Co všechno používáte jako záložku?


eLeR
eLeR 21.02.2014 v 13:08

Najčastejšie je to hocijaký papierik. Ale často mávam pohľadnicu, alebo obrázok, ktorý mi nakreslila mladšia dcéra.

zlovlk
zlovlk 21.02.2014 v 21:22

Tahle diskuse mi připomíná jeden ošklivý zážitek z cestování. V Madridu mě ochranka nechtěla pustit do letadla, protože považovala klasickou všitou záložku v knize Rozum a cit za škrtící strunu.
Naštěstí se mi nakonec podařilo je přesvědčit, že osoba, která čte Jane Austen, asi nebude úplně ten typ, co unáší letadla. Nebylo to úplně snadné, protože oni nemluvili anglicky a já nemluvil španělsky. Prostě hrozné.

Jinak poslední dobou nejčastěji používám útržek toaletního papíru. Je velmi praktické, když se můžete do záložky v případě potřeby třeba i vysmrkat (a pak samozřejmě najít jinou). Zajímavé je taky už zmiňované zakládání knížky jinou otevřenou knížkou, to jsou pak založené obě a působí to až trochu obscénně.

Jennkie
Jennkie 21.02.2014 v 21:33

Já záložky sbírám, abych vždycky měla čím založit stránky v knize :-P Ne vždy jsem ale vybavená, když to potřebuji, a tak si vypomáhám tím, co je po ruce, většinou nějakým papírkem nebo i účtenkou :-)

juannita
juannita 24.02.2014 v 20:18

Mám několik plastových srdíček, která se prodávají na charitativních akcích a marně právě sháním další - nějak je nemohu najít :-) Takže si střádám různé tvrdé kartičky.

Dudu
Dudu 02.03.2014 v 08:57

Pěkné sojčí pírko. Myslím, že Horyna by měl ze mě radost :-)

Kočičáci
Kočičáci 02.03.2014 v 19:43

za poslední dobu jsem k nakoupeným knihám dostala dostatek reklamních záložek, tak je střídám. Jinak používám i ty magnetické. Nedám dopustit na "provázkové", které jsou součástí knihy - ty jsou oblíbené u mých kocourů :-)
Ale včera mě pobavila ségra, která leží v nemocnici a po ruce neměla nic jiného než slipovou vložku :-D i tak to jde


St. Jimmy
St. Jimmy 08.03.2014 v 08:45

Dlouho jsem používal obyčejnou hrací kartu... pikovou trojku :).

Linu
Linu 31.05.2014 v 17:18

Viděla jsem cokoliv: kus papíru, kapesníček, vlastnoručně vyrobenou záložku nebo dokonce i vlasy (což je dost nechutné). Já osobně upřednostňuji ty magnetické záložky.

pajonek
pajonek 31.05.2014 v 18:05

...u nových, koupených knih používám zásadně pokladní paragon, několikrát se už mi stalo, že jsem musel šmarovat knihu vyměnit ...a paragon je potřeba /třeba já ho u nás nepotřebuji, protože si se všemi knihkupci tykám....ale pořádek je pořádek..
...u starších knih /pokud nemají "svůj provázek"/, tak mám od dealerů za ty roky stovky záložek.............takže co je zrovna po ruce ...

Text příspěvku byl upraven 31.05.14 v 18:07

lola 1999
lola 1999 31.05.2014 v 21:03

Nedokážu si představit, že bych záložky nepoužívala. Nedokážu si zapamatovat číslo stránky :D
Záložky si většinou vyrábím sama z kousků plátna barevných papírů atd. Je to potom mnohem hezčí než například papírový ubrousek :D. Od své učitelky jsem navíc dostala knihu s překrásnou ručně (vytvořila ji sama) vyráběnou záložkou s nápisem "Moje kniha" myslím že se kniha s krásnou záložkou čte i líp. :DD

rafej
rafej 07.06.2014 v 02:39

a) paměť - pamatuju si číslo stránky a je nejrychleji po ruce
b) jízdenky z hromadky s účty
c) poznámky na nočním stolku vytvořené z nočních záchvatů inspirace

