Pár nápadů na vylepšení webu


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2018 v 11:41

Alienor: už se mi stalo, že jsem uživateli napsala zprávu v reakci na komentář. A jsem ráda, že někdo napsal i mě, protože jsem do komentáře napsala, že jsem určité věci v knize nepochopila. Zdálo se mi to milé a udělalo radost.
Ale primárně je nepraktické sloučit upozornění diskuze a komentářů. Si myslím já a vy ne. Nu což...

Alienor
Alienor 12.03.2018 v 11:51

Neviem, či sa rozumieme. Stále som za oddelené komentáre a diskusiu, stále by bolo dobre, keby sa mi v upozorneniach zobrazovalo, či ide o príspevok do komentárov, alebo do diskusie, ale ja by som prijala, keby na to stačilo len jedno zatrhávatko. Alebo aby sa obe, pre komentáre aj pre diskusiu zobrazovali priamo pri knihe, aby sa to pre diskusiu nemuselo hľadať.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2018 v 12:01

Jo, takhle. Jako že by v záložce "komentáře" bylo na odkliknutí oboji? To by akorát mátlo. A pokud by se to dělalo hned při psaní komentáře, tak by to šlo asi jenom v případě, pokud se komentář píše přímo z profilu (ozubené kolečko, vyskočí tabulka a tam se případně rovnou vybere). Ale třeba já píšu komentáře rovnou u knihy a tam si to podobnou hlášku nedokážu představit. Prostě si kluknu do vedlejší záložky a tam se to vyřeší...
A když kliknu na seznam knih v upozornění je tam napsán název knihy a zda je to diskuse nebo komentář...

Alienor
Alienor 12.03.2018 v 12:13

Nemyslela som záložku komentáre, ale priamo pri názve knihy, alebo pod fotkou. Ak by tam bolo len jedno zatrhávatko, po označení by mi to posielalo upozornenia na nové komentáre do jednej zložky, na nové diskusné príspevky do druhej zložky a nejlepšie aj na nové recenzie do tretej. Ja si odklikávam aj sledovanie diskusií, ale dosť ľudí o tom ani nevie a potom diskusné príspevky hádžu do komentárov.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2018 v 12:18

Ne, lidi hází diskusní příspěvky do komentářů ne proto, aby je nikdo nepřehlednul, ale protože si myslí, že tam patří ;)

V tom případě stačí napsat Danovi, co si o tom myslí a jestli by to bral za zvážení. Aby to ale nebylo u knihy nepřehledné, už tam toho je dost...

siena
siena 12.03.2018 v 13:09

Lenka.Vílka, dovolím si oponovat. Vycházím z některých diskuzí na téma Komentáře vs. Diskuze. Lidé hází mnohé diskuzní příspěvky do komentářů, ne, že neví, ale, že mají pocit, že v Diskuzi si to nikdo nepřečte, že jsou neviditelní, případně ani neví, že tu ta možnost je. Zábavné je potom někdy číst příspěvek, kde si uživatel stěžuje, že Diskuze není využívána a přitom sám do ní ještě nepřispěl...:)
Alienor, rozumím Vám, občas se nechám unést a okomentuji komentář v diskuzi, a s nulovou odezvou. Připouštím, že mnohdy to může být tím, že autor původního komentáře o mém příspěvku neví, ale troufám si odhadnout, že bych se v jistých případech nedočkala odezvy, ani kdyby o něm dotyčný věděl. Už jsem před časem vyzkoušela i osobní zprávu a nic:) A to ještě jsou i tací, které tyto diskuzní příspěvky považují za nevyžádané, nepřípustné...

