Komentáře vs. Diskuze


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.12.2018 v 09:28

Naias:
????????????????????????????

To jsou smajlici, které databáze nepobírá...Ty, které jsou v telefonu.
Ty, které se vytvářejí pomocí ctrl a num padu na klasické klávesnici, se zobrazí.

Že si to po sobě někdo nezkontroluje, aby na to přišel, je věc jiná :(

Text příspěvku byl upraven 09.12.18 v 09:31

Naias
Naias 09.12.2018 v 09:34

Dík. Aj mi dačo také napadlo, ale myslela som si, že by si to dakto z tých komentujúcich hádam všimol, ako sa mu to uložilo. Ja si to po sebe čítam, či tam nemám preklepy. Reku, to bude možno dáky symbol, ktorý mi, ako internetovej nevzdelankyni, nič nevraví.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.12.2018 v 09:37

Naias: nechci nikoho pomlouvat, jasné? :)
Ale párkrát jsem si rozklikla profil u těchto příspěvků. Jenom pro ujištění. Ne, tihle uživatelé, si to po sobě vážně nečtou :(
Mladí+horká hlava

Naias
Naias 09.12.2018 v 09:50

No, som vážne rada, že to databáze nepobírá. Príspevky končiace farebnými smajlíkmi, najlepšie viacerými a rôznorodými, vyzerajú proste strašne.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.12.2018 v 10:02

Výhra 50/50, tyhle jsou (numpadové smajlící) a pajdon, je to alt a numpad, hamba mi:
☺☻♥♦♣♠
Toto je naštěstí slabý vývar, díky za to :)

asam
asam 09.12.2018 v 13:21

Naias - to jen něco vypovídá o pisateli. Udělej si obrázek sama.

Text příspěvku byl upraven 09.12.18 v 13:21


nikatus
nikatus 11.12.2018 v 00:28

Ahoj,u komentářů - " dle uděleného hodnocení" začíná kladným hodnocením, mně chybí kliknutí začít od negativních.

Naias
Naias 11.12.2018 v 04:46

Na to stačí stlačiť ctrl+end.

nikatus
nikatus 12.12.2018 v 23:56

dík,nkts

Eldar80
Eldar80 14.12.2018 v 13:47

Čte tohle vlákno nějaký moderátor? Chci se jen zeptat, zda vůbec moderátoři čtou nahlašované komentáře a nebo je automaticky přesouvají do diskuse. Dnes mi byly nahlášeny dva komentáře u knih, které mohou být pro některé jedince značně nepohodlné. Jedná se o Prolomení hradeb a Účtování s Mohamedem:
https://www.databazeknih.cz/knihy/prolomeni-hradeb-374472
https://www.databazeknih.cz/knihy/uctovani-s-mohamedem-288358
Za každý komentář jsem dostal 9 palců, což je už nadprůměrný počet, tudíž se komentáře uživatelům líbily a náhle skončí v diskusi... bohužel upozornění na spoiler u naučné knihy mi nedává smysl.

kní
kní 29.12.2018 v 11:50

Myslím, že moderátorům je to jedno a mají v tom zcela volnou ruku. Někteří nejspíš nahlašované přesunují automaticky, ale mám silné podezření, že někteří vyhazují komentáře jim protivných uživatelů s gustem (mně to udělali už asi 100 x). Jsou přitom chráněni anonymitou a gumovostí termínu "názor na knihu".
Což je velké mínus pro tento web. A mohou nejen vyhazovat komentáře, ale zasahovat i do jejich textu!

Text příspěvku byl upraven 29.12.18 v 11:51

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.12.2018 v 12:10

Kní:
Pokud váš komentář obsahuje pouze citaci z knihy a nic víc, není to komentář, proto jsem to nahlásila.

Pokud komentář obsahuje odkaz na jinou stránku, nepatří to do komentáře. Dejte to do zajímavostí, ať víme jakej zvuk ten jarabák dělá. A odkaz na web patří do recenzí pokud vede k recenzi. Věta typu: ukázku najde na www.blabla.cz, opravdu do komentáře pod knihu nepatří. Jo, proto jsem to nahlásila.

Přiznám se, nestydím. Byla jsem to já, kdo nahlásil vaše "komentáře" u knih. Což byl asi důvod, proč jste sem napsala. Aby jste se svěřila s tím, jak jsou na váš zlý a přesouvají vám komentáře, které porušují pravidla. Fuj, databáze, to je! Fuj, fuk, fuj!

