Pár nápadů na vylepšení webu


LordSnape
LordSnape 04.03.2018 v 22:50

Ohledně tématu národ/národnost a státní přsílušnost s tu už horoucně debatovali minimálně dvakrát... Je to vyčpělé téma.

Ostatně příslušnost k národnosti je taková, že se k ní daný člověk hlásí či ne. Může se hlásit i k více anebo k žádné. Deklaruje to Listina základních práv a svobod. Ten pojem tady je prostě zavádějící, ale jinak to vyřešit zatím nejde. Jsou spisovatelé, kteří mají národnost pocházející z některého afrických států, ale v podstatě jsou to Američani, protože mají americký pas.

Text příspěvku byl upraven 04.03.18 v 22:56

LordSnape
LordSnape 04.03.2018 v 22:58

Tohle ať si vyřeší Dan. Je takový problém mu napsat PM, hm? Já mu třeba psal ohledně Dzongsar Jamyang Khyentse, který je neměl bhútánskou národnost zde a přidal ji.

Text příspěvku byl upraven 05.03.18 v 12:37

bubka
bubka 05.03.2018 v 07:57

LordSnape. vy víte, že nemáte pravdu, že ano. Tibet je součást Číny a jako takový je i mezinárodně uznán, stejně jako Honkong, kde žijí převážně samozřejmě Číňané, je jen zvláštní administrativní oblast ČLR.
Lužičtí Srbové žijí na svých národních územích, je to jejich území, které za rozličných okolností případlo Německu to ale neznamená, že se z nich stali Němci, jí své organizace a dosud i své školy, přesto, že Německo stál méně dbá na rozvoj tohoto národa. Není to národnostní menšina,, je to národ.

Pokud občané autonomních republik mají mít svou národnost uvedenu, pak je třeba jich ještě pár přidat, protože RF má celkem 22 autonomních republik, oblasti nepočítám.

pokud máte ale pravdu, pak je v DK dost chyb, protože všichni polští autoři s českým občanstvím nejsou uváděni jako Češi, ale jako Poláci, například Wilhelm Przeczek, tedy jsou uváděni dle vašich instrukcí nesprávně,

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.03.2018 v 09:00

Pdddm...tohle je vlákno o něčem jiném...navrhuji založit nové..."Takhle to s národnostma vidím já" a tam rozebrat...zatím to působí tak, že poslední nenakažené vlákno jistými uživateli chytlo svou infekci též...
"Vy víte, že nemáte pravdu, že ano."
Fuck me, to mě dostalo :D

pobijecmuch
pobijecmuch 05.03.2018 v 09:07

Lenka.Vílka má pravdu. Vlákno se jmenuje - Pár nápadů na vylepšení webu. A obsah našich posledních příspěvků už nemá s názvem nic společného.

bubka
bubka 05.03.2018 v 09:45

mým nápadem a vylepšení webu je - tramdadadá.... doplňovat řádně národnost ke spisovatelům , tedy tak, aby byl možno vyhledat spisvatele dle národnosti.

jo, Lenka.Vílka , mám o LorduSnape sice nevysoké mínění, ale přes to vyšší , než abych ho podezírala, že ta jeho tvrzení jsou více než jen opozice pro opozici, taková malá schválnost.


pobijecmuch
pobijecmuch 05.03.2018 v 09:51

bubka - já se divím, že zrovna vám národnost dělá tolik starosti. Vám, který tu dosud nevložil ani jednoho autora.

Koka
Koka 05.03.2018 v 10:18

pobijecmuch, ale očekávání, že zde budou správné údaje (o národnosti autora, roku vydání knihy, jménu překladatele atd. atd.) snad mohou mít i ti, kteří sem nikdy nic nevložili, ne? Pokud užívání DK není podmíněno spoluprací na vytváření DK, tak mi přijde nevhodné komukoliv připomínat "ty jsi nic nedokázal, tak po ničem nepátrej a hlavně nic neřeš!" .
Pobijecmuch, upřimně tě obdivuji, kolik knih sem vložíš, kolik údajů opravíš, na co všechno upozorníš, ale k čemu to tedy dělat, když by to bylo jenom pro někoho?

