Tak už je to tady. Zpoplatnění inzerátu z archivu.


jarkamet
jarkamet 28.11.2019 v 09:30

Dnes to na mě juklo, při vstupu na stránky. Z ceníku "Každý inzerát je vystaven na 3 měsíce. Poté lze prodlužovat vždy za 1 kredit o dalších 6 měsíců" pro ty, kdo mají více jak 50 nabídek.

siena
siena 28.11.2019 v 09:42

Myslím, že to byla otázka času...

Koka
Koka 28.11.2019 v 10:35

Pro ty, kterým přijetím podmínek ty podmínky vzápětí z rubriky Zpráv zmizely, a nelze si je tedy opět přečíst, zhodnotit, konfrontovat, jsem je - poučena předchozími případy - zkopírovala:

Aktualizovali jsme část týkající se obchodování v bazaru (pouze text v tomto zeleném odstavci). Nyní potřebujeme, abyste potvrdili, že podmínky berete na vědomí. Nadále tak budete moci využívat všech výhod registrovaného profilu zde na Databázi knih. V textu mimo tento zelený odstavec k žádným změnám nedošlo.

Co bylo v podmínkách užití aktualizováno?
Pravidla užívání bazaru na Portálu

Přidávání bazarových inzerátů se řídí aktuálním ceníkem, do kterého byly 27. 11. 2019 přidány 2 nové varianty způsobu obchodu.

Provozovatel je pouze zprostředkovatel kontaktu obou účastníků. Do komunikace a hodnocení mezi prodejcem a zájemcem nevstupuje, nenese odpovědnost za průběh obchodu a v případě vzniku škody neposkytuje náhradu ani nezajišťuje vymáhání!

Snažíme se však o maximum, abyste obchodovali s prověřenými lidmi, proto lze v detailu každého inzerátu za přezdívkou prodejce rozkliknout jeho hodnocení, ve kterém naleznete názory a hodnocení těch, kteří s ním již obchodovali.

Hodnotit můžete po uskutečnění obchodu, nebo pokud z obchodu sejde kvůli jednání protistrany. Např. když druhá strana nekomunikuje, nebo inzeruje knihu, kterou nemá, apod. Nelze však dávat negativní hodnocení, když cena neodpovídá vašim představám.

Pokud jste provedli více obchodů s jedním uživatelem, nešlo mu přidat další hodnocení, pouze upravit stávající. To se nyní změnilo a lze přidat nové hodnocení za nový obchod (nejdříve však po týdnu od minulého obchodu).

Po dokončení prodeje je vkladatel inzerátu povinen jej z nabídky neprodleně odstranit (Bazar - Rozjednané - Dokončit).

Aby v bazaru byly stále aktuální inzeráty, nově přidaný inzerát je vystaven na dobu 3 měsíců. Pokud se kniha za tuto dobu neprodá, inzerát je automaticky přesunut do archivu. To znamená, že zmizí z veřejné nabídky a jeho zadavatel je informován e-mailem. Pokud však chcete takový inzerát opět zveřejnit, stačí kliknout nahoře na 'Bazar' a pod hlavní lištou na odkaz 'Archiv', kde můžete platnost prodlužovat o další měsíce. Více v aktuálním ceníku.

Není dovoleno si zakládat více bazarových uživatelských profilů.

Není dovoleno prodávat jedním inzerátem více knih naráz. Inzerát se vždy musí týkat jedné konkrétní knihy, která se nachází v databázi.

Každý nabídkový inzerát musí mít svou číselnou cenu. Pokud cenu píšete i do popisu inzerátu, nesmí se lišit od té z příslušné kolonky!

Provozovatel si vyhrazuje právo provést v inzerátu nezbytné úpravy.

Inzerovat můžete pouze papírové knihy.

Informace týkající se prodeje (např. způsoby přepravy apod.) nepatří do uživatelského profilu. K tomu slouží samostatná stránka O prodeji, kterou mohou využít uživatelé rozšířené varianty bazaru (viz ceník).

