Novinky na webu

Abyste byli informováni, níže najdete info o nových funkcích webu.


04.05.2024
V detailu knihy jsme přidali novou záložku (na 1. místo) s označením Přehled.


10.03.2024
Sekci Knihy jsme malinko přepracovali, aby byla více inspirativní a pomáhala lépe objevovat nové a zajímavé knížky.


06.03.2024
V detailu knihy jsme přejmenovali první záložku "Komentáře" na "Hodnocení", kde kromě Komentářů a Recenzí najdete i odkaz "Hvězdičky", kterým si můžete zobrazit jednotlivá hvězdičková hodnocení uživatelů.


05.02.2024
Do Databáze knih jdou nově přidávat jako další vydání i audioknihy. Na příklad se můžete podívat zde.

V přehledu vydání je u každého záznamu zobrazena ikonka, aby bylo hned patrné, zda se jedná o klasickou knihu, eknihu nebo nově audioknihu.

Zároveň v detailu knihy pod anotací (u roku vydání) je rovněž ikonka (tedy pokud se nejedná o papírovou knihu, pak tam ikonku nedáváme.) Když někdo napíše komentář k audioknize, je ikonka i u každého takového komentáře. Na první pohled je tak patrné, že dotyčný hodnotil právě audioknihu. Věříme, že tohle zlepší přehlednost a pohled na komentáře, které dosud toto rozlišení neměly.

V uživatelských seznamech typu Přečtené knihy, Doporučené apod. je rovněž vidět u hvězdičkového hodnocení ikonka (pokud se nejedná o papírovou verzi)

Chystáme se ještě trochu zpřínist pravidla pro vkládání, aby do databáze nebyly přidávány i různé rozhlasové hry a podobná média, která nemají svou papírovou či elektronickou verzi, oč nám jde především. A zároveň máme vymyšlené nějaké další funkce, které souvisejí s audioknihami.

Nechtěli jsme vytvářet další seznam typu "Poslechnuto" či "Audiotéka", proto jsme zakomponovali ikonky ke knihám v uživatelských seznamech. Časem zřejmě doplníme možnost filtrace podle formy knihy.


09.01.2024
Do sekce Knihovny jsme přidali možnost vyhledávání podle měst, což mnohem více zlepší funkčnost.


30.12.2023
Jistě víte, že v uživatelském profilu je pod přezdívkou (vedle roku narození) odkaz "statistiky". Doteď bylo možno prohlížet statistiky v jednotlivých letech pouze od roku Vaší registrace na Databazeknih.cz. Nyní, pokud máte v Přečtených zařazené knihy ještě z předchozích let, můžete si zde zobrazit už i tyto roky ;-)


28.12.2023
Ještě jsme malinko upravovali horní ikonky, a došlo zde k jedné malé změně. "Aktivita oblíbených uživatelů" byla přesunuta ze samostatné ikonky do ikonky poslední. Chápeme, že ne každý pro to bude mít pochopení, ale za změnou si stojíme, a za pár dní Vám to přijde automatické. Slibujeme. Moc děkujeme za pochopení, neděláme to z rozmaru ;-)


27.12.2023
Aktivita oblíbených uživatelů byla přesunuta do sekce "Komunita".


17.12.2023
Komentáře v detailu autora jsme přesunuli do nově vzniklé záložky s pravdivějším označením "Diskuze", a na jejich místo jsme dali přehled nejnovějších komentářů ke knihám daného autora.


15.12.2023
Jedna malá úprava, ze které však máme radost.

1) Doteď když jste potřebovali upravit svůj komentář (případně nahlásit komentář cizí) bylo potřeba najet na daný komentář, a tam se objevilo slovo "upravit / nahlásit". Na mobilech se nedá najet, takže se muselo kliknout do komentáře, ale to občas rozhodilo jeho uspořádání.

2) Když jste si přečetli komentář a chtěli mu dát "palec", museli jste popojet nad ten komentář, přitom je logičtější po tom, co ho dočtete a oči máte dole, kliknout na palec právě pod textem.
Obojí jsme tedy nově umístili vpravo dolů pod komentář, přičemž "upravit / nahlásit" se zobrazí kliknutím na ikonku se třemi tečkami, která je tam vidět neustále. Zároveň jsme počet palců umístili trošku vpravo od palce, aby se na to lépe na mobilu klikalo (možná ještě trošku doladíme.) Snad se Vám úprava líbí, ale nám přijde opravdu praktičtější.


30.11.2023
Aktualizovali jsme podmínky pro vkládání knih a eknih do databáze. Eknihy již nemusí mít povinně kód ISBN, ale v takovém případě je nutné vyplnit kolonku Zdrojový web.