Text příspěvku byl upraven 12.03.18 v 17:21


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2018 v 13:25

Siena: nevadí, oponujte :) jenom jsem napsala, co si myslím já a že beru, že jsou lidé, co to vidí jinak...jinak by veškeré diskuze na téma komentář/diskuse nebyly tak žhavé...
Že si nevšimnu záložky "diskuze" beru jako problém s očima. Dotaz typu v komentářích: lidi, bylo to super duper. Nevíte, kdy vyjde další dil? Když to vidím, automaticky nahlásim...
A že nevím, že tady je nějaká funkce? To je výmluva lenochů. Když nevim, tak se zeptám. Ale ne, místo toho to napíšu do komentářů, ale ve výsledku to je k ničemu, protože to stejně skončí v diskuzi.
Využila jsem to jenom párkrát, ale záleží na tom, na jakého uživatele narazíte. Byla jsem poslána do prdele (doslova) při požadavku dopsani slova spoiler, protože jinak to komentář špatný nebyl a v diskuzi by ho byla škoda. Ale v ostatních případech to byl šťastny konec a pozitivní výsledek :)

siena
siena 12.03.2018 v 13:32

Tedy, Lenka.Vílka, ne že bych s Vámi nesouhlasila. Marně jsem vysvětlovala, že diskuzní příspěvky jsou viditelné, že je má každý uživatel v profilu...:) Tak já mám zkušenost jen to mlčení, "tam", v tomto konkrétním případě, mě ještě nikdo neposlal...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2018 v 14:06

Siena: když jsem se sem přihlásila poprvé, všechno jsem si nastudovala. Kde co je, co se dělá atd. Ano, občas mi nezbylo nic jiného, než se zeptat a za odpověď jsem byla ráda :)
Nedávno u jedné knihy uživatel napsal komentář. Následně na to napsal další, který byl sprostý (ale ještě ne na smazání). Uživatelka odpověděla, že tohle patří do diskuze, že to do komentářů nepatří a on se jí vysmál. Že jako může...
Ale.diskuzi se mu nechtělo rozebrat, proč je ona kniha teda špatná. Až takovej bourák asi nebyl...
Dost komentářů v diskuzi jsou totiž výkřiky zraněných jedinců...a pár jich je seriózních...proto se raději obracím k variantě zprávy, ale předtím si prostuduju profil uživatele...pro jistotu :)

micha-ella
micha-ella 12.03.2018 v 16:43

pobijecmuch tak dobrá, odvolávám to sloučení, nechci vyvolávat trauma.

siena
siena 12.03.2018 v 17:22

Lenka.Vílka, nedivím se...
Teď mne ještě napadá, že jsme ještě nezmínily možnost psát ke knihám do rubriky Zajímavosti...:)

Text příspěvku byl upraven 12.03.18 v 17:37

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.03.2018 v 17:47

Siena: jó, to jsme přece my dvě, co kopou za Zajímavosti! :D
Škoda, že je v nich většinou tak mrtvo :( třeba to jednou bude lepší ;)
Měla jsem minulý týden misi zvanou "Edice"...a byla v šoku, kolika knihám ji dopisuju! No, tak.si dáme misi tohoto týdne. Dopisovat zajímavost ke všem knihám, ne jenom k těm, které mě zajímají :)

Eeli
Eeli 15.03.2018 v 19:45

Snad se to už dříve neřešilo, ale nešlo by nějak zařídit, aby se mohly označovat celé série? Např. bych si do "chystám se číst" vložila sérii Píseň ledu a ohně, namísto jednotlivých dílů, a po rozkliknutí by se teprve objevily jednotlivé knihy. Myslím, že by to mohlo být užitečné, nebo alespoň pro přehlednost... Nevím však, jak by to bylo programátorsky náročné a jak by to přišlo vhod ostatním uživatelům...?

Naias
Naias 16.03.2018 v 07:24

Neviem, či by to bolo praktické. Čo by si urobila, až by si prečítala pár dielov a nechcela mať v chystám se číst celú sériu? Potom by si sériu musela odstrániť a nahádzať si tam neprečítané knihy každú zvlášť.
Okrem toho, v sériach bývajú knihy aj dvojmo, napríklad v spomínanej Píseň ledu a ohně je 17 kníh, ale dielov je päť plus dve knihy neočíslované, teda sedem dielov. Nemyslím, že chceš čítať Hru o trůny aj Hru o trůny 1 a Hru o trůny 2. Zdá sa mi praktickejšie vybrať si konkrétne vydania a tie si pridať do chystám se číst.

