Harry Potter a prokleté dítě

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303983/harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3.63832
Série:

Harry Potter (8.)

Originální název:

Harry Potter and the Cursed Child (2016)

Žánr:
Divadelní hry, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (880)

Přidat komentář
Briv
včera

No... Mé pocity jsou z téhle knihy v rozporu. Moje já, které má rádo všechny díly o Harrym Potterovi plesá radostí, že je tu další kniha, kde se se všemi co mám ráda zase potkám. Zjistím, jak žijí jako dospělí, čím se živí, jak se jim daří a co teprve, jak si vedou jejich děti.
Ovšem mé druhé kritické já vidí spoustu věcí, proč se prostě nemůžu s Prokletým dítětem ztotožnit. Z knihy na mě úplně sálá, že ji Rowlingová nepsala. Dialogy mi připadají divně cizí. Jakoby už to ani nebyli kouzelníci. Rozhovory Albuse a Skorpia mi vůbec nesedí k jejich věku (hlavně na konci knihy), pořád z toho mám pocit, že to jsou malé děti a oni přitom jdou do čtvrtého ročníku. Cesty v čase se mi nelíbí vůbec. Vnáší zmatek a chaos.
Až je mi líto, že to dopadlo takhle... Rozporuplně.

zlinissi
16. března

Přemýšlela jsem, o kolik by musela být kniha propracovanější, pokud by byla psána zase jako próza... divadelní scénář se četl rychle, snadno, ale trošku mi chybělo to hlubší ponoření se do děje... každopádně divadelní hra zdařilý, i bych ji ráda po přečtení viděla.

pecinka21
15. března

Nápad pěkný, ani mi nevadila divadelní hra, ale je tam na mě moc prožitý čtvrtý díl, prostě se tam děj 4 dílu moc opakuje a to mi trochu vadilo jinak čtivé a pro fandy Pottera nesmí chybět v přečteno

Veronika33
14. března

Kniha ( scenár), ktorý sa umelo priživuje na skvelej sérií o HP. Už to proste nie je ono, neznáme postavy, známe postavy,kt. sa však zásadne chovajú inak ako sme zvyknutí a nakoniec kniha v podobe scenára = niečo tomu chýbalo. Zo začiatku som v tom mala guláš kto je kto (mnoholičný lektvár (všehodžús) mi tiež veľmi nepomohol :D :D ).Po čase som vžila a knihu si užila, ale pôvodný HP to predsa len nie je.

theMarty
14. března

Na dlouhou chvíli jsem si pokazila Harryho Pottera. Jak píše Nomia: "Bylo by lepší, kdyby tohle dílo vůbec nevzniklo."

Nomia
14. března

Bylo by lepší, kdyby tohle dílo vůbec nevzniklo. Není to úplný, s prominutím, průser, ale rozhodně si takto nepředstavuji důstojné pokračování tak kultovní série, jako je Harry Potter.
Postavy a jejich charaktery jsou poněkud pozměněné a pokřivené, celý děj je podivný a často se jeví nelogicky. Jít na takovouto divadelní hru by byla pro mě spíš noční můra. Ne, tohle se příliš nepovedlo.

AdMirary
10. března

Jako Potterheada mě tato kniha rozhodně zasáhla, ale spíš negativně. Charaktery se chovaly někdy divně, celé přesouvání se v čase moc nedávalo smysl a nebylo ani dobře vysvětleno. A hlavně (pozor spoiler): Voldemort má dítě s Bellatrix? Vážně?

Gagarinuvbratr
07. března

A toto je čo za blbosť? Rowlingovej sa ma asi rozhodla len nasrat. Inak si nedokážem vysvetliť, prečo napísal tak strašné pokračovanie pre tak skvelé série.

marwinmh
05. března

Sérii Harryho Pottera mám velmi ráda, avšak tento díl mě spíše zklamal než nadchnul. Vím, že nemohu srovnávat s původními knihami, ale i přesto byl děj uskákaný, jakoby násilně vytvořený.

Ellen16
04. března

Až na to, že některé postavy se mi zdály kapku mimo charakter se mi knížka líbila a četla se rychle. Taková oddechovka.

Milly22
02. března

Četla se jedním dechem, je poznat, že to není dílo J.K. ale i tak z nostalgie a lásky k Harry Potterovi jsem jí musela přečíst a líbila se mi.

Jarmila97
01. března

kniha byla skvělá sice psaná jako divadelní hra ale naprosto úžasná podle mého názoru film by vypadal taky skvěle kdyby byl :)

MarianP
28. února

Netradičný zážitok, čítať scenár k divadelnej hre po anglicky. Milovníci sveta HP sa dozvedia celkom dosť zaujímavých vecí, no nejedná sa o žiadne prelomové dielo, ktoré by prinieslo niečo bombastické. Kniha je písaná formou scenára, takže je založená len na dialógoch s minimom opisov. Dej je však napínavý, zaujímavý a prekvapivý. Čítať Prekliate dieťa bolo pre mňa zážitkom a spomienkami na detské časy...

pasici007
28. února

Čekala jsem, že to bude horší, ale dalo se to. Příběh hodnotím kladně, nápad velmi dobrý, možná by se dal využít i plnohodnotněji, ale budiž. Za 3 hodinky přečtená, taková jednohubka, ale vtáhne do děje.

