Harry Potter a prokleté dítě

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303983/harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3.63398

Harry Potter (8.)

Harry Potter and the Cursed Child (2016)

Divadelní hry, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

janno69

Tak toto byl absolutní blábol. Nestává se mi často, že knihu nedočtu, ale tohle nešlo, prostě jedna velká slátanina. Myšlenka dobrá, ale zpracování hrozné. Je vidět, že to byla jen snaha, přiživit se na jinak velmi zdařilé sérii HP. Jediná hvězda, kterou dávám, je za pěknou obálku, ale to je vše.

Svilka

Tak až takto splácenej příběh jsem nečekala. Hlavní zápletka je zde uvařená z vody, hlavní postavy se chovají nelogicky a celkově spousta věcí mi zde nedávala smysl. To neustálé vracení se do minulosti, kde jedna změna vždy ovlivnila osudy více lidí, je také dost nepromyšlené. Hvězdičku navíc dávám pouze za dobrou čtivost knížky, ale jde hodně poznat, že text nepsala sama Rowlingová.

kvádr

Zklamání. Postavy byly jiné, zcela. Myslím povahově, dějové nesrovnalosti. Hledalo se prostě ,,něco" a pro mne z toho vyšlo nic.

Kačta

Bohužel, pro mě jako milovníka Harryho Pottera byla tahle kniha zklamáním. Zápletka mi přišla dost uměle vykonstruovaná. Asi to je ovlivněno i tím, že je kniha vlastně přepsaným scénářem, takže se mi čte hůř než běžná próza.

dracik

osobne som bola sklamaná, čakala som niečo iné, dej sa dal dopredu predpokladať - úplne zbytočné pokračovanie

kari.nohynkova

Pokud bych tolik nemilovala svět Harryho Pottera, asi bych hodnocení přidala. V porovnání s některými ostatními knihami, které v současnosti vycházejí, to vůbec není špatná kniha a i na prknech může být skvělá. Přesto však vrší klišé na klišé, originalita chybí.
Tato série si, podle mě, zasloužila lepší konec, pokud tedy vůbec nějaký konec mít měla...

itulenka

Pořád jsem čtení tohoto dílu odkladala. Nějak jsem si tím divadelním zpracováním nebyla jistá. A nakonec jsem ji otevřela a během pár hodin zhltla. Ke konci jsem si i pobrecela a dostala jsem chuť pustit se opět do celé série o Harrym :-)

CelaPeta

Přečteno během chvilky, výtečný nápad, ale chybí lepší zpracování. Celkově zklamání oproti předchozím dílům.

readah

Tahle kniha je vtip. Žádný čtenářský zážitek a překvapivě ani nostalgie.

Razič

V první řadě nutno říci, že jsem ještě neviděl, aby nějaká kniha takto klamala tělem. Jedná se o scénář divadelní hry, takže ačkoli je to čtení na jedno nedělní odpoledne, knížka sama o sobě vypadá docela tlustě (má přes 400 stran). Navíc jméno J. K. Rowlingové na obálce je tam také spíše kvůli prodejům, autorem je Jack Thorne. Dokáži si představit, že se pár lidí v knihkupectvích už nachytalo...
Ale ke knize samotné - to, že je to divadelní hra, má své výhody i nevýhody. Dobrý je rychlý spád příběhu, který je velmi pěkně vymyšlený (nejsilnější stránka knihy) a silně vás ke knize přiková. Nevýhodou je zejména obtížnější čtení textu a scénáristické poznámky, které opravdu vytrhávají ze čteného příběhu.
Jako člověku, který na Harrym Potterovi vyrůstal, se mi tohle čtení velmi líbilo. Bez znalosti světa HP to vůbec číst nedoporučuji. Na vás pak záleží, co od této knížky očekáváte...

MiaFidor
01. říjnaodpad!

