Novinky na webu

Abyste byli informováni, níže najdete info o nových funkcích webu.


26. května
Do sekce Nejnovější komentáře doplněna dosud chybějící kategorie Novinky.


11. května
Před pár dny jsme nasadili možnost označit u komentáře, že obsahuje spoiler (vyzrazení děje).


09. ledna
Vytvořili jsme žebříček 100 největších čtenářů. Nejste v něm náhodou také? :-) Kolik jste celkem přečetli knih?

Více zde: https://www.databazeknih.cz/zebricky/100-nejvetsich-ctenaru


29.11.2019
V přehledu knih autora najdete nové filtrování, kterým si můžete zobrazit např. nepřečtené knihy, knihy mimo série apod.


28.11.2019
Včera večer došlo k aktualizaci podmínek užití webu, konkrétně bazarového obchodování registrovaných uživatelů a zavedení 2 variant užití bazaru. V sekci Archiv nebo Ceník se můžete podívat, jakou bazarovou variantu využíváte právě vy. V archivu je pak vždy u konkrétního inzerátu vidět, zda je prodloužení jeho platnosti podmíněno stržením kreditu. Změna se týká pouze pár jednotek procent uživatelů (kteří mají navíc bonusy, jako je např. hromadná úprava inzerátů apod.); pro valnou většinu uživatelů se aktualizací podmínek nyní nic nemění.


10.11.2019
Jakmile upravujeme knihu, pokud je již v databázi přidán ilustrátor, překladatel nebo autor obálky, lze přidat rovnou stejným formulářem. Bez potřeby odcházet na jinou stránku (což vymazávalo dosud upravené údaje)

Do Čtenářské výzvy si od teď můžete přidávat více knih k jednomu tématu.


07.10.2019
Vytvořil jsem stránku O nás


03.10.2019
Do detailu knižních sérií jsme přidali záložku BAZAR, díky které si můžete zobrazit přehled prodejců s nabídkou od nejvyššího počtu knih z dané série.


14.09.2019
Doplněn žánr: Historický román


13.09.2019
Nově si můžete přidat do oblíbených i jednotlivé žánry knih.
Stačí si otevřít sekci Knihy, a následně rozkliknout některý z žánrů. Pak uvidíte vedle jeho názvu (vpravo nahoře) tlačítko pro přidání.

Dosud bylo na tomto místě tlačítko pro přidání nové knihy do databáze. To můžete i nadále nejčastějším způsobem, tedy v detailu konkrétního autora, v tlačítku: upravit / doplnit / údaje - Přidat knihu.


02.09.2019
Pokud k autorovi vložíte citát, můžete ho zpětně i upravit.


02.09.2019
Bohužel jsem se k dnešnímu dni rozhodl zrušit sekci Události. Ani přes opakované snahy zdaleka nenaplňují očekávání, tedy zájem o ně od ostatních návštěvníků webu.
Mrzí mě to, ale nemá cenu dál plýtvat čas a energii na něco, co není využívané. Zkusím se zamyslet, zda by se nedaly využít nějak jinak, nebo alespoň nějaká jejich částečná funkčnost. Jeden nápad mám, tak uvidíme, zda dopadne.


27.08.2019
Pokud dá někdo palec vašemu komentáři, v upozornění odteď uvidíte pro připomenutí i část opalcovaného komentáře :-)


21.08.2019
V detailu knihy, v záložce "Vydání", jsme rozdělili jednotlivá vydání podle jazyka, ve kterém jsou napsaná. Usnadní to tak orientaci.


24.07.2019
Momentálně pracujeme na vylepšení vyhledávání, takže prosím omluvte dočasnou nestabilitu relevance výsledků vyhledávání. Díky za pochopení.


17.07.2019
V detailu knihy (v pravém sloupci) je sekce Podobné knihy. Zde se zobrazovalo vždy max. 8 knih. Nyní se titulek "Podobné knihy" udělal klikací a na speciální stránce je přehlednější výpis (včetně obálek a anotací) a zároveň se neomezuje pouze na 8 knih.


16.07.2019
V Bazaru je nově možno filtrovat i na základě cenového rozpětí.


15.07.2019
Pokud víte, že nějaký čas nebudete přítomni na Databázi knih, stačí si v Nastavení (ikonka francouzského klíče nahoře - Nastavení) vyplnit datum "od do" a pokud Vám bude někdo posílat soukromou zprávu, včas se to dozví. Stejná informace je pak viditelná i v detailu každého vašeho inzerátu (využíváte-li bazar.) Věřím, že tato funkce pomůže předejít řadě komplikací nejen při obchodování v bazaru :-)


22.05.2019
Ke knihám je nyní možno přiřazovat jazyk vydání. Automaticky byl nastaven u všech knih na češtinu, u knih od slovenských nakladatelství na slovenštinu. Případné zbylé knihy se časem doladí.

Jinak k diskuzím: Ač mažu diskuzní příspěvky velmi nerad a do dnešního dne jich bylo, že by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky, před časem byly vytvořeny Pravidla diskuze, tak bychom je měli dodržovat.


14.05.2019
Aby nebyla úvodní strana tolik statická, od této chvíle se tam nezobrazují 3 nejpopulárnější knihy, ale náhodný výběr tří knih z těch nejpopulárnějších. Totéž platí pro sekci "Právě vyšlo", která je níže. Po rozkliknutí sekce "Právě vyšlo" je vidět přehled knih včetně anotací, nikoliv pouze obrázky a názvy jako doposud.