Novinky na webu

Abyste byli informováni, níže najdete info o nových funkcích webu.


14. září
Opraveno stránkování na uživatelské stránce s přehledem palců.

Kolonka pro Zdroj knihy je viditelná vždy (i při přidávání nové knihy hned rovnou)

Možnost vkládat inzeráty do bazaru rovnou v hlavním menu po kliknutí na “Bazar” a následně na “Vložit inzerát”.

Knihotéka - zde po kliknutím na ozubené kolečko u dané knihy lze přidat do bazaru.


26. srpna
Do pravého sloupce detailu autora přidány štítky z autorových knih.


05. srpna
V detailu autora, v záložce Bazar, byly seskupeny inzeráty knih. To znamená, že je tam odteď každá kniha pouze jednou a u ní je počet inzerátů a nejnižší prodejní cena.


27. července
Do sekce Vlastní seznamy bylo přidáno filtrování.


09. května
V uživatelském profilu byla položka "komentáře" přejmenována na "příspěvky" a do ní byl přesunut do této doby samostatný odkaz "články".

Nyní lze vyhledávat v bazarových inzerátech konkrétního uživatele (v uživatelském profilu.)


12. dubna
Vyhledávání přidáno i rovnou na stránky Autoři a Knihy.


11. dubna
Pokud máte nastaveno u komentářů řazení dle oblíbených uživatelů, Váš komentář bude hned na prvním místě.


08. dubna
Do sekcí Nakladatelství, Štítky, Série a Edice přidán vyhledávací formulář s našeptávačem.


07. dubna
Na úvodní stranu přidány 3 nejbližší události + oblíbené štítky.


04. dubna
Od této chvíle můžete odebírat také sledování nových komentářů u autorů a povídek.


23. března
Naprogramováno moderátorské zamykání zkompletovaných knižních sérií.


15. března
Recenze a Blogy byly zakomponovány do odkazu Novinky v hlavním menu.


05. března
Hlavní strana bazaru - provedeno lehké přeskupení + odebrání možnosti filtrovat poptávkové inzeráty (v bazaru v detailu knihy i autora poptávkové inzeráty zůstávají beze změny.)


28. února
Prováděl jsem technické úpravy na stránce s editací série u knihy. Kdybyste objevili chybku, dejte mi prosím vědět. Děkuji.


13. února
Kolonka "ocenění" na stránce s úpravou autora se objevuje již pouze tam, kde je z minulosti vyplněná. Cílem je postupně tato stará ocenění nahradit strukturovanými, které do dnešního dne mohli přidávat pouze moderátoři. A od teď je funkční pro všechny (vpravo v úpravě autora či knihy)


08. února
Do detailu autora byly přidány události (pod populární knihy). Viz např. Peter Høeg. Zároveň jsem prozatím (a možná i trvale) odebral výpis části životopisu autora, který má odjakživa svou samostatnou záložku, která by měla stačit.


02. února
Pokud nějakému autorovi vyšla letos nebo vloni nová kniha, info o ní se objevuje také rovnou v detailu autora nahoře.


30. ledna
Na stránku s detailem štítku přidáno filtrování a informace o počtu knih.

Do sekce žánry přidán turistický průvodce.


23. ledna
Vytvořena nová úvodní strana kategorie Žebříčky.


11. ledna
Nabídka "Přidat do mých knih" by již neměla zlobit na jiných zařízeních a měla by se v pořádku otevírat. Na mobilních zařízeních se nabídka nově po opětovném kliknutí zavře.


04. ledna
Nahoře v odkazu "Upozornění" je již možné spravovat kompletně všechna upozornění - tedy nejen na nové komentáře, ale také na nové knihy, zprávy apod. Vše na jednom místě.

Do uživatelského profilu (sekce Hodnocení) přidána položka Bazar. Řada lidí vcelku logicky hledala možnost ohodnotit uživatele právě zde. Proto přidán rozcestník.

V plánu je sjednotit uživatelské fotky tak, aby byly všude kruhové. Včera se na chvíli jevilo, že je proces již dokončen, nicméně se jednalo o nedopatření, protože nejdříve je potřeba technicky dotáhnout nahrávání nových fotek. Všechny pak budou ve stejném rozměru a fotky nebudou umělě deformovány.


08.12.2017
Upraven přehled v sekci Novinky a Autoři.


05.12.2017
U přidávání či editace knihy, když zadáte datum vydání, program automaticky doplní do příslušných kolonek rok vydání a stav, zda kniha vyšla či nikoliv.


29.11.2017
Upraveno zobrazení nových zpráv - po otevření konverzace je nová (nepřečtená) zpráva nad formulářem pro odpověď.


28.11.2017
Přidávání nové knihy - vyjma štítků lze vše vložit rovnou v prvním formuláři. Úpravy ještě nejsou konečné (např. při úpravě knihy je přidávání překladatelů apod. ještě trochu krkolomné)


17.11.2017
Přidávání nové knihy bylo sloučeno z dvou kroků do jednoho. Pokud narazíte na nějakou chybu, dejte mi prosím vědět.


