností si lze zadělat na problémy.
(Ještě sobecky dodávám, že každý, kdo odemne kupuje knížku, supluje Dobrého anděla. Díky vám!)

Text příspěvku byl upraven 26.08.16 v 15:46

bytost
bytost 26.08.2016 v 15:51

Koka - mějte důvěru v to, že Dan je plnoletý a ví co dělá. Zřejmě bude OSVČ a tudíž není nezisková organizace. Mám za to, že si podklady pro případné kontroly FU tzv. ošéfuje. I když jsou novely daňových zákonů na denním pořádku, ohlídat účetní, aby v rámci nich účtovala se dá....:-)A že on jediný rozhoduje co udělá s přebytkem financí? Jak by se to mělo řešit, dal by nám hlasovat?...no nevím....Jsme snad sdružení, aby o tom rozhodovali členové..

Je mi smutno nad tím, kam se diskuze zvrtla...

siena
siena 26.08.2016 v 15:56

TheRaven, abych trochu odlehčila...četla jsem rozhovor s antikváři a jako palivo, se kniha nejeví jako vhodné, neb obálka normální žár v kamnech vydrží...

Text příspěvku byl upraven 26.08.16 v 16:17

Azizi
Azizi 26.08.2016 v 16:14

Nechcem sa do tejto diskusie veľmi zapájať, keďže bazár takmer vôbec nevyužívam a sama neviem ani takto zvážiť, čo by bolo najlepšie. Ale páči sa mi celkom príspevok od TheRaven. Zvlášť ten nápad na jednorazový poplatok.

Azizi
Azizi 26.08.2016 v 16:59

Petrstik: Súhlasím s tými verejnými zoznamami, podľa mňa tiež ich je väčšina zbytočná a teda neviem, ako je to teraz, keďže zoznamy nesledujem, ale kedysi vznikalo veľa zoznamov, do ktorých boli pridané knihy bez akéhokoľvek štítku a pritom by sa úplne v pohode dali tie zoznamy vymeniť za štítok. Ale tak zas je pravda, že veľa ľudí tu tie verejné zoznamy asi využíva. Takže som to vyriešila tak, že ich jednoducho nesledujem. Jediné, čo mi je trochu ľúto, je to, že sú viac na DK viditeľné, ako tie štítky. Ale tak zas to je iba detail.

Text příspěvku byl upraven 26.08.16 v 21:41

siena
siena 26.08.2016 v 17:07

Azizi, i v tom Vám mohu udělat osobně radost...nejen, že už nejsem zdejší příživník, ale všechny své seznamy, i ty dříve veřejné, mám již v neveřejných. Alespoň ty Vás už nemusí iritovat:-) A stačí říct, ráda vymažu i ty, až budou Vám, nebo jiným, překážet...Jako Vám vadí seznamy, mně vadí jistá diskuzní vlákna, jiným může vadit zase něco jiného a co s tím?!?

Text příspěvku byl upraven 28.08.16 v 10:04

Koka
Koka 26.08.2016 v 17:18

Azizi " Ale tak zas je pravda, že veľa ľudí tu tie verejné zoznamy asi využíva. Takže som to vyriešila tak, že ich jednoducho nesledujem."
- škoda, Azizi, že tie zoznamy už nesledujete, lebo inak byste zistili, že sotva ich veľa ľudí využíva. Ako aj? Iba z prvej strany tých nových som zozbierala tieto ukážky:
http://www.databazeknih.cz/seznamy/e-knihy-12010
http://www.databazeknih.cz/seznamy/the-best-11937
http://www.databazeknih.cz/seznamy/zvazuji-11931
http://www.databazeknih.cz/seznamy/knihy-nadejeplne-11915
http://www.databazeknih.cz/seznamy/nedoctene-knihy-11580

A takých či podobných - márnych - sú tam desiatky.

Marthas
Marthas 26.08.2016 v 17:18

To siena: Nechápu, proč se cítíte tak ublížená, zatím jste žádné inzeráty mazat nemusela, pokud vím, tak tato pravidla platí zatím pouze pro nové inzeráty... Pokud nemám pravdu Dan mne jistě opraví... Mě osobně se též nezdá, zda je to ku prospěšnosti věci tyto nové změny, ale zatím vyčkávám, až mne někdo vyzve zaplať a nebo smaž, tak samozřejmě smažu ale to zatím nikdo nechce... Zdá se mi to, anebo každá změna plodí vždy spousty zlé krve místo konstruktivní diskuze... Myslím si, že Dan by měl nějak zohlednit kolik má člověk bodů na profilu a to zapracovat do toho svého projektu změn, aby ti co jsou tu už dlouho a jsou prověření nebyli trestáni za to, že se jim nechce z databáze odejít a prodávat třeba na bazoš...