Nikde na Portálu není dovoleno inzerovat webové stránky prodejce.

Nedodržením pravidel může dojít k odstranění dotčeného inzerátu, případně duplicitního profilu. Bez návratu kreditu, s možným dalším postihem.

Děkujeme za pochopení :-)
Souhlasím s aktualizací podmínek užití

vikaa
vikaa 28.11.2019 v 12:33

Bohužel to zřejmě povede k tomu, že se levné inzeráty na knihy do 30,- Kč nebudou prodlužovat.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.11.2019 v 12:33

Asi by bylo dobré dodat, že zpoplatnění prodloužení se týká těch, kteří mají v bazaru víc než padesát knih. Viz onen ceník...
Jenom jsem z něj nepochopila, jak je to myšleno. Toto: "Max. počet přidaných inzerátů (vystavené + archiv + smazané) je 50". To znamená jako v celé dlouhé historii, co je tady uživatel od 27.11.2019? Čili to není, co tam zrovna máte, ale co jste kdy měli? Což je ok pro malé prodejce. Ale po určité době? Povede to akorát k dalším a dalším příspěvkům v diskusi, zda někdo má a že prodává? Pokud je tady někdo jenom z toho důvodu, aby prodával a nic nečte, tomu to asi bude jedno. Podniká i jinde. Ale jsem zvědavá, jak to bude s ostatními. Jsem zvědavá...

Text příspěvku byl upraven 28.11.19 v 12:43

reader.007
reader.007 28.11.2019 v 12:56

Především není v souladu s dobrými mravy ani právem podmínit přístup do uživatelského účtu souhlasem s novými obchodními podmínkami, KTERÉ NEBYLY AVIZOVÁNY PŘEDEM (a ne, malou poznámečku zašitou před pár týdny kdesi v diskuzi "chystám se provádět změny v bazaru" jako oznámení změn fakt neberu).

Siena má pravdu že něco takového se očekávat dalo, jenže způsob byl opravdu nevhodný. Na druhou stranu to byla dobrá lekce...


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.11.2019 v 12:59

Jo, jo, způsob, že pokud neodškrtneš, tak si tady ani nešrtneš za podmínek, že nevíme, že něco bude (k čemu jsou novinky na webu?) je smutný :(
Ale tak jako my jsme tady zvyklý, že...?

sam198
sam198 28.11.2019 v 13:16

Každý si musí nějak vydělávat... na jednu stranu chápu, na druhou stranu mi to nepřipadá hezké (kvůli tomu, že bylo avizováno, že se bude platit jen za vystavení inzerátu, s tím pochopitelně nemám žádný problém).

siena
siena 28.11.2019 v 13:39

Také mne zaskočil, způsob, jakým nám toto nové nařízení bylo oznámeno. Ale holt ty své poptávky, které tu už mám léta, postupně smažu...

vladimir3043
vladimir3043 28.11.2019 v 13:42

A proč byste to dělala? Máte jich do 50 ks, takže spadáte do bezplatné kategoie a navíc jste je zadala za podmínek, ve kterých jasně bylo uvedeno, že obnovení inzerátu z archívu, je=bylo bezplatné a platí se jen za nové vystavení. A podle těchto podmínek jsme sem inzeráty v minulosti přece jasně vystavili.

Text příspěvku byl upraven 28.11.19 v 13:50

siena
siena 28.11.2019 v 13:45

Proč? Některé knihy tu marně poptávám opravdu již pár let. Mám tedy platit za něco, čeho se nemusím ani dočkat?:)

reader.007
reader.007 28.11.2019 v 13:54

Siena: prodloužení starých inzerátů by mělo být zdarma - sama jsem si to teď ověřila v archivu svých inzerátů. Změny se týkají nově nakoupených kreditů a s nimi spojených inzerátů.
Jen to vynucené odsouhlasení bylo nešťastné. Bylo by stačilo "odfajfkovat" je při nákupu nových kreditů.

