Encyklopedie pro děti 21. století

Encyklopedie pro děti 21. století https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263581/bmid_encyklopedie-pro-deti-21-stoleti-263581.jpg 4 6 3

Srozumitelná hesla, trochu poezie i legrace a spousta obrázků – to je Encyklopedie pro děti 21. století. Obsahuje na osm set hesel od nejjednodušších a základních slov, s nimiž se dítě setkává od svého narození a velmi brzy chápe jejich význam (maminka, otec, babička), přes odborné pojmy z techniky, zeměpisu, biologie (automobil, cédéčko, světadíl, Austrálie, brambory, had, pavouk) až k abstraktům a filozofickým pojmům (cit, fantazie, zdvořilost, demokracie, náboženství). Žáček původním povoláním inženýr se spojil se Žáčkem básníkem, a tak se tu snoubí výstižnost a přesnost s poezií, vtipem i nonsensem. Vše seřazeno abecedně včetně Q a Y, protože jedním z cílů naší knížky je naučit formou zábavy a hry děti abecedu. V dnešním světě obrovského množství informací není důležité všechno znát, ale umět rychle hledat a orientovat se v dostupných materiálech.... celý text

simca9342
24.02.2024 5 z 5

"Divadlo je na divání. Nebo na divení?"
Na první pohled je to bichle nejen velikostí, ale i slovním obsahem.
Pro malé čtenáře obsahuje vysvětlení zhruba dvou set základních slov, se kterými se může v dětství setkat. Encyklopedie pro zvídavé objevitele má kromě pěkného lemování a barevných ilustrací také vtipné básničky, přísloví a další slovní hrátky.

Knihomolka2812
15.04.2020 3 z 5

Kniha je zajímavá, ale přečetla jsem pouze polovinu. Měla jsem ji na čtenářský deník před několika lety a doteď jsem ji nedočetla, i když ji mám doma.

iva23
02.02.2016 4 z 5

Kniha uvádí, že je pro děti od šesti let, já ji čtu s dcerou, které je osm, a řekla bych, že je to tak akorát, možná bych i rok počkala. Některá hesla jsou vysvětlena trochu složitě. Knížku doprovází rýmovačky, vtípky, slovní hrátky a veselé obrázky. Krásný dárek.

Jiří Žáček
česká, 1945