Technické potíže?


jelito
jelito 12.02.2024 v 13:17

Každej to vnímá jinak ale co je na tom nepřehlednýho ? Chci jakejkoliv seznam knížek kliknu na první ikonku s obrázkem knížky chci něco s hodnocením kliknu na ikonu s hvězdičkou

m.gray
m.gray 12.02.2024 v 13:31

Tak knihotéka už je v pořádku :-)

Marthas
Marthas 12.02.2024 v 16:25

Na FB psali, že se vychází vstříc stížnostem na zobrazování u menších obrazovek viz. chytráč atd. Koukala jsem do nápovědy, tam změna ještě uvedená není, tak se na tom asi ještě pracuje.
Já mám komp, tak se mě to díky bohu netýká. :D

Varjohukka
Varjohukka 13.02.2024 v 01:46

Takže teď dočtu knihu, přidá se mi do přečtených, ale ohodnotit ji nelze. Musím se proklikat k hodnocení delší cestou. Opravdu začalo jít o kliky? Dříve mi teda vyhovovalo vše více. Začínám si připadat už jak na googlu, tam je taky každá změna spíš krok zpět :(

***
UPDATE: opraveno asi a už to jde

Text příspěvku byl upraven 20.02.24 v 10:16

Petrstik
Petrstik 13.02.2024 v 02:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.02.2024 v 07:21

Petrstik: předpokládám, že na čas dotazu jste si odpověděl už v samotné otázce. Teď jsem to zkusila s náhodnou knihou, která má hodně vydání. A ne, znovu na vydání se mě to neptalo. Ale vzhledem k tomu, že se teď dost zásadně předělala vydání knih, tak to i dává smysl. Zkuste to příště znovu s knihou, kterou jste tam dal až teď, a uvidíte, že to bude jinak, než co se vám stali teď :)

Umístění štítků dává smysl. V telefonu se zobrazí jako první všechno, co je nalevo, a potom všechny údaje, které jsou napravo. Jeden sloupec, za ním druhý sloupec. Nic alespoň není přeházené, aby to lidi nehledali, pokud přejdou z pc na mobil. Samozřejmě v zobrazení pro pc se nic nemění, stejně jako změny na profilu.

Všechny právě čtené knihy máte na místě tomu určeném. Což není váš úvodní profil. Je to tak už delší dobu. To je propojeno s tím, co vidí ostatní uživatelé na vašem profilu. Taky jenom čtyři knihy. Ale ne ty, co tam vidíte vy.

Počet štítků docela chápu. Jsou věci, kde je prostě omezen počet a není za tím žádná konspirace. Prostě deset jako v třeba žánrech trojka.

Pokud se mj něco podobného stane, že z nějakých důvodů nejde vyměnit obálka, já se s tím opravdu nepářu. Napíšu hlášení, dám tam odkaz na obálku a ať to udělá moderátor. Občas je cestu za cílem trochu pozměnit, ale vždycky dojdu :)

Jak má systém u autora poznat jaké knihy od autora na autorovi máte? No, nebylo by potom trochu přeznačkováno? Stačí si zajet do knihotéky a tam jde vidět. To by potom mohlo například následovat: A proč na autorovi nevím, jakou knihu od něj zrovna čtu? Prostě jsou věci, které se dělají na našem profilu a jsou tam dost praktické. Třeba filtrování podle jména, které se nově píše a našeptávač pomůže.

Text příspěvku byl upraven 13.02.24 v 07:44


Petrstik
Petrstik 15.02.2024 v 00:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jandomi10
jandomi10 19.02.2024 v 19:13

Prečo sa nedajú vyhľadávať slovenské názvy kníh? Všimol som si, že to je takto už dlhšie

Koka
Koka 19.02.2024 v 19:30

Jandomi10, na straně 90 tohoto diskuzního vlákna lze najít minimálně tři příspěvky různých uživatelů, v nichž vyjádřují nesouhlas s přítomností slovenských knih v této české databázi; tvrdí, že je ta slovenská vydání štvou, buď proto, že se primárně zobrazují, anebo dokonce proto, že tady vůbec jsou. Je tedy docela možné, že provozovatel DK (který často nevyslyší ani žádosti desítek lidí) si vzal požadavky těch tří "k srdci" a slovenská vydání sice odsud úplně neodstranil (možná se i toho jednoho dne dočkáme, jak jsme se dočkali zmizení několika užitečných funkcí), ale alespoň je udělal neviditelnými a co nejhůře přístupnými.
Když jsem jednou, už dávno, zde něco "reklamovala", odepsal mi majitel DK něco v tom smyslu, že snad jen si nemyslím, že on nejdřív dělá úpravy a až pak přemýšlí, to tedy rozhodně ně, protože všechny jeho úpravy jsou nejdřív dobře promyšlené. Tak tedy i "neviditelnost" slovenských knih jistě bude mít svůj odpovědně posouzený důvod :=)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.02.2024 v 19:52

