Zpoplatněný bazar


Marthas
Marthas 26.08.2016 v 20:46

To Koka: Když jsem se naposled koukala z mojí konkurence ještě ověřený účet neměl nikdo a nebo jsem se dívala špatně?
Znám pár uživatelů, kterým bych nikdy nesvěřila své peníze, doufám ale, že se vše brzy vytříbí... Třeba nakonec Dan zjistí, že ten nápad nebyl zas tak dobrý a vymyslí něco lepšího a nebo přijatelnějšího všem...
Kde přesně je ten znak ověření, a je tu něco jako filtr ověřených uživatelů?

Marthas
Marthas 26.08.2016 v 21:01

To Petrstik: Díky, ale už jsem našla svůj příklad s ověřeným účtem a dokonce třemi negativy, takže už vím, o čem Koka mluví... Samozřejmě z mojí konkurence.... http://www.databazeknih.cz/kniha-v-bazaru/padli-andele-padli-andele-leviatan-91636
Tipněte si, kdo je ověřen... Až ještě Daniela napadne, aby to bylo lépe a na první pohled viditelné, tak pánbůh s mým bazarem, nemluvě o tom, že už teď je to v kopru....

MEZZo
MEZZo 26.08.2016 v 21:33

Negativ nic neznamená, může se stát že se potkají dva nekompatibilní lidé.

3Kč za vystavení knihy??? WTF. To už i ebay je levnější. O proklikách na zboží nebo heuréce ani nemluvím (a to je s fakturou pro plátce). Myslím že admin má úpal. Provize z prodejů bych pochopil, ale poplatek za vystavení je nesmysl a 2 nebo 3kč jsou naprosto mimo realitu. Za 12 euro centů by nevystavoval ani německý podnikatel na zvabu. Začínám mít rád Pohlreichovi hlášky, např. nechovejte se jak ožralý milionáři. Knihobudky začínají mít smysl. Průměrná zděděná knihovna má tak 300 svazků x3... Jaká by byla návratnost? Respektive jak dlouho by se částka za vystavení vracela? Ani korunu neuvidíš.. (ani očko nenasadíš :).

siena
siena 26.08.2016 v 21:40

Marthas, souhlasím s MEZZo, negativ ještě nemusí znamenat nějaké špatné a podvodné jednání. A Vámi uvedený příklad je toho dobrou ukázkou...
Bohužel dohledání příslušného slovního hodnocení pozitivní/negativní, po poslední úpravě, je značně komplikované. Moc tomuto "vylepšení" nerozumím, protože se tak ta hodnocení hodně znepřehlednila (!?!)

Text příspěvku byl upraven 27.08.16 v 09:51

pobijecmuch
pobijecmuch 26.08.2016 v 21:49

Myslel jsem si, že už sem raději nebudu nic psát, ale nejde to. Nad příspěvky uživatelů mi2, aht nebo MEZZo kroutím jenom hlavou. Kdyby to napsal nějaký zkušený uživatel neřeknu ani slovo, ale takto snad jen doporučím, že řešení jedno znám. A to jít prodávat někam jinam.

newtory
newtory 26.08.2016 v 21:52

No ja neviem,ak vychádzame z toho,že bazar je len pridaná funkcia,ja by som navrhoval,takú "pracovnú" spätnú väzbu,ktorá by bazár veľmi rýchlo "vyčistila".
Kredity sú dobrý nápad,ale udeľoval by som ich za "odvedenú prácu",teda za vložené knihy a autorov,komentáre,recenzie,získané palce...To by sa asi odtiaľ kopec ľudí "rýchlo" vytratil.Pretože ak je jediným príspevkom určitej skupiny ľudí,len vkladanie kníh do bazára,tak neviem o čom sa tu bavíme.Vymyslieť rozumnú stupnicu kreditov za obohacovanie DK a je vymaľované a netreba ani overovať účty.Ostatne nie je nič ľahšie,ako si bezplatne založiť "čistý" účet v internetovej banke.


pobijecmuch
pobijecmuch 26.08.2016 v 22:04

newtory - jsou jiné knižní databáze, kde se vyžaduje po nově registrovaným aby něco komunitě odevzdali a až potom mohli využívat jejich služby.
Jsou tam daleko tvrdší pravidla, než jsou tady. Např. je zakázáno vlastnit více účtů - smazání, pokud se nepřihlásí více jak rok - smazání, zjištění nefunkčního emailu - smazání, vkládání údajů, které jsou proti pravidlům - ban, přidávání externích linků na jiné weby - ban, atd. Možná je to hodně tvrdé, ale kupodivu je to funkční.

