Pár nápadů na vylepšení webu


kapr
kapr 14.02.2018 v 04:41

Já mám v těchto případech DK otevřenu 2 x, a třeba i 5 x, podle okolností. Jakmile někde něco upravím, refrešnu - obnovím si stránku na které by se daná úprava již měla projevit. A zatím vždycky bez problémů. Spíše to dělám jako určitou kontrolu vlastní práce, zda jsem doopravdy udělal všechno co jsem chtěl a jak jsem si představoval výsledek a dopady.

micha-ella
micha-ella 14.02.2018 v 09:50

Já bych uvítala v načtení hledané knihy sloučit rubriku komentáře a diskuze o knize. Většinou se příspěvky míjí a někdy se dotyčný ani nedozví, že je osloven, protože nejde o soukromé zprávy.

kapr
kapr 14.02.2018 v 10:12

Možná sloučit i s interními recenzemi uživatelů DK. Externí vést samozřejmě zvášť - odkaz na ně by samozřejmě patřil i do oné recenzo-komentářové-diskuze. Při vkládání příspěvku by uživatel volil VLOŽIT JAKO mezi těmito 3 kategoriemi. Při zobrazování by naopak volil mezi VŠE a POUZE R - K - D, pak by se mu zobrazilo buď všechno nebo jen výběr který si zvolil samozřejmě všechno v časové posloupnosti tak aby byla zachována návaznost.

Petass
Petass 15.02.2018 v 20:51

Nebylo by možné přidat žebříček 50 nejčtenějších českých knih posledních řekněme pěti let? Něco, co by ukazovalo současnou českou literaturu. Čtu české autory často a setkávám se s tím, že ostatní je vůbec neznají, ač pro mě jsou nenahraditelní :)

ritterqa
ritterqa 16.02.2018 v 07:45

Já se opět přimlouvám za odkazy chybějící údaje u knih a autorů. I když to byly málo využívané odkazy, tak nějak nedokážu pochopit komu zavazovaly. Kdyby ty odkazy byly někde schované (třeba v novinkách), tak to snad vadit nebude.

kapr
kapr 16.02.2018 v 08:11

V žebříčcích mně chybí mnoho knih, které by mne mohly zajímat. Mám pochopení pro oblibu žánru fantasy, ale pokud v té první stovce je 99% fantasy, tak pro mne ztrácí jakoukoliv informační hodnotu. Navíc si k tomu dovoluji zdůraznit, že se jedná o pouhou prezentaci dat, která na serveru již figurují, a tudíž v žádném případě nejde o zvýšení nároků na úložný prostor. V nouzi by snad mohlo pomoci, kdyby šlo z celkového seznamu některé žánry eliminovat podle nastavení jednotlivých uživatelů.

Jak čtu předchozí příspěvek uživatele Petass, napadá mne i možnost vyfiltrovat z žebříčku určité požadované časové období. Příkladem by mohly být například knihy poprvé vydané mezi 1. a 2. světovou válkou. Podobných filtrů, které by uživateli umožnily nalézt to nejzajímavější například z 50. nebo 60.let, by se určitě uživilo mnoho různých. I podle toho jaká díla byla v tom kterém období poprvé vydána by si mladší ročníky mohly udělat zase o něco lepší obrázek o historii.

Text příspěvku byl upraven 16.02.18 v 08:22


SSTknihy
SSTknihy 16.02.2018 v 19:48

Lenka.Vílka: díky za odpověď. Děje se to na pc i mobilu a bohužel i když zaškrtnu pomalu a čekám. Někdy je to OK, někdy to nefunguje i několikrát za sebou. Budu tedy pátrat v dalších sekcích. Díky.

kapr
kapr 19.02.2018 v 18:55

Přemýšlím o knihotéce. Je opravdu dobré mít mezi sebou v seznamu promíchánu beletrii se vším ostatním? V knihovně si to dělím, ale jak na to v exportu knihotéky? Aneb - Napište jak to děláte vy.

Naias
Naias 20.02.2018 v 07:27

Ak chcem mať v zozname niečo, čo sa neexportuje, napíšem si to do súkromnej poznámky, tá sa exportuje. A potom podľa nej filtrujem a zoraďujem.
Čo sa týka mojej knižnice, mám vlastný zoznam mimo DK.

R.E.M.
R.E.M. 20.02.2018 v 08:11

Také mám zvlášť vytvořený (mimo DK) seznam knih v Excelu, kde kromě autora a názvu zapisuji kategorii, kam kniha patří, v jednom sloupci mám označení, zda se jedná o beletrii nebo naučnou/ odbornou literaturu a v dalším sloupci je přesný popis umístění v rámci knihovny.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.02.2018 v 10:27

Nevím, jestli to není zbytečné nebo to už tady bylo řešeno, ale vzpomněla jsem si, když jsem dnes vkládala Zajímavost, že jsem se chtěla zeptat už dřív. Šlo by mnou vložené Zajímavosti spravovat v profilu stejně jako vložené autory a knihy? Mě by to dost pomohlo a bylo přehlednější. Dávám tam většinou trailery adaptací, ale kdo si má pamatovat všechny ty tituly, když na povrch vyplavou nové informace k doplnění.
Dík za info. Dík i za případné nic... :)

siena
siena 26.02.2018 v 14:17

Lenka.Vílka, nemohu říct, že by se řešilo, zmínili jsem již před časem. Takže se s dovolením přidám, že bych též ocenila, kdyby se "Zajímavosti" zviditelnily...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.02.2018 v 14:23

