Pár nápadů na vylepšení webu


Janadvorackova
Janadvorackova 01.11.2019 v 17:25

Pokud ze svého profilu pokračuji na "příspěvky" a dál vyberu "diskuze," a pak dál třeba nějaký z vlákna "otázky," hodí mě to po kliknutí na první stranu k prvnímu příspěvku zmiňovaného vlákna (otázky).
Nebylo by logičtější po kliknutí na takový příspěvek v příslušném vláknu zobrazit kontext zpráv? Pokračovat tam, kde uživatel napsal poslední svůj příspěvek? Sám si to buď dočte, nebo to bude ignorovat.

L.V.: Zrovna teď jsem si, nějak po týdnu, musela dočíst tohle vlákno, abych zjistila, že v nějakém minulém příspěvku jste chtěla zjistit, jak funguje můj mozek -:))).
Ježkovy voči, asi jako ty ostatní - řídí tělesné a duševní funkce. A určitě nikdo z nás nepoužívá jen deset procent, jak lidé obecně rádi tvrdí. Film "Lucy" byl sice koukatelný, ale založen na špatném předpokladu.

Jestli mě tu někdo "má, či nemá rád," jak píšete, je mi fakt jedno. O cenu za sympatii jsem nikdy nesoutěžila a dělat to nebudu.
Na Zemi žije přes sedm miliard lidí. Představte si, že byste 99,99 procent poslala do háje. Zbude jich dost, kteří stojí za pozornost a s nimiž si vzájemně život obohatíte. A ne otrávíte.

Text příspěvku byl upraven 03.11.19 v 16:34

siena
siena 03.11.2019 v 17:54

Bude to nejspíš výkřik do tmy, přesto...k čemu je "služba" "Populární autoři"?
U knih, alespoň čas od času, se objeví jako doporučující knihy, které jsou podobné té rozkliknuté, a stále je to služba ve výstavbě, tam nějaký smysl vidím, ale u autorů...?!?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.11.2019 v 18:10

Jsou populární autoři ten seznam v seznamech a řebříčekách? já tam moc nechodím...

No, stejně si na autora musím kliknout, abych se podívala, kdo ho má v oblíbených. Ale takhle vím, že patřím k těm, kdo ho tam taky mají...Ne počkat...To se nedozvím. Kdyby tam bylo alespoň srdíčko nebo nějaký znak u autora, kterého mám taky v oblíbených! Není! Škoda :(

Zajímavé víc jsou citáty. Vím, kolik lidí má citát v oblíbených. Což považuji za zbytečné, pokud se nemohu podívat, kdo konkrétně. Seznam nicků. Třeba přes citát někoho poznám. Ale jak to stojí, nic přínosneho. Škoda :(

Text příspěvku byl upraven 03.11.19 v 18:14

reader.007
reader.007 12.11.2019 v 12:10

Nešlo by do Oblíbených napárovat třeba i Ilustrátory a překladatele?

tsal
tsal 12.11.2019 v 13:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.11.2019 v 13:49

Nápad je to miliónový. Ale nevím, zda to bude fungovat. Když se dnes ani nedostaneme l seznamu překladatelů a ilustrátoru jako k autorům. Pokud by to bylo, asi právě na dlouhu. Uf. Ale ocenilo by to víc uživatelů, než se může na první pohled zdát. Tím si jsem jistá ...


reader.007
reader.007 12.11.2019 v 13:58

Hlavně mě fascinuje řazení oblíbených autorů podle křestního jména. To fakt nemá chybu...

siena
siena 12.11.2019 v 14:20

Ano, to má své kouzlo...

Tejeja
Tejeja 15.11.2019 v 17:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 15.11.2019 v 18:01

Vyskúšala som to, tiež mi to ukazovalo tie isté témy za všetky roky, ale teraz už to vyzerá byť v poriadku.

ijcro
ijcro 18.11.2019 v 10:54

Je možné nějak nastavit, aby se seznamy zobrazovaly v nějakém řádkovém zobrazení s menšími ikonami obálek knih? Mám sice velký displej, ale rolování je šílené a rovněž na mobilu se mi zobrazují nejvýše tři položky.
A ještě, nedošlo k úpravě sekce novinek? Měl jsem dojem, že uvnitř bylo více možností k prokliku.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.11.2019 v 20:34

Našla jsem cestu, jak se dostat k seznamu všech uživatelů!!!!!! Takže to tady je, jenom to neumíme najít! Ha! Protože k tomu není cesta! Ha!
Pokud uživatel nemá někoho v oblíbených, ukáže se mu tam link. Nebylo by lepší to dát všem uživatelům? Ať tam mají někoho nebo nikoho? Myslím, že by to nebylo tolik práce :(

