Co všechno používáte jako záložku?


helenkan
helenkan 19.12.2013 v 19:06

Mam záložku s kalendářem z roku 2006 a je delší,takže kouka s obou stran knížky.
A už jsem si na to tak zvykla,že mě jiná nevyhovuje.:)

martula.07
martula.07 03.01.2014 v 23:41

Já mám z výstavy (Drupa Düsseldorf 2012) v Německu velmi povedenou záložku. Je na ní mizící (při natočení úplně zmizí) most před vodopádem v pralese. Mazec takové jemně metalické barvy a navíc nemá ani milimetr, což neničí knihu. Ale tahle je jen pro "vyvolené" knihy. Jinak používám visačky z oblečení, samozřejmě ty které jsou graficky povedené.
Lacetka je jen příjemný bonus. Zrovna teď jsem získala dvě knížky, které ji mají. Divím se, že v dnešní době, takových knih stále moc není.

KriKri
KriKri 04.01.2014 v 21:26

Já mám koupené tři plastové záložky z Levných knih. Ty mi bohatě stačí, stejně nikdy nemám rozečteno víc, než maximálně dvě knihy najednou. Spíš mám takovou speciální úchylku, že když čtu, tak záložku musím mít pořád při sobě, buď ji mít v ruce a "hrát" si s ní a nebo jí mít v dohledu, jakmile nevím kde je, tak jsem nervózní a na knihu se nesoustředím :-D

keri.H
keri.H 07.01.2014 v 19:13

Já k Vánocům dostala záložku, kde na konci je taková malá ruka, která pak, když ji do knihy založíte vykukuje. Ta záložka se mi hodně zalíbila a teď používám jenom tu. :)

Andy74
Andy74 08.01.2014 v 19:54

Mám takovou jednu NEJ......je to srdíčko na kožené šňůrce .....dárek, který měl být asi spíš přívěškem na krk (jen jsem to nenarvala přes hlavu :o))) ) už je to pár pátků, ale vzpomínky zůstávají.................

he.olca
he.olca 08.01.2014 v 22:50

Záložku mám jedinou. 30 let starý ohmataný pohled od mého dědečka, který už tu s námi dávno není. Dokonce i se vzkazem(odpovědí na pohled), co jsem tam načmárala jako malá. Budu ho muset časem nechat zatavit, ať se mi nerozpadne.


evickakyticka
evickakyticka 09.01.2014 v 13:56

Měla jsem takový malý vystřižený čtvereček z plakátu z jednoho fesťáku, na kterém jsem byla tak před pěti rokama. Ale bohužel jsem ji i s přečtenou knihou odevzdala do knihovny. Ach jo, škoda jí...

majklk
majklk 14.01.2014 v 18:52

Vstupenky z koncertů Pearl Jam a Alter Bridge ;-)

KattyV.
KattyV. 14.01.2014 v 22:54

Momentálně fotka dcery.
Ale moje záložky bývaly: ústřižek z novin, vstupenka z koncertu U2, papírový kapesníček, účtenka z Billy, pohled, obal od žvýkačky, usušená růže od manžela. :-))

Val
Val 17.01.2014 v 12:38

Chvilku jsem používala vstupenku z koncertu Bon Jovi, ale páč je pro mě téměř posvátná, tak jsem ji raději přiklepla magnetkem na lednici, ať ji mám na očích, ale nezničím ji :-)

Klamm
Klamm 17.01.2014 v 15:19

V podstatě kdejaký kus papíru. Třeba výpis z knihovny, abych věděl co a do kdy mám půjčeno. Raději mám ale tvrdý papír, či lamino.
Pokud se u čtení nedejbože nudíte, nebo stíháte číst více věcí najednou, zkuste tyto praktické záložky:
http://www.helpforenglish.cz/search/?q=z%C3%A1lo%C5%BEka

PS: KriKri, tu speciální uchylku mám také :-)

pavlajanaskova
pavlajanaskova 17.01.2014 v 17:51

Já používám pohlednice. Mám jich spoustu a je mi líto je vyhodit. Vždy ji v knize nechávám...

