Harry Potter a prokleté dítě

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303983/harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3.63530

Harry Potter (8.)

Harry Potter and the Cursed Child (2016)

Divadelní hry, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

RosMeggie
13. prosince

Já jsem z tohoto, tak trochu pokračování, úplně nadšená.. Přečteno asi za dvě hodiny.. stačila k tomu jedna cesta vlakem a bylo hotovo.. Naštěstí tam nebyla později rozhořčená paní nabízející sladkosti, pouze pár zvláštních lidí a jedna milá průvodčí..

Moc se mi to líbilo, opravdu.. Jako věčný milovník Harryho Pottera.. jsem byla za nějaké to pokračování hrozně ráda.. i když mi dalo dost námahy se k tomu dokopat.. ale zvládla jsem to.. ;D

Otcovské propojení Harryho a Malfoye bylo boží.. a malí přátelé Scorpius a Albus.. :3

P.S. Omlouvám se za to mladistvé nadšení, ale.. když od svých jedenácti čekáte na dopis a tajně doufáte, že jste čarodějka.. je těžké ovládat své nadšení..

Vaše Rose.. ne dcera Rona a Hermiony.. ale prostě Rose.. ;D

matous-matt8745
13. prosince

doufám že bude i filmové spracování

dendishek
08. prosince

Přečteno v angličtině. Divadelní forma mi nevadila. Ačkoliv jsem četla hodně negativních komentářů, budu hodnotit kladně. Příběh i zpracování se mi líbilo.

Sarka25
05. prosince

Tato kniha se me velice libila .. po dlouhe dobe opet pokracovani harryho Pottera ikdyz trosku jinak ..

SknihouVrukách
03. prosince

Kniha sa mi veľmi páčila, bola akčná a napínavá. Rozhodne to nemá na pôvodnú sériu, ale nie je to zlé.

Adush
29. listopadu

Oddechová kniha, přečtená za 1 den. Ze začátku se příběh vyvíjel slibně, ale na konci mi přišlo všechno moc rychlé. Voldemorta porazili za několik let a tuhle holku "za 15 minut". Průměrné, akorát mi celý příběh přijde moc uspěchaný. Líbilo se mi, jak se proměnil svět, po změnách v minulosti.. Je na tom hezky vidět, že z malé změny se stane "pohroma" :)

Lennis
27. listopadu

Dlouho a dlouho jsem váhala, zda se mám do čtení tohoto dílu Harryho Pottera pustit. Po přečtení názorů čtenářů i recenzí, ke kterým jsem se dostala, jsem se bála, že bych si zkazila dobrý pocit z předešlých dílů. Už párkrát se mi vymstilo, že jsem si přečetla poslední díly některých sérií a u HP jsem to nechtěla riskovat. K 7 knihám se totiž vracím velice často, upřímně poslední tři čtyři roky je jedu dokolečka, poslouchám je načtené během práce v kuchyni, nerada totiž vařím v tichu. Ale to jsem odbočila.

Včera jsem se odhodlala to tedy přece jen zkusit. A docela mě překvapilo, co jsem v knize vyčetla. Přišlo mi, že některé komentáře tady i na jiných stránkách či v diskuzích musí snad být o jiném ději. Každá postava, která se v HPaPD vyskytla zcela odpovídala svému mladšímu já, jen s větší dávkou životních zkušeností. Ale postavy se přece vyvíjely i v dílech 1-7. Teď to byl zkrátka trochu větší skok.

Postava Albuse Severuse Pottera nám podle mě uzavřela děj předešlé knihy a defakto zapříčinila posun od válečných následků ke klidu a míru, neboť ani +-20 let na to nestačilo. Snažím se volit slova tak, abych neprozradila děj, ale zároveň, abych něco napsat mohla. Snad to bude dávat smysl.

Hlavní "zlomový bod" (myslím tím např. postavu, názor, předmět; -kdo četl asi ví, o čem mluvím- nechci upřesňovat, abych neprozradila pointu) knihy byl důkladně vybraný a opravdu mi nepřišlo, že by šlo o rušivý nebo zkopírovaný element. Právě naopak, myslím, že to byla jediná věc, která mohla pomoct vyřešit všechny obtíže, které se zde objevily a které byly vybrány autory opravdu důmyslně.

