Obecně o Čtenářské výzvě 2018


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.01.2018 v 21:08

Ano, takhle to většinou chodí (jako s tím příkladem z vysočiny). A kolikrát je to v praxi tak, že někdo položí dotaz s tím že odpověď je na stránce o dva komentáře výš, ale zeptat se znovu je snazší (než nejdřív hledat).
Pokud odpovídám někomu (pro mě) novému v diskuzi, tak se vždy podívám jaká je jeho samotná historie v ramci diskuze, ať vím, jak odpovídat. Ano, ale většina otázek je tohohle typu. Kdyby si to tazajici zadal do googlu, do tří vteřin to je doma...

meluzena
meluzena 29.01.2018 v 17:28

Výzvu neplním jako Fučíkův odznak zdatnosti, anóbrž proto, že mne nasměruje na knihy, po kterých bych jinak nesáhla a někdy objevím opravdové perly.
Přimlouvám se za téma "kniha, která má méně než 500 hodnocení" - tam bývají ukryté poklady!

PS. Témata typu "kniha poprvé vydaná v roce vašeho narození" = kulišácký způsob vyzvídání :-)

Jarka59
Jarka59 30.01.2018 v 13:00

meluzena
Téma: kniha která má méně než 500 hodnocení bylo v loňské výzvě.

Barumic
Barumic 08.02.2018 v 21:00

Zdravim vsechny, mozna uz to tady padlo, mozna se to stava jenom mne. Nelze mi zarazovat prectene knihy do Ctenarske vyzvy, pokud jsem prihlasena na mobilu. Kde delam chybu?

Marika Vanova
Marika Vanova 09.02.2018 v 08:18

Mně to na mobilu jde, tak jak to děláš?
Jsem na té knize a v" přidat do mých" kliknu čtenářská výzva, pak tam kliknu na zadání, které chci, dole potvrdit a je to.

babicka_amalka
babicka_amalka 09.02.2018 v 10:12

Barumic: mně občas nejde zařazovat ani právě čtené knihy, a to ani na PC (o tabletu nemluvě); často se to podaří až na několikátý pokus.... zaškrtnu "právě čtu", ale v profilu se neobjeví; asi trpaslíci ;-)


Marika Vanova
Marika Vanova 09.02.2018 v 10:35

Taky se mi to někdy stane, musím vždycky počkat, až se úplně načte stránka a pak to jde. Chodím sem na DK jen na mobilu, takže se mi to stává často a musím s tim počítat, že to někdy musím udělat znovu.

bagel
bagel 09.02.2018 v 10:36

Přesně tak. Někdo kdysi v diskuzi psal, že se má počkat, až nahoře naběhnou reklamy, ale často ani toto nepomůže.

Lamanai
Lamanai 13.02.2018 v 22:50

Téma: Kniha s interpunkcí v názvu

katka.kuchynova
katka.kuchynova 25.02.2018 v 16:13

Mam dotaz, ktery uplne nezapada, ale treba poradite.
Pridavala jsem prectenou knihu do vyzvy a vsimla jsem si, ze mi "zmizela" jedna kniha z vyzvy 2016. Vyzva ted neni kompletni, prestoze jsem ji v roce 2016 dokoncila. Mate radu, jak knihu zpetne pridat?
Je to malicherne, ale rada bych vyzvy mela kompletni. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.02.2018 v 16:24

Katka: co to bylo za knihu? Jestli ji třeba někdo nesmazal nebo tak? Dohledat na DK jde? To jediné, co mě zatím napadlo :)
Šlo přidat jenom dodatečně do 2017...

katka.kuchynova
katka.kuchynova 25.02.2018 v 16:37

Lenko, bylo to tema kniha o pratelstvi a mela jsem tam Harry Potter a vezen z Azkabanu. :) dohledatelna je, z prectenych knih mi nezmizela. Dekuji za napad. :)
Myslim, ze chyba bude nekde na me strane..

triatlet
triatlet 17.03.2018 v 19:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

intelektuálka
intelektuálka 17.03.2018 v 20:16

Tak gratuluji triatlete - já ještě nejsem hotova

mira.l
mira.l 17.03.2018 v 21:27

intelektuálka: To já nebudu do koncece roku. Letos to vidím na splnění maximálně tak šesti, sedmi témat.

intelektuálka
intelektuálka 18.03.2018 v 08:21

Mira - jak je to možné?
Já už bych mohla mít k některým bodům i dvě knihy...