(Nejdřív si přečtěte pravidla a potom křičte jací zlouni zde mají pravomoc.)

Jo, a ještě něco. Pokud moderátor provede onen zásah tím, že na začátek komentáře napíše slovo Spoiler, které měl napsat uživatel, který si nepřečte pravidla (nebo mu jsou ukradná), měl by být naopak rád, ne? Že kvůli tomu komentář neskočil v diskusi, přestože jinak je jeho provedení na čtivost krásné. Nebo se tady začne pokračování debaty, jak moderátoři uživatelům koukají pod pokličku, lezou jim do zpráv a mění jejich příspěvky, prostě protože se jim chce? To se tady už řešilo...(že je to blbost byl výsledek, mimochodem).

Text příspěvku byl upraven 29.12.18 v 12:19

kní
kní 29.12.2018 v 12:26

Ne, moderátorův zásah do textu připsáním slova spoiler na mysli nemám.
Jinak děkuji za upřímnost, strážkyně čistoty Lenko.Vílko. :)
Pravidla jsem si přečetla již před lety, děkuji za upozornění.
Jenže gumová pravidla se dají vykládat gumově, zneužívat. Což se tady děje.
Asi nejsem průměrný (tedy ten správný, řádný) komentátor. Mě baví komentovat knihy jinak. Ne přímo, hrát si na arbitra a chytrolína, ale spíše oklikou, pro mě zábavněji, ale hlavně zábavněji a zajímavěji pro případné čtenáře toho komentu, který by případně i mohl v dotyčném vzbudit zvědavost a přimět ho onu knihu si také přečíst. Nevím, proč je správnější "Kniha se čte sama!" nebo "Ze začátku mě to bavilo, ale je to moc dlouhé..." než některé moje poněkud netradičnější příspěvky, ale rozhodně se domnívám, že prostor pro prosazování subjektivních vkusů jednotlivých moderátorů je zde nezdravě neohraničený.
Takže, Lenko.Vílko, co je špatně na tomto komentáři:

Škoda, že vydání, které čtu, je to od Jazzové sekce, psané na stroji, a právě cvičení "KOMPOZICE" je i špatně čitelné, takže nevím, co následuje po úvodních slovech "Stálplošněl jsem ve slinkovém ..." před dalšími, již čitelnými slovy "spoluvytvářel byrokratoúřední..".
"Vy mne záměroschválně šlaponožíte." a "Jest ti namístě a nutnozáhodné vystřihůžit svrchogot." ... ovšem když jsem tuto poslední větu opisovala, měla jsem asi nejprve posunutou pravou ruku na klávesnici a vyšlo mi toto: Jwar ri nMÍAR+ nurnozáhosné carčihůřir a ...
Je to prostě radost a to ne jednoduchá obyčejná, ale radost - množilka.

kní
kní 29.12.2018 v 12:47

Je např. tohle ten správný komentář? Neměla bys ho, Lenko.Vílko, nahlásit?

Prostě jsem to zkusila. Jako všechny předchozí díly. Vážně končím. Čauky mňauky u jiné série. Já na tohle už nemám nervy.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.12.2018 v 12:53

Kní: děkuji za úvodní lichotku, ale teď vážně. Šlo by to?

Já taky do komentáře dám ukázku textu. Vlastně tam dám i ukázku toho, co se k tomu hodí poslouchat. Ale vždycky napíšu ještě onen svůj "názor na knihy", který v samotné ukázce není. A každý si ho může najít většinou všude, kde je kniha na internetu k mání.
(Vlastně ani nevím, proč vám to tady píšu. Stejně vás to nezajímá. Máte svojí linii. To jako respekt, že z ní neujdete, to každej nedá. Ale dá se to praktikovat všude? Nejsem si jistá.)
Takže to nesvádêjte na "netradiční příspěvky", prosím. Já je taky nepíšu jako robot líbit/nelíbit, ale jedu podle pravidel, která zde jsou. Až je zruší, budu respektovat změnu, ale mám strach, že anarchie by v tomhle případě nevedla k něčemu novátorskèmu, ale k pořádném bordelu...