LordSnape
LordSnape 05.03.2018 v 12:31

Tak bubka je prostě binysek a s ní se nemá cenu o čemkoliv bavit, takže tramdadadá... :-D Jasně, autonomních republik je spousta, jenže otázka je, kolik spisovatelů z nich má v českém prostředí vydanou knihu. :-) Bylo mi úplně jasné, že takový antihavloid, zapšklý bolševik a popírač demokratických principů jako vy, bude tvrdit, že Tibet je a byl součástí Číny, což je lež, kterou vám vyvrátí jakýkoliv tibetolog... ČLR jej ofic. od roku 65 bere jako svoji autonomní oblast, čemuž předcházela vojenská anexe v roce 1949 a následně vnucená Sedmnáctibodová dohoda.

Každopádně platí co jsem psal výše, že tohle může přidat a vyřešit jen Dan, proto je nutné se obrátit na něj a ne tady jen sprostě a neuváženě překrucovat dějiny.

Text příspěvku byl upraven 05.03.18 v 12:36

bubka
bubka 05.03.2018 v 15:37

LordSnape, no to si tedy dejte nohu za krk a mohou i tibetologové vašeho smýšlení, Tibet je mezinárodně uznaná čínská provincie, stejně jako Honkong a stejně jako polští autoři české státní příslušnosti jsou zde označováni za Poláky, ačkoliv podle vašich předpokladů by měli mít označenu národnost českou.

prostě píšete nesmysly a aboslutní blbiny, nejste s to obstát v diskuzi a ráda vám vysvětlím proč, protožte prostě nemáte pravdu.

Rozhodně je v češtině českými nakladalstvími vydán nejen občan autonomní republiky RF, který není ruské národnosti, pro příklad mohu uvést tohoto spisovatele: https://www.databazeknih.cz/vydane-knihy/jurij-sergejevic-rytcheu-42405, který je označován za člověka ruské národnosti, ačkoliv je to Čukča a ke své národnosrti se hlásí. Své knihy psal jak rusky, tak i čukotsky.
básník https://www.databazeknih.cz/autori/gennadij-nikolajevic-lisin-52934 je Čuvaš, občan republiky, ktrá je součástí RF. a jak je deklarován?: jako Rus.

píšete bláboly a pak vás vzteká, že jsou tak snadno vyvratitelné.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.03.2018 v 15:40

Fakt lidi, co to nový vlákno?!

Dan
Dan 05.03.2018 v 15:43

Pak se někdo diví, že nepročítám každý příspěvek v Diskuzi :-(

LordSnape
LordSnape 05.03.2018 v 16:00

Tohle mě rozesmálo. :-D :-D Vy jste fakt neuvěřitelná kráva. :-D Já že píšu blbosti? :-D Právě kvůli nátlaku na Sedmibodovou dohodu a způsobu, jakým to bylo provedeno (vojensjou silou) nebylo připojení Tibetu k Číně nikdy mezinárodně uznáno, ale naopak odsouzeno. Očividně používáte své "ověřené" čínské zdroje. A Tibet byl de facto až do osudného vpádu vojsk Číny nezávislý a samostatný státní útvar. Hong Kong se bere jako "Zvláštní administrativní oblast ČLR". Má ale vlastní parlament, měnu, vlajku, znak... Co víc chcete? Čina na ně naopak tlačí, aby neměli taková práva při rozhodování o sobě. Chtěli omezit pravomoce jejich vlády. Hodně se o tom psalo. Jsou prakticky soběstační. A je to děsně štve. Ano, formálně jsou to Číňané, ale s hong kongskou národností. Co si třeba o tom něco načíst, hm?