Lethania
Lethania 17.06.2014 v 17:10

Používám vše, co je zrovna po ruce - kousky papíru, pero, někdy i nůžky(?) - prostě všechno, ale většinou si stránky nebo kapitoly pamutuju. :)

keri.H
keri.H 17.06.2014 v 17:17

Lethania: Já si sice taky dokážu zapamatovat, kde jsem skončila, ale zase s tou záložkou je to jednodušší, jelikož to se jen otevře a můžeš číst, ale jinak když to nemáš založený, tak to musíš listovat a hledat.

Atuin
Atuin 17.06.2014 v 17:22

Dokáži si zapamatovat část, kde jsem skončila, nikoliv však stránku. Jako záložku používám povětšinou a nejčastěji fotky, dále využivám záložek které jsou v knize dané vydavatelem, nebo různou drobotinu jako jsou malé kalendáře apod.

Faoltiarna
Faoltiarna 18.06.2014 v 02:30

Nejvíce teď používám takovéty magnetické (v současné době mám s Looney Tunes - správně dětinské), co se připnou na vršek stránky :) Mám strach, že normální záložku bych někde vytratila :)
A čtečka si naštěstí stránky pamatuje za mě :D

Alienor
Alienor 18.06.2014 v 17:03

No, ja som sa snažila používať záložky, ale kdeže. Nikdy si nespomeniem, kam som ich dala. A tak zakladám tým, čo je po ruke. Novinami, časopismi, mobilom, DVD-čkami, inými knihami a podobne, ale najčastejšie otočím otvorenú knihu hore chrbtom.

Naias
Naias 18.06.2014 v 17:30

Ja používam zásadne záložky. Mám ich celú zbierku a vyberám tú, ktorá sa ku knihe najviac hodí.

keri.H
keri.H 18.06.2014 v 18:24

Alienor: Teď taky nemůžu najít jednu takovou dobrou záložku co jsem měla a která byla fakt zajímavá. :D Ale mám ještě jednu s kočičkou, takže používám teď tu. :)

KarolinaHou
KarolinaHou 18.06.2014 v 20:10

Já ohýbám růžky :(

Muflonius
Muflonius 19.06.2014 v 08:43

Když se nad tím zamyslím, tak prakticky cokoliv co bylo po ruce. Bohužel ne všechny knihy mají ten geniální vynález od výroby. Jízdenka je celkem klasická, protože čtu hodně v MHD, pak třeba papírový kapesník ,ale ten vydrží pouze než příjde alergie, pak tu byly i klasické záložky ,ale ty, nevím proč, mé knihy vstřebávají,.. také využívám papírových obalů knih, pokud zrovna mají. Rožky zásadně neohýbám, au au au:). Nejčastěji si přesto všechno přece jen pamatuji stránku nebo přibližnou polohu a prakticky okamžitě nacházím místo, kde jsem přestal. Záložky u mne maji největší smysl u knih , které mám odložené, to znamená, že jsem narazil na nějakou kterou bych si rád přečetl hned... a bohužel simultálně číst víc knih jsem se zatím nenaučil:))

kní
kní 19.06.2014 v 15:51

Nejlepší záložka je ... - řízek!

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 19.06.2014 v 16:00

Od té doby, co jsem si ušila obal na knihy, aby nikdo nečuměl, co čtu, záložky neřeším - mám tam všitou stužku na založení stránky. A hlavně: pocit ochráněného soukromí = k nezaplacení :)

Linu
Linu 19.06.2014 v 16:49

ŘÍZEK!!!???? O.O

Roselunda 1928
Roselunda 1928 19.06.2014 v 17:38

Všchno možný, co nemůže moji milovanou knihu nějak poškodit...

LenkaWal
LenkaWal 28.06.2014 v 20:34

Já poslední dobou cedulky od kalhot. Jsou pevne, mají stužku a některé jsou fakt hezké.



Vložit příspěvek