siena
siena 26.08.2016 v 17:30

Marthas, já nikde nepsala, že jsem musela. Bylo to mé rozhodnutí, které jsem udělala. Jestli se cítím ublížená, s tím si starosti dělat nemusíte. A že jsem si dovolila to mé ublížení zveřejnit...no, když se tu zadívám do ostatních diskuzních vláken, najdu spoustu iracionality a řekla bych, že najdu i nějaké Vaše sdílené bolístky nebo se pletu? :)

Text příspěvku byl upraven 26.08.16 v 18:45

Marthas
Marthas 26.08.2016 v 17:47

To siena: Moje bolístky, které jsem nesmazala, protože nejsem ten tip, co si nestojí za tím co říká ale mohla jsem...
Mě jen přijde, že spousta lidí dělá ukvapené závěry, kterých by pak mohli litovat, ve vzteku a frustraci se to stává...
Anebo už máte plán, jak se těch smazaných knih zbavit, mne to prostě přišlo pouze jako gesto, které buďme upřímné bude provozovateli jedno, reakce jako když váš kamarád z pískoviště postaví hezší hrad z písku a vy své dílko ve vzteku zadupete do země... Mě není líto vás ale mnohých knih, které kvůli tomuto kroku nebudou mít možnost nalézt nového majitele, protože přiznejme si, pokud by vás lidé následovali, tak tu brzy bude nulová konkurence...

Azizi
Azizi 26.08.2016 v 17:50

siena, no veď práve, že nič s tým. Presne to som aj sčasti chcela svojim príspevkom vyjadriť (okrem podpory názoru, ktorý vyjadril Petrstik). Že síce ja osobne verejné zoznamy nesledujem, ale to ešte neznamená, že iní ich nejakým spôsobom nevyužijú. DK je už podľa mňa tak široko poňatý literárny web, že každý si tu nájde to svoje. A keď tu niekoho niečo nezaujme, neznamená to hneď, že by sa to malo rovno rušiť, alebo že to nevyužije niekto iný. Zas na druhej strane, ak by nejaká sekcia bola naozaj len veľmi málo využívaná, možno stojí za zváženie jej zrušenie, či posunutie do úzadia. Vôbec si ale nemyslím, že ja som tá, ktorá by to mala určovať:) A ani nechcem. Verejné zoznamy mi tu prakticky neprekážajú, zvlášť, keď zahŕňajú aj iné zoznamy, ako štítky, či e-knihy na stiahnutie.

Text příspěvku byl upraven 26.08.16 v 17:54

siena
siena 26.08.2016 v 17:55

No, vzhledem k tomu, že už jsem u některých x-krát prodlužovala platnost, na žádnou katastrofu pro lidstvo bych to neviděla:)
Ano, trefně jste to popsala s tím hradem...samozřejmě, že to bude jiným jedno. Mně jen nebylo jedno, co jsem si tu před několika dny přečetla, to je celé...

Marthas
Marthas 26.08.2016 v 17:58

To siena: Pro lidstvo ne, ale pro ty knihy samé, ano...
Po pravdě mne by asi taky nebylo jedno, co bych si tu přečetla, ale mám jednu záviděníhodnou vlastnost, přečtu a zapomenu, většinou.-)

Zelený_Drak
Zelený_Drak 26.08.2016 v 19:55

Nové opatření bez problémů obejdu nejméně na tři způsoby, takže nechápu, jak by asi mělo fungovat. Až mi dojdou volné inzeráty, bazar prostě přestanu k prodeji využívat (knihy prodávám i jinde). Proti podvodům to nepomůže.

Koka
Koka 26.08.2016 v 20:14

Marthas + Zeleny_Drak: oba jste na to kápli. Mnohým zdejším prodejcům se přece hodí, že Siena své inzeráty raději smazala, že já už žádné nemohu přidat, že Zelny_drak odejde nabízet jinam a mnozí další to vyřeší podobně - každá zlikvidovaná konkurence se počítá, no ne? Když jsem viděla, kteří uživatelé měli jako první již ověřený účet, a stihli to za olympijský čas, za který bych se já ani nestihla obléknout a doplazit k naší bankovní pobočce, bylo mi to hned jasnější. A když jsem pak viděla, jak sem sázeli už od rána desítky nových inzerátů, bylo úplně jasno.



Vložit příspěvek