Co všechno používáte jako záložku?

DISKUZE » O knihách


vendy.b.
vendy.b. 19.08.2015 v 14:30

Vše, co je po ruce. Tužky, mobil, pravítko, pilník na nehty, všelijaké papírky, co mám na stole. Mám doma i několik záložek, ale ty se válejí někde v šupleti. :D

Medunkavera
Medunkavera 12.09.2015 v 08:07

Jako záložku používám pouze papírový kapesníček, který vytáhnu z krabičky. Když ho vytáhnu, povytáhne se cípek dalšího kapesníčku, který mohu zase vytáhnout.
Ostatní záložky mohou knihu poškodit.

juli2
juli2 27.09.2015 v 16:39

já jsem jako záložku používala vstupenky, jízdenky, pohlednice, malé kalendáře od tří králů. Když už jsem měla vyloženě záložku, většinou se mi hned rozbila. A lacetky nikdy nepoužívám, ty mi nevyhovují. A nyní čtu většinou ebooky.

Niraj
Niraj 29.09.2015 v 13:05

Zajímavou "záložkou" je přečtenou stránku vytrhnout. Taková záložka se totiž nikde neztratí a chci-li pokračovat ve čtení, tak nemusím překlápět celou tu část před záložkou. Jen otevřu desky a jsem na aktuální stránce. A taky kniha je lehčí a lehčí při nošení na cestách .... :-)

Kubasino
Kubasino 29.09.2015 v 13:20

Zlikvidovat si knížku kvůli tomu, abych nezapomněl, kde jsem skončil?!? Ale no tááák, není to už moc?

Alzbetta
Alzbetta 29.09.2015 v 13:44

Myslím,že si Niraj dělá jen srandu... :)))Nikdo,kdo rád čte a má rád knihy by to neudělal.
Já používám na založení stránek co je po ruce,,, pohlednici,fotku,leták a někdy i lístek,kde je napsané něco dost důležitého,co pak marně hledám a najdu až jdu číst. Proto je čtení tak užitečné a důležité...))))))


Niraj
Niraj 29.09.2015 v 14:15

Jasně že jsem si dělal srandu :-) A taky to byla trošku reakce na až opačně přecitlivělý příspěvek (též třeba nemyšlený vážně), kde tu kolegyně popisuje, jakou používá jen a pouze papírový kapesníček, protože čímkoliv jiným se může kniha poškodit :-)

RA-dushe
RA-dushe 29.09.2015 v 14:58

:) nebo vždycky na poslední prectenou stranku plivnout. tam kde je poslední flek, ste skoncili. takovej trik, když nemate nic po ruce, co by se dalo pouzit jako zalozka

Text příspěvku byl upraven 29.09.15 v 15:00

notburga
notburga 29.09.2015 v 16:37

Niraj: Tenči a tenčí knihy by se mi hodily, asi vyzkouším :DD Jinak jsem se dneska v knihovně přistihla, že vybírám knihu podle přítomnosti všité záložky ;/ Musím se nad sebou vážně zamyslet :DD

Hanina61
Hanina61 29.09.2015 v 17:27

Mám tak "milion sto padesát" různých knižních záložek, ať už originálních nebo vyrobených třeba ze starých pohlednic, atd. A poněvadž mám vždycky rozečtených vícero knih najednou, dostane se každé z nich občas cti pobýt si v nějakém svazku. V případě nouze poslouží lístek od MHD, kalendářík, kousek jakéhokoliv papírku nebo tenká stužka či provázek... A v případě nouze skutečně nejvyšší se snažím číslo stránky zapamatovat... při mé skleróze to ne vždy vyjde, a tak potom musím pátrat, kde jsem skončila... :-) PS. Naše paní knihovnice má v městské knihovně nástěnku, kde vystavuje rozličné předměty zapomenuté čtenáři v knijách coby záložky... když pominu kousky toaletního papíru nebo tkaničky od bot, najdou se tam leckdy věci opravdu bizarní... :-)

R.E.M.
R.E.M. 29.09.2015 v 17:37

Niraj: I když s křížkem po funuse, nemůžu, i když dodatečně, neocenit ten výborný nápad, jak se obejít bez záložky :-)).

