Knihy v angličtině


Arte
Arte 07.03.2018 v 12:07

Já jsem začala s Harrym Potterem. S ním jsem se naučila vlastně nejvíce - více, než mi kdy dala škola. Tam je možnost jak číst knihu, tak i poslouchat audio, takže je tomu pak lépe rozumět. S přibývajícími díly úroveň Aj stoupá.
Další knihu jsem četla Tolkienova Hobbita. To je už náročnější.
Level Aj, kam jsem zatím sama nedospěla, je Hra o trůny. To je četba už opravdu pro pokročilé.
Jinak knihy, které jsou velmi jednoduché, jsou např. Stmívání nebo Padesát odstínů.

vlad6485
vlad6485 10.03.2018 v 16:53

Záleží jaký je váš interest a na jaké úrovňi je vaše angličtina. Já začal s comics a pak přešel na děcké knihy pro starší děti týkající se historie. Pokud Vaše angličtina je na vysoké úrovni, tak doporučuji knížky od Lee Child. Četl jsem všech dvacet dva a nemám jich stále dost. Každým rokem na podzim čekám dychtivě po nových dobrodružstvích bývalého vojenského policisty Jack Reacher.

Kenya
Kenya 28.05.2018 v 23:26

mně se v aj čtou dobře romány pro ženy a agátha christie, obecně, jak člověk přečte pár stran a naučí se autorova "oblíbená slova" a proníkne do jeho stylu, jde to lehčeji

Anet09
Anet09 09.06.2018 v 18:57

Doporučuji YA literaturu, zrovna čtu Simon vs Homosapiens agenda a ta angličtina tam není vůbec těžká.

BlazingHeart
BlazingHeart 28.12.2018 v 14:34

Dobrý den, není to dlouho co jsem se rozhodla pokusit se číst knihy v angličtině.
Ale nejsem si jistá po kterých sáhnout - zatím mám za sebou první díl Pottera a Koralínu a chystám se na Kočičí válečníky, nic jiného mi do oka nepadlo, vzhledem k tomu, že se bojím velké složitosti textu. Na druhou stranu ty upravené knihy do obtížností A2, B1 a tak úplně nechci, radši bych klasicky originál.
Které anglické knihy jste ve svých začátcích četli?

Děkuji za doporučení

Naias

Naias
Naias 28.12.2018 v 15:25

Ja som čítala najprv tie zjednodušené a po nich som prešla na detské. Moja prvá nezjednodušená anglická kniha bola Winnie-the-Pooh. Vrelo odporúčam. Prečítala som aj sériu How to Train Your Dragon. Tiež odporúčam.

Arwen777
Arwen777 28.12.2018 v 16:18

Záleží na vkusu... Harry Potter je rozhodně dobrý pro začátečníky, ale ostatní knihy od Rowlingové jsou těžké (Casual Vacancy, série se Strikem pod pseudonymem Galbraith). Já četla na začátku kromě Pottera ještě Twilight Sagu, angličtina je tam snadná a když se člověk soustředí na jazyk, dá se to i přežít ;-). Potom doporučuji detektivky od Louise Penny, krásně se čtou, je to poměrně snadné. A člověk může být napřed před českým vydáním :-). Rozhodně na začátek nedoporučuji Game of Thrones ani Browna... Liane Moriarty nebyla špatná, četla jsem Huband's Secret. Ale jak říkám, začala bych Potterem, Meyerovou nebo Pennyovou.

Naias
Naias 28.12.2018 v 19:24

BlazingHeart, čisto zo zvedavosti, prečo nechceš čítať zjednodušené knihy?

Nomia
Nomia 29.12.2018 v 20:21

Zkus si vybrat něco tady:
http://english-e-books.net/pre-intermediate/

Ale jinak pokud začínáš se čtením v aj, tak doporučuji nějaké lehké YA fantasy, případně slaďárny, které neobsahují příliš složitých výrazů. Když tě bavil Potter, tak zkus třeba Eragona, to je hodně snadné čtení.