Text příspěvku byl upraven 26.08.16 v 22:04

Marthas
Marthas 26.08.2016 v 22:18

To siena: Netvrdím, že mnou uvedená uživatelka, kterou jsem ani nejmenovala je podvodnice, jen mi přijde, že prodávat defekt (v tomto případě knihy vyřazené z knihovny, protože někdy prodává i ty - ale alespoň lidi nevodí za nos) je košer...
Pro vás to možná není správný příklad... Ale já těch bazaristů zas tolik neznám, takže vidím negativ a myslím...
To Mezzo: Jistě negativ vlastně nic neznamená, ale proč tedy máme hodnocení, když se podle něj nesmí usuzovat...
To Siena: Ano, to, že je to velmi nepřehledné, je krutá pravda.-/
To newtory: Něco podobného jsem už tady nevrhovala, odezva zatím žádná, jinak souhlas, jsem pro, aby se více zvýhodnili uživatelé, kteří přispívají opravami, úpravami, vkládáními atd...

Koka
Koka 26.08.2016 v 22:40

pobijecmuch - a jak si tedy vysvětlíš, že Dan, jehož nová opatření tak hájíš (dokonce až tak, že nevděčné uživatele posíláš jinam, pryč), neaplikuje právě nic z těch pravidel, jaké jsi právě popsal? Proč je možné mít tady vícero profilů, což ani v takové slepičárně (s prominutím) jako jsou různé maminkovské a miminkovské weby, není dovoleno? Proč - a na to jsem poukazovala snad stokrát - jsou tady drženy při životě prázdné profily osob, které se i 3 - 4 roky nepřihlásily? Jen aby se web mohl pyšnit počtem uživatelů jako Gogolův hrdina v Mrtvých duších? Proč tady může nějaká uživatelka suverénně prohlásit, že e-knihy si výhradně stahuje, protože přece nebude platit za něco, co lze snadno ukrást, a tato zlodějka není odsud okamžitě vypuzena? Proč - a na to jsem poukazovala mnohokrát a ty mé příspěvky znáš - je tady přípustné zas a znova vkládat do komentářů linky na externí weby, a takové komentáře nejsou smazány a jejich autoři nedostanou zákaz vstupu? Sám tedy cítíš, že by to šlo dělat i jinak, systémově propacovaněji. A pak tedy snad uznáš, že jistá část uživatelů nelibě nese opatření, která jsou zdůvodňovaná bojem proti podvodníkům, ale zatím jsem na nich nenašla jedinou bariéru, která by podvodníkům zabránila sem chodit. Spíše naopak, se mi zdá, že se jim ještě jaksi nechtěně - dělá prostor. Já nejsem proti tvrdým pravidlům, naopak - hodně po nich volám, ale tvrdá pravidla mají být pravidla, ne nahodilá gesta, která se za pochodu mění, upravují, pro někoho změkčují a pod.
(P.S. Doporučuji všem, kteří by si chtěli koupit Heroinové deníky, aby dobře uvážili, od koho - viz aktuální nabídky.)

MarkétaLore
MarkétaLore 26.08.2016 v 22:53

chápu, že zrovna tuto knihu někdo chce, a v knihovně zoufale není k ukradnutí, ale doo a oo bude jeddna osoba. téměř jistě. :-)

Text příspěvku byl upraven 26.08.16 v 22:53

MEZZo
MEZZo 26.08.2016 v 23:46

pobijecmuch - děkuji za doporučení. Mě zase zůstává rozum stát když u některých uživatelů vidím spoustu bodů a když si pak rozkliknu jejich přečtené knihy a mrknu na ta propracovaná hodnocení, ideálně jednoslovná. Myslím že tohle je ještě větší průšvih. Na DK si přečtu anotace a hodnocení. Nejsem grafoman abych se vypisoval o každém popsaném papíru co jsem přečetl v tramvaji a nejsem de*il abych ke každé knize psal, já ta byla supr a nebo nedá se to číst. Databáze by měla být sbírkou kvalitních dat. To že tu budu zakládat knihovničky a budu si odškrtávat to co mám, to také nikomu k ničemu nepomůže. Stejně tak když budu zakládat ještě nevydané knihy ničemu nepomůže. Stejně tak ničemu nepomůže, když budu vše editovat a jen mazat nebo přidávat čárky a mezery. Sorry