Jediné, na čem se shodneme je fakt, že národnost je prostě osobním rozhodnutím daného autora a je pouze na něm ke kterému se hlásí. Když tu nějaký není, tak prostě je možné se obrátit na Dana, aby to přidal a ne si tu vymýšlet historické pohádky, překrucovat, lhát a nazývat ostatní blbci, když moc dobře (ne)víte, že pravdu v tomhle prostě nemáte.

Nevyvrátila jste mi nic. Ničím. Melete nesmysly, neargumentujete žádnými zdroji, že bych neměl pravdu. Jsou to jen rudé představy vašeho vidění světa, ale ne realita. Ale dobře jsem se pobavil aspoň. :-D Čau.

Text příspěvku byl upraven 05.03.18 v 16:20

bubka
bubka 05.03.2018 v 17:29

musí být těžké trpět koprolálií,,, al rakovina by byla horší.

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A1_politika_v%C5%AF%C4%8Di_Tibetu

Tibet je zkrátka a dobře nedílnou součástí Číny, jako je Portoriko po zfalšovaném plebiscitu součástí USA a jako je Havaj po anexi a pak násilném převratu součástí USA. Tibetu to rozhodně prospělo.
Honkong je taky součást Číny, nikdy tomu nebyl jinak, a žijí v něm Číňané, nikoliv Hongonžané.

a vy jste zakomplexovaný trouba, který píše blost za blbostí, aby vyhověl svým pověrám.
Jo a budhisti dokážou být parádně násilným plemenem, Barma je toho důkazem., jako ostatně mnozí jiní.

Pelapania
Pelapania 05.03.2018 v 19:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bubka
bubka 06.03.2018 v 08:18

Pelapania, u nás rozhodně ano, ale některé země aspoň v úředním styku to nerozlišují - a mohou s tím mít problémy. Například Francie každého občana považuje za národnost: francouzská, i když je to Bretonec, Korsičan nebo Čech tam usedlý. I Němci, právě s výjimku Lužických Srbů, kteří žijí u sebe, i když už dnes jako menšina, je národnost německá vykazována i u tam trvale u hranic usedlých Dánů, kteří se Dány cítí být a hovoří dánsky. jak jsem se dočetla.

Myslím, že to má co dělat s zaručením práv menšinám, nechtějí mít dánské nebo korsické školství.

Text příspěvku byl upraven 06.03.18 v 08:18

kapr
kapr 07.03.2018 v 08:33

Přemýšlel jsem o tom, jak vylepšit hodnocení.
V diskuzích narážím na problematiku co s uživateli, kteří se tu čerstvě objeví, nebo si udělají těch registrací rovnou třeba deset.
Někteří, zvláště zpočátku, ohodnotí své srdcovky, samozřejmě po pěti hvězdičkách. To byl i můj případ. Postupně, jak jsem četl další knížky, se začaly objevovat i hodnoty nižší, a nakonec i průměrné. Dnes již hodnotím daleko přísněji, nežli zpočátku. Odpad dávám pouze vyjimečně, považuji-li knížku za ztrátu času, nebo mne líčení různých mučení natolik znechutilo, že jsem se rozhodl ji ostatním nedoporučit.
Potom zde ale máme ty, kteří rozdávají každé knize pouze odpad, a je jedno zda se snaží poškodit právě onu knihu, onoho autora, nebo hodnotící systém DK.

Dumal jsem jak takové snahy eliminovat, a zajistit, aby i v těchto případech bylo zajištěno spravedlivé hodnocení, a aby výsledná hodnota, která se každému z nás zobrazuje, si zachovávala onu vypovídací hodnotu, podle které můžeme vybírat co budeme číst. Není to samozřejmě jediné hledisko, ale určitou pomocí určitě je.