mira.l
mira.l 18.03.2018 v 08:38

intelektuálka: No prostě se mi to z dosavadních ročníků trefilo do vkusu zatím nejmíň. Body 1, 8, 9, 10, 12 mě nějak neberou vůbec a převážnou část toho zbytku se mi nějak nechce cíleně dohledávat.
Je pravda, že třeba teď čtu knížku, která bude splňovat bod 13, tak ji tam dám, ale body 3, 4, 6, 7, 15, 16?? Když na něco natrefím, tak to přidám, ale moc tomu nevěřím.

intelektuálka
intelektuálka 18.03.2018 v 08:56

Mira - právě o tom to zřejmě je... ani já nečtu všechny žánry... a když se do nich dám, bývám překvapena...ale je fakt, že teď mám na čtení dost času...

babicka_amalka
babicka_amalka 18.03.2018 v 14:13

intelektuálka - čas je vzácný a ne každému se chce číst knihy, jen aby se trefil do výzvy; když na nějakou narazím a hodí se - je to fajn; ale ztrácet čas četbou něčeho, co mi nevyhovuje jen proto, abych splnila, není k ničemu;

intelektuálka
intelektuálka 18.03.2018 v 14:17

Babička amalka - také nečtu, co mi nevyhovuje...a vůbec nemám ráda, když mi někdo něco nutí...

Hraboshka
Hraboshka 18.03.2018 v 16:08

Já jsem právě ráda, že je letošní výzva o něco těžší a musím knihy dohledávat. Aspoň je to konečně opravdu výzva. Protože třeba loni jsem skoro na všechny body prostě napasovala to, co bych četla tak jako tak... Ale chápu, že to někoho nebaví - já jsem prostě ten typ, který rád něco vyplňuje...
A třeba teď jsem se díky ČV dostala ke skvělé Knihovně na Černohůrce, kterou by mě jinak nejspíš ani nenapadlo číst... Takže to čtení kvůli výzvě má něco do sebe.

Falquar
Falquar 18.03.2018 v 16:37

Tak já to mám zase jinak - jenom kvůli výzvě nečtu nic, naopak, výzva mi pomáhá vybrat další oběť z obrovské (a rozrůstající se) hromady knih, které bych si jednou ráda přečetla, jenom se na ně zatím nedostalo. Někdy nemám chuť na žádnou konkrétní a nevím, kterou zrovna upřednostnit; v takovém případě se nechám výzvou ochotně inspirovat. A jindy něco přečtu jen tak, protože se mi chce, a ejhle, ono to té výzvě náhodou sedne. :)

Ajrad1981
Ajrad1981 18.03.2018 v 18:47

Falquar: Naprostý souhlas. Ke každému tématu existuje ohromná množina knih a bylo by dost divné, kdyby si z ní někdo nedokázal vybrat. Možná je to spíš o tom, že někdo nemá trpělivost na hledání a vybírání. Já se svým sáhodlouhým seznamem knih, co si chci přečíst, který se při čtení diskuzí k jednotlivým tématům stále rozšiřuje, nemám nejmenší problém splnit výzvu jen čtením knížek, co si přečíst tak jako tak chci.

mia.com
mia.com 20.03.2018 v 17:33

Já loni náhodou (ani už nevím jak) narazila v říjnu poprvé na čtenářskou výzvu a jelikož jsem byla od léta bez práce a nudila se, konečně jsem měla aspoň něco, co mě chytlo. Výzva mi vrátila posedlou lásku ke čtení a i když už práci dávno mám, nepřešlo mě to. Díky výzvě narážím na stále nové knížky, které jsou většinou super nebo se donutím přečíst něco, co už delší dobu plánuji, ale nedokopala jsem se. :)

Petass
Petass 20.03.2018 v 18:01

Některé body letošní výzvy mě také moc neberou... třeba to s křestním jménem... Zatím jsem nenarazila na nic, co bych chtěla přečíst... Snad Dominik Dán má prý ve svých knihách policistku Petru, ale jinak červená knihovna,nebo knihy, které jsem přečetla loni a znovu je číst nechci a jen tak si je přidat taky nechci... Ale zase jsem se donutila přečíst konečně Skleněný pokoj, který čeká už několik let a třeba tématu 2. sv. války se vyloženě vyhýbám a minout Hanu by mě opravdu mrzelo... Prostě je to výzva a každý si ji může pojmout po svém, nebo si na základě ní vytvořit svoji vlastní :) Ale plním výzvu poprvé, tak možná začátečnické nadšení :D



Vložit příspěvek