Potíže vynořené z minulosti i ty stvořené v současnosti, vše zapadá do základního pojetí celé série, kterého se Rowlingová snažila dosáhnout od první kapitoly první knihy. Jen díky tomu, že jde o fantasy příběh, měla možnost využít mnohem více prvků než třeba autor detektivních románů.

Teď něco k tomu, že tento díl byl napsán formou divadelní hry. Já osobně si nemyslím, že to bylo na škodu. Právě proto, že předešlé díly byly opravdu dopodrobna rozpracované, měla se divadelní hra od čeho odrážet. A zbytečně nám neopakovala to, co již víme z předešlých knih. V těch naopak na začátku každého dílů byl čtenář seznamován s hlavní postavou i se základním dějem pořád dokola. Na druhou stranu ačkoliv šlo o pouhou divadelní hru (myslím stylem psaní), konečně jsme se dozvěděli důležité informace o některých postavách z jiného pohledu. A také jsme se vyhnuli složitému propletení - Předešlé knihy berte jako cop upletený z osmi pramenů, tento jen z klasických tří.

A teď k poslednímu bodu, který podle mě stojí za zmínku. Já si žádných nesrovnalostí v ději vědoma nejsem (dobře, jedné ano, ale ta jde vysvětlit zmatkem ve věznici, mozkomorové nikdy nebyli zrovna na pořádek). Postavy, které podle této knihy, v minulých knihách něco udělaly, mohly tak skutečně konat, ač o tom nikde nebyla zmínka. Nezapomeňte, že jde o svět kouzel. Mohly tak konat skrytě, tajně, aby nikdo nevěděl. K dispozici měly mnohem lepší prostředky než jen líčidla, kožichy, masky atd.

Ale základní pointa celé série zůstala zachována:
"Nikdy nikdo nic nemůže dělat sám."
Tak byla vyhrána jejich válka, a tak také se tato divadelní hra dopracovala ke svému konci.

artlucie
27. listopadu

Hmm.. ne! Tohle bylo celé tak nějak špatně. Nemůžu si pomoct, ale tohle byla naprostá kravina. Četla jsem všechny knihy HP a doufala jsem, že to bude důstojné pokračování, ale úplě mi to kazilo dojem z předešlých knih. Forma divadelní hry mi nevadí (i když ruku na srdce, tohle bych vážně na divadle chtěla vidět, jak by zpracovali neustálé střídání scény, času a kouzla a tak), nicméně tady nefungovalo vůbec nic. Pro mě obrovské zklamání.

PlayEasy34
23. listopadu

Tato kniha je velmi dobrá. Úplně jsme jásali radostí, když jsme se dozvěděli, že Harry Potter má pokračování. Akorát škoda, že je to udělané jako scénář pro divadelní hru. 85%

KaryAestas
23. listopadu

Kniha se mi líbila, měla zajímavý námět a bylo to hezké rozšíření kouzelného světa. Divadelní text se čte dobře a knihu jsem přečetla za jeden večer. Co mě trochu zklamalo bylo vyobrazení původních hlavních postav. Sérii Harry Potter miluji právě pro ten kouzelný svět a dobrodružství, ale vyobrazení přepracovaného Harryho a Hermiony, také jakoby odsunutého Rona, který působí jen jako doplněk příběhu mi až příliš připomíná realitu :-D

laka
21. listopadu

Ať si říká kdo chce co chce, já jsem byla nadšená. Přečetla jsem za 3 večery (musela jsem se krotit, abych to nepřečetla všechno naráz). Bavilo mě přemýšlet nad příběhem. Všechny postavy nejednaly úplně podle svých charakterů a ve druhé půlce knihy mi vadilo neustálé vyjadřování citů (mezi všemi postavami), což působilo trochu trapně. Ale když se přes tyhle dva nedostatky přenesete a něco vezmete s nadsázkou, můžete si četbu skvěle užít a vžít se znovu do světa Harryho Pottera. Ještě nednou opakuji, byla jsem nadšená.

Disinka
20. listopadu

U této knihy jediné co mě překvapilo a trošku i hůře četlo bylo to divadelní zpracování... celkově příběh byl velice dobrý, plný zvratů a akcí...

Bublinka.
20. listopadu

Tohle jsem si jako HP fanda celkem protrpěla. Štvaly mě postavy, z Rona udělali Hermionin přihlouplý ocásek, který sem tam přispěl něčím trapným mimo mísu. Draca Malfoye by jeden pomalu považoval za Harryho kámoše. Námět ovšem je dobrý, ale zpracování ve mně nechalo dojem zoficiálněné fun fiction.

