Knihy v angličtině


PoetaBezRymu
PoetaBezRymu 17.11.2013 v 16:44

Doporučte mi tu nejlepší učebnici angličtiny, která existuje.
Nějakou, která by z falešného začátečnika dokázala za půl roku udělat mírně pokročilého, který by dokázal zvládnout přijímací pohovor v angličtině a pak se z každodenní angličtiny v práci nepodělal.

Děkuji.

Text příspěvku byl upraven 04.02.17 v 19:29

remor
remor 17.11.2013 v 19:10

Také bych takovou knihu brala :-)

beowafle
beowafle 17.11.2013 v 20:59

Rozhodně tahle: http://www.databazeknih.cz/knihy/anglictina-pro-jazykove-skoly-i-dil-79499

Má více dílů a opravdu kvalitní. Ale z vlastní zkušenosti musím říct, že pokud se chcete naučit hovořit anglicky a nemůžete pobýt někde, kde se tak mluví, nejlépe uděláte, když začnete sledovat seriály a filmy v angličtině s !anglickými! titulky.

Text příspěvku byl upraven 17.11.13 v 21:00

tyzik.cejka
tyzik.cejka 18.11.2013 v 16:07

a co Maxíček!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hodně dobrý Maxíček

Raksa.A
Raksa.A 21.11.2013 v 20:29

Nebo si ji neber, jen s ní choď. Můj syn žil postupně s Terril a potom s Charlottou a po minimálním učení se pravidel udělal státnici.

Abiosis
Abiosis 28.11.2013 v 12:23

@PoetaBezRymu - porozumieť cudziemu jazyku je mnohonásobne ľahšie ako ho používať - to je, myslím, jasné každému.
Ak cheš zvládnuť prijímací pohovor v angličtine a budeš angličtinu musieť denne používať v práci, tak jedinou možnosťou, ako si jazyk za polroka osvojiť do takej miery, že nebudem v strese pri jeho používaní, je denne v ňom počas učenia sa aj komunikovať. Je viacmenej jedno, akú učebnicu si zvolíš, ale pokým nebudeš aj každý deň po anglicky hovoriť, všetko je len strata času - jazyk budeš i naďalej ovládať len pasívne.
Ak nemáš v okolí nikoho, kto angličtinu ovláda na veľmi dobrej úrovni a bol by aj ochotný sa s tebou po anglicky rozprávať, tak zapni Skype, popros niekoho z miliónov rodených hovoriacich o pár minút ich času, a rozprávajte sa.
Kurz angličtiny zadarmo!


chromanna
chromanna 03.12.2013 v 14:15

Já nedám dopustit na English Grammar in Use (http://www.levneucebnice.cz/p/english-grammar-in-use-4th-with-answers/). Pěkně strukturovaná a k některým pasážím se ráda a často vracím, protože přeci "I've been to London" ne hybrid s prostým minulým časem "I've been in London" :D

Dudu
Dudu
Dudu 03.12.2013 v 18:25

Padlo tu jedno slovíčko, tak jsem vyhledal jeho slušný rozbor : http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Zmrd

Envinena
Envinena 18.07.2014 v 18:10

Zdravím,
koukala jsem se na ty stránky http://www.oup.cz/zjednodusene-cetby/ Můžete mi prosím poradit jak jsou členěny jednotlivé levely? Učila jsem se anglicky cca 10 let na školách (uroven asi B2), ale teď již několik jsem se k angličtině nedostala, a hodně jsem pozapomínala. Nyní ji budu potřebovat do zaměstnání tak si ji potřebuju připomenout. Děkuji

Naias
Naias 18.07.2014 v 21:42

Ja mám zjednodušené Oxford Bookworms Library a tam sa píše:
Starter – 250 headwords
Stage 1 – 400 headwords
Stage 2 – 700 headwords
Stage 3 – 1000 headwords
Stage 4 – 1400 headwords
Stage 5 – 1800 headwords
Stage 6 – 2500 headwords

Ďalej mám Penguin Readers:
Easystarts – 200 headwords
Level 1 – 300 headwords Beginner
Level 2 – 600 headwords Elementary
Level 3 – 1200 headwords Pre-Intermediate
Level 4 – 1700 headwords Intermediate
Level 5 – 2300 headwords Upper-Intermediate B2
Level 6 – 3000 headwords Advanced C1

Ja kupujem len s cd, resp. s mp3. Samotná kniha je super, ale to počúvanie ohromne pomáha.