jandomi10: je třeba si filtrovat výsledky vyhledávání podle jazyka. Nic jiného v tom není :) naštěstí to funguje dobře buď podle překladu nebo sloučení knih, klíč zná jenom provozovatel. Takže se to jenom tváří, že tady nejsou, ale není to pravda. Prostě je třeba si to osahat jako každou jinou změnu a ono to bude dobrý :)

Jinak si myslím, že ty příspěvky jsou spíš výsledkem toho, jak vyhledání vypadalo vůči sk knihám, když se přecházelo na nový systém vyhledání. Kdy to tady vypadalo spíš jako na sk stránce, ne na primárně cz a potom i sk.

Text příspěvku byl upraven 19.02.24 v 19:59

siena
siena 19.02.2024 v 19:53

Dlužno podotknout, že příspěvků, které volají po nápravě, návratu před tuto revoluci, je určitě více... ale je to jako s tou českou lampárnou...

jandomi10
jandomi10 19.02.2024 v 19:58

Mne teraz písal moderátor, že to nezmizlo, len si normálne vyhladam slovenský názov, kliknem na lupu, tam sa mi síce nič nezobrazí, ale ked sa vedľa kníh prepnem na sk, tak mi knihu nájde...

No, to teda neviem kedy by som na tento postup prišiel.

V minulosti som dal do vyhľadávania slovenský názov a hneď mi dalo návrh na knihu, a keď som na ňu klikol bol som na jej profile.

Nechápem, túto zmenu, prečo a co komu vadilo na tom, že keď som hľadal knihu v slovenčine vyskočil mi slovenský návrh a keď v češtine tak cesky. Teraz zostal len český.

Zjavne ide o kliky. Nemám problém s novými vecami, ale prečo si veci komplikovať?

Dan
Dan 19.02.2024 v 19:59

Prispevek uživatelky Koka je (omlouvam se za ten výraz) absolutní nesmysl. Stoji za tim pouze technické důvody, ktere snad brzy vyřešíme. Pritomnost slovenských knih je uplne stejne důležitá, jako tech českých. A v Databazi maji uplne stejnou důležitost. Českých návštěvníků je vsak vetsina, proto naseptavac funguje podle vyplneneho kraje daného uživatele, a na stránce s vyhledáváním lze přepínat cz a sk vysledky. Uživatelku Koka tímto prosim, aby se priste zdržela svých domněnek a prestala desit ostatni uživatele tim, ze bychom snad meli mazat slovenské knihy (!)

Dan
Dan 19.02.2024 v 19:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.02.2024 v 20:04

jandomi10: no, právě tím prvním vyzkoušením, by jste na to přišel. Já si toho všimla právě taky takhle. Vyzkoušela jsem to. Našeptávač je fajn, ale dost často fungoval dost zmateně třeba v případě, kdy se pod jedním názvem vyskytovalo víc titulů. To mu totálně zavařilo anténky...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.02.2024 v 20:08

Dan: moc děkuji za odpověď v reakci na Koku, na mou včerejší otázku. Takže to je naší lokací, co se primárně ukazuje. Dík za info :)

jandomi10
jandomi10 19.02.2024 v 20:09

Lenka.Vílka - neprišiel som na to, resp. som si to nevšimol, preto som napísal sem, že to nejde vyhľadávať.

Koka
Koka 19.02.2024 v 20:09

Dane, prosím, zanechte už těch útoků na moji osobu! Můj příspěvek žádný nesmysl není - příspěvky těch tří uživatelů, kteří zde napsali, že je slovenské knihy "štvou", si máte možnost na vlastní oči přečíst - viz strana 90 tohoto vlákna. A svůj někdější příspěvek, v němž jste napsal "myslíte, že nejdřív programuji, a až pak přemýšlím? - to bych se připravoval o čas..." si také můžete dohledat.
Já nikoho neděsím mizením slovenských knih, to vy nás tady každou chvíli překvapujete mizením různých ještě nedávno existujících funkcí - namátkou: informace v Knihotéce uživatele, kdo poptává knihy, které uživatel v knihotéce má, anebo odstraněná možnost seřazení bazarových nabídek dle ceny - nikdy jsme se nedozvěděli, proč tyto zcela neškodné a nikým nekritizované funkce musely zmizet.
Tak by vůbec nebylo špatné, kdybyste se zdržel těch otevřených útoků vůči mne (a rovněž těch neveřejných, zákulisných, o kterých se jen občas dozvídám, když něco "prosákne" ...)
Zdar!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.02.2024 v 20:13

