Komentáře vs. Diskuze


JáJejí
JáJejí 06.08.2019 v 19:21

Aha, protože zvyšuje traffic? Jako nedávno Palivo a Pečivo? Nebo blahé paměti tester?

Koka
Koka 06.08.2019 v 20:54

Proč "nedávno Palivo a Pečivo" ? Copak tento dvojjediný exot skončil a vrátí se zas v jiném hávu?

JáJejí
JáJejí 06.08.2019 v 20:56

Nevím, jen se mi prostě žádný jeho/jejich fekální komentář neukázal mezi "nejnovějšími".

Koka
Koka 06.08.2019 v 20:57

... jestli to nebude zácpou; a až ta povolí, pak si zas počteme.

JáJejí
JáJejí 06.08.2019 v 21:00

Já tedy raději přeskočím, než přečtu!
:-)

siena
siena 07.08.2019 v 09:16

Dámy, zrovna jsem natrefila...Mohla bych si myslet, že pro někoho mohl být způsob vyjadřování, výše jmenovaných, na počátku "zajímavým". Ale stále dokola točená přirovnání, stále dokola opakované výrazy, a je jedno u jaké knihy, to opravdu dnešní čtenář tak vysoko cení?

Text příspěvku byl upraven 07.08.19 v 09:32


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.08.2019 v 10:16

Asi mám zvracený smyls pro humor, protože všichni tři pánové (či snad chlapci ve svém srdci?) jsou pro mě cajk...

Ale nedělala bych si starosti s tím, zda "to opravdu dnešní čtenář tak vysoko cení?". Stejně tyhle komentáře většina lidí nečte. Vidí nick a řeknou si: "Ay caramba, to je ten s těma dlouhejma komentářema! Ááá! Pryč odsud!"

ijcro
ijcro 07.08.2019 v 10:27

Co vypovídá komentář typu "Knížka je úžasná", "Četlo se to úplně samo", "Neskutečně mě to bavilo", "Srdíčko mi zaplesalo..." atp. ?
Já jsem z nich na mrtvici a krok před infarktem, když tohle čtu a krom tohoto tam nic dalšího není :)

Lector
Lector 07.08.2019 v 10:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.08.2019 v 10:31

Ijcro: ne, ne, top je toto:

"TO BYLO BOŽÍ #€)€+€?"

Velká písmena a znaky, protože databáze nepobere smajlík. Protože si to po sobě ani nepřečtou...

reader.007
reader.007 07.08.2019 v 10:33

Možná by bylo dobré přijmout fakt, že některé komentáře tady lidi píšou nikoliv proto, aby dělali dojem na ostatní, ale pro pobavení sebe sama a vlastní evidenci zážitku nad knihou. Ano, mohli by to psát do soukromé poznámky, ale proč by to dělali? Koho uráží jejich osoba a styl psaní, ten to přece číst nemusí...
Všechny tyhle komentáře typu "kdo je hoden tady být a kdo ne" mi smrdí omezování svobody slova a to se snad doufám ještě neděje...

Lector
Lector 07.08.2019 v 10:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 07.08.2019 v 10:43

ijcro - ty komentáře nemusí vypovídat vůbec nic - pro jejich autory či autorky je důležité "publikovat svůj názor", pro vydavatele a prodejce je důležité, že se o knize - cokoliv - píše, a pro majitele tohoto webu je rozhodující, že ty nečtenářky (jejichž knihy se musejí číst samy, neboť jejich majitelky by to zřejmě nedovedly) kliknou, cosi napíšou - a každé kliknutí a každý znak jsou indikátory návštěvnosti ...
Nedávno se mi stalo, že jsem téměř - ve svých letech! - zpychla: dostala jsem k jednomu svému komentáři už asi dvanáctý či dokonce čtrnáctý palec! To mě tak zaujalo, že jsem si šla přečíst, co tak "báječného" jsem před 3 lety o té knize napsala, že se to tolika lidem líbí. A tam jsem zjsitila, že můj rozvětvený, promyšlený a 14 palci ohodnocený komentář je houby proti jinému, který s asi 47 palci vedl řebříček a zněl asi takto "Knihu mi půjčila kamarádka, nejdřív se mi to nechtělo číst, ale pak jsem to přečetla a tedy musím říct: wau!"
- Tak to byla síla! Nejdřív jsem tedy téměř zpychla nad svými 14 palci, a pak jsem - už doopravdy - zpychla nad tím, že naštěstí nejsem držitelkou oněch 47 palců, které vévodí řebříčku u té knihy ...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.08.2019 v 10:50

Koka: potom je ta druhá strana, která se nazývá tou oblíbenou palcovací mafií. Prostě si udělejte 56 přátel a jistotu 56 palců máte. Když jsou vám náhodní chodci kolem málo :)
Esí pízi ;)

JáJejí
JáJejí 07.08.2019 v 10:51

Motivací napsat můj výchozí příspěvek nebyl ani pokus odpoutat pozornost od příznaků hrozícícho infarktu, ani pohoršení nad úrovní některých komentářů.
Jen jsem si - v souladu se svou nepoučitelnou naivitou, tedy snahou o přispění k dobru celku skrzevá připomínání psaných i nepsaných pravidel - rýpla do moderátorů, resp. jejich anonymní přísnosti/benevolence při posuzování toho, co už je a co ještě není za čárou.

