Obecně o Čtenářské výzvě 2018


Nelmal
Nelmal 04.01.2018 v 14:11

Lector : Jo to je naoplátku, když oni se zmíní o výzvě v jiné diskuzi, tak vy se jdete vymezovat sem.. aha chápu.. děti

a ano kdybyste se nudil ještě o trošku více a dal si práce s dalším príspěvkem, cca pár dní starým, zde v diskuzi... přečte te si, jak jsem prozřela o "rychlo čtenářích" a dokonce se nechala inspirovat a již mám 4.1. 5 knih přečtených :-) :-)
ale to se nehodí, chápu

takže děkujeme, za názro, že výzvu neplníte a posíláme klíčenku

Lector
Lector 04.01.2018 v 14:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 04.01.2018 v 14:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

snimcibdim
snimcibdim 04.01.2018 v 17:39

Přijdu si právě teď jak dítě, co si spokojeně staví hrad z kostek, načež mu spolužačky přijdou vysvětlovat, že ony si s kostkami hrát nebudou, protože s kostkami si hraje jen debil a navíc hrad vypadá úplně jinak.
No dobrá - tak nebudou, hraje si s nimi debil a hrad vypadá jinak - ale copak ty spolužačky nemají svoje vlastní (nedebilní) hračky? A pokud mají, proč si nehrají s nimi, ale starají se o debila s kostkami?
:-D

PS1: Myslím si, že očekávání, že komunitní platforma týkající se ČV bude sloužit ke komunikaci především účastníkům a příznivcům ČV je naprosto legitimní. A že toto očekávání neznamená žádné omezování projevu nebo potírání kritiky - znamená pouze názor, že aktivita tohoto významu a důležitosti (rozuměj: dobrovolná neškodná a bezvýznamná zábava) by si zasloužila spíš přístup podle hesla: žít a nechat žít.

PS2: upřímně závidím některým lidem to, kolik mají volného času.
Já nestíhám ani věnovat se tomu všemu, co by mě bavilo a zajímalo, natož abych ještě měla čas sledovat a "kriticky" komentovat aktivity, co mě nelákají nebo odpuzují (a které jsou dobrovolné a lze je snadno obejít velkým štítivým obloukem)

Nelmal
Nelmal 04.01.2018 v 19:10

Snimcibdimpřesně. No některé lidi asi baví debila s kostkama upozornovat , že je debil s kostkama . A ještě to využít k pseudointelektualnimu morálnímu cvičení.
A pro dotyčného, co toto jistě čte. Výzvu plním od prvního ročníku, tak o žádném názorovém obratu nemůže být řeč.

Text příspěvku byl upraven 04.01.18 v 19:14

Naias
Naias 05.01.2018 v 09:49

Ja sa ČV nezúčastňujem, ale aj tak si dovolím vyjadriť sa. Nemám pocit, že by tu niektorí upozorňovali hrajúcich sa s kockami, že sú debili s kockami. Skôr ich upozorňujú, že keď si vybrali hru s hranatými kockami, tak z nej guľu proste nepostavia, nech sa snažia ako chcú, a že keď sa desať ľudí pýta, kde nájde oranžovú kocku s bielymi pásikmi, tak je lenivosť opýtať sa presne to isté jedenásty raz. Nech sa hrá kto chce s čím chce, to je každého súkromná vec. Ale ak sa hrá na verejnom fóre, musí rátať s tým, že ak sa silou mocou snaží napchať hranatú kocku do okrúhleho otvoru, dakto to nevydrží a ozve sa.


Lector
Lector 05.01.2018 v 10:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

snimcibdim
snimcibdim 05.01.2018 v 12:31

Naias: pak ten, co to nevydrží, musí zase rátať s tím, že po něm dotyčný tu kostku hodí.
:-)
Mno a komu z nich dvou je to k čemu dobré?

