Co všechno používáte jako záložku?


meggy248
meggy248 26.09.2011 v 15:50

Čo mám akurát po ruke.Mám aj vlastné záložky , pravdupovediac sa dajú aj vyrobiť.Takže, keď nájdem tú svoju, tak si ju tam založím a keď nenájdem tak tam dám kúsok papiera

Alix
Alix 28.09.2011 v 06:37

Čímkoliv, co není mokré, mastné nebo špinavé. Je mi to vcelku jedno. Účtenky, pohlednice, vizitky...

Lea
Lea 30.09.2011 v 12:07

Naprosto cokoli, co zrovna poslouží danému účelu (a zároveň samozřejmě nedojde k ušpinění). A v e-knihách používám jako záložku Záložku - ta nešpiní nikdy :)

sheylka
sheylka 01.10.2011 v 02:16

No zacalo to cimkoliv, co se naslo po ruce - v auobuse vetsinou jizdenka (pak sel revizor a nastalo dlouhe hledani), uctenka z obchodu, papirovy kapesnik, listek s nakupem nebo jinou dulezitou veci... Jednou jsem si to v dobe nemoci zalozila neschopenkou, knihu jsem docetla, zapomnela na to a pak mela v praci problemy, ale nastesti jsem si na to vcas vzpomnela :)
Předminulé Vánoce jsem si koupila v Barvičovi plastovou záložku - berušku, vydržela mi dlouho, ale když jsem četla Brisingra, tak při chvilce napětí jsem jí chudince utrhla nohu, takže si budu muset pořídit nějakou jinou roztomilou záložku :o)

Ruw
Ruw 05.10.2011 v 17:04

Jednu dobu jsem používal plastovou 3D záložku s vlkem. Jenže jsem ji neustále někde zapomínal nebo vypadávala a tak jsem se z obavy z definitivní ztráty vrátil k všeličemu, co je právě po ruce (papírky, pohledy, vizitky, letáčky, nic ...).

Text příspěvku byl upraven 12.11.11 v 23:40

sarekaslukova
sarekaslukova 30.10.2011 v 18:55

Já si většinou záložky vyrábím sama protože mam ráda když jsou založky pestře a zajímavě zbarveny.Ale třeba můj bratr který moc nečte si knížky zakládá i zůzným prádlem nebo obalem od sušenek


Lucisatko
Lucisatko 12.11.2011 v 20:29

Záložky akorát vypdávají, ztrácí se... takže různých papírků a buh ví čeho ještě jsem se vzdala. Používám magnetickou záložku (s vlkem) a už bych nikdy neměnila :-)

kadgam
kadgam 30.12.2011 v 07:12

Najradšej mám kolíčky na prádlo, držia aj stránky, aby sa samé neprevracali

Ailie
Ailie 30.12.2011 v 11:15

Záložky používám vlastní výroby. Drhám je z bavlnek, jako se dělají náramky přátelství, jen je dělám delší a širší. Výhodou je, že dlouho vydrží.

Text příspěvku byl upraven 30.12.11 v 11:16

mysterygirl
mysterygirl 01.01.2012 v 21:32

příteli jsem koupila držák na knížky..vypadá to jako plastové ramínko a kniha se vám nezavírá, zvlášť když je nová, nebo si potřebujete odskočit a není po ruce záložka

Hudis
Hudis 15.01.2012 v 17:51

Tak to já mám jako záložku vstupenku z mého prvního derby pražských S:) Natištěná písmena už sice zmizely, ale podklad je stále perfektně vidět

vejnar
vejnar 18.01.2012 v 22:22

Zakládám zásadně základním zákoníkem, pevný základ je základ. Případně vás založím;)

Text příspěvku byl upraven 18.01.12 v 22:22

lazarus
lazarus 21.01.2012 v 21:15

Oblíbil jsem si takové ty lepící papírky na poznámky

Marwin
Marwin 21.01.2012 v 21:25

Před lety jsme budovali velkou ocelovou stavbu v jedné chemičce a šéfmontér potřeboval ,aby se mu kniha s technickými daty nezavírala v silném větru. Jeden z přítomných vzal svářečku , kus pásového plechu který položil přes rozevřené schéma a na krajích plech přibodoval.

Joe Krejčová
Joe Krejčová 04.02.2012 v 21:31

I když vlastním nejméně 10 záložek, nikdy jsem ani jednu nepoužila. Vždycky když potřebuju něco založit, nemlžu žádnou najít, tak zakládám vším možným.

Elifuck
Elifuck 08.02.2012 v 17:48

Já osobně mám snad desítky záložek; jsou to všemožné staré pohlednice a fotky (ať už nějaké ty rodinné nebo z antiku), často taky používám natržené lístky z divadla, ale nejradši si kupuji všemožné pohlednice, které se prodávají v galeriích a na výstavách.

Sklenička
Sklenička 15.06.2013 v 02:50

Používám, co je po ruce, takže různé účtenky, kalendáříčky a podobné.