29.11.2023
Do přehledu knih v detailu autora, detailu série a edice jsme přidali ke každé obálce do jejího levého horního rohu procentuální hodnocení s barvou. Možná to přidáme i na další místa.


25.11.2023
V detailu autora si můžete nově lépe filtrovat knihy. A to tak, že si můžete zobrazit např. pouze ty, které vydal autor pod svým jménem, nebo pouze ty, které vydal pod konkrétním pseudonymem. Například zde u Richarda Bachmana (Stephen King).

Zobrazíte si je buď tak, že kliknete nahoře na konkrétní jméno pseudonymu, nebo i přímo v šedém obdélníku s filtrováním v přehledu knih.


13.11.2023
Krásné pondělní dopoledne, hlásíme další malou novinku. Do uživatelských statistik, do záložky “Po letech”, jsme právě přidali graf s přehledem přečtených knih v jednotlivých měsících.


11.11.2023
Další malá novinka. V sekci Přečtené knihy bylo doposud vpravo datum od kdy do kdy uživatel knihu četl (a v dalších seznamech jiná data), ale na mobilech a tabletech to bylo kvůli horší nepřehlednosti úplně skryté. To jsme právě napravili, a to tak, že jsme data přesunuli do nové ikonky kalendáře, na kterou stačí najet. Na počítači to sice vyžaduje tento malý úkon oproti dosavadnímu přímému zobrazení, nicméně to zvýšilo přehlednost a mohli jsme to zároveň nově zobrazit i na menších obrazovkách.


09.11.2023
V detailu knihy, která je v sérii, jsme název série přesunuli nahoru nad anotaci, a navíc jsme tam přidali možnost přepínat mezi jednotlivými díly.


20.09.2023
Spustili jsme nový web, a s ním řadu úprav:

- Zvětšili jsme písmo

- Přehlednější Literární ceny

- Možnost kdykoliv změnit přezdívku v Nastavení

- V kategorii Chystám se číst přibylo filtrování dle písmena
- Bylo odebráno Pokročilé vyhledávání (zřejmě dočasně)

- Tlačítko pro úpravu knihy a autora je nově ozubené kolečko, a nachází se na stejném místě na počítačích i menších obrazovkách (mobil, tablet), a to v detailu knihy za tlačítkem "přidat do mých knih" a v detailu autora vedle "přidat do oblíbených", které je pod jménem autora. Všechna tlačítka jsou tak na jednom místě.

- Oblíbené knihovny přesunuty z detailu profilu uživatele přímo do sekce "Oblíbené", k oblíbeným autorům, citátům apod.
Nově cca o 1 000 eknih zdarma ke stažení. Přidány byly i nepropojené s eknihami v naší databázi.
zvětšilo se písmo na webu

- V detailu knihy byla záložka "recenze" přesunuta do záložky "Komentáře".

- Pokud je ke knize přidána alespoň jedna část díla (např. povídka), v záložkách bude vidět odkaz "Část díla", mezi odkazy "Podobné" a "Diskuze".

- V uživatelském profilu v sekci "Příspěvky" jsme zařadili "diskuze u knih" a "recenze" pod odkaz KNIHY.

- V sekci vyhledávání (po kliknutí na lupu vpravo nahoře) jsme do sekce Autoři přidali také "Překladatele, ilustrátory a autory obálek". Dosud byly v odkaze "Ostatní".

- Na stránce ceníku bazaru najdete nově odkaz "historie nákupů", kde uvidíte v přehledu celou historii svých nakoupených kreditů do bazaru

Pokud byste objevili jakoukoliv chybu, dejte nám prosím co nejdříve vědět, abychom ji mohli hned opravit.


21.09.2021
Dolů na stránku s archivem inzerátů jsme přidali odkaz pro hromadný přesun aktivních inzerátů do archivu (např. když nebudete dlouhou dobu online apod.)


20.09.2021
Hojně využíváte možnost vytvářet si vlastní seznamy knih.

Od teď si můžete vytvářet i skryté seznamy, které nikdo kromě vás napříč stránkami neuvidí. Hodit se to může např. pro seznamy typu "Knihy, které koupím k Vánocům svým blízkým"... :-)


14.09.2021
Když se rozhodnete prodat některou knihu z vaší domácí knihovny, v sekci Knihotéka (úplně dole) najdete odkaz na přehled knih, které jsou právě poptávány v bazaru, a vy je zároveň vlastníte :-) Snadno tak můžete rovnou oslovit potenciální zájemce...