Lector
Lector 19.07.2014 v 08:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Envinena
Envinena 19.07.2014 v 21:16

Díky moc!

MadyDollar
MadyDollar 10.09.2014 v 20:54

Zdravím, chtěl bych začít číst knížky v angličtině - jednak ze zvědavosti, jednak kvůli zdokonalování mé angličtiny. Jenže nevím, kde jak nebo čím začít. Mé znalosti angličtiny jsou tak někde v průměru. Přeložím článek, rozumím anglickému videu, ale že bych se 100%ně dorozuměl s anglicky mluvící osobou, to ne :) Proto se na vás obracím a doufám, že mi poradíte, čím bych mohl začít. Mým nejoblíbenějším žánrem jsou krimi, thrillery. Děkuji :)

Text příspěvku byl upraven 10.09.14 v 20:55

nightlybird
nightlybird 10.09.2014 v 23:22

Dobré na rozjezd jsou biligvní knihy, člověk nemusí zápasit se slovníkem. Žánr rozhodně něco spíš akčnějšího a nepříliš náročného "na palici". Možná začít s povídkami a postupně "přitvrdit".
Ber to jako laický názor, sám anglicky nečtu.

Text příspěvku byl upraven 10.09.14 v 23:22

J. S.
J. S. 11.09.2014 v 01:49

Pro začátek jsou výborné knihy v tzv. zjednodušené angličtině, které se dají koupit často i s CD, kde je zachycena audio verze knihy. Velký výběr najdete např. na internetových stránkách EnglishBooks.cz (mám dobrou zkušenost s knihami Penguin Readers, Oxford Bookworms aj.). Člověk si může s takovou knihou vybrat - číst nebo poslouchat nebo obojí najednou nebo kousek přečíst a tužkou napsat poznámky (ke slovíčkům, které si musel vyhledat, ke gramatickým jevům, které nechápal apod.) a pak si takto zanalyzovaný text poslechnout apod.
Jestli jste ovšem v angličtině středně pokročilý, tak byste možná už mohl začít číst knihy v nezjednodušené angličtině - právě ta témata, která jste si oblíbil. Odborníci říkají, že nemusíte znát všechna slovíčka v knize použitá, abyste měl z knížky radost a pochopil, o co tam jde.
Knihy v angličtině od autorů jako např. Lee Child, Vince Flynn aj. dostanete i v některých našich knihkupectvích.
Výborná možnost je číst knihy v elektronické podobě ve formátu Kindle - zde máte k dispozici výkladový slovník (a další vymoženosti) a na neznámé slovíčko stačí ťuknout a objeví se jeho vysvětlení. Tedy pokud Vám nevadí číst knihu ve čtečce nebo na počítači.
Obrovský výběr knih v elektronické podobě najdete na stánkách www.amazon.com, audio verze k těmto knihám někdy na těch samých stránkách nebo někdy na www.audible.com.
Zde je výhoda i to, že si můžete vybrat a koupit knihu, aniž byste odešel ze svého pokoje (pokud máte připojení k internetu a použitelnou platební kartu nebo zajištěný jiný způsob zaplacení).
Další velmi dobrou možností jak si počíst v angličtině (a zdarma a legálně si opatřit zajímavé čtení) je zavítat na stránky www.gutenberg.org, kde najdete celou řadu starších, ale často zajímavých knih v angličtině i v jiných jazycích, které si můžete legálně stáhnout do počítače či do čtečky. Pokud se zajímáte o detektivky, třeba se Vám budou líbit příběhy se Sherlockem Holmesem (nádherná starší angličtina - pokud mohu soudit) nebo některé jiné.
Spoustu rad ke studiu angličtiny i ke čtení v angličtině najedete např. na velmi poučných stránkách www.helpforenglish.cz. Zajímavé (a podle mého názoru velmi motivující) jsou také např. rady maďarské polyglotky Kató Lomb obsažené v knize How I Learn Languages, kterou najdete např. na internetu (snad legálně zveřejněnou?).
No, pokud již čtete v angličtině souvislé texty tak další rady a doporučení můžete najít např.
na stránkách How to learn any language (ty jsou velmi dobré) a jinde.
Přeji mnoho úspěchů a radosti při četbě anglicky psaných knih.