Poslední odstavec:
A?
Já klikám jenom na mnou uváděné příklady. Tohle je ujetej komentář, ale furt komentář.
Ještě něco tam máte na kontrolu?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.12.2018 v 12:58

Kní: je jedno, jestli se bavíme o "správném" komentáři. Ale furt to je komentář. U předchozích dílů jsem se rozeslala a teď jsem se oficiálně s autorem rozloučila.
(Jestli se vám to nezdá, nahlašte můj komentář.)

Ale pobavila jste mě. Mám dlouhé komentáře a krátké v poměru 9 na 1. A vy jste vyďobnula zrovna tohohle mrzáčka. Snad se vám u mě na profilu nějak nezalíbilo...spoiler...je to návykové. Já tam jsem furt ;)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.12.2018 v 13:18

Kní: ještě dodatek, prosím. Děkuji.
Já na vaše otázky odpovím. Jenom je na mě nepinkejte tak rychle. Než odpovím na první (mě palce na displeji prostě rychleji tancovat neumí), hned je tam druhá. Tak rychlá nejsem...

kní
kní 29.12.2018 v 13:34

No jo, v pohodě. Já nejsem v bojovém módu. Tyhle věci se tu 'řeší' už roky.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.12.2018 v 13:50

Kní: jde o to, že tohle mě tady štve. Že odpovím na jednu věc a tím se mi ukáže, že mezitím tam přistálo něco dalšího. A to mě tak lehce namíchne :D (jenom lehce a potom se tomu zasměju), ale nevím, jak by se to dalo vyřešit....nejspíš nijak :(

Takže abych to nějak zaonačila. Nebylo to nic proti vám, jako "vám konkrétně" ohledně komentářů. Prostě já jsem taková. A někdy to sejří jenom ostatní a nikdy se k tomu přidám i já. Ale stále máte pravdu v tom, že ve výsledku o našem uživatelském klikání na nahlašovani mají sic prsty moderátoři, ale myslím, že to čtou a nejsou zaměření jenom jedním směrem, když vidí určitý nick uživatele. Z toho bych je neobvinovala. Nějak si říkám: co by z toho měli?

(PS: dneska jsem vstala a pravda je, že bych si raději píchla drát do oka, než dokončila ten proces vstávání. Takže mě berte s rezervou víc než to ostatní uživatele dělají obvykle.)

kní
kní 29.12.2018 v 14:01

O.k., mír, i když nesouhlasím. :)
Že mě některý z moderátorů nesnáší, je jisté (jen doufám, že jich není více). A nejspíš i někteří zdeuživatelé. Pro které je pomsta sladší nežli med (který já opravdu nesnáším).
Nechť jsou všechny bytosti šťastné.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.12.2018 v 14:09

Kní: to je blbost, ne? Já taky vím o pár uživatelích, kteří by mě nejraději viděli na jiné databázi, ale nikdy to nebylo stylem, že by někdo dělal něco cíleně a schválně. V tom případě takové lidi nechápu, říkám upřímně. Já to nemám zapotřebí, tak možná proto ani nechápu, že oni ano...
Hele, já taky med nesnáším. Jak na internetu, tak v realitě :)

kní
kní 29.12.2018 v 14:13

Já je taky nechápu, ale jsou tady. A nespí...
(teď se mi stala legrační věc, která mi tu ale na rozdíl od neúcty k odlišným názorům a komentářům nevadí: zadala jsem do vyhledávání oz a nevyhledal se mi, protože slovo má méně než 3 znaky... :D ...)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.12.2018 v 14:25

Kní: jar zase psala uživatelům vánoční přání. A po pár zprávách se mi hodila hláška, že jsem mockrát poslala stejnou zprávu a hrozí možnost spamu. Tak jsem na konec přidala smajlik, tak to poslala pár dalším uživatelům a tak stále dokola. Tak snad si to neřeknou mezi sebou. Že někdo měl víc smajlíků než druhý. To bych měla průšvih :o

JáJejí
JáJejí 06.08.2019 v 10:18

Tak schválně, milí moderátoři:

Tohle (https://www.databazeknih.cz/komentare-knihy/terva-87261) je co?

Komentář, nebo diskusní příspěvek ke knize?

Pro mě ani jedno, ani druhé. Je to takový (nejen) ego masírující blogísek...

Text příspěvku byl upraven 06.08.19 v 10:19

LordSnape
LordSnape 06.08.2019 v 18:42

@Jájejí To je Terva. On je v pohodě a dost grafoman, ale komentáře to prakticky nejsou. Nicméně mu to je dlouhodobě tolerováno. :-D



Vložit příspěvek