Domnívám se, že by každý uživatel měl svůj aktuální koeficient, který by byl průměrnou hodnotou ze všech jeho dosavadních hodnocení.
Ten kdo by ohodnotil (například) jenom pět knížek, a pětkrát by dal pět hvězdiček, by měl koeficient pět.
Naopak ten kdo by dal pětkrát jednu hvězdičku, by měl koeficient jedna.
To by byla jeho středová hodnota, a k té by se každé jeho další hodnocení vztahovalo.
Průměrné (dobré) hodnocení (mezi jednou a pěti hvězdičkami) jsou tři hvězdičky.
Potom by se hodnocení uživatele promítalo do celkové hodnoty knihy následujícím způsobem.

Dal pětkrát pět hvězdiček, středová hodnota je pět.
Při pohledu na uživatele vidíme, že pět je jeho standard, nic jiného nezná.
Proto by se jeho pět hvězdiček započítávalo jako průměr, tedy jako tři hvězdičky.

Opačný případ.

Dal pětkrát jednu hvězdičku, středová hodnota je jedna.
Při pohledu na uživatele vidíme, že jedna je jeho standard, nic jiného nezná.
Proto by se jeho jedna hvězdička započítávala jako (jeho) průměr, tedy opět jako tři hvězdičky.

Ještě vezmu onen vyjimečný případ uživatele, který rozdával pouze odpady.
Při pohledu na uživatele vidíme, že odpad je jeho standard, nic jiného nezná.
Proto by se jeho pět odpadů opět započítávalo jako průměr, tedy jako tři hvězdičky.
Případně by se uživatelé se středovou hodnotou menší než jedna nemusili započítávat do celkového hodnocení vůbec.

Samozřejmě jsem zde pro názornost uváděl jenom krajní hodnoty.

Vezměme si nějakého normálního uživatele. Dal třeba 5x3, 3x4, a dvakrát 5.
(15+12+10=37) Středová hodnota je 3,7 - tedy 4
Hodnocení takového uživatele by se započítávalo následovně.
Vždy by to byl rozdíl od jeho středové hodnoty, tedy od 4.
Jeho hodnocení 5, to je ve skutečnosti +1 oproti jeho průměru.
Jeho hodnocení 4, to je ve skutečnosti jeho průměr.
Jeho hodnocení 3, to je ve skutečnosti -1 oproti jeho průměru.

Teď už víme, že středová hodnota tohoto uživatele je 4.
To znamená, že uměle nadhodnocuje o jednu hvězdičku.
Jak by se potom jeho hodnocení u knihy ve skutečnosti započítávala:

5 - 1 = 4
4 -1 = 3
3 - 1 = 2
2 -1 = 1
1 - 1 = odpad
a
0 - 1 = -1, ale započítával by se samozřejmě ten odpad.

Hodnoty by se průběžně přepočítávaly, buď jednou za 24 hodin, nebo jednou za týden, ale nejpravděpodobněji po malých skupinách, přičemž by jako první přicházela na řadu vždy ta skupina, ve které za sledované období došlo k nejvíce změnám.

Uživatel by vždy viděl všechny hodnoty.
Jak své vlastní hodnocení knihy.
Tak svoji středovou hodnotu.
A tak i to jak je jeho hodnocení, (upravené podle oné jeho středové hodnoty) ve skutečnosti u knihy započítáváno.

Možná, že to mnohým připadá velice složité, ale ve skutečnosti by 90%uživatelů mělo ony středové hodnoty buď 0, nebo -1, nebo +1.
A to už by snad mohlo být pro každého z nás jednoduše pochopitelné.
Prostě byla by to zpráva hodnotíš vyváženě, mírně nadhodnocuješ, nebo mírně podhodnocuješ.
Každý by si z toho udělal vlastní závěr, a k novým hodnocením by přistupoval rozvážněji a odpovědněji. Možná by korigoval i některá svá stará hodnocení.
Samozřejmě škodit, jak DK jako celku, tak konkrétnímu autorovi nebo knize by bylo možné i takovémto systému. Přesto si myslím, že by celková vypovídací hodnota oné číslice, která se nám u knihy zobrazuje měla napříště daleko větší hodnotu.

bubka
bubka 07.03.2018 v 08:55

kapr - a k čemu by to bylo dobré? nemyslím, že většina čtenářů se nenechá dlouho zavádět zdejšími hodnoceními a většinou ani nepátrá, jak hodnotí ten či nen jindy. a u některých knih je hodnocení buď odpad nebo pět hvězd celkem pochopitelné a nemá kořeny v knize samotné. Co by to přineslo, kromě zpřesnění pro zpřesnění?

