Pár nápadů na vylepšení webu


Dakarianna
Dakarianna 26.10.2019 v 13:31

Ráda si vypisuji citáty z knih a DK mi v tom hodně pomáhá. Mám ale malý nápad. Nešly by citáty přiřadit přímo ke knize? Klidně je nechat u autora a dát k citátu proklikávací odkaz na knihu? Autor může mít pochopitelně citáty, které nikam nenapsal (ty by pak byly bokem). Přijde mi, že je v tom hrozný chaos, někdo knihu dá za citát, někdo ne...

LordSnape
LordSnape 26.10.2019 v 13:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.10.2019 v 13:45

Jaktože tady není žánr poezie?! Tady je:
https://www.databazeknih.cz/zanry/poezie-23?dle=
A taky dost upřesňujících štítku:
https://www.databazeknih.cz/search?q=Poezie+&in=other

Janadvorackova
Janadvorackova 26.10.2019 v 14:11

Já to myslela takhle:
https://www.databazeknih.cz/diskuze/chyby-na-webu-6/povidka-vs-basen-4752/str-1#new

Není tu možnost vložit obsah sbírek.
Jako u povídkových. Jsem se vyjádřila blbě.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.10.2019 v 14:21

Ach tak, tak v tom případě je lepší nepsat, že tady chybí žánr :D Potom by to mohl někdo pochopit tak, jak to bylo napsané, ne jak to bylo myšleno ;)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.10.2019 v 14:28

Ale je fakt, že všechny menší útvary tady prostě nejsou zvládnuty. Takže furt dokola psát a psát místo čtení, aby se s tím něco udělalo. Což je na jednu stranu hezké, že my máme snahu a zajímáme se. Ale na druhou stranu je to blbé, protože nevíme, zda to zajímá toho, kdo s tím může něco udělat...


Janadvorackova
Janadvorackova 26.10.2019 v 17:54

No, dokola psát a psát. A čekat, to je sice hezké, ale když se nic neděje, člověka to přestane bavit. To je asi výsledek, který si odpovědní přejí. Aby uživatelé vlastně drželi huby a krok. To neumím ani v práci a dost se divím, že tam ještě jsem.

Jako poslat román nakladateli a čekat a čekat. Mlčení obvykle znamená nezájem. A ten vnímám i tady.

Myslela jsem a bolelo to, že když se zde objeví nějaká připomínka, zařadí ji někdo třeba do, budeme tomu říkat "pořadník," který vznikne, dejme tomu jednou měsíčně. Hezky se to uzavře - jako výplatní termín v práci.
"Připomínky za září."
"Laškovně podzimní říjnová buzerace."
"Vlhká listopadová nálož připomínek."
"Předvánoční melancholická snůžka keců uživatelů DK."
Jo, takhle nějak.
A pak si k tomu big boss sedne, omrkne to a odfajfkuje všechno, co se hodí. A co se nehodí, k tomu se třeba vyjádří.

Jenomže to by za to zdejší parta musela dostávat prachy, což se údajně neděje.
Nebo by to museli být nadšenci, což nevím, neznám, jenom vnímám chaos.
Nebo by museli mít nějaký zavedený pracovní postup, který nesežere kupu volného času, pokud to dělají, protože chtějí a vůbec jim to dobrovolnictví nevadí.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.10.2019 v 18:15

Občas stačí během jednoho příspěvku všechny zdejší neurazit a zárověň žádat zlepšení... ;)

Dan
Dan 26.10.2019 v 18:48

To LordSnape: při všech příležitostech se snažím uživatelům děkovat. Jestli jsem to náhodou jednou někde neudělal (kde?), je to možné, nejsem dokonalý. Na druhou stranu 100% povinnost to také není, nebo ano? Lupa pomáhá rozšiřovat povědomí o webu. A je to cena od uživatelů.

To janadvorackova: od nápadů slouží formulář dole, v patičce stránky. každý nápad beru postupně, a promýšlím, případně připisuji na svůj seznam, který je takřka “nekonečný” :-) Děkuji. Pročítat jednotlivé příspěvky diskuzi není v mých silách.

reader.007
reader.007 26.10.2019 v 19:05

Dakarianna: ono by stačilo, kdyby šly citáty editovat a tudíž doplňovat zdroj. Jenže to nejde...

Janadvorackova
Janadvorackova 26.10.2019 v 21:19

Kvůli čemu by se tu měl někdo urážet, mi není jasné.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.10.2019 v 21:33

Jano, my už tady všichni pochopili, že máte problém s chápáním věcí. Je rozdíl mezi "urážet se" a "urážet". Jestli jste ztratila nit, přečtěte si svoje příspěvky. Pokud v jednom příspěvku zároveň utrazíte práci moderátora a zárověň po něm něco chcete, je bláhové představovat si, že už se ostatní perou o to, kdo vám pomůže jako první... :(