HANKA47
HANKA47 27.08.2016 v 07:42

HANKA47- NEPOCHOPILA JSEM, JAK JE TO S POPLATNĚNÍM BAZARU, PROSÍM PORADÍ MĚ NĚKDO

Jihorka
Jihorka 27.08.2016 v 10:26

Život je krásný, často dokáže nečekaně pobavit:
2 přečtené knihy, 2 hodnocení, 3 komentáře - všechny v diskusi, z toho dva ke zpoplatněnému bazaru ;) 0 vložených knih, 0 autorů, 0 palců a na závěr 383 knih v bazaru = databáze by měla být sbírkou kvalitních dat.
LOL

elfos
elfos 27.08.2016 v 10:35

Jeden elfosí přípodotek, asi trochu mimo..
Připadá mi, že někteří (např. MEZZo tu hned nade mnou) to pojímáte příliš megalomansky.... Proto chci říct, že i kdyby sem někdo vložil jen jednu jedinou knihu nebo opravil dvě, tři drobnosti u již vložených zde knih, je to báječná věc. Děkuji všem, kdo cokoliv pro Databázi knih uděláte, ať je to sem tam drobnost, nebo obrovský kus skvěle odvedené práce. Jste bezva a moc vám za to děkuji.

A hodnoťte a komentujte tu podle svého naturelu, nálady a chuti (ale slušně, prosím), krátce či dlouze, jak chcete, zakládejte si knihovničky a odškrtávejte, co hrdlo ráčí :-) (pomáhá to moc, ne že ne), a hlavně relaxujte a bavte se, protože Databáze knih je pro to stvořená a dá se tu krásně si vyhrát s milovanými knihami, což je moje osobní a letitá zkušenost. Čímž přidávám ještě veliké poděkování Danovi, že tohle místo pro nás všechny vytvořil a tolik se mu věnuje.

Koka
Koka 27.08.2016 v 10:49

ano, přátelé, souhlasím s elfos: jen vkládejme ty knížky, opravujme ty čárky, hrubky, upřesňujme v anotacích ty roky vydání a jména grafiků - je to všechno velice užitečné. Zejména pro toho pána, co má tady momentálně 1121 poptávacích inzerátů a ač nikdy nic nevložil, neopravil, nedoplnil, hodí se mu, že nějací knihomilní nadšenci mu připravují "podklady". On ani - jako ryze poptávající - nemusí prokazovat číslo svého účtu, a tak je uchráněn od prozrazení, že číslo jeho účtu, z nehož vám poptávanou knihu zaplatí, se čistě náhodou shoduje s účtem toho "jiného" uživatele, který vám tu knihu za 16-násobek pak nabídne :=) . Někteří lidé opravdu dovedou naplnit význam slova uživatel, jak se patří - užívají si to pořádně.

pobijecmuch
pobijecmuch 27.08.2016 v 11:32

MEZZo - přemýšlel jsem, jestli ti mám vůbec odpovídat. Je to, ale asi zbytečné, už to tady za mně někdo napsal. Stačí se podívat jen do tvého profilu a to mluví za vše.

Dan
Dan 27.08.2016 v 13:18

Ještě jednou k bazaru - proč a jak jsem provedl jeho úpravu, jsem popsal v sekci Novinky na webu (vpravo dole.) Přirovnávat web ke hře, která má předem jasně daná pravidla a já je uprostřed měním, je zcestné. Prubeznymi zmenami se web posouva dal a vylepsuje. A je treba vyzkouset ruzne zpusoby. Pokud se ukaze, ze neco nefunguje, tak se lze vzdy vratit zpet a zkusit jinou cestu.

tenax
tenax 27.08.2016 v 13:22

koka - ano, máte pravdu, jenže co s tím? Vždycky budou mravenečci a pak přijde jeden mravenečník a vyplázne na ně jazyk.
Když jsem jindy a jinde naznačil, že by tady bazar vůbec nemusel být, snesla se na mě spousta kritiky - elitář, nepřidávaly by se knihy, ubylo by spokojených uživatelů, odešli by jinam... OK.
Takže nezbývá než se smířit s tím, že jsme bohužel v situaci té paní, co říkala: "Koupila jsem cedník a von tek. Tak jsem ho nechala zaletovat a von zase necedí."
Tady asi není nějaké jednoduché řešení a tak nezbývá než hledat to lepší ze špatných. A myslím, že to Dan dělá.