Proto prosím: zkuste nechat lidi ať si hrají jak chtějí - a jestli to nejde vydržet na to koukat, prosím, zkuste si o tom, jak nesmyslně kdo strká hranaté do kulatého, řešit někde mimo naše hřiště a tu hru nám tím nekazit. Nebo koukat jinam - veřejných hřišť je mraky a na mnohých se jistě dějí pro vás zajímavější věci.
Vlk se nažere a koza zůstane celá.
:-)

Text příspěvku byl upraven 05.01.18 v 12:40

Naias
Naias 05.01.2018 v 12:43

Nuž, ak sa vám zdá, že je adekvátnou reakciou na upozornenie na chybu okamžitý vrh kockou bez porozmýšľania, či na tom upozornení niečo nie je, tak niet čo dodať.

rysavas
rysavas 05.01.2018 v 12:54

Jaké téma vás letos nejvíce zaujalo? (vím, že asi odbíhám od předchozí diskuze, ale podle mě toho bylo řečeno už dost a kdo k tomu bude chtít ještě něco říct, tak to určitě napíše)
Mimochodem, nevíte, jak se řešila možnost přidat třeba více knížek k jednomu tématu? Asi to stále neprošlo, že? Já teď čtu už třetí knihu, která souvisí s knihovnou či knihovnicí a mám dilema, kterou tam zařadím. Asi tu nejlepší :)

Jacck
Jacck 05.01.2018 v 13:12

rýšaváš, asi jediné smysluplné z těch témat mi připadá "autor který žil ve vašem kraji", zbytek je asi na úrovni "kniha co má růžovou obálku".

auringo
auringo 05.01.2018 v 13:13

Zajímalo by mě, jestli je možné zařadit do výzvy i knihu, kterou jsem už přečetla dříve a tento rok bych ji přečetla znovu.

Naias
Naias 05.01.2018 v 13:21

Auringo, iste, prečo nie. Čo si kam zaradíš, je tvoja vec. A ak chceš vedieť, či je to technicky možné, môžeš to vyskúšať a uvidíš, či to ide.

Mne sa zdá zmysluplné aj kniha s vojnovou tematikou a kniha žánru, ktorý užívateľ bežne nečíta. Poukazovania na hrôzy vojny nikdy nie je dosť a oboznámiť sa s niečím novým nemusí byť na škodu.

mija.chalka
mija.chalka 05.01.2018 v 13:32

Mě přijde víc témat zajímavých a u jiných naopak výběr z více knih ze seznamu k přečtení jen tak pročtením - čtyřdílný název, roční období. Jsem ráda jak jsem si vyhlídla poslední knihu autora....už dlouho si říkám, že si přečtu něco od Remarqua, tak jsem si vzala jeho poslední knihu a přečtu ji letos a ne až "někdy"

snimcibdim
snimcibdim 05.01.2018 v 14:16

Naias: nezdá. Ale ani se mi nezdá adekvátní říkat lidem, kteří si hrají: "hrát si s vámi nebudu, ale hrajete to blbě."

Nu což.
Těm co si hrají, přeji příjemnou zábavu a minimum nevyžádaných mentorů.
Těm co si nehrají, přeji pevné nervy a minimum setkání s hranatými kostkami v kulatých otvorech.
:-D
K tomuto už za mně howgh.

Text příspěvku byl upraven 05.01.18 v 14:19

syskas
syskas 05.01.2018 v 14:27

Mne sa páči zadanie - autor, ktorý žil vo vašom kraji. Len dúfam, že to môže byť aj autor, ktorý ešte stále žije. Nerada by som vraždila len preto, aby som splnila zadanie :-).
Vojnovej tematike som sa dlhodobo zámerne vyhýbala. A potom prišla kniha Svetlo, ktoré nevidíme. Prečítala som a som rada, že som tak urobila. Už dávnejšie mám doma Zlodejku kníh a stále som ju odkladala. Videla som film a vďaka tohtoročnej výzve si konečne prečítam aj knihu.
Páči sa mi aj zadanie, v ktorom býva ocenený autor (bol už nositeľ Nobelky, Pulitzera). Zase je to niečo, čo ma "núti" hľadať (úvodzovky sú preto, že nikto ma nenúti naozaj, je to len a len moja dobrá vôľa) a tak trošku sa vzdelávať. Ale práve preto je to výzva a teším sa na hľadanie.

snimcibdim
snimcibdim 05.01.2018 v 14:41

rysavac: já si letos dokonce dala za úkol zkusit najít knížku, která splňuje co nejvíc témat najednou. :-D Takových, co obsáhnou tři čtyři témata jde myslím docela dost, ale pak už je to trochu oříšek.
Můžeme dát soutěž!
;-)

gersen
gersen 05.01.2018 v 14:52

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Hana H.
Hana H. 05.01.2018 v 16:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

triatlet
triatlet 05.01.2018 v 18:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

snimcibdim
snimcibdim 05.01.2018 v 18:26

triatlet: no já jsem zvědavá, jestli někdo přijde na nějakou, co je alespoň v šesti tématech :-D

