Co všechno používáte jako záložku?


omnomik
omnomik 05.01.2015 v 21:17

ja hlavne obaly od zvykacek :D (tech platkovych) a pripadne uctenky

Anna 13
Anna 13 18.01.2015 v 15:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

X.314
X.314 18.01.2015 v 16:49

Teď zrovna lístek z bankomatu. Ale většinou účtenku od knížky, co čtu. A když není účtenka, tak kousek papírku.

keri.H
keri.H 19.01.2015 v 09:39

Já zrovna momentálně používám lístek z knihovy, výhoda je, že mám na očích, kdy knihy vrátit. :D

Bíba1968
Bíba1968 19.01.2015 v 10:08

Já mám také magnetickou záložku z obrázkem. Myslím si že je to zatím nejlepší záložka která existuje . Ovšem někdy mají knížky záložky dané - což jsou ty tenké provázky uvnitř knihy a ty mám moc ráda .

Marika Vanova
Marika Vanova 21.01.2015 v 10:42

Jako záložku mám slevový kupon z Tako, moc se mi líbí a tak je docela používám. Nebo různé pohledy i visačky od oblečení-papír, plast..


e-Lisbeth
e-Lisbeth 04.02.2015 v 20:39

magnetické záložky, papíry s obrázky od dětí, dětské hračky, které jsou zrovna po ruce, mobil, časopis...

Marika Vanova
Marika Vanova 13.02.2015 v 13:35

Teď zrovna letenku po nedávné dovolené.

Text příspěvku byl upraven 14.02.15 v 07:44

Pallando
Pallando 13.02.2015 v 22:24

Mám magnetickou záložku, ale nejčastěji (tedy pokud kniha nemá vlastní záložku, což už se dnes moc nenosí) zakládám knížky použitou jízdenkou MHD.

Arya26
Arya26 14.02.2015 v 13:50

Já většinou používám záložky koupené a někdy si nějakou vyrobím i sama. Když není nic po ruce použiju ledacos (náhrdelník, ubrousek a různé papírky). Jednou jsem seděla doma na záchodě a neměla jsem zrovna nic po ruce a tak jsem si knížku založila toaletním papírem (samozdřejmě nepoužitým). Jako záložku jde zkrátka použít cokoliv.

Maika
Maika 17.02.2015 v 19:13

u knih které mám půjčené používám magnetickou záložku... U knih které už nikam nepůjdou nebo si chci nechat ohýbám rožky... :))

Bediczek
Bediczek 25.02.2015 v 08:36

ja pouzivam vstupenky do kina.

Makkys
Makkys 25.02.2015 v 14:05

Mám několik magnetických záložek které pořád střídám ale nejradši mám asi záložku od kamarádky kterou mě dovezla z Egypta :-)

Majča Mishix
Majča Mishix 25.02.2015 v 19:05

Já jako záložku používám malý obrázek od mé malé sestřičky.

notburga
notburga 25.03.2015 v 21:13

Tak já teď také obrázky, dcerka má kreslicí období :) Ale jeden obrázek ze školky byl kreslený suchými křídami a já si nevšimla... no nic, tak mám Melvilleho velrybu trochu barevnější :)

nightlybird
nightlybird 26.03.2015 v 02:01

Kupodivu pořád ještě jen paměť.

rafej
rafej 26.03.2015 v 19:35

nightlybird
Paměť funguje špatně, pokud potřebuješ založit více míst - třeba u odborných knížek. Nebo taky u takových nezmarů jako já, kteří rozečtou více knih najednou. ;-)

nightlybird
nightlybird 26.03.2015 v 23:49

Číst současně více knih současně je hnusný zlozvyk, kterému nicméně rovněž holduji už od dětských let.
Zatím mi to ale funguje uspokojivě (i když už to není to, co bývalo). Přiznám se ale, že už občas knihu zakládám kusem papíru, na který si dělám při čtení poznámky. Ách jó.