anickalysano
anickalysano 27.08.2016 v 14:27

Samozřejmě, že bazar bylo potřeba usměrnit, ale tohl enení úplně šťastný krok. Jednak to strašně ochudí nabídku, jednak stránkám strašně klesně návštěvnost, protože se všichni přesunou jinam, jedna je to dost drahé (i aukro je 4x lacinější) a hlavně s podvodníky to nepomůže ani trochu.

nick nick 75
nick nick 75 27.08.2016 v 15:10

Nevím, proč máme ještě platit za knihy, které jsme poctivě koupili. Prodáváme je za polovinu a ještě máme platit, tady už se nic jiného nedělá.Databáze za chvilku zanikne, což je škoda, ale lidé půjdou tam, kde se neplatí.Pořád se dělají nějaké novoty a jde to k horšímu.

Orange Bleu
Orange Bleu 27.08.2016 v 15:25

Upřímně, cítím především asi velké rozčarování...

Jsem dlouhodobou uživatelkou, vcelku pravidelně (jak mi čas dovolí) vkládám nové záznamy, upravuji a doplňuji ty stávající, vše zcela nezištně, samozřejmě, pro „dobrý pocit“. Bazar jsem vždy vnímala jako ryze okrajovou záležitost, používat jsem ho začala více teprve v posledním cca půl roce a od té doby si ho oblíbila jako možnost vypustit do světa knihy, které by mi jinak zůstaly "smutně" ležet v knihovně. Knihy nabízím vždy na spodní hranici jejich ceny/hodnoty (spíše pod cenou), neúčtuji žádné balné, poštovné se nijak neliší od běžného tarifu České pošty. Bazar vnímám jako jistý typ komunikace mezi podobně smýšlejícími nadšenci do knih, mezi knihomoly, rozhodně ho nepovažuji za výdělečnou činnost a už vůbec ne jako zdroj financí. Hádám, že s podobnou „filozofií“ je nás tu hodně, ne-li valná většina. Troufám si říci, že profil uživatele, který chce DK pouze komerčně zneužít k obchodování s knižními tituly, nebo tzv. maskovaný antikvariát lze vesměs odhalit na první pohled, za pár vteřin, a není zapotřebí k tomu ani jeho číslo účtu, občanského průkazu nebo bot.

Nerozumím, v čem přesně má spočívat „spravedlnost“ nově fungujícího bazaru. Ve výsledku totiž - tedy podle jediných dostupných informací, které mám k dispozici (čistě náhodou jsem narazila na diskuzi k tématu, hromadnou poštou mi jako uživateli žádný oficiální informační e-mail týkající se poměrně výrazné úpravy nepřišel) – základní změna přináší pouze to, že se na všechny bez rozdílu pohlíží jako na potenciální zloděje, kteří do bazaru vstupují s nekalými úmysly. A protože při lustrování všech angažovaných se zvýší administrativní zátěž, nutno inzerci paušálně zpoplatnit. A nadto ještě jako povinnou podmínku před samotným obchodem, k jehož uskutečnění možná ani nedojde, poskytovat jako nezbytný údaj číslo konta – což je krok, u něhož se v dnešní polohackerské internetové džungli vznáší taktéž spousta otazníků.

Vše bych přirovnala k situaci, kdy by člověk před každým vstupem do obchodního domu - nehledě na to, zda dojde k nějaké transakci - musel pro formu zaplatit pětikačku a podstoupit sejmutí otisků prstů, protože je přece statisticky dokázáno, že se všude krade, a tohle by třeba mohlo zloděje odstrašit, nejlépe aby šli krást jinam, kde se po nich žádný poplatek chtít nebude. Držím pěsti, ale moc tomu nevěřím, a hlavně do takového obchodního domu asi chodit ani nechci...

A že určitá částka může případně putovat i do předem určené neziskové organizace? Podle mě se kouzlo charity zakládá na tom, že je dobrovolná, a ne podmínkovaná jinými, ne zcela souvisejícími a transparentními úkony.

Pročítám si letmo zdejší diskuzi a nacházím v různé míře explicitně či implicitně formulované názory typu: „vždyť komu se to nelíbí, může si jít jinam“. Ano, to samozřejmě může být adekvátní řešení. I když trochu smutné.

