Knihy, po kterých pátrám - poraďte


Lucissia
Lucissia 07.08.2018 v 13:48

prosím, poradíte mi podobnou knihu jako je Velká obrázková knížka pro malé děti? Klidně z dob dávno minulých... Děkuji, Lucie :-)

Nelly
Nelly 07.08.2018 v 15:39

babicka-amalka: Není to tato kniha? https://www.databazeknih.cz/knihy/obetina-210831

Litocha
babicka_amalka
babicka_amalka 08.08.2018 v 14:07

Nelly: opravdu díky moc, je! prošla jsem všechno možné, ale zrovna tahle mě netrkla.... zbavila jste mě "noční můry" ;-)

reader.007
reader.007 11.08.2018 v 19:26

Lucissia: knížka kterou zmiňujete se zaměřuje čistě na rodinu a její nejbližší okolí, její velmi chválenou obdobou je tohle:
https://www.databazeknih.cz/knihy/nas-svet-94185 (obojí se hodí pro předškolní věk)
a podle mě je výborným pokračováním ještě:
https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/detska-encyklopedie-62556 (cca do 8-10ti let)

mně osobně se líbí i
https://www.databazeknih.cz/knihy/obrazkova-knizka-o-ceskoslovensku-228699
i když dnes je to spíš k politování kam až nám dospěl domácí průmysl, ze stránek které se věnují tomu co se u nás vyrábí neplatí už skoro vůbec nic

Lucissia
Lucissia 15.08.2018 v 05:15

reader.007 - děkuji. Náš svět je u nás moc populární, encyklopedii mám už objednanou a na tu poslední jsem si nevzpomněla... Ta je moc hezká a s vaší poslední větou se nedá než jen souhlasit.


Nutcase
Nutcase 15.08.2018 v 20:42

Tak pro "velký" úspěch to zkouším ještě jednou...


Zdravím, hledám konkrétní sérii fantasy knih. Četl jsem je před x lety a kdybych je viděl tak bych je poznal ale bohužel si nepamatuji ani autora ani název.

Jednalo se o fantasy příběhy pro děti, hlavní postavou byl kluk. V knize používali energii ze slunečních kamenů a každý měl svého "ducha" se kterým byl spojený. Magii z kamenů využívali skrze různé sluneční barvy. Také si vybavuji že zde bylo nějaké ledové králoství a samozřejmě lidé kteří žili na této ledové ploše...

Za všechny návrhy které knihy by to mohly být děkuju.

JancaMia
JancaMia 15.08.2018 v 20:54

Dobrý večer,
tak ještě jedna. Byla to oddechovka od L.Lanczové . Děvče bydlelo v bytovce s mladší/starší sestrou (rok dva od sebe) a rodiči , chodilo se slušným chlapcem a tu a tam si vyhazovalo na zábavách z kopýtka a patřila k těm drsnějším slečnám. Nicméně v bytovce bydlel chlapec , řekněme že by jsem ho mohly nazvat "páskem" který obě sestry nesnášel ta uťápňutější (mladší/starší) se ho bála a hrdinka ho vždy trefně odpálila. Nicméně co čert nechtěl tito dva to daly dohromady a zjistilo se že chlapec je nemanželský syn , který byl přísně utajován. Ti dva to pak nemohou rozchodit . A konec je takový že se na scéně objeví chlapec nový a hrdince svitne nová naděje, nicméně skorobratra téměř dokonce knížky oplakává. Prosím jméno knížky.

Lucissia
Lucissia 15.08.2018 v 22:43

JancaMia - Kam se vytrácí láska?

Izjasenja
Izjasenja 16.08.2018 v 11:46

Dobrý deň!