YMM
YMM 01.12.2019 v 18:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

YMM
YMM 01.12.2019 v 18:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.12.2019 v 18:32

E.Witerez: ten mám taky uložený, jako dost uživatelů. Nebo když do strejdy Gogla zadám uživatelé+databáze knih. Ale problém byl v tom, že se na tuto stránku nelze od nikud přes databázi doklikat. Takže pokud je tady někdo novej, najde takhle tu stránku, ale potom mu "zmizí", protože už v seznamu někoho má a najednou neví, kde hledat :(

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.12.2019 v 18:41

Občas mi přijde, že polovina přesunů do diskuse z komentářů, jsou věci, které patří do Zajímavostí nebo do Recenzí. A je to škoda. V diskusise to ztratí a Zajímavosti musíme využívat hodně. Aby nám je nezrušili! Čili tohle je nápad hodně dobrý. Nevím, jak po technické stránce, ale po rozumové uživatelské naprosto podporuju! :)

Text příspěvku byl upraven 01.12.19 v 18:42

jarkamet
jarkamet 03.12.2019 v 14:41

Lenka.Vílka: Píšeš cituji "Ale problém byl v tom, že se na tuto stránku nelze od nikud přes databázi doklikat." Ale pokud kliknu na Komunita, dále Přítomní a poté dole na zobrazit vše, tak mám všechny uživatele na DK. Nebo to jsi nechtěla?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.12.2019 v 14:50

Jarkamet:
Koukněte na to, jakou cestu jste poslal. Výsledek je:
https://www.databazeknih.cz/pritomni?p=all
To jsou pouze online uživatelé.

A to druhé. Výsledek je:
https://www.databazeknih.cz/uzivatele
Toto jsou všichni uživatelé,offline, online a lze jimi filtrovat.

Ale to se řešilo dost zpátky v době odstavení :(

jarkamet
jarkamet 03.12.2019 v 15:42

Jasně, máte pravdu. Blbě jsem to přečetl.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.12.2019 v 15:46

Jarkamet: v poho :) ;)

zanbai
zanbai 05.12.2019 v 20:11

Chci si trošku češtinářsky rýpnout a nevím, kam jinam to napsat (a nové téma vytvářet nechci), tak se na mě moc nezlobte. :)
Všimla jsem si, že když rozkliknu „profil“ knížky a dále pak „Vydání“ (v liště mezi „Zajímavostmi“ a „Diskuzí“), zobrazí se cosi jako menu, kde můžu vybírat mezi vydáními českými a slovenskými. A napsáno je to menu takto: „Vydání: České (x), Slovenské (y)“. U mnohých knih jde o vydání víc než jedno a v množném čísle jsou přece TA vydání. Nevypadalo by třeba „Vydání: Česká (5)“ o moc lépe než „Vydání: České (5)“?
Je to drobnost, ale praštilo mě to jako hnidopicha do očí a na stránce věnované knížkám mě to i zamrzelo.

alibrum
alibrum 05.12.2019 v 22:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 05.12.2019 v 22:15

alibrum - zaujala mě slova: " .... je otázka, jestli všechna slovenská vydání jsou ve slovenštině a česká v češtině." -
Mám tomu rozumět tak, že když třeba na Slovensku vyšla kniha v češtině, tak vy myslíte, že je / by měla být zařazana mezi slovenská vydání, jen proto, že vyšla na Slovensku? Přece ten "knoflík" Jazyk vydání vypovídá o jazyce, v jakém text je, ne o zemi, kde byla vydaná. Nebo ne?

alibrum
alibrum 05.12.2019 v 23:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.12.2019 v 23:41

Vtipná je v tem moment třeba grada a její cosmopolis. Vydá české a je označeno cosmopolis, ale když vydá slovensky knihu, je to stále cosmopolis, vytiskne se to na stejném místě. Čili něco jiného než třeba Ikar (čr)/Ikar (sk). Super je třeba xyz. Některé knihy jsou xyz (čr), některé xyz (sk), ale zároveň je dost xyz (čr), přestože jsou slovensky, protože se vytiskli v čechách, českým xyz ne slovenským. Možná proto se to tady rozhodli nekomplikovat ještě víc. Prostě podle jazyka, kterým jekniha napsaná. Třeba plus nebo cooboo na 100% nemá všechno roztříděno :(



Vložit příspěvek