HTO
HTO 15.06.2013 v 16:23

Nastříhané papírky: http://fnrsknmer.rajce.idnes.cz/nastenka/#IMG_5082.jpg

kní
kní 16.06.2013 v 18:14

Před chvílí jsem sundala celofánový obal, v kterém byla "zavařena" kniha Homage Á Bohuslav Reynek - a při prvním otevření na mě vypadla záložka! Je na ní fotografie Bohuslava Reynka s kotětem na ruce od Dagmar Hochové a báseň Blázen:

Blázen jsem ve své vsi,
znají mne smutní psi,
bílí psi ospalí,
plynoucí do dáli,
žádný z nich neštěká:
těší mne zdaleka,
jsou to psi oblaka,
běží a nekvílí.
Smutkem jsme opilí,
kam jdeme, nevíme:
požehnej duši mé.
Pastýři prastarý
s hlubokými dary,
měsíci a bdění,
s trny na temeni
těžkém, rozbodaném
jako srdce. Amen.

Před lety jsem jako záložku měla Brunovského stokorunu s Gottwaldem. Když přestaly platit, chtěla jsem si jednu nechat "na památku". Pak jsem ale ji zapomněla v nějaké knize, kterou jsem půjčila jednomu příbuznému - a už jsem ji tam pak nenašla - viď, Petře! ... :)

Text příspěvku byl upraven 17.06.13 v 07:56

BooksLucyKing
BooksLucyKing 16.06.2013 v 21:38

několik záložek mám z knihkupectví, jak je někdy přikládaj ke knihám, ale nejvíc používám takový ty vzorníky barev, jak to vždycky maj malíři na kruhu a hledaj, tak nám tady zbyli, tak jsem si vzal asi pět jich a ty střídám podle nálady :D

evelinaevelina
evelinaevelina 16.06.2013 v 22:25

Dříve to bývaly reklamní záložky získané v knihkupectví. V knihách půjčených z knihovny jsem začala využívat staré knižní lístky, které bývají stále vložené uvnitř, protože výpůjčky jsou již zaznamenávány jinak. Často je do knihy zapomenu vrátit a on je nikdo nehledá, takže se mi doma vrství a já už nepoužívám prakticky nic jiného.

Koka
Koka 16.06.2013 v 23:02

Nejraději jsem, když nemusím používat žádnou "externí" zákložku, ale kniha už rovnou ve svém vázání má zabudovaný látkový spletenec, kterým si zakládám dočtený text. Jenomže knižní výroba v posledních letech usoudila, že obalů od žvýkaček, použitých jízdenek a jiných zbytečností vhodných jako záložky již mají čtenáři dostatek, a tak přestali textilní záložky všívat do vazby. Nakoupila jsem si hezké magnetické záložky s různými obrázky (i s obrázkem Kaplického návrhu Národní knihovny), do kterých zacvaknu dočtenou stránku - ty dobře drží. Jsou však nevhodné do knih tištěných na velmi tenkém papíře (ten mohou poškodit) a ze stránek na křídovém papíře zas někdy kloužou. Nejčastěji proto používám různé pohledy z dovolené, vánoční přání a pod. Je někdy hezké najít je v knížce, kterou jsem neotevřela 20 let. Jako dárky svým blízkým někdy kupuji záložky vyráběné v chráněných dílnách, bývají moc hezké: http://www.eliteservices.eu/zalozky-do-knizek-kovove.

ladymanson
ladymanson 16.06.2013 v 23:09

Jako dítě jsem používala ozdobné vlastnoručně vyrobené záložky, pak magnetické s obrázky zvířátek. Dnes nepoužívám buď žádné a jednoduše si vždy nalistuji podle paměti, kde jsem skončila nebo zakládám reklamními záložky z tvrdého papíru, které dostávám při každé objednávce mangy z Anglie. Co mi ale opravdu nikdy nepřirostlo k srdci jsou výše zmíněné textilní proužky všité přímo v knihách. Iritují mě jen na pohled a jak se používají začnou se jim třepit konce, nemluvě o tom, jak z knih pak trčí v dolní části, když je dá člověk do police. :-D Ale proti gustu, žádný dišputát.

HTO
HTO 16.06.2013 v 23:28

Textilní stužky osobně miluju: vždycky je pečlivě schovávám pod knihu (nadzvednu ji a fouknu).

G. B. Shaw jednou půjčil jednu knihu nějakému známému, a přesto, že ho prosil, aby na ni dával pozor, dostal ji zpět zamaštěnou. Tak koupil uzenou makrelu a tomu dotyčnému ji poslal se suchou poznámkou, že posílá zapomenutou záložku. – Absurdní je, že jeden můj přítel, antikvář, sbírá věci, které nachází v knihách, a jednou našel uvnitř knihy rybí kostru.

orisi
orisi 17.06.2013 v 08:19

Nakladatelství Moba . Mají v knihách klasickou provázkovou záložku. Jinak jsem zvyklí na papírové . Da se říci , že je sbírám . Malá posedlost :D .



Vložit příspěvek