An52imal
26. února

Podle toho, jak rychle se všichni fanoušci HP ke knize nahrnuli, jsem čekala, že to bude něco extra, doufala jsem v další opravdový díl z rukou Rowlingové. Ale tohle... ne. To opravdu ne. Kdyby tohle byla fanfikce dostupná zdarma na internetu, beru. Ale dát za tohle pětistovku, to už je vážně ždímání peněz od fanoušků. Zajímalo by mě, jestli si tu dva další autoři přečetli vůbec těch 7 předcházejících dílů než vymysleli tohle. Bylo to prostě na HP nerealistické. Postavy se někdy chovaly nepřirozeně. Jak si vůbec Albus a Scorpius mohli myslet, že jen tak bez úhony zachrání Cedrika?! Taky byly v knize nějaké nepřesnosti ohledně správného pojmenování postav. Třeba Harry se na něco zeptal Draca a reagovala Hermiona jako by to bylo myšleno na ni atd. Teď už ale něco pozitivního. Jelikož jsem velký fanoušek HP, do knihy jsem se přesto dokázala začíst.

Žožik
26. února

Celkem pěkná knížka. Nebylo to sice nic extra, ale i přesto vás kniha tak nějak vtáhla do děje. Takové průměrné počtení.

dav1990id
25. února

Skvělé , opět mi bylo dovoleno vkročit do kouzelného světa Harryho Pottera . Když jsem knihu začal číst tak po přečtení recenzí - komentářů jsem od ní až tak moc nečekal a vlastně jsem se bál , že by mě dokonce mohla zklamat a pokazit ten skvělý kouzelnický svět, ale vůbec tomu tak nebylo . Knihu jsem přečetl za jeden jediný den a velice mě bavila. (Scénář se četl skvěle) Doporučuji všem Potter Fandům .

nelus23
24. února

Nepovedená fanfikce. Jsou mnohem lepší, než tohle. Tohle se nedá považovat ani za další díl HP.

Rommy.S
21. února

Nedůstojné pokračování ze světa HP. Doporučuji necist, je to špatně napsaná fanfiction. Pro mě obrovské zklamání.

dejmiknihu
20. února

Miluju sérii HP. A toto byla další dokonalá kniha od J.K.R.

anna246
20. února

Na světě jsou miliony lepších fanfikcí, než je tohle, které by si zasloužily mít taktéž svoji knihu, když už ji má tenhle příběh.
Nedělal mi problém příběh v podobě scénáře, ale postavy, které Rowlingová tak pracně vypracovala se najednou jakoby ztratily, a byly naprosto někým jiným. Za mě ne, opravdu ne..

johanaedlmanova
18. února

Právě kvůli negativním názorům z mého okolí jsem od toho nečekala nějakou bombu, ale knížka mě moc mile překvapila. Bylo fajn se zase po dlouhé době vrátit do světa Harryho Pottera, ten příběh byl zábavný, a snad kvůli tomu, že to je scénář, se to četlo velice rychle. Tu knížku jsem přečetla v rámci jednoho dne. Nemám důvod strhnout jedinou hvězdičku. :)

...a taky si troufám říct, že kdyby tenhle díl vyšel jako normální pokračování a jako autor by byla uvedena pouze Rowlingová, rozhodně by nesklidil takovou kritiku...

Ivanka83
16. února

Knihy jsem se celkem obávala, ale mile mě překvapila. Za mě 5*. Doporučuji.

Katie33
12. února

Musíte počítat s tím, že to není osmý díl série HP a nenapsala to paní Rowlingová, takže postavy se někdy chovají jinak, než bysme třeba čekali. Přesto ale myslím, že za přečtení to stojí a fanoušky Harryho určitě potěší tento malý návrat do kouzelného světa. Děj se mi líbil, nápad výborný. Jediné co bych vytkla je, že vše, nejen kvůli formě scénáře, ubíhalo hrozně rychle.

Morgaine07
12. února

Jako fanoušek Harryho Pottera jsem knihu přelouskala za dva dny a jsem spokojená.

Wheezer
11. února

Rozhodně to nemá na jíné díly HP. Jak už tady několik lidí napsalo, postavy se neuvěřitelně liší od sebe sama v minulých dílech a některé jejich řeči jsou velmi nepravděpodobné. A navíc Albus mi byl celkem nesympatický. V ději se několikrát přeskakovalo a vůbec divadelní hra není nic pro mě

Pilulka89
10. února

Mé hodnocení (5 hvězd) je určitě zkreslené faktem, že jsem na Harrym vyrostla. Musela jsem se hodně brzdit, abych knihu nepřečetla na jeden zátah a vydržela mi aspoň na tři dny. Určitě doporučím dál.

svetlana0010
09. února

Můj svět byl hezčí, dokud jsem tenhle nepříliš promyšlený příběh neznala. Byl (vlastně naštěstí) tak nudný, že do roka ho určitě úplně zapomenu.

Evina74
08. února

Nemůžu si pomoci, ale chyběla mi tam vypravěčský um Rowlingové. Určitě za to mohla forma scénáře, tam tolik prostoru není, ale i tak. Pořád jsem musela přemýšlet nad tím, do jaké míry je to z hlavy autorky 7 dílů, a co vymysleli ostatní pánové. Nicméně, jako takový epilog 20 let poté, proč ne...

JulietRocks
30. ledna

Tak jsem se zařadila do tábora milujícího tuhle knihu a... Skalní fanoušci z druhého tábora mě ukamenují, ale mě to bavilo víc, než všech 7 původních knih dohromady...