Text příspěvku byl upraven 16.03.18 v 07:33

evickakyticka
evickakyticka 16.03.2018 v 07:45

Mně by se taky líbilo, kdybych mohla ohodnotit celou sérii. Takto většinou ohodnotím sice všechny knihy, ale už nemůžu nikde dát vědět, že celkově se mi série líbila a chci ji třeba doporučit.

kapr
kapr 16.03.2018 v 08:07

Chybí mi zajímavosti přímo u osoby - autora, překladatele, ilustrátora, .. u dalších osob, které se práce na knize účastnily. Za současného stavu je poněkud krkolomně vkládám ke knize, která je pro mne s onou osobou nejvíce spojena. Někdy to bývá trochu na pováženou.

Eeli
Eeli 16.03.2018 v 08:29

Naias: Asi máte pravdu, z tohoto pohledu by to bylo komplikované. Jen mě napadlo, že mnoho knih patří do nějaké série a někdy je poměrně zdlouhavé si hlídat, jestli se jedná o samostatnou knihu, nebo knihu spadající do série. Já osobně si to třeba nepamatuji, protože rozečtených sérií je moc moc, ale to je můj problém...

Text příspěvku byl upraven 16.03.18 v 08:29

Naias
Naias 16.03.2018 v 09:18

Eeli, to môžeš vyriešiť súkromnou poznámkou. Tam si môžeš napísať, či to patrí do série a pod akým poradovým číslom.

Eeli
Eeli 16.03.2018 v 10:05

Naias: ano ano, díky za tip.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.03.2018 v 10:11

Eeli: v tomhle případě je ještě jeden pomocník. Pokud máš série dotčené k poslednímu dílu a zapomínáš na termíny nových dílů, stačí si dát autora do oblíbených. Potom ti přijde mail s infem, že mu vyjde nová kniha. S poznamkou praktická kombinace...

Hana H.
Hana H. 16.03.2018 v 10:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.03.2018 v 10:26

Hana H.: když se přidá kniha, napíše se k ní datum vydání. U elektronických by to taky mělo fungovat, ne?
Když narazíš na elektronickou knihu, která vyjde dřív než papírová a není přidaná na databázi, tak jí přidej a když vyjde dřív než papírová, napiš komentář přímo k tomu vydání.

siena
siena 16.03.2018 v 10:45

Jsem tvor s delším vedením, autor detektivních zápletek nade mnou jásá, neb zcela dobrovolně se nechám povodit po všech jeho naznačených slepých uličkách. Přesto si myslím, že "objevit" zahrnutí Recenzí a Blogů do Novinek, nebude lehký oříšek ani pro zdatného detektiva-amatéra. I s logikou na tom nejsem nejlépe, proto mi nejspíš uniká, proč se tak stalo, jaké zlepšení toto přineslo. Nevím, ale pod Novinky by, touto optikou, šlo zahrnout v podstatě vše...?!?

Ona i ta "úprava" Recenzí, jejich nový formát, také stojí za to...

Text příspěvku byl upraven 16.03.18 v 10:54

pobijecmuch
pobijecmuch 16.03.2018 v 12:18

Hana H. - jak píše Lenka, není problém k vložené elektronické knize přidat termín, že už byla vydána. Akorát si myslím, že pokud se komentář a hodnocení na DK objeví u knihy v den vydání, tak je to trochu podivné. Resp. si myslím, že tento uživatel si tak trochu vymýšlí.

Text příspěvku byl upraven 16.03.18 v 12:19

pobijecmuch
pobijecmuch 16.03.2018 v 12:41

tsal - jo s tímto je možno souhlasit, ale předpokládám, že tento vloger, bloger dostává knihu dopředu, hlavně za účelem, aby ji udělal reklamu nejdříve na svém blogu a až potom na nějakém DK.
Hodnotit zde knihu, protože jsem ji četl v jiném jazyce není správné. Komentáře, kde uživatel přímo napíše, že ji hodnotí, protože četl originál se mně nelíbí. Je to trochu takové chlubení.



Vložit příspěvek