Co všechno používáte jako záložku?


budíček
budíček 17.06.2013 v 09:02

Taky patřím mezi ty, co mají rádi stužkové záložky, bohužel málokterá knížka je dnes má. Jinak pravidelně při návštěvě oblíbeného knihkupectví vedle nějaké té knížky odcházím bohatší o nějakou klasickou papírovou záložku, které tam mají volně k dispozici a dá se říct, že už jich mám taky malou sbírku. A poslední dobou občas využívám taky ty papírky z lepících bločků, není problém je přelepit ze stránky na stránku a nevypadávají, bohužel záleží na materiálu bločku, protože u starších knížek se mi přilepil jednou tak, že skoro nešel odlepit :-/ A když jsme u těch pokladů v knížkách, tak v jedné, co mám z antikvariátu jsem našla vylisovaný čtyřlístek, což je taky trochu originální záložka:)

elfos
elfos 17.06.2013 v 09:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

elfos
elfos 17.06.2013 v 09:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Desire_Lydon
Desire_Lydon 18.06.2013 v 16:09

Co se najde :D Pokud nemusím knihu nikam přenášet a zůstává na stole a já nemám zrovna po ruce záložku, tak mobilem, zrcátkem, řasenkou, propisnkou, kapesníkama, , příkladama z fyziky... zkrátka čímkoliv, co se najde :D Jinak normálně používám doklad z knihovny nebo nějaký kousek papírku :)

orisi
orisi 18.06.2013 v 17:01

Elfos : Díky už vím co je lacetka . Těch posedlostí mám dost .... :D

amyver
amyver 19.06.2013 v 13:26

protože mám malýho hyper syna hodim do knihy téměř cokolli co mám po ruce. Nikdy jsem u knih neohýbala rohy a začít nehodlám,takže od lžiček po nejakou hračku a nebo třeba i plínku.Čistou :-).Nerada knihám lámu hřbety takže si poslední cca 2 roky pamatuji číslo stránky a pak letim vysvobozovat kluka .-).


Gnomo
Gnomo 19.06.2013 v 15:29

Budu asi sám voják v poli, ale nepoužívám žádnou záložku :-)

kurcatovium
kurcatovium 20.06.2013 v 10:23

Mám kupu nejrůznějších záložek, ale stejně se zpravidla vždy vracím k vlakové jízdence, protože je po ruce vždy... :-)

zuzulique
zuzulique 20.06.2013 v 13:49

podľa toho čo je po ruke...i keď mám nejaké záložky, tak občas používam tiež vlakové a iné lístky, účtenky a podobne :-) skrátka hocičo, len aby som neohla knižke rožteky, lebo to by mi bolo ľúto :-(

Petrasuvicka
Petrasuvicka 02.07.2013 v 22:33

Já osobně hodně často lístek z knihovny, účtenku z knihkupectví (protože většinou začínám číst hned potom, co si jí koupím :D), v jedné jsem dokonce našla i pruhy toaletního papíru :D

martinkaLLL
martinkaLLL 02.07.2013 v 23:05

Já nejraději používám magnetické záložky. Když čtu tak záložku sepnu do vlasů a nebo výstřihu a tak je vždy po ruce,když dočtu.

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 03.07.2013 v 14:28

Záložku určitě používám, čísla bych si nepamatovala a navíc se mi líbí, když díky záložce vidím, jak se prokousávám tlustou knihou. Jako záložku jsem dřív používala nejbližší kus papíru, často účtenku. Nedávno k jedné větší objednávce knih mi přišlo asi deset záložek s pozvánkou na Svět knihy 2013, takže teď používám tyto "reklamní," mají čestné místo v knihovně, abych vždycky věděla, kam pro záložku jít. Magnetické, koženkové a jiné tlustší záložky mi moc nevyhovují.

Andrejz
Andrejz 04.07.2013 v 19:37

Vlastně cokoliv papírového - malý kalendář, pohlednici i klasickou záložku, taky jsem používala svorku, ale po ní zůstane "stopa".:) Obyčejně jakoukoli papírovou záložku ale v průběhu čtení ztratím, tak už se omezuji na obyčejný malý barevný papírek.;D

tyzik.cejka
tyzik.cejka 20.09.2013 v 19:35

jo jo jo to byl jednou trapas četl jsem jak blázen a najednou jsem potřeboval jít na záchod tak jsem si dal místo záložky nůž ale byl v pomazánce

joni
joni 21.09.2013 v 21:55

Jako záložku používám vše co mám po ruce :). Vyrobila jsem si pár záložek, ale stejně to vždycky skončí u jízdenky nebo nějakého kousku papíru... Asi nejoriginálnější co jsem kdy jako záložku použila byla ponožka :D (samozdřejmě že čistá). Nic jiného po ruce nebylo... Nedávno jsem se snažila zapamatovat si číslo strany kde jsem skončila nazpaměť. Šlo to celkem snadno do té doby, než jsem měla rozečtené tři knihy najednou :D

Val
Val 10.10.2013 v 18:13

Nejčastěji pokladní účtenky ( pracuji za pokladnou ), občas hospodské bločky ( někdy pomáhám v restauraci )..... jinak vše, co je po ruce .

Patt
Patt 11.10.2013 v 14:22

Cokoliv papírového co je po ruce, vizitka, účtenka...apod.

tyzik.cejka
tyzik.cejka 11.10.2013 v 14:25

patt ano člověk používá všechno co má kolem sebe jako s tou pomazankou že jo

Patt
Patt 11.10.2013 v 14:28

No, některé pomazánky jsou papírové to jo, ale asi bych neriskovala.

tyzik.cejka
tyzik.cejka 11.10.2013 v 14:31

ještě bych k tomu dodal že to byla půjčena kniha ale psal bych si to přes osobní zprávy rušíme to tadyy

eliska22
eliska22 19.10.2013 v 18:42

Protože mám knížky většinou půjčené, používám jako záložku lístek z knihovny. Je na něm napsané i datum vrácení takže na to aspoň nezapomenu :D

keri.H
keri.H 09.12.2013 v 16:39

Mám teď svojí záložku, ale občas se mi stalo, že jsem si jí zapomněla přehodit z dočtený knihy do knihy, kterou jsem začala číst a to pak beru nejradši papírky. :) Papírky mi přijdou hodně dobrý z toho důvodu, když si chci zapsat něco, co mě v knize zaujalo´a že se mi to celkem často stává. :)

IvkaN
IvkaN 09.12.2013 v 19:19

Já používám co je zrovna po ruce- papírky, účtenky... A nejmíň používám záložky, tak ještě, že je mám. :D

katadob
katadob 18.12.2013 v 20:01

Vyšívanú indiánsku záložku.

isi
isi 19.12.2013 v 09:36

záleží co je po ruce většinou průkazku do knihovny nebo občanku , ale i kus papíru s poznámkami do školy , které většinou stratím



Vložit příspěvek