morava
morava 27.03.2015 v 06:11

Ja si vyrabim zalozky podle nalady, nekdy podle rocniho obdobi, podle tematu knihy, podle emoci a nekdy jen proto, ze se mi zda , ze si zrovna k teto knize musim udelat zalozku sama. Nekdy si zalozku i koupim, ale ta mi musi padnout do oka na prvni pohled. Ale hlavni je , ze z toho mam radost.

notburga
notburga 27.03.2015 v 08:39

Ono stačí, když má každé dítě rozečtenou jednu pohádkovou knížku (záložky se pravidelně ztrácejí, zde paměť nutná) pak ještě jednu knížku na čtení do autobusu a na čtení v klidu. Tu jsem za záložky vděčná Vyrábění záložky je dobrá věc, pár jich taky mám, ale obvykle až po dočtení knihy - připravené na další čtení. mě se prostě od těch móóóc zajímavých knih nechce vstávat ;)

reader.007
reader.007 27.03.2015 v 14:48

když mám čas, tak si "uštrykuju" něco takového:
http://www.nafra.eu/lang-en/boekenleggers/1857-pooh-jana.html
http://www.nafra.eu/boekenleggers/4352-snowman.html

problém je jen jak je nezaložit tak, abych je v případě potřeby našla, případně nedarovat, aby zbylo něco i na mě :-)

Nicol13
Nicol13 08.05.2015 v 15:31

Já používám také vše papírové, co je po ruce.
Vizitky, pohledy, účtenky apod. Noo ale poslední dobou je to klasická záložka z dětství nebo toaleťák (samozřejmě nepoužitý) :D Dřív jsem občas používala bankovky, ale od tý doby, co jsem vrátila knihu do knihovny a zapomněla jsem v ní pětistovku, už to nedělám :D

nai.ivka
nai.ivka 20.05.2015 v 11:57

Asi to tu už bylo - čím dál méně knih má tu klasickou záložku stužku, tak mám slepené dvě pohlednice a mám ráda také svoji čtečku :)

reader007 děkuji za inspiraci na dáreček pro knihomoly :)

Text příspěvku byl upraven 20.05.15 v 12:01

rajen
rajen 25.05.2015 v 19:39

Sbírám záložky už skoro 20 let, začalo to záložkami z galerií, pak záložky jako suvenýry z cest. Nejraději mám ty z vysokogramážního papíru (ručně vyráběné technikou srap book, kupuji na fler.cz) nebo zalaminované, dobře se mezi stránky "zařežou" a nevypadnou z knihy. Najdou se u mě ale třeba i látkové, magnetické, korálkové nebo kovové. Vybírám si je podle nálady a knihy, kterou budou zakládat. Některé mi založily spoustu knih, jiné jsem použila jen jednou. Doufám, že najdu tolik času, abych je mohla všechny alespoň jednou použít (mám jich stovky). V nouzi ale šáhnu po čemkoli, co přijde vhod (ty lístky a papírky), ale pak hned vyměním za záložku a taky si pro tyto případy zrovna vyrábím svou první vlastnoruční záložku, kterou si budu nechávat v peněžence, protože tu má člověk s sebou taky vždycky. Čtení bez záložky pro mě není ono, i když se mi občas stane, že přečtu knížku jedním dechem a tak leží ladem :-)

Azizi
Azizi 25.05.2015 v 23:48

rajen: Tiež mám zbierku záložiek. Nie síce až takú veľkú, ale nájde sa tam za tie roky tiež už toho celkom dosť. Presne ako píšeš, látkové, papierové, magnetické, drevné, laminované, kožené, korálkové, kovové, dokonca mám aj jednu s keramickou tabuľkou, na ktorej je maľovaný vzor alebo jednu, ktorá je zároveň lupa... Nájdu sa rôzne zaujímavosti.

A začala som si vyrábať záložky aj sama, keď som niekomu chcela dať originálny darček. Na všetkých je fotka mojej fenky. Tu je ukážka šablóny, ako asi vyzerajú :) http://zenei.rajce.idnes.cz/R_zne#Zloky-page-001.jpg V skutočnosti sú tie obrázky vytlačené, orezané a zalaminované.



Vložit příspěvek