Ajrad1981
Ajrad1981 05.01.2018 v 18:28

Musím říct, že ČV tady na Databázi mi přijde taková jednoduchá. Jednak co do počtu, protože pořád ještě dokážu přečíst mnohem víc knížek jak 20, ale vlastně i těmi tématy. Schválně jsem je ještě procházela a všechno jsem zaplnila knihami, které bych stejně četla. No dobře, možná byla trochu výjimka oblíbená kniha mé mamky, do které se mi moc nechtělo, ale protože stejně doufám, že se mi někdy v nedohledné době podaří přečíst nejen všechny svoje knížky, ale i její, tak se dá říct, že jsem ji měla v plánu :-D A letos je to to stejné, jen pro 2 knížky si budu muset zajít do knihovny (ale i ty jsem měla v dlouhodobém plánu), ostatní s přehledem zaplním z vlastních zásob - čili knížkami, které bych stejně četla, když už jsem si je koupila, že.

A k otázce rysavas: Nejvíc mě zaujala asi kniha od autora z vašeho kraje. V okruhu 10 km najdu autory hned 3 a málem se propadám hanbou, protože jsem se ještě neobtěžovala něco od nich přečíst; tady mám důvod to napravit hned a ne až někdy. Knihy nebo autoři, kteří získali různá ocenění, to mi taky přijde jako dobrý nápad. A jakožto někdo, koho rodiče obdařili nepříliš frekventovaným jménem, jsem ráda, když se nějaká postava jmenuje jako já, tak se mi líbí i tohle téma, byť bez rady ostatních čtenářů bych byla v háji :-)

Text příspěvku byl upraven 05.01.18 v 18:29

rysavas
rysavas 05.01.2018 v 19:56

snimcibdim: no, to bude opravdu výzva :) Zkusím se schválně podívat na ty, co jsem si vybrala, ale myslím, že zatím by zapadaly tak do dvou maximálně tří témat... Snáz se mi to kombinuje v rámci Popsugar výzvy, která má ovšem hodně témat, takže je mnohem jednodušší napasovat knížku do více z nich.

Ajrad1981: Mně se letos ta témata docela líbí, ale já všeobecně nejsem moc stěžovací člověk, takže jsem spokojená vlastně pokaždé (jen minule mě rozhodilo, jak se změnilo jedno téma - nemám ráda změny :) Líbí se mi téma knihy, kde hraje roli knihovna či knihovnice (zrovna teď čtu už třetí :)) Ráda hledám, takže kniha vydaná poprvé v roce mého narození, či autor, který žil v mém kraji (i když těch je vskutku požehnaně), nebo kniha, jejíž děj se odehrává v Brně. a vlastně ještě poslední kniha již nežijícího autora (netušila jsem, že u tolika autorů je tolik nejasností)
A téma se kterým si opravdu nerozumím je kniha o jídle (leč jedná se o můj osobní problém, tak se s tím budu muset nějak popasovat, nejhorší je, že i to hledání je problém - no, času dost :))

Text příspěvku byl upraven 05.01.18 v 19:57

Ajrad1981
Ajrad1981 05.01.2018 v 21:22

rysavas: Já jako čtenář nejsem moc vybíravá, můj okruh je hodně široký, takže si v každém tématu dokážu najít něco, co mě zaujme. A právě proto mě možná i víc baví hledání samotné, byť se pokaždé výrazně rozroste seznam knížek, "které si určitě jednou přečtu" :-D A právě tady letos jsem zas tak moc hledat nemusela. kromě roku narození a poslední knihy již nežijícího autora, všude jinde jsem měla víceméně jasno. Hledání si víc užívám v Popsugar výzvě, i když i tady mi chybí posledních pár témat a stejně jsem ve fázi, kdy mě čeká jen zjišťování, kterou knihu seženu v knihovně :-D

rysavas
rysavas 05.01.2018 v 22:08

Ajrad1981: tak to je přesné :) Taky jsem hledač a mám pocit, že s každou výzvou mi přibude spousta knih, které si zařadím na seznam "chci si přečíst" :) Do popsugar výzvy si teď také dohledávám a můj seznam bobtná a bobtná :))



Vložit příspěvek