Hanny
Hanny 17.01.2014 v 19:44

Teď nově kancelářskou sponku... drží po kupě víc stran a tak se neobrací právě čtený list.... ale v knihách mám také různé kousky papírků.... třeba v jedné, co ji mám rozečtenou už dlouho, mám veeelmi starý lístek z vlaku - z doby, kdy jsem ji v tom vlaku začala číst :)

katadob
katadob 30.01.2014 v 18:56

Z týchto si určite vyberiete :
http://www.pinterest.com/msissy/bookmarks/

Val
Val 02.02.2014 v 22:01

Nově používám jako záložku obrázek mé šestileté dcery, který mi k tomuto účelu sama nakreslila.... :-)

elfos
elfos 02.02.2014 v 22:04

To je krásná záložka, Val. :-)

Na kancelářské sponky pozor, po nějaké době zanechávají na sepnutých listech otisk svého tvaru - předpokládám, že u listů knih to bude podobné..

PHENOM
PHENOM 05.02.2014 v 23:58

Já používam jako záložku dolarovou bankovku.

princesse
princesse 15.02.2014 v 10:42

Jako záložka se mi nejlépe osvědčily malé barevné lepící papírky. Velmi praktická věc, protože když mě něco při čtení vyruší, jednoduše nalepím přesně na právě dočtený řádek a bezpečně vím kde jsem skončila. ;-) Což u "obyčejných" záložek použít nelze. Takže vřele tento fígl doporučuji.

Sklenička
Sklenička 16.02.2014 v 03:02

Já jsem si dneska založila knížku nějakým dokumentem, co mi přišel z pojišťovny. Holt byl při ruce, no :-)

Bella09
Bella09 16.02.2014 v 07:29

Já celé roky používala ubytovací průkaz z areálu kam jsme jezdili na dovču.Je to jen taková zalisovaná kartička. Často jsem zavzpomínala.Loni jsem dostala panáčka kterému z knihy kouká hlava a ruce, byly k tomu i zarážky na knihy.Tak nejvíc tuto záložku.

myshmother
myshmother 16.02.2014 v 19:10

Jako záložku používám jakýkoliv papírek, nejlépe tvrdší. Od dcery jsem dostala jako dárek magnetické záložky v několika formátech, které jsou moc fajn, ale používám je pouze když knížku zakládám na delší dobu. Pro rychlé zakládání (když jen od knihy odběhnu), mi vyhovuje lépe onen papír.

Valyk
Valyk 17.02.2014 v 08:26

Je dostatečně tvrdý, tak akorát velký a vyčuhuje dosti viditelně, protože je na konci takový začervenalý. Odečtový lístek ČEZ.

Bíba1968
Bíba1968 17.02.2014 v 15:47

Já používám magnetické záložky které se dají pěkne vložit mezi listy a dobře drží. Navíc mají různé tvary a šířku záložek takže si můžete vybrat jak decentní malou tak i větší a také různé potisky na těchto záložkách. Pro mě je to lepší než nějaké papírky které bych určitě z té knihy vytrousila .Takže každému podle jeho gusta a mě vyhovuje tato varianta

notburga
notburga 19.02.2014 v 12:07

Většinou mám klasické papírové záložky - děti vyrábějí ve škole nebo školce, tak zdroj mám zajištěný. jednou jsem si knihu v autobuse založila občankou (záložka se kamsi vytratila) a pak ji ztratila i s oním dokladem. Paní při vyřizování nové se hrozně smála, policista na služebně už míň... Od té doby jsem se naučila v nouzových situacích používat vlasy. Mám je hodně dlouhé, tak jeden vyškubnu - a z knih se kupodivu nevytrousí :) jen se založená stránka hůře hledá :)

Patw
Patw 20.02.2014 v 18:04

Používám jak normální kousek papírku, tak také vlastní tvorbu - záložka s Madonnou (asi se nezapřu, že jsem fanoušek) a nebo ještě mám magnetovou (což byl vlastně dárek v obchodě a reklama na O2). Nedávno jsem v obchodě viděl pěknou magnetovou záložku ale nekoupil hned, a když jsem jí chtěl byla pryč.



Vložit příspěvek