Pár nápadů na vylepšení webu


kapr
kapr 11.01.2018 v 17:42

Při vkládání informací, konkrétně autora, by měly na vkládajícího vyskakovat dotazy typu: Vyšla Vámi vkládanému autorovi nejméně jedna kniha v češtině nebo slovenštině, nebo v případě dalších jazyků vydaná českým nebo slovenským nakladatelstvím? Teprve po odklepnutí, že ANO, by mohl vkládající pokračovat dál.

Jinak k těm sériím mne napadlo, že by správně měly být uváděny paralelně názvy dva, český i slovenský.

TMNT
TMNT 13.01.2018 v 18:03

Ahojte, neviem či to tu už niekedy bolo, ale na tomto webe chýba jedna funkcia, ktorú potrebuje rovnako ako ju potrebuje napr. csfd. A to je "náhodná kniha". Tlačítko na ktoré keď kliknete tak vás to presmeruje na random knihu. Takže keď nebudete vedieť čo čítať tak to stlačíte a necháte sa inšpirovať.

LordSnape
LordSnape 13.01.2018 v 18:14

@TMNT Zajímavé. Ani jsem nevěděl, že to někde maj. :-) Nicméně pokud nevíte co číst, tak si zkuste plnit Čtenářskou výzvu. http://www.ctenarskavyzva.cz

Text příspěvku byl upraven 13.01.18 v 18:14

TMNT
TMNT 13.01.2018 v 18:15

Ja som to tiež ešte nikde nevidel pokiaľ sa pamätám, len som napísal, že by to potrebovalo aj CSFD napr. :)

encyklopedie
encyklopedie 13.01.2018 v 18:21

...tak tohle určitě nepotřebuje databazeknih a určitě ani csfd .... je to jen další zbytečný výmysl...

elfos
elfos 13.01.2018 v 18:40

Na české wikipedii mají něco takového - náhodný článek. Je to fajn věc, používám to např. na náhodné zobrazování článků a jejich pročítání za účelem oprav přeťuků v článcích.

Na dnes již neexistujícím knižním webu zase bylo náhodné zobrazování knih, k nimž nebyly přiřazeny žádné štítky. To jsem taky hodně využívala, abych k náhodně zobrazené knize nějaké štítky přiřadila.

A do třetice všeho dobrého :-) , na dalším knižním webu je zase náhodné zobrazování nějakého libovolného citátu. Taky bezva věc, člověk se tak dozví i nové citáty, které nezná, a zajímavé je taky takové.... zvláštní propojení náhodně zobrazeného citátu s momentální situací/náladou, s tím, jak jde den apod.

Takže mně se nápad TMNT moc líbí, elfos by zobrazení náhodné knihy využívala např. i pro to, aby danou knihu zkontrolovala a doplnila, co u ní chybí. :-)

Ještě doplním: Dostala bych se tak totiž i ke knihám, ke kterým se jiným způsobem sotva dostanu.. třeba k těm, které někdo ledabyle nahodil a pak už si jich nikdo ani nevšiml. A navíc, je to hravé. :-)

Text příspěvku byl upraven 13.01.18 v 20:08


LordSnape
LordSnape 13.01.2018 v 18:54

No a pak by Dan mohl vrátit to nešťastně zrušené zobrazování povídek napříč všemi knihami, kde byla uveřejněna... To je dle mě databázová funkce, co tu prostě chybí...

encyklopedie
encyklopedie 13.01.2018 v 19:02

LordSnape...s Tebou souhlasím....i když musím podruhé dnes napsat...je mi to šumafuk.... já mám svou "databázi povídek"

Text příspěvku byl upraven 13.01.18 v 19:02

Naias
Naias 13.01.2018 v 19:04

Ak sa niekto chce nechať inšpirovať, nech si klikne na Nejnovější komentáře. Tam sa to stále mení a inšpirácie je tam habakuk.

pobijecmuch
pobijecmuch 13.01.2018 v 19:46

Náhodnou knihu nepotřebuji.
Hledám nejčastěji podle žánru, autora, nebo přímo názvu. Opravdu nemám zájem, abych odklikával náhodnou knihu a objevila se Harlekýnka, potom následovala kniha pro dívky a další by se objevila kniha o náboženství. Pro mně zbytečná funkce.