Bez výčitek se přiznám - nedočteno. Za mě děs a bída...evidentně si někdo potřeboval přivydělat :D Opravdu si jinak neumím vysvětlit napsání tohoto braku.Moc mě to mrzí,knižní série o Harrym byla prostě parádní,propracovaná,jednoduše úžasná :-)
Ale tohle? Je vidět, že v nejlepším se má přestat....

rimmon

Ach můj bože děkuju ti za tuhle knihu!
přečteno za jeden den a byla jsem uchvácená.
Hlavně pro fanoušky Lorda si myslím je to úžasná kniha která nám dovolila se na chvilku vrátit se do světa ve kterém je všechno v pořádku a ve kterém je Lord zase živý. Já jsem si to užila mě se to líbilo a jsem spokojená.

hroneczek

Přečteno jsem měla během dvou večerů, škoda, že kniha byla tak krátká.

markettH

Škoda, že příběh autorka nezpracovala do románového podoby. Navíc mi v některých chvílích přišlo, že staré známé postavy jednají proti svým povahám ze série o HP. Avšak knihu jsem si jako správný fanoušek zakoupila a přečetla až do konce.

bara1447

Chvílema jsem měla pocit, že čtu nějakou parodii na Harryho Pottera, ale musím uznat, že mě to bavilo i přes to, že jsem z toho původně měla velké obavy a hodně jsem váhala, jestli si knihu vůbec přečtu. Četlo se to dobře a velmi rychle, vůbec mi nevadilo, že je to napsáno jako scénář. Pro mě jako pro milovníka Harryho Pottera to byla krásná nostalgie, strašně ráda jsem se opět setkala se "starými známými".

KatulakT

Nemůžu si pomoct, ale samotná tahle kniha byla pro mě přespočet. Myslím, že tohle dílo nemělo nikdy vzniknout a jen ublížilo fenoménu HP. Mně to celé přišlo uspěchané, přeplácané, zbrklé a naprosto nevyužité. Forma psaného dramatu kouzelnickému světu absolutně nesedí a je nedostačující pro kompletní dojem z knihy. A troufám si říct, že nedostačující bude i vizuální drama.
Upřímně řečeno, některé motivy nebyly vůbec vhodné, jiné se mi zase vcelku líbily. Ale většinou se jednalo o nějakou formu recyklace z předchozích dílů. Nebyli jsme svědky něčeho nového.
Chápu - hlavním záměrem autorů bylo zjevně vyvolání nostalgie u skalních fanoušků série a následné naplnění vlastních kapes penězi. Obojí zřejmě vyšlo.
Knize dávám jednu hvězdu za následující výrok Scorpia (nebo dle překladu Scorpiuse): "Asi tak pětsetkrát jsi políbil vlastní tetu a já nevím, jestli si na to mám s tebou plácnout, nebo se na tebe mračit."

Čtivost 10 %
Zápletka 20 %
Humor 40 %
Napětí 0 %
Celkový dojem 15 %

tessa.mik

Prokleté dítě jsem četla dlouho - a málem to byl můj čtenářský pomníček. Donutila jsem se to dočíst jenom kvůli čtenářské výzvě, kam se mi hodil. Opravdu jsem se snaila najít na tom něco pozitivního, ale nebyla jem moc úspěšná. Asi třikrát jsem došla do bodu, kdy jsem knihu hlasitě zaklapla s tím, že tohle je už fakt trochu moc - kdyby to bylo fan fiction, tak bych byla jetě ochotná to vzít ale když je mezi autory opravdu J.K Rowling? Jsem ráda, že to mám za sebou, ale kdybych to nečetla, možná bych udlala líp...

Zetha

Četla jsem to podruhé, poprvé to bylo v angličtině. Chtěla jsem vědět, jestli jsem si to blbě přeložila, nebo to fakt byla taková pitomost... a jazykem to opravdu nakonec nebylo. Nějak nevím, co si o tom myslet. Taková divná fanfiction, no budiž. Ale oficiální součást canonu? No nevím...

Sarka14

Děj je jednoduchý, ale dobře se čte. Jako celek nejde absolutně srovnávat s celou sérii Harryho. Je to prostě něco jiného a tak je k tomu třeba přistupovat. Špatné to není a jsem ráda, že knížku mám a mohla jsem si ji přečíst.

Vladus9

Námět této knihy byl bezpochyby zajímavý a na první pohled stoprocentně nepředvídatelný, tak jak to od J. K. Rowling známe. Nicméně mi to připadalo jak nastavovaná kaše. Toto mi přišlo jako "Hele mám nápad na další příběh, musíme to někam zašoupnout, klidně i násilně, hlavně ať to někam pasuje". Hmm, ne. Celá ta snaha mi přišla jako když známy sportovec ukončí kariéru a po roce se zas vrátí, chvílí se trápí, na chvilku se mu daří a pak se v tom zas plácá. V nejlepším se má přestat.

