Knihy v angličtině


Lenka68
Lenka68 30.09.2014 v 18:18

Stovice: určitě bych začala napřed se zjednodušenou literaturou (řazenou podle úrovně A1-C2, nebo podle počtu slov). Těch knížek je spousta. Postupně zvyšuj obtížnost a až se dostaneš tak na B2, teprve zkoušej nezjednodušené knížky. Jinak to akorád odradí. Z nezjednodušených knih je asi nejlehčí C.S.Lewis (Narnia, Kosmická trilogie), Roald Dahl (já četla Matildu a nějaké povídky), první díl Upířích deníků... O stupínek složitější pak Twilight sága, knížky Danielle Steel, nebo Ruby Red trilogie od Kerstin Gier. Docela se dají i knížky Ricka Riordana. Skvělá věc je pak čtečka, pokud je v ní slovník, odpadá listování a složité dohledávání neznámých slovíček.
Moje první anglická knížka byl první díl Twilight. Byla to docela síla. Tak po třetí zdolané knížce se to konečně trochu zlomilo, teď už je to zábava.
Znáš stránky helpforenglish.cz (snad to není reklama)? Je tam docela dost skvělých tipů na zlepšení jazyka i cvičení. A hlavně články "Jak na ...".

Text příspěvku byl upraven 30.09.14 v 19:27

todilka
todilka 09.10.2014 v 13:18

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo z vás nenakupuje e-knihy v angličtině a případně kde? Potřebovala bych, aby byla v epub či jiném formátu, ale nikoliv pouze do Kindle, takže Amazon ne.
Děkuji :-)

Naias
Naias 12.10.2014 v 15:02

Ja e-knihy nekupujem, takže sa v tom nevyznám, ale niečo majú tu:
http://ebook.eurobooks.sk/sk/1/

Markiza.cz
Markiza.cz 17.11.2014 v 00:33

Poradil by mi prosím někdo knihu v angličtině, která ještě nebyla přeložená a není zas tak náročná? :)

Leiah
Leiah 17.11.2014 v 13:37

To Markíza: Antoinette Moses - Dolphin Music
Také mám ráda knížky Marion Zimmer Bradley (většina přeložená nebyla a pravděpodobně ani nebude) a jsou poměrně jazykově jednoduché...
Jinak, jednoduché bývají i detektivky.

J. S.
J. S. 18.11.2014 v 00:39

Odpověď pro Markíza.cz:
Nevím přesně o jakou problematiku se zajímáte. Mně osobně připadaly zajímavé např. knihy:
1) Eric Ambler: Uncommon Danger. Špionážní román z doby před druhou světovou válkou. Kniha asi do češtiny přeložená dosud nebyla. Nicméně se domnívám, že by i dnes našla u nás asi dost čtenářů. Pro řadové čtenáře může být zajímavé sledovat, jak se hlavní hrdina /v podstatě obyčejný člověk - "amatér"/ potýká s intrikami zpravodajských služeb a podobných struktur, kterým se v podstatě náhodně připlete do cesty. Zaujmout může i to, jak spisovatel z Velké Británie vypráví příběh odehrávající se mj. v Československu.
Zajímavé a do češtiny nepřeložené mohou asi být i některé další romány uvedeného autora.
2) Joseph Delvin: How to Speak and Write Correctly. Kniha, která by Vás mohla zaujmout, pokud se zajímáte o angličtinu v obecnější rovině. Kniha poměrně čtivá /srozumitelná/, radí, jak se správně vyjadřovat v angličtině a podává výklad i o dalších souvisejících otázkách. Nutno vzít v úvahu, že jde o dílo cca 100 let staré, což právě ale někoho může zajímat (jako informace o starší angličtině).
Doporučuji také např. zapátrat na stránkách www.amazon.com, kde je velký výběr knih, ze kterých si můžete přečíst ukázky a sama se rozhodnout.


marlowe
marlowe 18.11.2014 v 14:46

Anebo za české korunky vybrat a nakoupit třeba tady:

http://www.dumknihy.cz/anglictina-cizojazycna

Leiah
Leiah 18.11.2014 v 17:09

Markiza: Take dam jeden tip na nakupy knizek v aj: www.bookdepository.com
Posilaji do celeho sveta bez postovneho (na rozdil od napr. Amazonu, kde postovne a balne da u knizky docela podstatnou cast).

J. S.
J. S. 18.11.2014 v 19:00

Pro Leiah, Markíza.cz:
No, nevím, jak je to s klasickými tištěnými knihami, ale pokud člověk nakupuje u Amazonu knihy v elektronické podobě, tak ho poštovné ani balné trápit nemusí a zakoupenou knihu má v počítači (nebo ve čtečce) během několika minut.
Ad příspěvek pana kol. Marlowa:
K nakupování u Amazonu stačí také české koruny, pokud jsou uloženy na účtu u banky a je k dispozici vhodná platební karta.
Tímto doporučením však rozhodně nechci snižovat rady ctěných kolegů ohledně jimi uváděných možností nákupu knih v angličtině.

Leiah
Leiah 19.11.2014 v 19:07

Co se týká ebook je Amazon nepřekonatelný. Jen tiše doufám, že když už u nás vybudují sklad, mohli by nám i zlevnit poštovné, aby se daly kupovat i knihy papírové. Zatím vyjdou na Bookdepository levněji.