Text příspěvku byl upraven 29.12.18 v 20:24

VVVEEE
VVVEEE 28.01.2019 v 10:01

Ahoj,
Sháním nějakou knihu Young Adult v angličtině, ale vůbec nevím jestli, anebo spíše, kde bych to zde mohla najít. Poradíte mi prosím někdo, zda je tu taková nějaká sekce?

tsal
tsal 28.01.2019 v 10:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

VVVEEE
VVVEEE 28.01.2019 v 10:19

Aha :) děkuji :)

Koka
Koka 28.01.2019 v 10:19

Nabízím v angličtině několik skvělých knih (Tom Sharpe, Tom Robbins, M. Atwood, F. S. Fitzgerald) - zájemci pište do os. zpráv.

RemiBlack
RemiBlack 31.01.2019 v 18:45

Přidám se k tomu, že oddechová YA literatura je dobrá na angličtinu (čím jednodušší příběh, tím líp). Fangirl - Rainbow Rowell například. Chce to už ale určitou úroveň angličtiny. ;)

Martin466
Martin466 20.06.2019 v 21:00

Zdravím, vyhledávač mi nedal odpověď. Je možnost ukládat si na databázi knih i knihy psané anglicky? Když si něco přečtu, knihu tady ohodnotím napíšu si k ní komentář nebo poznámku, která mi po čase pomůže vybavit si o čem kniha byla a jaký jsem z ní měl pocit. U anglicky psaných knih to tady nejde. Je tu nějaký "zapisníček" mimo hlavní databázi, kam by se takové knihy mohly zapsat?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.06.2019 v 21:32

Martin466: jsme česká a slovenská databáze, takže...
Odkaz, co sem patří: https://www.databazeknih.cz/napoveda/o-webu#jakeknihy

Nebo paralelně goodreads nebo podobné...

Text příspěvku byl upraven 20.06.19 v 21:33

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 20.06.2019 v 22:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 21.06.2019 v 04:54

Ja som to vyriešila tak, že som si založila osobný zoznam, vložila doň slovenskú verziu knihy, ktorú som čítala po anglicky, alebo inú knihu od toho istého autora, alebo proste akúkoľvek knihu. A do súkromnej poznámky k tej knihe som si vložila súpis kníh prečítaných v anglickom jazyku počas jedného roka. V poznámke mám autora, názov a názor na knihu a keby sa mi jó chcelo, čo sa mi nechce, mohla by som si aj značiť, odkedy dokedy som ju čítala. Sú aj očíslované, aby som vedela na prvý pohľad, koľko som ich ktorý rok prečítala. Každý rok mám v inej poznámke pri inej knihe. Do poznámky sa toho vprace dosť a zdá sa mi to praktickejšie, než to vypisovať do Kdo jsem, už len preto, že svoj názor môžem vyjadriť bez servítky a tak, ako mi zobák narástol.
K inej knihe (neprečítanej) som do súkromnej poznámky napísala zoznam anglických kníh, ktoré sú k dispozícii v knižnici a k ďalšej knihe zas zoznam anglických kníh, nad ktorých kúpou rozmýšľam. Milujem súkromné poznámky. Sú úchvatné.

Dominator.00
Dominator.00 21.06.2019 v 06:52

Martin466: Doporucuji udelat si ucet na jinych ceskych kniznich databazich, ktere pridavaji veskere knihy (jako CSFD take pridava vsechny filmy, nejen ceske). Sam sem to tak udelal, abych mohl mit svou knizni sbirku kompletni, coz je tady nemozne.

Text příspěvku byl upraven 21.06.19 v 08:29

Martin466
Martin466 22.06.2019 v 10:46

Děkuji za odpovědi.

vlad6485
vlad6485 24.02.2021 v 21:32

"Project Gutenberg" (gutenberg.org) je web, kde můžete najít anglicky psanou literaturu zadarmo v eknihách formátu. Vřele doporučuji všem kdo se zajímá o anglickou klasiku.

Azizi
Azizi 30.12.2022 v 15:13

Veľmi ľahko a dobre sa čítajú:
Stephen King - Dlouhý pochod
https://www.databazeknih.cz/knihy/dlouhy-pochod-136037
J.K. Rowling - Harry Potter a prokleté dítě
https://www.databazeknih.cz/knihy/harry-potter-harry-potter-a-proklete-dite-303983

ThinThar
ThinThar 02.08.2023 v 18:29

Ahoj všem
Na netu jsem zaregistroval tohoto autora fantasy. Jeho knihy u nás v překladu nevyšly, nebo jsem nedohledal.
Je tady někdo natolik jazykově zdatný a četl něco od něho v originálu?
Díky P



Vložit příspěvek