Koka
Koka 13.01.2018 v 19:49

Náhodně zobrazovaných knižních titulů jsou tady mraky, stačí si jen zvolit "klíč": třeba přečtu si knihu, k níž komentář bude zveřejněný na titulní stránce vlevo dole, jako čerstvý přírůstek, ve chvíli, kdy se mi po přihlášení načte DK. Nebo - podívám se, jakou knihu jako poslední četla/četl ten, kdo jako první na můj návrh zareagoval, a tu zvolím jako dítko náhody, a pod. a pod.
Místo řízených náhod bych raději upřednostnila, kdyby provozovatel DK raději opečoval ty "nenáhodné" funkce, které potřebují jeho zásah, což je zejména chybějící funkce zobrazující výskyt konkrétní povídky v různých sbírkách.

LordSnape
LordSnape 20.01.2018 v 22:14

U hodnocení transakcí bazaru mi tak nějak chybí neutrální komentáře. Třeba když to proběhlo formálně ok, ale kniha úplně neodpovídá stavu a popisu...

Skallarix
Skallarix 20.01.2018 v 22:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

newtory
newtory 20.01.2018 v 23:07

Ach,táto ikonková generácia,všetko (takmer všetko) sa dá vyjadriť slovami. Dáte palec nahor a popíšete kazy "transakcie".
Používajte jazyk,ste na knižnom webe.
Kniha bola špinavá, ohmataná,opečiatkovaná,zapáchala,komunikácia viazla etc,etc...

Skallarix
Skallarix 20.01.2018 v 23:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 20.01.2018 v 23:46

@newtory Ano, dá, ale ne každý ti ty slova bude číst, ty chytráku... Já nejsem ikonková generace. Jsem narozený v půlce osmdesátek. Jde primárně o to, že prostě některý obchod nebyl negativní, ale ani pozitivní. Nechce se mi dávat zelený palec za to, že stav knihy je "ojetý" i když mi bylo tvrzeno, jak je vše 100% v pořádku. Třeba se jí rozlepuje vazba. Jako se mi teď stalo u jednoho komiksu. A zas mi nepřijde fér nedát hodnocení žádné. Je škoda, že to Dan zase zrušil, jako mnoho jiných věcí... Viz. ty povídky.

Text příspěvku byl upraven 20.01.18 v 23:47

TMNT
TMNT 21.01.2018 v 09:06

Chlapci, nehádajte sa. Jediné čo tu naozaj potrebujeme je tlačítko, ktoré keď stlačíte tak to vymaže celý profil náhodne vybranému jedincovi.

pobijecmuch
pobijecmuch 21.01.2018 v 09:09

No, někdy by to tlačítko bylo potřebné, ovšem ne náhodnému, ale určitému.

siena
siena 21.01.2018 v 09:17

Když už tu lehce po ránu žertujeme...dovolím si připomenout, kromě již zmíněných povídek, i rubriku Oblíbený autor, její systém řazení. Nemohli by se autoři řadit abecedně alespoň dle příjmení?

LordSnape
LordSnape 27.01.2018 v 23:25

Když jsem na recenzi knihy, proč se tam nemohu rovnou prokliknout na její profil? Pamatuji si (aspoň myslím), že to šlo a teď jsem si něco četl a s lítostí zjistil, že už tomu tak není... Další zbytečná funkce?

Naias
Naias 28.01.2018 v 03:54

Mne to ide. Pri tých najnovších zmizol názov knihy, ale stačí kliknúť na obálku.

pobijecmuch
pobijecmuch 28.01.2018 v 09:00

LS - Dostaneš se tam přes obálku, ale to je tady už delší dobu a tuším, že se o tom už diskutovalo.

LordSnape
LordSnape 28.01.2018 v 13:30

Aha, to mi nedošlo...

pobijecmuch
pobijecmuch 29.01.2018 v 10:49

tsal - ISBN je důkazem, že kniha opravdu existuje, tedy, že se dá na ni sáhnout. Já vím, že tu někdo namítne, že není povinností. Ovšem pokud chceme, aby za 50 let někde pořád byla k dohledání, tak si o to ISBN normálně myslící autor požádá. Je to zadarmo, dokonce i stánkový prodejce knih s tím nemá problémy a hlavně se to dostane do všech knižních katalogů, včetně DK.

Nyní stejně novou knihu bez ISBN do DK nevložíš. A kdo to umí, viz. včera, tak vlastně podvádí.

Text příspěvku byl upraven 29.01.18 v 10:52

pobijecmuch
pobijecmuch 29.01.2018 v 11:29

tsal - neznáš souvislosti ze včerejškem.



Vložit příspěvek