Eldar80
Eldar80 07.03.2018 v 09:07

kapr - existuje taková věc, které se říká matematika. Jednotlivé hvězdičky mají hodnotu 20%. A to je celé. Mohl sis ušetřit čas s psaním něčeho takového.

denib
denib 07.03.2018 v 11:11

kapr: Nesouhlasím. Kdo dává často vysoké hodnocení, může být prostě jen šikovný v tom, že si vybírá knihy, které mu sednou a jsou dle jeho názoru kvalitní. A ty bys toto hodnocení snížil. To je nesmysl.

R.E.M.
R.E.M. 07.03.2018 v 11:20

Údaj o průměrném hodnocení uživatele může být zajímavý, ale přepočítávání počtu hvězdiček s měnícím se koeficientem pro uživatele i období by udělalo v hodnocení naprostý chaos.
Stávající systém je dostatečný a ze všech možností nejpřesnější a pro kteréhokoliv uživatele není problém rozkliknout si % hodnocení a projít si jednotlivá hodnocení a uživatele, pročíst komentáře, podívat se, jak hodnotili čtenáři s podobným vkusem -pokud už mu bude na hodnocení knihy velmi záležet.

Schopnost vybrat si správnou knihu pro sebe, mít odhad, co se mi líbí, tudíž hodnotit vseobecně nadprůměrně tu už vystižně okomentovala denib a HankaB.

Text příspěvku byl upraven 07.03.18 v 11:28

Szekynka
Szekynka 07.03.2018 v 11:33

Myslím, že stávající hodnocení je dostačující a souhlasím s R.E.M. Nemyslím, že je vhodné zbytečně to komplikovat "takovou vyšší dívčí matematikou". Myslím, že méně je někdy více a takto to vyhovuje.

Lector
Lector 07.03.2018 v 11:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.03.2018 v 14:41

Nápad, dotaz, rozhodněte vy. Jde mi o toto. Dnes jsem psala dost rozsáhlý komentář. Ne ke knize, ty píšu vždy zvlášť. Ale šlo o jedno z vláken. Po dopsání jsem našla chybku, chtěla ji opravit a pustila se do toho. Vyskočí okno a potom se opravuje. Když to chci uložit, nebylo to poprvé, co jsem místo na "uložit", klikla na "smazat komentář" a komentář v čudu, že? V telefonu je hodně snadný se překliknout. Nešlo by udělat, aby "uložit" bylo v levém spodním rohu a "smazat komentář" v pravém spodním rohu? Ať u sebe nejsou tak nebezpečné blízko :( díky :)

micha-ella
micha-ella 08.03.2018 v 08:44

Ještě k hodnocení knih (a čtenářů - "Řekni mi, co čteš a já ti řeknu, jaký jsi.") Každý hodnotí, co se jemu líbilo-nelíbilo a není tím přesně vyjádřeno, jaká ta kniha je. Následné komentáře to dopoví. Zarazila mě Kaprova věta: co s uživateli, kteří se tu čerstvě objeví... Jsem snad méněcenná? Nejsem tu moc dlouho, jakou to má spojitost? Já si tady na Databázi nevybírám tipy na čtení jen podle hvězdiček, ale spíš dle autora, který mě už nadchl, taky na doporučení uživatele, který má podobný vkus jako já, dle anotace, žebříčků z Knihkupectví a knihoven...



Vložit příspěvek