V ktorej knihe Bohumila Hrabala boli uverejnené zozbierané nápisy z WC?

slunecnice45
slunecnice45 16.08.2018 v 12:15

Dobrý den,
nemohu si vzpomenout na název knihy, kterou jsem před časem četla. Byla to scifi, kde muž/vědec miloval svou ženu a měl s ní syna. Žili poklidný život, měli se rádi a ani jeden neudělal kariéru (ona umělkyně, on vědec). Pak ho jednou někdo přepadne, dovleče ho do nějaké krabice a on se po otevření dveří ocitne v paralelním světě, kde jeho žena je známou umělkyní, syna nemají, on získal cenu za vědu. Princip je ten, že v každém okamžiku rozhodnutí se světy rozdělí a tak vzniká nekonečné množství paralelních světů. Bylo to dramatické, vědce tam honili jeho vlastní já, manželka několikrát umřela.., nakonec se rozhodoval v jakém světě žít. Kdo mi pomůže s názvem? Děkuji)

biki
biki 16.08.2018 v 12:22

slunecnice45 - měla by to být Temná hmota - B.Crouch.

Alma-Nacida
Alma-Nacida 16.08.2018 v 15:52

Izjasenja: Nejsou to Taneční hodiny pro starší a pokročilé? :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.08.2018 v 16:29

Souhlas s biki: je to ta Temná hmota...

kusanek
kusanek 16.08.2018 v 17:12

Dobrý den,vnučka stále prosí o pohádku,kterou bohužel neznám. Snažila jsem se o vlastní podání,ale bohužel neprošlo.Děti jsou moc vnimavé.
Jedná se o uhlíře se 3 syny,taky uhlíři. Nejstarší syn Petr šel zachránit královskou dceru Belimondu. Natrhal hrušky a šel,cestou potkal stařenku a byl na ní ošklivý. Toť podání vnučky.
Prosim neznáte někdo název pohádky?
Děkuji

mumin63
mumin63 16.08.2018 v 20:17

Je to jedna z Francouzských pohádek o princeznách od Věroslava Parkana, ale nevím zrovna která

JancaMia
JancaMia 16.08.2018 v 21:27

Lucissia - díky za zpětnou vazbu , je to ona (teď jen si ještě vybavit kam se mi zatoulala :) není na svém místě a je někde založená - aneb zázraky reorganizace knihovny ).

kusanek
kusanek 16.08.2018 v 22:22

Moc děkuji za impuls,budu hledat,snad se zadaří. Co bych pro zlatíčko neudělala

Koka
Koka 17.08.2018 v 10:37

kusanek, také mě to zaujalo, a tak jsem prověřila - vypadá to, že Francouzské pohádky od M. Parkana vyšly pouze jako audiokniha:
https://www.kosmas.cz/knihy/176330/francouzske-pohadky/

Text příspěvku byl upraven 17.08.18 v 10:40

hanka.hradkova
hanka.hradkova 18.08.2018 v 13:20

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, dala by se někde sehnat kniha psaná v tibetštině? Pokud ne, tak aspoň v angličtině. Jde mi o nějaký příběh, něco nenáročného. Děkuji za rady.

babicka_amalka
babicka_amalka 18.08.2018 v 13:47

hanka.hradkova: v tibetštině netuším, ale v angličtině jich je spousta....;-) asi špatně formulovaný dotaz

elfos
elfos 18.08.2018 v 16:58

Hanko, v tibetštině bylo vydáno Čapkovo Povídání o pejskovi a kočičce:

https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/o-pejskovi-a-kocicce-povidani-o-pejskovi-a-kocicce-all-about-doggie-and-pussycat-165492

slunecnice45
slunecnice45 20.08.2018 v 09:38

Děkuji Viki a Lence, je to Temná hmota

slunecnice45
slunecnice45 20.08.2018 v 09:39

Opravuji svůj telefon - biki)

pavla178
pavla178 20.08.2018 v 16:55

Dobrý den, potřebuju pomoc, asi před 20 lety jsem četla knihu -asi více dílů bylo to "Sike o Malleyové"- alespoň myslím že si to jméno správně pamatuju. Byl to historický román, příběh od jejího prvního manželství - byla vdaná víckrát a měla 7-8 dětí po její smrt. Pak přííběh pokračoval její dcerou Velvet a vnučkou Jasmínou. Moc děkuju za tipy, netuším autora a ani názvy knih - možná se ten první díl jmenoval po hrdince....



Vložit příspěvek