Text příspěvku byl upraven 26.10.19 v 21:34

Janadvorackova
Janadvorackova 26.10.2019 v 23:11

A proč mi ten rozdíl vysvětlujete, já se neurazila :).
Sama x krát zdůrazníte, že je třeba připomínky furt opakovat. A když to dělám a nic se neděje, najednou je to můj problém? To asi těžko.
Stejně tak těžko můžu urazit práci, kterou, i přes to opakování, nikdo neodvedl. Sice nevím, čeho konkrétně se to týká (špatné poslední vydání Ranhojiče... dvakrát stejný název knihy u jednoho autora... ještě něco?) O ničem nevím.
A furt je to blbě, jenomže to bych se opakovala.
S chápáním věcí problém nemám, ale díky za starost.
Že by mě to urazilo?
Moment... ne.
Pozornost, kterou mi věnujete, mě štěstím sice moc nenaplňuje, ale člověk se má ze života radovat, i když je hnusně. A hlavně by měl řešit důležité věci.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.10.2019 v 07:07

Jano, problém je v tom, že co jinému stačí napsat do jednoho příspěvku, se vám musí do víc. A potom to vypadá, že vás snad někdo nemá rád nebo se na vás zaměřil. To psát nemusíte. Není to pravda. Jenom je to s vámi na delší cestu...

Občas se prostě stane, že se na nějaké hlášení "zapomene", tedy ztratí se v nepřehlednosti vlákna, pokud je tam toho hodně (a pokud po sobě lidé neuklízí již hotové). Pokud to jsou věci snadnější na vysvětlování, doporučuju formulář u knihy (autora), tam dokud není vyřešeno, hlášení zůstává a nikdo ho nepřehledne. Kdybych se měla rozčilovat pokaždé, když se to stalo mě, tak se na té louce točíme spolu :)

"Ale částečně souhlasím s tím, že zde nedostanu odpověď: vis. různá upozornění na evidentní chyby, které nikdo neopravil.
Nějak to flákáte, vážení."

No, tři moderátoři na tolik věcí a chyb, se divím, že nemají větší zkluz.

(Toto byla rada. Neberte to jako buzeraci jako vždycky. A nebuďte negativní, dnes má být ještě krásně :) ...)

Kdybych byla vědec, jistě by jste mi přišla fascinující. Hlavně, jak funguje váš mozek a tak. Ale jsem jenom obyčejný člověk. A je to vysilující. Snad jednou ale zjistím, co jste zač. Zda génius, který tuhle databázi bere jako pokus s mravenčí farmou. Nebo na úplně druhé straně.

No, zatím práce out...
(Budu to zjišťovat z dálky, ne přímým kontaktem. Děkuji za pochopení. )

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.10.2019 v 18:47

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jirin@
jirin@ 30.10.2019 v 19:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.10.2019 v 19:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jirin@
jirin@ 30.10.2019 v 19:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.10.2019 v 19:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

micha-ella
micha-ella 01.11.2019 v 09:27

Bylo by možné (nebo je?) aby se uživatelům zobrazilo na jejich stránce upozornění na nové příspěvky v diskuzi o přečtené knize? Myslím těm, kteří knihu také četli. Diskuze přímo u knih jsou všeobecně opomíjené, málokdo je otvírá a vracet se ke všem, při větším počtu přečtených knih je obtížné.
Prosím uživatelku Vílku (která tu zřejmě bydlí a mimochodem jiná lesní bytost by jí charakterizovala lépe), aby se k tomuto dotazu nevyjadřovala. Děkuji.

Text příspěvku byl upraven 01.11.19 v 17:05

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.11.2019 v 09:39

Každý se na nové příspěvky může podívat po příchodu na databázi. Nebo zaškrtnut hned i diskusi (komentář se udělá automaticky napsáním). Toť můj názor.
(Navíc se toto tady už několikrát řešilo.)

Text příspěvku byl upraven 01.11.19 v 09:56

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.11.2019 v 09:44

Micha-ella: Kdyby jste se nechovala tak hloupě a předpojatě, napsala bych vám, datum a čas, kde se majitel webu vyjádřil k tomu, jestli toto vlákno aktivně sleduje nebo ne. A jedinou cestu, jak to zařídit, aby se k němu nápad dostal. Takhle si to najděte sama.

Snad tady každej pochopil, že pokud mi nějaká princezna napíše "sklapni" nebo "táhni", tak má smůlu. Za toto pochopení děkuji předem zase já.

(Trochu mi vaše přání připomnělo jeden vtip: Víte, jaký je ideální dárek pro ženu? ... Gumový zvon. Protože ráda vytahuje staré sr@%ky.)

Text příspěvku byl upraven 01.11.19 v 09:50

Lector
Lector 01.11.2019 v 10:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 01.11.2019 v 17:11

V každém případě bych uvítal, kdyby v případech, kdy ke knize napíši hodnocení, komentář, či diskuzní příspěvek, nebo pokud jsem knihu sám vložil, či některý z jejích údajů upravil, nebo když jsem zaškrtl, že mám zájem o veškeré další informace o ní, tak kdyby ve všech těchto případech mi přicházela upozornění, že se cokoliv tak či onak změnilo.

Lukasitch
Lukasitch 01.11.2019 v 17:24

Tady chodí pořád nějaký notifikace na nějaký komentáře a další blbosti, ale třeba taková základní věc jako upozornění na novou knihu oblíbeného autora (i třeba jen nově přidanou) nebo nový díl knižní série tu není. To je škoda. Podotýkám, že upozornění na e-mail funguje a vypadá dost hloupě a otravuje mě, radši bych notifikaci přímo tady.



Vložit příspěvek