Harry Potter a prokleté dítě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303983/big_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3.45998
Série:

Harry Potter 8.


Žánr:
Divadelní hry, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Harry Potter and the Cursed Child, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1247)

Kniha Harry Potter a prokleté dítě

Edona
20. června

Po letech od vydání jsem se konečně odhodlala a sáhla po Prokletém dítěti. Chápu, že se jedná o scénář, tedy není to žádné románové pokračování. I přesto to ale bylo hezké, nostalgicky zavzpomínat na svět HP. Příběh byl zajímavý, postavy známé i nové, hlavní záporák a vlastně hlavní zápletka trochu slabší.
Trochu si říkám, že by možná bylo lepší, kdyby Prokleté dítě nevyšlo, a HP by skončil sedmým dílem.

veveropysk
14. června

(+ SPOILER) Chápu, že se knížka někomu líbí. Já sama mám rada knížky HP, ale tohle mě zklamalo. Jednak zpracování ve formátu scénáře je nudné za druhé Albus je strašný syn jo, chápu snaží se zachránit Cedrika, ale snaží se otce schválně vyprovokovat a když potom co mu Albus řekne, že někdy nechce aby byl Harry jeho otec a on mu na to odpoví, že někdy nechce aby byl Albus jeho syn je ze všeho viněn Harry. Já nevím třeba jsem jen celou knížku špatně pochopila, ale tak od půlky mě to přestalo bavit takže nevím jak to dopadlo. Jestli vám přijde můj komentář nesmyslný klidně ho přeskočte. Přeju hezký den a krásně strávený čas u nějáké pěkné knížky. Veveropysk


Vlci.Sestra
04. června

Líbilo se mi, že se kniha rychle četla, ale jak to byl ten scénář, tak to bylo takové jiné. Jinak děj byl zajímavý. Už se teším na film.

xTerezax
25. května

Kniha napsána velmi jednoduše, zato čtivě (s přehledem ji sfouknete za jeden den). Některé dějové linky jsou přitažené za vlasy, ale celková idea, dle které se kniha točí, se mi vlastně celkem i líbí. Z nostalgie k HP dávám 4*.

Hanncha
20. května

Přemýšlela jsem nad tím, jak nejvhodněji popsat můj dojem z celé knihy. A nejvýstižnější slovo, které mě napadlo je: otřesné.
Nebavilo mě to. Postavy absolutně nevěrohodné. Celá kniha mi zanechala takovou ošklivou pachuť až jsem ji musela poslat dál.

Maedros
04. května

Dlouho jsem četbu této knihy odkládal, přece jen recenze nebyly nic moc. Nakonec jsem se do toho pustil s tím, že je to jen nostalgické zavzpomínání a pohled do světa Harryho. S tímto pocitem mě kniha bavila a moc jsem si četbu užil.

Lovely_book
28. dubnaodpad!

Neříkám často, že je nějaká kniha hrozná, ale tahle je. Charaktery postav se mění úplně neskutečným tempem. Příběh chvílemi postrádá smysl. Nechce se mi věřit, že to napsala Rowlingová. Upřímně třeba to, že Harry je špatný otec.
Jsem si jistá, že Harry nechce, aby byl stejný jako Vernon, takže takhle by se ke svému synovi nikdy nechoval. Zvlášť po scéně „O 19 let později” je ta věc s kolejí Albuse úplná kravina

ste_mi
24. dubna

Snaha z té série o HP ještě něco vymáčknout, ale ne nadarmo se říká, že v nejlepším se má přestat...Pro velké fandy, jako divadelní hra, to nemusí být špatné, ale mě nenadchlo..

1 ...