Markiza.cz
Markiza.cz 20.11.2014 v 23:53

Děkuji vám všem za rady! ;)

maca5449
maca5449 04.12.2014 v 18:38

Páni! Leiah moc děkuji za tip, kde sehnat anglické knihy. Zírám do monitoru a nemohu uvěřit, že je tu vážně možnost objednat knihu bez poštovného a balného :D pořád hledám nějaký zádrhel!

Jinak doporučiji zjednodušené knihy (většinou mají vždy klasiku, takže nic pro mě), ale známá si je nemůže vynachválit. Knihy, které mají zároveň český překlad svádějí spíše ke čtení v češtině. Já bych jako fanoušek fantasy-scifi a anglický neumětel doporučila konkrétně Narnii, Hobita nebo třeba sérii o Sookie Stackhouse, tam je angličtina jednoduchá a čtivá.

Pokud chci číst anglickou knihu, většinou si nějakou vytipuju a pak vyhledám na internetu, dnes už je celkem běžné, že je alespoň část knihy zveřejněna v pdf a pokud zvládnu přečíst pár stran bez větších obtíží, tak si poté knihu koupím/půjčím. ;)

Leiah
Leiah 05.12.2014 v 12:31

to maca5449: ještě mám jeden tip: www.abebooks.co.uk
abebooks sdružují prodejce knih včetně antikvariátů, Sice poštovné u většiny prodejců je, je třeba hledat, kdo do ČR posílá nejlevněji, ale ceny knih se pohybují kolikrát od cca 60 pencí, což vyjde i s tím poštovným docela levně. S Abebooks i Bookdepository mám dobré zkušenosti.
Jinak doporučuji anglickou verzi Mortal Instruments Cassandry Clare. Čte se hodně dobře a jak jsem slyšela, tak český překlad nic moc.

Terry11
Terry11 11.12.2014 v 13:10

Nevíte někdo, prosím, zda byla do čj přeložena kniha od Ka-Tzetnika The House of Dolls? Vlastním jménem Yehiel De-Nur . Dík za informaci.

MEZZo
MEZZo 27.12.2014 v 22:26

Kdyby někdo upotřebil knihy v angličtině, tak na mém profilu najdete nabídku. Díky

roman4854
roman4854 05.07.2015 v 14:35

Můžete si přečíst Mumínka :)
http://www.enbook.cz/catalogsearch/result/?cat=0&;q=moomin

Misha11
Misha11 05.07.2015 v 15:37

Já v aj rada ctu Greena, píše jednoduše a hezky :)

kuceju
kuceju 06.07.2015 v 13:51

Já čtu Harryho Pottera, ten se v aj čte moc hezky, jednoduše a navíc když už to máte přečtené v čestině (já snad stokrát :P) tak to v aj jde samo...

jan5034
jan5034 07.02.2016 v 14:11

Tiež odporúčam Grammar in Use. Popri tom počúvať pred spaním rozhovory na britskom rádiu BBC. Dobre sa pri tom zaspáva ráno nie je cítiť taká únava, ako keď miesto toho večer čítate do noci knihu.

CallidusXM
CallidusXM 07.02.2016 v 14:22

Obyčejnou knihu napsanou v angličtině. Podle ní se může člověk i učit i číst ji i překládat, cokoli!

bamba
bamba 08.02.2016 v 17:06

to co Callidus plus filmy a najmä pesničky. Poprípade vycestovať do anglicky hovoriacej krajiny.

Leiah
Leiah 10.02.2016 v 06:48

www.helpforenglish.cz
Jsou tam i recenze učebnic, nejlepší mi ale připadá web samotný.

manax
manax 09.03.2016 v 09:58

Učebnic mám doma mraky ale z toho samotného se člověk moc nenaučí. Mně hodně pomohl online kurt na anglictina-bez-biflovani.cz vím, že jste chtěli poradit učebnici ale třeba tohle někoho taky zaujme a pomůže mu to. Mně vyhovuje že nemusím nikam chodit, jezdit ale že to mám z domova kdy chci a potřebuji. Jinak k učebnici, doporučuji takovou která má u sebe i CD/DVD na poslech.

woodward
woodward 09.03.2016 v 10:21

PoetaBezRytmu: Nejlepší je živá učebnice, umožňující studium metodou audiosexuální.

Klamm
Klamm 29.04.2016 v 19:21

Pro čtenáře zjednodušené četby doporučuji: http://english-e-books.net/
Kniha + audio se dá číst a poslouchat online nebo stáhnout do PC či čtečky.
Osobně jsem při učení čehokoliv zastáncem metodiky postupovat od nejjednodušího ke složitějšímu a malými krůčky k velkému cíly. Zjednodušená četba mi tedy zatím při mé nižší znalosti angličtiny vyhovuje a dovoluje mi si knihu užívat. A s každou přečtenou knížečkou je to lepší a lepší :-)). Naopak vždycky když se začínám cítit být silný v kramflecích a sáhnu po nějakém originálu, jsem s toho za chvíli znechucený a spíš to na mě působí demotivačně. Možná si také vybírám příliš těžké knihy. Četl třeba někdo v originále Shelocka Holmese? Myslíte, že by to bylo vhodné jako pokračování po zjednodušené četbě? Já to zatím nedokáži posoudit. Pokud by byl přesto nějaký tip na originální dobře čitelnou knihu, či autora, budu rád. Za tip na Lewise a Dahleho díky!

Jinak, na procvičování anglických slovíček používám program Keepinhead. Je sice staršího data a aktualizace už dost za zenitem, ale službu udělá.



Vložit příspěvek