Byxy123

Nevadilo mi, že je napsaná jako divadelní hra. Alespoň svižně utíkala. I nápad s pokračujícím příběhem mě nadchl, jen mi tam chybělo trochu víc akce. To, že největšího záporaka přemůžou pomalu ve dvou větách, se mi tak nějak úplně nelíbilo. Ale když se to bere jako takové volné pokračování, dá se v tom najít i to dobré. :D A jako divadelní hra, by to mohlo vypadat hodně dobře. :)

patricie7402

Na jedné straně otcovské problémy se synem a na druhé straně očekávaný svět čar a kouzel...s ním možnost navázání nových přátel...nové zkušenosti. Tato kniha mne trošičku zklamala,...jsem na HP odchovaná, a tak nějak jsem očekávala srovnatelnou četbu s Rowlingovou. Zápletka je dána jedním směrem, ale postupné rozvíjení a postranní dění je uplácané tak, aby člověk zůstal při četbě odstavců alespoň ještě malou chvilku vzhůru. Možná je to dáno věkem, jinou generací, ale přeci jen mám pro Ty z Vás, kteří opravdu máte Harryho Pottera rádi... nečtěte to.

NikolIris

Mne sa príbeh páčil, aj keď je to troškú iné. Ja som sa však nevedela dočkať a knihu som mala z pár hodín prečítanú -čítala som prvýkrát do noci :D čo u mňa nie je zvykom, lebo vždy zaspím. Ja som sa po toľkých rokoch jednoducho tešila na ten svet a atmosféru a snažila som si ju vychutnať naplno.

VaskovkaG

Na knize je vidět, že jí psal někdo jiný, než Rowllingová. Navíc, je to scénář a já si knihu naprosto nedovedu představit jako divadelní hru. Přečetla jsem sice asi jen kvůli tomu, že jsem velký fanoušek HP ale nedokážu přesvědčit sama sebe, že to navazuje na předchozích 7 knih.

brijana

Nevím, zda to bylo tím, že to byl scénář, ale kniha mě docela zklamala. Čekala jsem víc. Harry Potter jako takový to pro mě nebyl. K jakémukoli dílu HP se moc ráda vrátím, ale k tomu to ne.

katka639

Knihu jsem přečetla za dva večery. Jsem naprosto spokojena. Příběh byl velice napínavý a téměř nebylo možné přestat. Za mě pět hvězdiček.

Batete1

Harryho Pottera jako knižní sérii mám moc ráda, ale tento díl se mi moc nelíbil...
Už to prostě nebyl Harry... Byla to všemožná splácanina, ale určitě se to někomu může líbit ;)

kikiodvi

2,5*
Já - velký fanoušek Harryho Pottera jsem si koupila hned první anglické vydání.
Jako úplně samostatná kniha pro mě vychází jako takový průměr. Zápletka není špatná, i když chybí větší propracovanost a hloubka. Že je to drama a ne próza mi vůbec nevadilo.
Série o Harrym pro mě skončila Relikviemi smrti a Prokleté dítě jako plnohodnotné pokračování nikdy brát nebudu. Buďme upřímní, na J.K.Rowling to prostě nemá.

Terisek99

Úžásná kniha. Doporučuji přečíst.

Lucius30

Trochu jsem se obávala toho, že je to scénář a nebude se mi to dobře číst, ale musím říct, že to problém vůbec nebyl. Nové postavy byli zajímavé, zvlášť pak Scorpius a Rose :*. Po většinu knihy mi hrozně vadil Albus, na můj vkus byl moc sebestředný, ale zase chápu, že to byl účel.

Příběh jako takový, měl pár trhlinek, avšak byl moc povedený, napínavý, překvapivý, takže se to vyrovnalo. Zkrátka a dobře, nová kniha z HP světa byla bombová. :D

Jedna věc mi ale stejně hrozně iritovala: staré postavy. Po celou knihu mě mrzelo, co to s nimi autoři provedli! Např.: Snape - kam se poděl jeho slavný sarkasmus? Nelíbilo se mi taky to časté "dojímání" postav (objevovalo se to tam poměrně hodněkrát). Chyběla jim prostě ta Rowlingatost.