Co všechno používáte jako záložku?


paulhunter
paulhunter 29.05.2011 v 17:25

Já se přiznám, že momentálně nemám žádnou záložku, ztratila se mi i "databázecká", tak většinu použiju jakýkoliv kousek papíru, co se najde někde poblíž, momentálně taky používám papírový proužek z drogerie (na parfémy)..

A čím zakládáte vy? Někdo jistě zakládá knihu jinou knihou a nedivil bych se, kdyby se našel někdo, kdo použil plátek salámu..

asam
asam 29.05.2011 v 17:44

Salám snad ne.ale cokoliv je při ruce. nejčastěji nějaký papírek s poznámkami, který potom dlouho hledám. Nesnáším, když někdo ohýbá rohy, nebo pokládá knížku otevřenou směrem dolů.

pistalka
pistalka 29.05.2011 v 17:53

Já záložky moc nepoužívám, většinou si zapamatuju, na jaké stránce jsem skončil.

Azizi
Azizi 29.05.2011 v 18:13

Ja mám doma zbierku záložiek, aj veľa pekných a zaujímavých zo zahraničia, nosím si ich ako suvenír. Takže používam vždy inú záložku. Ale momentálne čítam knihu, kde už záložka je súčasťou, taká tá klasická stužková :) Kedysi som ako záložky používala aj také tie značky, ktoré sa zasúvajú do hliny ku kvetom a je na nich obrázok a názov tej rastliny.

Lusa
Lusa 29.05.2011 v 19:10

"databázeckou" záložku mám schovanou :))
jinak mám 3 záložky všechny s folii, protože papírová by se mi časem zničila.

Woro
Woro 29.05.2011 v 19:20

Jelikož si zpravidla nepamatuju (často už po 2 minutách), na které stránce jsem skončil, ne jednou jsem strávil i desítku minut hledáním kousku letáku, útržku novin, či jakékoli jiné náhrady záložky.
Nejraději ale mám textilní záložky. Vzbuzuje to ve mně jakýsi vyšší pocit soustředění a splynutí s knihou, když mám ten proužek látky provlečen mezi prsty při čtení.
Na druhou stranu papírová záložka pro mě řeší problém zápisu momentální myšlenky, věty. A tak jsem to jeden večer vychytal a do všech knih ve své mini-knihovně vložil proužky složeného papíru. A je to!


dearkiki
dearkiki 29.05.2011 v 19:22

Používám cokoli vhodného je po ruce. Momentálně mám v jedné knize plastovou fólii, která byla původně v učebnici italštiny coby pomůcka k zakrytí správných odpovědí v testech. :-) V dalších dvou knížkách mám nevyužité slevové kupóny z kina. Občas používám různé povalující se letáky, obálky... a někdy dojde i na skutečnou knižní záložku. :-)))

Misoponia
Misoponia 29.05.2011 v 20:36

Skvělé jsou magnetické záložky, pár jich doma mám - http://www.izalozky.cz/index.php?typ=magneticke_zalozky
anebo co je zrovna poblíž - lepící neonové lístečky, lístky na MHD, účtenky... zohýbané rohy na knihách z knihovny nesnáším..

Mayanea
Mayanea 29.05.2011 v 20:59

Magnetickou záložku mám jenom jednu, proto ji trochu šetřím. :-) Jinak taky co je po ruce, když je nouze o záložky. Mám taky záložky k Týdnu knihoven, Knize mého srdce, Maratonu četby a tak, ale ty jsem založila a nemůžu je najít.
Ovšem moc jsem si oblíbila staré pohlednice, vstupenky z hradů a zámků a zmenšeniny obrázků z kalendářů věnovaných malířům (van Gogh, Degas, Monet ap.). Zopakuju si dějiny umění a ještě vím, že mám prostě hezkou (a kritiky prověřenou) záložku.

pet-kyval
pet-kyval 29.05.2011 v 21:58

Samo sebou lacetky ("šňůrky" vlepené v knihách mezi hřbetem bloku a kapitálkem) a pak různé cenovky z obchodů s oblečením, protože některé jsou opravdu stylové. Jednu záložku mám ze zákaznické karty do jednoho obchodu a nejoblíbenější je bonusová karta z videokazety WD Pinocchio, která je už dobrých 15 let stará. :)

mr.yago
mr.yago 31.05.2011 v 16:15

Jedině vizitky co dostávám:)

eraserhead
eraserhead 01.06.2011 v 08:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Adriana.82
Adriana.82 01.06.2011 v 17:00

pohledy :) zpravidla ten,který přijde jako poslední. Jelikož si došlé schovávám,tak předešlý pohled (záložku) založím k ostatním .)

