Technické potíže?


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.12.2023 v 14:24

Chesterton: psala jsem realistický popis toho, jak může přemýšlet provozovatel. Měli bychom se s tím smířit. Ano, něco dělá poté, jaké jsou reakce. A pravda je holt taková. Je to jeho stránka. Tak nevím, proč by věci nemohl měnit jenom proto, že prostě chce právě majitel. Snad nějaké rozhodovací právo mu snad taky můžeme nechat...

Text příspěvku byl upraven 30.12.23 v 14:27

Janadvorackova
Janadvorackova 30.12.2023 v 14:38

Tedy Lenko, na to, že nemáte rady, radíte celkem fest.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.12.2023 v 14:45

Janadvorackova: poradila jsem, jak na to. Že vy to nechcete vstřebat je už jenom váš problém. Vy si zase neustále vymýšlíte, proč něco nejde. Každá jsme holt jiná. Ale to my dvě o sobě už dlouhodobě vzájemně víme, takže...normálka :) já si ke konci vždycky dávám předsevzetí, že už nikomu nebudu v ničem radit. Nikdy mi to nevyjde :(

Text příspěvku byl upraven 30.12.23 v 14:48

janulka1310
janulka1310 30.12.2023 v 16:42

Chci se zeptat, když mám zařazené knihy v letošní výzvě, tak při kliku na konkrétní knihu mám zašktrnuto, že je ve čtenářské výzvě. Ale když si rozkliknu knihu, kterou mám ve výzvě např. v roce 2022 nebo starší, tak u ní políčko, že byla kniha ve čtenářské výzvě zašktrnuté nemám, i když ji mám zařazenou. To je tak schválně? Nebo je to jen nějaká chyba? Děkuji za odpověď.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.12.2023 v 16:49

Janulka1310: Tohle zaškrtnutí je vidět vždy jenom u aktuální výzvy. Ale kniha je v seznamu výzev započítaná. Nemusíte mít strach :)

Chesterton
Chesterton 30.12.2023 v 17:49

Lenka.Vílka:
Rozhodovací právo zde jistě nikdo provozovateli nebere.
Jen i my máme asi právo spolurozhodovat alespoň o praktických uživatelských záležitostech.....jak pěkně výše píše LordSnape: "protože jsme to primárně my, co tu databázi nacpali zadarmo daty"!

A navíc to ladění by asi přece jen mělo být v součinnosti s námi - COŽ SE KRÁSNĚ OBČAS DĚJE :o)


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.12.2023 v 17:54

Chesterton: o to se nikdo nepře :) vždyť to ví každý z nás, že se hledí i na uživatele. Ale základní fakt je prostě daný. Provozovatel to dělá, protože je provozovatel, a prostě to do toho procesu taky patří, dělat věci i jenom proto, že on chce. A to znamenala přesně ta věta, kterou jsem napsala.

Text příspěvku byl upraven 30.12.23 v 17:54

janulka1310
janulka1310 30.12.2023 v 19:00

Lenka.Vílka: Děkuji, to jsem si nikdy nevšimla

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.12.2023 v 19:01

janulka1310: není zač. Chápu, že to mohlo trochu zmást :)

Janadvorackova
Janadvorackova 30.12.2023 v 20:31

Lenka.Vilka: Nevím, proč si představujete, že by se "můj problém vyřešil tím, že bych se přizpůsobila." V tomhle případě by to znamenalo vzpomenout si, od kdy do kdy jsem četla kdejakou knihu a doplnit data. Zaprvé si to fakt nepamatuji. Zadruhé tu mám záznamy za osm let. A zatřetí je to blbost už z podstaty věci - nejde to.

O to víc mě zaráží, proč ze všeho děláte problém Vy vs Někdo jiný.
A to jsem chtěla jenom blbej graf. Nedokážu si představit, co by to bylo za drama, kdybych chtěla víc.

Možná tomu nebudete věřit, ale zase takové rozdíly mezi námi nejsou. To je věc, nad kterou jsem se nedávno pousmála, protože... no prostě proto.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.12.2023 v 20:58

Janadvorackova: v míře hysterie jsme vskutku stejné, to zase jo :)

siena
siena 31.12.2023 v 12:41

LordSnape, souhlasím. Nejenom nacpali daty, ale také dodali formu a jistou správnost.

Chesterton
Chesterton 31.12.2023 v 14:22

Výjimečně souhlasím i se sienou ;o)

Text příspěvku byl upraven 31.12.23 v 14:39

siena
siena 31.12.2023 v 14:52

Takže se nemusím bát premiérového bloku:-)