Siena: při psaní mi to probliklo v hlavě. Jenom jsem nevěděla, jestli to bylo zamítnuto nebo vůbec neřešeno. Ale super by bylo, kdyby to šlo zviditelnit :) tak uvidíme, jestli uvidíme hned, nebo budeme muset dál hledat ;)

bubka
bubka 04.03.2018 v 09:12

v nabídce národností u autorů chybí národnost lužickosrbská a ta je Pawol Nedo, lužickosrbský pohádkář veden jako národnosti německé, To ale není /Smolný Petr)

pobijecmuch
pobijecmuch 04.03.2018 v 09:15

No já nevím, to potom já vyžaduji národnost moravskou.

bubka
bubka 04.03.2018 v 09:17

pobijecmuch:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lu%C5%BEi%C4%8Dt%C3%AD_Srbov%C3%A9
http://www.luzice.cz/home/luzicti-srbove.dot

pobijecmuch
pobijecmuch 04.03.2018 v 09:18

bubka:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Moravská_národnost

intelektuálka
intelektuálka 04.03.2018 v 09:36

Já do všech dotazníků píšu národnost moravská - cítím to tak

bubka
bubka 04.03.2018 v 10:00

možná někdo pociťuje moravskou národnost jako svou, ale moravský národ, snad i bohužel, nikdy neexistoval a neexistuje dosud, to se ale o Lužických Srbech říci nedá. Mají i své národní školství, ale - a zase bohužel - je stále více rušeno. Pokud vím, jejich učebnice i knihy se hodně tisknou u nás.
jinak:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Lu%C5%BEickosrb%C5%A1t%C3%AD_spisovatel%C3%A9

o moravských spisovatelech ani ťuk.

Text příspěvku byl upraven 04.03.18 v 10:01

pobijecmuch
pobijecmuch 04.03.2018 v 10:15

bubka - v systému DK jsou pouze národnosti států. Lužičtí Srbové neměli nikdy samostatný stát. To co ty navrhuješ, se tu už několikrát řešilo. Dokonce byl návrh, aby se kolonka národnost úplně zrušila, protože ji vyplňuje pouze polovina vkladatelů autorů.

Text příspěvku byl upraven 04.03.18 v 10:16

intelektuálka
intelektuálka 04.03.2018 v 10:17

To by zřejmě chtělo názor historika -na to si netroufám.

LordSnape
LordSnape 04.03.2018 v 14:24

Já se cítím být evropanem a tady tu nemáme evropskou národnost. Smůla. :-)

bubka
bubka 04.03.2018 v 21:23

pobijecmuch - nemáš pravdu, u národnosti autorů jsou údaje - například: jak anglická, tak britská, jak ruská, tak čečenská, jak grónská tak dánská, jak honkongská tak čínská a tak dál a tak podobně.
Lužičtí Srbové nejsou, nebyli a doufejme, že ani nebudou Němci, naproti tomu Honkongžané jsou docela jistě Číňani.

Podle mne je kolonka národnost velmi důležitá, neboť z ní mnohdy zjistíme, jak zajímavou literaturu mají i pr nás v podstatě neznámé národy.

LordSnape
LordSnape 04.03.2018 v 21:45

Tak zrovna Hong Kong je autonomní oblast s vlastní měnou a parlamentem. Tibet taky není pořád ještě formálně uznaná část ČLR, proto tu máme tibetskou národnost. Lužičtí srbové jsou víceméně národnostní menšina, to je fakt, ale formálně vlastní zemský či státní útvar nemají. Formálně jsou tedy Němci. Tak to prostě je.

Čečensko je opět AUTONOMNÍ republika uvnitř RF. Další špatný příklad.

Pro Dana jistě není problém přidat národnost, ale musí být odůvodněná a ne jen vycucaná z prstu srovnáváním nesrovnatelného.

Osobně je mi to ale fuk, zdali to tady bude či ne. Jen nemelte nesmysly.

Text příspěvku byl upraven 04.03.18 v 21:46

kapr
kapr 04.03.2018 v 22:25

Zaměňuje se tu pojmy národ a národnost s tím, jak se jmenovaly státní útvary ve kterých se narodil, působil a zemřel. Hrubá chyba okopírovaná z wiki, kde (na to se ještě musím podívat,) se tyto informace ale k pojmům národ a národnost nepřiřazují!
A mimochodem, máme tady ještě Podkarpatskou Rus, nyní Zakarpatskou Ukrajinu, a s ní se pojící národ Rusímů, kteří pokud jsem informován, jsou si sice s Ukrajinci velice blízcí, ale za Ukrajince se zásadně nepovažují!
Zameťme si před svým byť dnes již nedávným, prahem!
http://www.lem.fm/
http://holosy.sk/
http://lemko.org/
http://www.stowarzyszenielemkow.pl/web/pl/
a to je jen pár na ukázku, ještě doplním.



Vložit příspěvek