vladimir3043
vladimir3043 28.11.2019 v 14:00

Asi tak, naprostý souhlas s reader.007. :-)
Ode dneška mi některé inzeráty ale opět spadly do archívu, takže je musím obnovovat už dnes a ne za žádné 3 měsíce, jak jsem si nějak naivně myslel... i když bezplatně. To ale za nově koupené kredity po zítřku už nepůjde. Takže bohužel to, že se stačí přihlašovat neustále a ony tam padat nebudou už zase neplatí, i když se to s "velkou pompou" nedávno zrušilo. :-)

Text příspěvku byl upraven 28.11.19 v 14:13

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.11.2019 v 14:05

Takže jak jste to tedy pochopili vy?

Jsem na hranici a mám 50 knih. Jednu prodám, inzerát smažu a přidám další. Mám stále 50 nebo 51 dohromady a spadnu do druhé kategorie? Já to pochopila jako tu druhou variantu ...
Je jasné, že normální uživatel toto bude řešit asi až tak za půl roku, až se mu to sečte. Tak snad tam bude nějaké počítadlo, aby bylo jasné, na jakém jsem teď čísle (kromě upozornění, až budu zároveň chtít prodloužit, protože budu na 51, dřív než dojte k samotnému aktu prodloužení z archivu a už nebudu spadat do první kategorie)...

Text příspěvku byl upraven 28.11.19 v 14:08

vladimir3043
vladimir3043 28.11.2019 v 14:35

Tak asi než budete kupovat nové kredity a budete pod drobnohledem, tak se ujistěte, že máte max. 50 všech inzerátu nebo? ;)

Text příspěvku byl upraven 28.11.19 v 14:47

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.11.2019 v 14:58

Předpokládám, že to je na mě vladimíre, když jste mě neoslovil, ale počítají se do toho i smazané, kde už prodej proběhl a já je smazala, protože nemám víc kousků, tak hned smažu, a není důvod mít stále vystavené, jako to používají ti, kteří mají víc kousků. Ano, nejsem blbá a umím si spočítat vystavené plus v archivu, proto doufám, že mi systém ukáže i počet smazaných, protože ty se do toho taky počítají. Jako všechny od té doby vystavené, ne ty co jsou momentálně vystavené společně s těmi, co spinkají v archivu.

"Max. počet přidaných inzerátů (vystavené + archiv + smazané) je 50".

Asi by jste si to měl znovu přečíst.

Text příspěvku byl upraven 28.11.19 v 14:59

jarkamet
jarkamet 28.11.2019 v 14:58

Já bych byl pro, zaplatit nějaký %, až knihu zde prodám. Jenomže známe lidi, kolik by to přiznalo. To by bylo samé "Obchod dokončen na jiných www" nebo "Obchod se nepodařilo zrealizovat"

siena
siena 28.11.2019 v 18:55

reader.007, díky. Tedy budu obnovovat do dalšího vylepšení:)

Janadvorackova
Janadvorackova 28.11.2019 v 20:14

Reader.007: Souhlas, byla to drzost.

Na jednu stranu chápu. Místní velkoobchodníci budou pekelně naštvaní :). Jenomže ne všichni, kteří nabízejí mnoho knih, jsou šmejdi.

Na druhou by mě zajímalo, jestli, když jsem dnes prodlužovala inzeráty, mi to sežralo kredit, aniž bych o tom věděla.
Přihlásila jsem se totiž dnes minimálně dvakrát.
Při prvním jsem prodlužovala, protože se ukázalo, že mám něco v archivu. A to aniž by mě to nutilo odsouhlasit nová pravidla.
A při dalším jsem teprve měla odsouhlasit nové podmínky.
Jak to mám tedy chápat?
O několik minut později: zdá se, že mi to nic nesežralo, krom dobré nálady :).

U mě to určitě povede k tomu, že staré knihy prodlužovat nebudu a asi je raději buď vyhodím do knih budek, nebo je nafotím a dám do jiného bazaru, takového toho na Seznamu.
A nebo seznam pošlu do antikvariátů, čímž se vlastně dozvím, má-li smysl knihy nabízet.