_tak_asi_simca_
19. listopadu

Když jsem se dozvěděla o této knize, věděla jsem že ji okamžitě musím mít. Jelikož jsem veliká faninka a Harryho Pottere a známé autorky J. K. Rowlingové, tak jsem si tuhle knihu velice oblíbila. Sice Harry už není hlavním hrdinou, ale to mi vůbec nevadilo. Děj byl velice napínaví zajímaví a líbila se mi jeho zapeklitost. Rozhodně doporučuji si přečíst....

HollyGolightly
19. listopadu

Povedlo se, zase jsem byla na chvilku ta malá holka co čte Harryho ve škole pod lavicí a má strach, jak to všechno dopadne :)

Bekerče
17. listopadu

Jasně, uznávám, nedá se to srovnávat s předchozími díly, ale s tím já ani nepočítala. Po dlouhé době opět návrat do kouzelnického světa? Proč ne! A líbilo se mi to :)

Peťulka3
13. listopadu

I přes to,že to tu spousta lidí kritizovala,se mi to líbilo a nesouhlasím s kritikou v zdejších komentářích. Myslím,že by z toho mohl být hezký film a spousta dalších příběhu z Bradavic.

Anneska
13. listopadu

Kdo neni zvykly cist dramaticky text a jeste ke vsemu srovna tento dil s predchozimi, psanymi ctivou prozou, muze mit z pocatku pocit jakehosi zklamani. Precteno mate opravdu za chvili a na prvni dojem se muze zdat kniha trochu stroha a orezana. Dej neni spatny, ale na muj vkus malo originalni. Nicmene kazdy fanousek Harryho Pottera se urcite rad vrati zpet do kouzelnickeho sveta a zavzpomina. :-)

irca3468
12. listopadu

Četlo se mi to celkem hladce, ale příběh je uvařený z vody. Takové fanouškovské, né moc vydařené pokračování :-/

tutu65
06. listopadu

Je to a i OK.

Krkavec15
04. listopadu

Chvilkami mi to přišlo jako pohádka v pohádce.

smatralka008
01. listopadu

Když vyšla tato kniha, musela jsem si ji přečíst. Kdysi dávno jsem přečetla všechny díly Harryho a tak tohle přečíst bylo povinnost. Divadelní texty mám ráda. Čtou se mi daleko lépe než normální knihy. A tak tato kniha byla rychle přečtena.

hansel97

Jako divadlo to musí být diametrálně rozlišný zážitek, ale i tak mi nevadí toto pokračování a rozhodně je zajímavým rozvojem univerza Harryho Pottera.

Jujojo

Podle mě moc pěkná. Moc dobře se mi to četlo a je to moje nejtluzčí kniha

malyLibor

Sice čtu nerad scénáře, ale tento jsem si přečetl jedním dechem. Bylo by prima, kdyby podle něj natočili film. Je fakt, že mi trochu vadily změny charakterů, především Rona. Naopak mne potěšil Draco, kterého mi vždy v sérii bylo tak nějak líto. Ale jo, musím říct, že se mi to líbilo.

Beatrisie

Mě se to líbilo. Hodně jsem se u toho nastala a taky občas otevřela pusu. :)

AnetaKor

Na me až příliš zrychlené... Navíc opravdu nechápu, co to Ronovi udělali...

janno69

Tak toto byl absolutní blábol. Nestává se mi často, že knihu nedočtu, ale tohle nešlo, prostě jedna velká slátanina. Myšlenka dobrá, ale zpracování hrozné. Je vidět, že to byla jen snaha, přiživit se na jinak velmi zdařilé sérii HP. Jediná hvězda, kterou dávám, je za pěknou obálku, ale to je vše.

Svilka

Tak až takto splácenej příběh jsem nečekala. Hlavní zápletka je zde uvařená z vody, hlavní postavy se chovají nelogicky a celkově spousta věcí mi zde nedávala smysl. To neustálé vracení se do minulosti, kde jedna změna vždy ovlivnila osudy více lidí, je také dost nepromyšlené. Hvězdičku navíc dávám pouze za dobrou čtivost knížky, ale jde hodně poznat, že text nepsala sama Rowlingová.

kvádr

Zklamání. Postavy byly jiné, zcela. Myslím povahově, dějové nesrovnalosti. Hledalo se prostě ,,něco" a pro mne z toho vyšlo nic.