A odpověd LordSnape mi jen potvrdila moje podezření, že tu jsou privilegované a naopak proskribované identity!
Pište si jak chcete a umíte, já to dělám TAKYTAK!
:-)

Naias
Naias 07.08.2019 v 10:53

Lenka.Vílka, ono je to skôr „á, to je ten/tá s tými ničnehovoriacimi komentármi, to nemá cenu čítať“. Každému vyhovuje iný druh humoru, to je v poriadku, ale aj tak sa nemôžem zbaviť dojmu, že ak človek píše o knihe, tak má písať o knihe, nie opisovať príhody zo svojho života.

ijcro
ijcro 07.08.2019 v 11:00

Má to ale jeden háček, já čtu jen klíčová slova, takže v podstatě přečtu každý "nic neříkající" komentář abych ex post zjistil, že nic neříká :) (samozřejmě, je to jen můj defekt :-/ a osobní problém)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.08.2019 v 11:05

Naias: a to je ono! Nedávno mi někdo nahlásil komentář. Asi si myslel, že to je spoiler, přestože jsem si dala bacha na to, abych spoiler nedala, jenom jsem rozepsala anotaci. Takže ten, kdo nahlásil, knihu fakt nečetl.

Za mě je fajn uvést příklad ze života, že výlet do Českého Středohoří nebude, pokud máte ponožky. Stejně jako v knize. A že na tom fakt něco je! :D jestli to nepobere, je vás problém. Prostě to nečtěte. Já vždy volím snadná řešení. Proč komplikovaná? ;)

siena
siena 07.08.2019 v 11:09

Lenka.Vílka, teď mám na jazyku cosi napsat, ale odpustím si to, neb nemíním tu číst dalších pár hodin, jak jsem na vás zlá...Jen bych podotkla, že od té doby, kdy tu byl zaveden seznam Oblíbení a později Aktivita oblíbených uživatelů, je skoro nasnadě i to palcování. Ale možná by mělo být zakázáno palcovat Oblíbeným, protože z toho potom mohou být těžká traumata. Zkusila bych navrhnout.

reader.007, já snad napsala, že by tu někdo měl nebýt? Povyšuji se snad nad někým, kdo je tu čeho hoden? Ne, pouze se divím, a říkám si, že opakovaný vtip již není vtipem. Ale začnu více přemýšlet nad tím co píši, abych zase nebudila v jistých kruzích představu, že chci někomu cosi bránit. Nejspíš bych si měla povinně začít pročítat zdejší filosofická vlákna, neb mi budou přímo učebnicovou ukázkou světa zcela svobodomyslného, světa, kde se nikdo nad ničím nepovyšuje, kde ani nikoho nenapadne myslet na to, kdo je čeho hoden, viď?

Text příspěvku byl upraven 07.08.19 v 11:16

Naias
Naias 07.08.2019 v 11:13

Lenka.Vílka, na ten nápad nečítať komentáre niektorých užívateľov som prišla už dávno, vďaka.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.08.2019 v 11:13

Dočítám knihu. Chci tam za komentář napsat, že vazba stála za vyliž kapsu. Že se po přečtení rozpadla. Je to ze života mého nebo ke knize? Mohu to tam dát? Projde mi to? Děkuji předem za radu. Nerada bych porušila pravidla. Tak dík. Ať si mohu oddchnout... :)

ijcro
ijcro 07.08.2019 v 11:16

nejhorší je, když se rozpadne vazba u e-knihy :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.08.2019 v 11:17

Siena: vy na mě zlá nejste. Já to vím. Ani já nejsem zlá na vás. Vy to víte. Prostě se občas neshodneme. A my to víme. To je rozdíl :)

No, tak nikdo nebude mít nikoho v oblíbených a bude to dobré. Celý život jsem měla papírové seznamy na lednici. Teď mám databázi knih. Holt tam budu mít nově seznam oblíbených z databáze. Jenom bych potom i zrušila aktivitu oblíbených, když nikdo žádné oblíbené mít nebude ;)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.08.2019 v 11:22

Ijcro: nejhorší je, když jsem bazaru narazila na prodej ebooku, který je volno ke stažení, za 90 kč, to jsem se smála jako blázen...
(Jiná historka k ebookum mě nenapadla :P ...)

reader.007
reader.007 07.08.2019 v 11:23

ijcro: nebo když to v ní někdo přehází stránky



Vložit příspěvek