Jarkamet: Ještě to tak. Tedy jedině za předpokladu, že by se neplatily inzeráty - (jako na jednom rukodělném webu, kde za prodej berou jedenáct procent z obchodu).

Text příspěvku byl upraven 28.11.19 v 20:27

vladimir3043
vladimir3043 29.11.2019 v 00:14

Ten "rukodělný" web TK ale vůbec není špatný, i když stále pár much má. Každopádně je určen speciálně a jen pro prodej knih. Neplatí se tam za každé hloupé vystavování na 3, 6-6-6 .... měsíců jako se nyní vymyslelo zde (než tu asi pomalu nakonec provystavíte částku za danou knihu aniž ji vůbec prodáte = cesta do pekel), ale až % ze skutečně zrealizovaného obchodu. Úplně tam odpadá někdy zde úmorná a kolikrát naprosto zbytečná komunikace se zájemci-nezájemci, žádosti o focení a zasílání fotek, zpráv přímo na email, čekání a rezervování knih do výplaty, cesty kolem, upomínání, telefonování, dokončování, riskování negativního hodnocení od zájemců, kteří obchod svojí vinou vůbec nezrealizovali.... apod. Takže (nejen) pekelní velkoobchodníci mají na výběr a určitě bych byl opatrný v tom si je zde nějak znepřátelit, otrávit a naštvat, být majitelem tohoto webu DK. To, že zde někdo nabízí tisíce knih k prodeji (za rozumné ceny anebo klidně i nesehnatelné raritky za nerozumné) stojí čas i peníze a ještě oplátkou sem na web přitáhne spoustu jiných nových uživatelů a návštěvníků, kteří zrovna asi nechtějí plnit čtenářské výzvy, psát recenze apod. Ale časem po rozkoukání i mohou, neustále zde vysvětluji nově registrovaným, jak to v bazaru funguje a že zasílat knihy dobírkou je neekonomické. Pokud ale zde bude několik lidí zdarma nabízet jen pár knih do 50 kusů (vystavené + archiv + smazané!!!, to jsem vůbec nepochopil), tato sorta lidí se časem přesune jinam. Neseženou zde, půjdou logicky tam, kde je lepší, pestřejší a větší nabídka. Ta nakonec tlačí i ceny prodávaného zboží dolů. Návštěvnost a potažmo příjem z reklamy klesne, zůstanou jen skalní uživatelé a nadšenci. V zájmu majitele by mělo být mít tu největší a nejaktuálnější nabídku knih. A ne ji takto udusit a nahrnout ke konkurenci. To znamená, vystavovat každou knihu za 2,-- Kč do prodání je hodně slušné. Ovšem platit za ni znovu a znovu 2,-- Kč při každém propadnutí do archívu se vyplatí už jen u drahých knih. Levné knihy tu bude točit málokdo ... Přesně podle pravidla kdo chce moc, nemá nic. A i křišťálová lupa může příště třeba doputovat TK, který jak vidno stále pracuje na zlepšení. Jen ve třech jim to jde pomaleji.... Zatím, tam totiž uživatelé ten web zdarma nespoluvytváří -eli. ;-)

Text příspěvku byl upraven 30.11.19 v 08:10

tsal
tsal 29.11.2019 v 06:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 29.11.2019 v 07:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jarkamet
jarkamet 29.11.2019 v 07:47

tsal: Třeba já začal Dk navštěvovat kvůli informacích knihách. Pak jsem zjistil, že tu existuje i nějaký bazar, tak jsem to zkusil. zezačátku jsem nakoupil a prodal ročně desítky knih. nyní tak 1 za rok. Pak jsem si zakoupil soft Book Collectorz i mobilní apku a toto je 100x lepší než celá DK. A informace najdu srovnatelné i na Pitavalu. Takže DK už jenom z nostalgie občas navštívím a mrknu co je nového.

tsal
tsal 29.11.2019 v 07:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tsal
tsal 29.11.2019 v 08:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.