bookcase
bookcase 02.06.2011 v 16:44

mám takovou kovovou záložku, konec má jako kancelářská sponka. Je na ní šnek :)). Ještě dotaz: jaká je ta "databázecká" záložka? Dá se někde sehnat?

knedlik
knedlik 28.06.2011 v 21:15

Já většinou utrhnu někde kus televizního programu, eventuelně nějaké ty lístečky... Krásné záložky jsem ale viděla na Fler.cz - některé až okouzlující :-)

dadmtb
dadmtb 29.06.2011 v 17:48

Tiež by ma zaujímalo, aká je to tá "databázecká" :)) A ja najčastejšie používam buď záložky, čo mi prídu s knihou z kníhkupectva alebo napr. pohľadnice :))

paulhunter
paulhunter 29.06.2011 v 18:11

bookcase: danielson poslal jednou oficiální záložky s logem DK spolu s knihami výhercům soutěží. Jinak nějakou dobu byly záložky Databáze volně na hlavní pobočce knihovny v Jihlavě.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 29.06.2011 v 18:28

Tak u mě jsou záložky málem samostatný vědní obor.
U dětských knih jsem používal záložku s Rumcajsem. Nevím jestli si někdo ty záložky pamatujete, ale byly to takové plastové pásky s okýnkama kde byly obrázky ukončené cancourkem...
U foglarovek jsem většinou používal pěkné pohledy se szvířatama nebo tak.
Dále jsem měl období kdy jsem si záložku vyráběl ke každé knize - tématickou. Třeba k Sinuhetovi s motivy starého Egypta, k TO s klaunem.
V současné době mám na Kingovky speciální záložku, jde o kartu velikosti pohlednice která byla vložená do originálního dvojbalení knih Beznaděj a Strážci zákona. Už je na ní vidět že jsem s ní přečetl cca 30 knih, ale není špinavá, jen značně očtená. Na ostatní knihy používám takový cancourek (jako náramek přátelstvý) který mi jako dárek upletla tehdejší (dnes již bývalá) přítelkyně.

jiskra
jiskra 29.06.2011 v 19:33

Používal jsem originální malované záložky, které před lety vyrobil můj děda, ale když jsem ztratil druhou, tak mi jich začalo být líto. Momentálně mám dva látkové obaly Papelote, které mají na zakládání šňůrku. Jinak samozřejmě spousty papírků, které podléhají brzké skáze - za všech po pár hodinách (výjimečně dnech) udělám ruličky a ty pak kroutim až se téměř rozpadnou:)

e-Lisbeth
e-Lisbeth 30.06.2011 v 16:43

vybavila jsem se na Kniznim veletrhu. Takze mam klasicke, magneticke i patent na gume s promenlivymi obrazky ;-)

mineas
mineas 15.08.2011 v 13:32

Různé vizitky, pohlednice, kousky papíru s poznámkami, účty, jízdenky, papírové kapesníky, co je po ruce :)

sabanka
sabanka 19.08.2011 v 12:32

pohledama,speciálníma záložkama,letáčky,vyzitkami.atd.

Ula
Ula 19.08.2011 v 22:10

Mám ještě jednu záložku z dětství, jak o nich píše Metal Messiah, s Winnetouem -ale tu nepoužívám, mám ji jako vzpomínku na "Cooperovky", které jsem tehdy hltala. Jinak používám pohledy, na ty si případně poznamenám č. stránky, na které mně zaujala nějaká myšlenka. Po přečtení knížky se k tomu vrátím; pokud mně to stále baví, tak si to zapíšu...

Honsa
Honsa 13.09.2011 v 16:11

...cokoliv co se mi dostane pod ruku :) většinou vizitky (jeden z mála případů kdy je shledávám užitečnýma), účtenky, bankovky...

Pajuska12345
Pajuska12345 13.09.2011 v 18:31

Musím se přiznat, že žádnou záložku nikdy nevydržím dlouho mít. Pokaždé ji někam zašatročím, nebo prostě nevydržím si to pořád zakládat. Většinou si tu stránku buď zapamatuju a nebo to ji jednoduše otočím deskama nahoru. I když nemám ráda ohlé rohy, někdy to přece jenom udělám :D . Ale pak to zase většinou narovnám.



Vložit příspěvek