jandomi10: v pohodě, to všechno chápu. Jenom, jak teď psal i Dan, poslední dobou to je tady plné zbytečných poplašných zpráv. A je těžké si v diskusi nevšimnout, že dost lidí si to bere jako pravdu.
A proto vám bylo porazeno :) to si tady vždy pomůžeme rádi i sami mezi sebou :) to je za mě moc fajn :) ale správným postupem :)

Text příspěvku byl upraven 19.02.24 v 20:14

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 19.02.2024 v 20:19

Mě tedy nevadí, že ve SVÉ knihotéce nevidím inzeráty OSTATNÍCH. Ne každý to dřív nutně ocenil. Nikdy neuděláte radost všem. Je to nemožné. Pokud mohu zmínit jeden z příkladů změn, jenž byl zmíněn...

Text příspěvku byl upraven 19.02.24 v 20:22

siena
siena 19.02.2024 v 20:26

Jandomi10, ano, uživatelsky přívětivé to není ani za mák.

Hamec
Hamec 28.02.2024 v 12:23

Zdravím,
při vkládání knihy se už nekontroluje duplicita podle ISBN?

Při vyhledávání jsem našel jen jedno vydání "Vinnetou - poslední výstřel", takže jsem přidal nové, včetně zařazení do edice. V edici KOD koukám, že už vydání je, ale ISBN má bez pomlček.

Mrkněte:
https://www.databazeknih.cz/knihy/vinnetou-posledni-vystrel-533138
https://www.databazeknih.cz/knihy/vinnetou-trilogie-albatros-vinnetou-posledni-vystrel-528952

vladimir3043
vladimir3043 29.02.2024 v 13:43

Už jsem tu psal před měsícem o problému s přidáváním dalších chybějících vydání, ale za tu dobu to bohužel vůbec nikdo nevyřešil.
Dnes jsem přidal chybějící 4. slovenské vydání knihy Medzi zvieratkami v lese 1987 přes tlačítko Přidat další vydání. Hned v zápětí jsem chtěl přidat i další chybějící dvě vydání, ale systém už mi to při potvrzení vyhodí a hodí mě to na mnou nově přidané 4. vydání 1987 a další vydání mi prostě nepřidá - nepovolí, zkoušeno několikrát. V jednom dni prostě nejde přidat více než jedno k stávajícímu vydání. Je možno to opravit (nebo je to jen prohlížečem Chrome)?

13. 3. jsem dělal dvě další vydání knihy Vřesová víla a konečně mi to povolilo obě dvě přidat po sobě, takže už je to opraveno.

Text příspěvku byl upraven 13.03.24 v 12:40

Koka
Koka 02.03.2024 v 20:13

Hledám knižní tituly, které překládal pan Richard Podaný. Zadám jeho jméno do vyhledávače a pak v nabídce rubrik kliknu na Ostatní. DK mi na to odpoví:
"Na hledaný výraz Richard Podaný jsme bohužel nenašli žádný výsledek v kategorii Ostatní."
Zkoušela jsem to i s dalšími překladateli (Zora Jesenská, Martin Hilský) a předpokládala jsem, že najdu tato jména přes rubriku Ostatní a tam se mi rozbalí seznam všech jimi přeložených knih. Jenomže nic takového se nestalo.

Co tedy (jaké "pojmy" či jména koho) lze vyhledávat přes rubriku Ostatní? Myslela jsem, že překladatele, ilustrátory, autory obálek. Ale ta rubrika vypadá být úplně nefunkční. Jde o technickou chybu, nebo o nějakou inovaci, která nám jen nebyla sdělena?

Naias
Naias 02.03.2024 v 21:17

https://www.databazeknih.cz/novinky-na-webu
20.09.2023
Spustili jsme nový web, a s ním řadu úprav:
- V sekci vyhledávání (po kliknutí na lupu vpravo nahoře) jsme do sekce Autoři přidali také "Překladatele, ilustrátory a autory obálek". Dosud byly v odkaze "Ostatní".

Text příspěvku byl upraven 02.03.24 v 21:26



Vložit příspěvek