Novinky na webu

Abyste byli informováni, níže najdete info o nových funkcích webu.


20.09.2023
Spustili jsme nový web, a s ním řadu úprav:

- Zvětšili jsme písmo

- Přehlednější Literární ceny

- Možnost kdykoliv změnit přezdívku v Nastavení

- V kategorii Chystám se číst přibylo filtrování dle písmena
- Bylo odebráno Pokročilé vyhledávání (zřejmě dočasně)

- Nahoře vpravo od loga odebrána ikonka ozubeného kolečka. Menu, které se objevovalo v této ikonce se umístilo k profilové (tedy první) ikonce, kde se zobrazuje po najetí.

- Tlačítko pro úpravu knihy a autora je nově ozubené kolečko, a nachází se na stejném místě na počítačích i menších obrazovkách (mobil, tablet), a to v detailu knihy za tlačítkem "přidat do mých knih" a v detailu autora vedle "přidat do oblíbených", které je pod jménem autora. Všechna tlačítka jsou tak na jednom místě.

- Oblíbené knihovny přesunuty z detailu profilu uživatele přímo do sekce "Oblíbené", k oblíbeným autorům, citátům apod.
Nově cca o 1 000 eknih zdarma ke stažení. Přidány byly i nepropojené s eknihami v naší databázi.
zvětšilo se písmo na webu

- V detailu knihy byla záložka "recenze" přesunuta do záložky "Komentáře".

- Pokud je ke knize přidána alespoň jedna část díla (např. povídka), v záložkách bude vidět odkaz "Část díla", mezi odkazy "Podobné" a "Diskuze".

- V uživatelském profilu v sekci "Příspěvky" jsme zařadili "diskuze u knih" a "recenze" pod odkaz KNIHY.

- V sekci vyhledávání (po kliknutí na lupu vpravo nahoře) jsme do sekce Autoři přidali také "Překladatele, ilustrátory a autory obálek". Dosud byly v odkaze "Ostatní".

- Na stránce ceníku bazaru najdete nově odkaz "historie nákupů", kde uvidíte v přehledu celou historii svých nakoupených kreditů do bazaru

Pokud byste objevili jakoukoliv chybu, dejte nám prosím co nejdříve vědět, abychom ji mohli hned opravit.


21.09.2021
Dolů na stránku s archivem inzerátů jsme přidali odkaz pro hromadný přesun aktivních inzerátů do archivu (např. když nebudete dlouhou dobu online apod.)


20.09.2021
Hojně využíváte možnost vytvářet si <a class="strong" href="seznamy">vlastní seznamy knih</a>.

Od teď si můžete vytvářet i skryté seznamy, které nikdo kromě vás napříč stránkami neuvidí. Hodit se to může např. pro seznamy typu "Knihy, které koupím k Vánocům svým blízkým"... :-)


14.09.2021
Když se rozhodnete prodat některou knihu z vaší domácí knihovny, v sekci Knihotéka (úplně dole) najdete odkaz na přehled knih, které jsou právě poptávány v bazaru, a vy je zároveň vlastníte :-) Snadno tak můžete rovnou oslovit potenciální zájemce...


31.08.2021
Přepracováno zobrazení <a class="strong" href="vyzva?rok=2021">Čtenářské výzvy</a> v hlavním menu.

Přidáno filtrování kategorií v sekci <a class="strong" href="novinky">Novinky</a>.


16.08.2021
Přepracováno zobrazení kategorie <a class="strong" href="seznamy">Seznamy</a> (Komunita -> Seznamy).

Kromě "osobního" a "veřejného" přibyl nový typ seznamu "Společný". Společný seznam je stejný jako Veřejný, ale knihy do něj může doplňovat kdokoliv z uživatelů. Nejčastější knihy jsou pak zobrazeny nejvýše. Společnými silami můžeme vytvořit zajímavé seznamy ;-)


28.07.2021
V detailu knihy byla záložka "Část díla" změněna za záložku "Podobné", kde najdete (a můžete doplňovat) podobné knihy. Část díla nově najdete v pravém sloupci, kde byly doteď Podobné knihy. Umístění obou kategorií bylo prohozeno. Důvodem je, že povídky, pohádky nebo básně jsou pouze u menšího množství knih v databázi, kdežto Podobné knihy mohou být u všech knih.

V detailu jiného uživatele je pod základními údaji nově kategorie "Nové knihy v seznamech", kde naleznete pár jeho posledně zařazených knih.


14.07.2021
Autorova ocenění najdete nově pod záložkou Životopis.


21.06.2021
Upravena pravidla pro vkládání dosud nevydaných knih. Vkládaná kniha nemusí vyjít do roku od vložení na web, ale stačí aby vyšla příští rok.


01.06.2021
Od dnešního dne musí nově registrovaní uživatelé ohodnotit alespoň 20 knih, aby se jejich hodnocení začalo započítávat do celkového hodnocení daných knih, a aby mohli začít vkládat komentáře.


28.05.2021
Konkrétním uživatelem přidané knihy, autory apod. naleznete v uživatelském profilu pod odkazem Statistiky. Přerod jsme udělali postupně, abyste si stihli zvyknout, že se to přesouvá do Statistik...
Pro zobrazení knih je sice nutný klik navíc, ale důvodem je, že ve Statistikách máme místo pro více dat (nechtěli jsme zahlcovat stránku profilu). Někdo psal v diskuzi, že klikat vícekrát je cíl, to je však nesmysl. To bychom všechen přidaný obsah dali rovnou do profilu. Tímto bude naopak kliků méně, protože budou data více schovaná. Přehlednost je však důležitější, a kdo chce, najde si to.


22.05.2021
Opravena chyba se zlobícím datem začátku čtení knihy.


27.04.2021
Rozhodli jsme se vám nabídnout možnost vypnout si na webu bannerovou reklamu. <a class="strong" href="databaze-bez-reklam">Více zde</a>.


20.04.2021
V Rozšířené variantě bazaru můžete nově jedním tlačítkem zvýšit cenu poštovného u všech vystavených inzerátů.


13.04.2021
Kromě povídek je možno ke knihám nově přidávat také pohádky a básně ;-)


05.03.2021
Nově se po ohodnocení kniha automaticky přidá do Přečtených. Pokud by vám to nevyhovovalo, můžete si tuto funkci vypnout v Nastavení (ozubené kolečko) -> Praktické.


06.12.2020
V bazaru zaveden stav knihy:
Nová
Jako nová
Lehce opotřebovaná
Opotřebovaná
Špatná


09.11.2020
V Přečtených knihách, Knihotéce,... (i vlastních seznamech) můžete u konkrétní knihy pomocí ozubeného kolečka pokračovat odkazem "upravit", kde si můžete jednak měnit datum zařazení, a přibyla zde možnost i přidat/upravit soukromou poznámku (doteď pro ní byl samostatný odkaz, ale zde to bude vše pohromadě).


24.10.2020
Do uživatelského profilu přidána kolona "Nedočtené". Takže pokud jste i přes snahu "nedali" některé knihy, sem s nimi. Časem se samozřejmě objeví i žebříček, který by mohl být zajímavý.


07.10.2020
V případě, že se přidávaný citát k autorovi vztahuje k nějaké knize, je nově možno k citátu knihu připojit.