marlowe
marlowe 11.09.2014 v 08:36

Co se týče zrcadlových textů, solidní výběr má např. Garamond: http://www.e-garamond.cz/bilingua-c-27.html (Kdo má rád detektivky, tak tady opět nabídka od Garamondu v tzv. Bilingua crimi: http://www.e-garamond.cz/bilingua-crimi-c-24.html)

A ještě tip pro ty, kteří už anglicky vládnou docela obstojně - světoví klasičtí autoři v angličtině: http://www.online-literature.com/author_index.php (u každého autora se seznam knih, čekajících na vaše otevření, nachází v levém sloupci).

Text příspěvku byl upraven 11.09.14 v 08:49

studienka
studienka 11.09.2014 v 17:43

Ja som zacinala citat anglicke knihy asi tak pred 4 rokmi, siahla som po autorovi Sidney Sheldon , velmi lahko pisane detektivky a naozaj nie kazde slovicko je treba ovladat, v kontexte som rozumela vlastne vsetko, potom nasledovali dalsie a dalsie ale vsetky od toho isteho autora, citalo sa mi velmi dobre, pouziva vlastne rovnake frazy a vyber slovnych zvratov bol takmer rovnaky v kazdej knihe. Nakoniec som precitala asi 14 jeho knih. Staci sa len pustit do nejakej najprv so slovnikom a potom to uz pojde lahko. Vrele odporucam aj kindl kde kliknutim na nezname slovicko sa zobrazi jeho vysvetlenie v anglickom jazyku. Tiez velmi dobra pomocka. Drzim palce. Len do toho, netreba sa obavat.

martula.07
martula.07 17.09.2014 v 00:20

Já bych pro začátek zkusila http://www.databazeknih.cz/knihy/thirsty-hearts-145573 a podobné od Grady. Na přečtení jednoduché. Průběžně jsou umístěny testy, které prověřují, jak pozorný čtenář je, a také pomáhají více procvičit angličtinu. Určitě bych si hned nevzala román o 300 a více stranách.

jarkaaz
jarkaaz 21.09.2014 v 22:29

Mám velkou prosbu, povedlo se mi zničit CD, které bylo součástí anglicky psané kniny J.K.J. Three Men in a Boat. Neměl by někdo možnost ho eventuelně nějak zkopírovat? nebo třebas prodat celou sadu. Moc děkuji. Jarka

Leiah
Leiah 25.09.2014 v 17:22

Mám ráda knížky o čarodějích, dracích a jiných "fantasy potvůrkách" (Paolini, McCaffrey...), a také o cestování časem (Gier, Scarrow...). Nelíbí se mi ale knížky, kde se hlavně válčí a které jsou plné násilí (např. poslední díl Paoliniho Dračích jezdců se mi moc nelíbil na rozdíl od předešlých). Čtu hlavně v angličtině a zjistila jsem, že právě fantasy se na rozdíl od sci-fi čte docela dobře (sci-fi musím česky) Pomalu ale čtivo dochází... Poradíte prosím něco pěkného?

reader.007
reader.007 25.09.2014 v 18:32

No Pratchett, co jinýho :-) ale na něj to chce fakt zamakat na angličtině nebo mít při ruce překlad jinak jsi v kelu ;-)

Leiah
Leiah 26.09.2014 v 07:06

Neprve určitě zjednodušené. Bilingvní bych nedoporučovala, protože svádí ke čtení v češtině a ve výsledku nic nedají. Pokud chcete začít s nezjednodušenou knížkou, tak nejjednodušší mi přijde Narnia a knížky Roalda Dahla. Moje první byla Karlík a továrna na čokoládu...

Lenka68
Lenka68 27.09.2014 v 14:38

Mně Pratchett moc nesedí. Teď čtu poslední "Trudi Canavan" a pak taky nevím dál. Ale ta Canavan píše hezky.

stovice
stovice 29.09.2014 v 10:45

Ahoj, chtěla bych zkusit číst v aj, ale moje angličtina je celkem dost špatná, (číst chci aby se zlepšila) nemáte někdo tip na knížky, v kterých je aj jednoduchá a srozumitelná? Je jedno jakej žánr. Díkes



Vložit příspěvek