MarekG
MarekG 29.09.2015 v 18:02

Používám takový ten malý čtverhraný papírek na poznámky, co má jednu stranu trochu lepící.Výhoda je pro mě v tom, že můžu se čtením skončit i v půlce strany, potom jednoduše papírek přilepím pod poslední přečtené slovo.

notburga
notburga 29.09.2015 v 19:03

MarekG: A nechytají se potom na to místo, kde byl přilepený papírek nečistoty? Tenhle systém by určitě využil při čtení syn, ale bála bych se, že knihu poničím....

Tajnůstkář
Tajnůstkář 29.09.2015 v 20:03

Jako záložku do knihy používám stovku. Menší papírová není. Zvedne to hodnotu knihy, když to ta kniha potřebuje. Když ta knížka je perfektní, tak je to vlastně zanedbatelná hodnota. Nutí mě to se o tu knížku více starat, aby někde nezapadla nebo neosiřela. Když čtu v kavárně a přisedne lepá děva, tak ji mohu pozvat na dvojku, či kafčo a mám na to i když zrovna nemám. A když tu knížku někomu půjčím, tak se alespoň dozvím jestli kamarád je opravdu kamarád.

MarekG
MarekG 30.09.2015 v 20:23

notburga: Právě že vůbec ne. Místa kde byly papírky přilepeny jsou úplně normální,pokud tam tedy papírek nemáš pár let,potom místo trochu zažloutne,ale ten kdo čte často a papírek často přesouvá se némá čeho bát.

Azizi
Azizi 01.10.2015 v 01:22

rajen: Ani ja nikoho takého nepoznám :D
A nie je začo, som rada, že som inšpirovala. Ja moc ďakujem za pochvalu! :)

Text příspěvku byl upraven 01.10.15 v 01:23

notburga
notburga 01.10.2015 v 07:22

MarekG: Tak díky za info. Užitečný nápad. Budu šířit dál, pokud nevadí ;)

keri.H
keri.H 01.10.2015 v 11:27

Tajnůstkář: Zakládat si bankovkou knihu mě ještě nenapadlo, zajímavé.
Zajímalo by mě, zda se Vám už stalo, že jste tu stovku nechal v knize a půjčil kamarádků a nevrátil Vám ji?

MarekG
MarekG 01.10.2015 v 17:32

notburga: Vůbec ne :)

Tajnůstkář
Tajnůstkář 02.10.2015 v 00:10

[keri.H]
No, bohužel, stalo. Dvakrát. Pochopil jsem, že to na půjčování není dobrý nápad. Můžete tím zkoušet upřimost svých známých, ale zároveň o ně můžete přicházet a když se ozvete, tak z toho vzniká trapná situace. Musíte si vybrat kolik chcete mít "dobrých" známých na setkání, na večírky, mejdany a kolik chcete mít takových poctivých troubů jak se snažíte být vy. Život není průhledně černobílý. A to jsem půjčoval svoji knihu. Záložku jsem povýšil na Masaryka. Již ji se záložkou nepůjčuji, ale s oblibou s ní provokuji.
p.s.
možná to bylo také tím, že to kilo brali jako odměnu za to, že tu moji knížku přečetli.
To kilo nedám, ale když o ni projevíte zájem, tak ji v e-podobě pošlu.

Text příspěvku byl upraven 02.10.15 v 00:15

Medunkavera
Medunkavera 02.10.2015 v 09:44

Knihy zásadně nepůjčuji. Nesnesla bych, aby na MOJI knihu sahal někdo cizí. (Moji děti samozřejmě ano)

Nicol13
Nicol13 02.10.2015 v 10:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Medunkavera
Medunkavera 02.10.2015 v 10:20

Jenomže . . . kdo by přijal v obchodě padělanou bankovku. Hmmm ?

Nicol13
Nicol13 02.10.2015 v 11:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

láskyplnáTerez
láskyplnáTerez 04.10.2015 v 13:56

...záložky... :D , pohledy, ponožky, papírky, lepíky, přebaly, pravítka, ... a nevím co všechno :D
Jak říkám : "když je nouze, tak je nouze" :D



Vložit příspěvek