Marthas
Marthas 31.12.2023 v 16:09

To Janadvoračková: Promiň, Jano, tentokrát si s tebou dovolím nesouhlasit. Tak jak to chceš ty, tedy aby systém přednostně fungoval na tom, jak si dané datum pamatuje on. S tím si troufám nesouhlasit. To by byla zase obří nevýhoda pro lidi, kteří si poctivě vedou záznamy i s daty a nebo kteří si chtějí záznamy doplnit zpětně. Vždyť přesně takto se systém chová v Knihotéce. Pokud se tak nechová už všeobecně. Jinde to ale nemám odzkoušeno. Vůbec nehledí na datum, od kdy knihu mám, které jsem si vyplnila, ale pouze na datum, které si pamatuje on. Tedy na datum kdy jsem záznam technicky přidala do Knihotéky. A nemusím snad nikomu vysvětlovat, že jelikož se tak dříve systém nechoval a byla tu například i funkce, které se dalo využít, když měl člověk přidané špatné vydání. Musel ale knihu přidat znovu v jiném správném vydání a předchozí záznam smazat, tím pádem data opravdu sem tam nesedí. Od té doby do Knihotéky nechodím, protože mě přímo "psychicky" bolí stav, kdy mám např. mezi knihami z roku 2022 knihu z roku 2012. Ten bordel je děsný. Já bych se naopak přimlouvala, aby systém spíše hleděl na to, co je vyplněno než na datum, které si pamatuje systém, aby to bylo, jak to bylo dříve a já abych se nemusela bát otevřít Knihotéku, jakej bučus tam uvidím.

R.E.M.
R.E.M. 31.12.2023 v 19:19

Souhlasím s Marthas ohledně seznamů zejm. Knihotéka. Přesné vyplňování data nákupu/přidání devalvuje systém, který bere přednostně datum změny, ne vyplněné datum. Stejně je to u Přečtených a data dočtení. .
Dokonce před týdnem stačilo dopsat poznámku ke knize v Přečtených a systém tvrdil, že jsem knihu četla od 27. do 22. 12. Ale tato chyba je, pokud jsem si všimla, opravena.

Vzhledem k omezeným možnostem třídění v seznamech je správné pořadí koupených/přečtených knih pro mě důležité.

Text příspěvku byl upraven 31.12.23 v 20:39

lenderT40i
lenderT40i 04.01.2024 v 18:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 05.01.2024 v 23:47

Souhlasím s R.E.M., ale to asi nikoho nepřekvapí.

Teď mě navíc zaujalo toto: Chci -li si trochu "zašmírovat" a podívat se i jako přihlášená na profil jiného uživatele resp jeho knihy. Tak pokud použiju filtraci a zadám např. Fantasy, tak mi systém vygeneruje první stránku. Potud v pořádku. Teď se ale dostáváme k tomu zajímavému. Chci -li rozkliknout další, tak u 2 stránky systém hodí hlášku : Promiňte, omlouváme se, ale na Databáze knih právě probíhá technická údržba... Nebo nějak tak. Zajímavé ale je, že vše ostatní funguje normálně a ještě zajímavější je, že když stisknu u filtrovaného profilu znak >> dostanu se na poslední stránku filtrátu, a celkově to od konce jde až do té 2 stránky, která se nezobrazí. Zajímavé, hmm.

KnihomolkaEva
KnihomolkaEva 10.01.2024 v 16:16

Mně zase nejde listovat v seznamu mých Nedočtených knih. Na další stránku se nemůžu dostat.

Zmiu
Zmiu 10.01.2024 v 17:58

Taky mi nefunguje listování v seznamu nedočtených knih.

m.gray
m.gray 19.01.2024 v 09:34

Dobrý den, šlo by prosím opravit tu chybu na titulní straně? Pomohla usvědčit SOUSTU vrahů? Děkuji.

Pokaždé, když chci na DK, mi naskočí Chyba 404. Nevím, jestli to tak mají všichni? Používám mobilní telefon.

Varjohukka
Varjohukka 23.01.2024 v 21:43

Stále se mi zobrazují primárně slovenské verze knih. I když si zadám českou, i když to předělám, příště opět slovenská verze. Je to tak schválně?
Občas je rozdílný název a pak mě to mate, že nemůže určitou svoji zařazenou knihu najít.

Nelmal
Nelmal 24.01.2024 v 09:26

Souhlasím, ty slovenské verze mě štvou.

Eldar80
Eldar80 25.01.2024 v 00:45

Také mě štvou slovenská vydání. U všech knih se to neděje, ale u mnoha je výchozí vydání slovenské. (Asi záleží jaké vydání bylo vloženo jako první.) Vlastně vůbec nechápu, proč doteď neexistuje databazeknih.sk, kde zase budou primární ta slovenská vydání. Asi je to příliš racionální řešení. Nebo aspoň možnost zvolit si jaká vydání chci mít výchozí v Nastavení.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.01.2024 v 08:06

Jenom vsuvka: dřív, když se vložilo nové vydání, tak moderátor rovnou nastavil hlavní vydání podle základního pravidla, když vydání slučoval. Teď když se nová vydání hned automaticky slučují, tak logicky prostě jako hlavní vydání zůstane to, které tam bylo předtím (když je vydání již hodně) nebo například to slovenské (pokud bylo vloženo jako první, přestože podle základního pravidla by hlavní být nemělo). To je vedlejší efekt.
Takže potom musí uživatel napsat hlášení ohledně nastavení hlavního vydání, ať je to správně vedeno. Ano, tahle zodpovědnost z moderátora přeskočila na uživatele. Nepochybuji, že když moderátor na něco podobného sám narazí, tak to opraví jako i sám za sebe bez hlášení. Ale pokud chceme, aby to bylo ok, musíme se to v první řadě postarat my...

Text příspěvku byl upraven 25.01.24 v 08:10



Vložit příspěvek