LordSnape
LordSnape 27.08.2016 v 16:29

Zcela souhlasím. Neustále se tu objevovali vychcánci, kteří si z toho dělali svoje vlastní Aukro (které je samozřejmě placené) a jiní bazaristi či antikváři (bože kolik jen udělali duplikátů a nesmyslů tady!), pak zlodějíčci, co si knížky berou free jako defektní z knihovny a pak je tady prodávaj po 150,- Kč, o podvodnících ani nemluvě. Jen ať platěj. Dnes není nic zadarmo. Obyčejný uživatel s těmi pár nabídkami vystačí a primárně vždy chodil na DK do diskuze a za informacemi o knihách. Dan vždy říkal, že bazar je jen taková okrajová záležitost a teď to dobře naplnil. DK byla, je a bude hlavně jako databáze knih a v tom je bezkonkurenční. Kecy typu, že skončí může vypustit jen tupec...

Je fajn, že přebytek peněz půjde na dobrou věc a jak jsou poptávky neomezeně zadarmo. Obchodníci tady zřejmě budou muset tento náklad zohlednit v ceně svých nabízených knih. Bože, to je ale strašná položka ty 3,- Kč. Flame je srovnatelný s tím, když se zvyšovalo DPH na knihy. Nechápu.

Je mi jasné, že to spoustu lidí rozladí, ale aspoň to odfiltruje ty, kteří tady nehýbli ani prstem, zato mají bazar plný knih a jejich účet byl tudíž čistě účelový. Komunitu tady to neochudí. Každý se může svobodně rozhodnout jít prodávat jinam. Třeba na FB skupiny atd. Mně to určitě neodradí, strávil jsem tu hezké i poměrně krušné chvíle, ale už se tu po těch letech cítím jako doma i když občas nadávám. :-)

Mám jen dva dotazy, páč mi to nedošlo z těch informací:

1. Těch 10 knih mohu mít free souběžně počítám. A když jednu smažu, mohu zas jinou přidat bezplatně? A jak se to projeví u lidí, co už teď mají hodně přes deset?

2. Jak se bude ověřovat můj účet na bazaru, abych dostal ikonku? Musí proběhnout transakce, mám nahlásit číslo účtu nebo jak? Mám účet u Air bank, ale je napsaný na někoho jiného, nicméně já jsem tam jako disponent a používám ho jen já. Je to problém? Mám teď hromadu kladných hodnocení a očividně k prdu. :-D

Text příspěvku byl upraven 27.08.16 v 21:44

LordSnape
LordSnape 27.08.2016 v 17:11

@TheRaven Hmmm, takže mám teď 10 kreditů a jakmile je vyjedu jako twist kartu, budu muset dobít počítám. :-D Aha, to je docela brutal. Jsem to pochopil jinak. :-) Budeš muset nabízet knihy v menším množství. Anebo část tady a jiné jinde. Možností je plný internet probůh! Ale tady když mi dojedou kredity a budu si chtít dobít, tak ten účet počítám pak bude vedený jako ten se kterým obchoduji. Chápeš to taky tak?

Ono je vážně zcela určitě možné a pravděpodobné, že to Dan ještě na základě připomínek upraví. Třeba mnou myšlených 10 knih souběžně free je fajn cesta pro obyč. uživatele. Ale odradí a změní... Viděls tu diskuzi? Teď se dělí zrno od plev. Já už tady udělal tolik, že bych neodešel, protože by mi to vážně bylo líto. Nejsem pajonek. :-D

@binysek Snob jsem, ale nežiju v iluzi ani v naději navrácení starých dobrých časů jako vy. Je mi vás líto. Jste tak krásně maštěná, až jste trapná. Nenarážel jsem vůbec na vás, ani na nikoho, s kým se tu pravidelně setkávám. Teď jste se jen opět a opakovaně ukázala, jako postřelená kvočna.

Text příspěvku byl upraven 27.08.16 v 17:30

Paulett199
Paulett199 27.08.2016 v 17:19

Na aukru se za vystavení knih platí,stejně tak se platí i provize z prodeje. Na Trhknih je sice vystavení bezplatné,ale z prodeje si provozovatel strhává nějaká procenta,minimálně myslím 11Kč. Na webech,které nejsou primárně zaměřené na knihy,je omezená poptávka. No nevím,i po zpoplatnění bazaru se mi to tady zdá docela levné.

aht
aht 27.08.2016 v 17:21

Tedy vždy jsem si myslel že u knih jsou slušní a kultivovaní lidé, chtělo by se mi říci inteligence. Ale u způsobu komunikace zdejších "matadorů" a pro lidstvo nenahraditelných mozků se fakt královsky bavím. Ještě že jsem JEN obyčejnej překupník a člověk kterej krom práce ještě občas stihne fotbal.



Vložit příspěvek