08.11.2017
Přidávání nového autora sloučeno z dvou kroků do jednoho.


26.10.2017
Oblíbení autoři jdou nyní přidávat rovnou z uživatelského profilu.


04.10.2017
Kredity v bazaru je nyní možno zaplatit i pomocí QR kódu.


03.10.2017
V uživatelském profilu (v levém sloupci) sloučeny položky "Oblíbení autoři", "Oblíbené citáty" a "Oblíbení uživatelé" do položky "Oblíbení". Zároveň tam byla přidána stránka "Oblíbené seznamy".


20.09.2017
Vytvořen žebříček Nejoblíbenějších uživatelů.


14.09.2017
Nejen z důvodu, že v hlavním menu dochází místo (viz přidaná položka Události), byly "Recenze" a "Blogy" sloučeny pod společnou záložku "Články". V každé z nich přibývá maximálně pár článků denně, takže kromě ušetřeného místa uvidíte rovnou nové články naráz (možno nadále zobrazit i zvlášť)

V detailu knihy vpravo dole nově přibyl odkaz s přehledem dalších (veřejných) seznamů, ve kterých se kniha vyskytuje.

Vytvoření veřejného seznamu nyní podléhá schválení moderátorem.


12.09.2017
Spuštěna nová funkce Události (zatím beta verze). Nově umístěna v hlavním menu. Kdokoliv z vás, registrovaných uživatelů, může přidávat nové literární události. Ty však podléhají schválení moderátorem. S položkou Seznamy mám ještě poměrně velké plány, zrovna tak s Diskuzí a Oceněními... stále je co vylepšovat. Věřím, že se vám události budou hodit. I v nich mám v plánu řadu vylepšení, pro start však stačí v této podobě. Víte-li o nějaké literární akci ve vašem okolí, neváhejte ji přidat.


10.09.2017
V uživatelském profilu lze nyní rozkliknout přehled přidaných autorů a knih.


06.09.2017
V detailu knihy (záložka Bazar) přidáno pod cenu město osobního předání.


04.09.2017
Do přehledu knih autora přidáno filtrování podle počtu hodnocení, dále trošku upravena stránka s přehledem soukromých zpráv (na některých mobilech nešly zprávy snadno otevírat ani archivovat.)


20.08.2017
Do detailu nakladatelství mohou nově moderátoři přidávat poznámku (stejně jako to již dlouho funguje u edic). Např s informací o jeho historii, přejmenování apod.


12.08.2017
Odpovědi na nejčastější otázky:

1.) sekce O mně - editor na úpravu této sekce měl bezpečnostní díry, takže jsem jej musel odstavit. Nyní je třeba zvážit, zda se vyplatí ho opravit, či naprogramovat nějak jinak. Prozatím tedy ponecháno jako prostý text. Víc k tomu zatím bohužel nemohu napsat...

2.) informovat předem o připravovaných úpravách na webu nelze, protože nemám žádný harmonogram, podle kterého změny realizuji. Mám takřka nekonečný seznam nápadů, návrhů, připomínek a dokud se pro realizaci konkrétní věci nerozhodnu, není jisté, zda a jestli (a v jaké formě) bude realizována. Nebo jdu realizovat věc, která mě napadne až daný den.


11.08.2017
Do rozepsané zprávy přidáno ozubené kolečko (za přezdívku uživatele), kterým můžete nyní hromadně odstranit všechny zprávy s daným uživatelem, přesunout konverzaci do archivu nebo jej nově zařadit do seznamu blokovaných uživatelů. Pokud vás obtěžoval nevyžádanými zprávami, nebude vám už moci psát.

V zájmu ještě větší aktuálnosti inzerátů zkrácena jejich platnost (než se přesunou do archivu) na 3 měsíce.


09.08.2017
Do detailu knihy (vpravo dolů) přidána informace, kolik a kdo z uživatelů má danou knihu zařazenou v Čtenářské výzvě.


08.08.2017
Aby nebyly některé důležité odkazy skryty, tak v sekci Knihy (hlavní menu) v případě, že není vybrán žádný filtr, zobrazen přehled aktuálně populárních štítků, knižních sérií, seznamů atd.


06.08.2017
Objevují se dotazy na "prázdné autory" v databázi. Pokud je tu autor, který zde nemá (a nemá mít) žádnou knihu ani povídku, bude odstraněn. V červnu jsem napsal moderátoce asam něco jiného, za což se jí tímto omlouvám. "Prázdný" autor zde samozřejmě logicky nemá co dělat.


04.08.2017
Do Žebříčků jsem implementoval všechna témata loňské i letošní čtenářské výzvy, takže se můžete inspirovat!


26.07.2017
Na hlavní stránku Diskuze bylo přidáno stránkování, takže vám neuniknou nejnovější příspěvky.


21.07.2017
Z technických důvodů lze v profilové sekci "Kdo jsem" momentálně používat pouze čistý text. Omlouvám se za komplikace (především řadě z vás, kdo jste měli hezké profily s obrázky) a děkuji za pochopení.


10.07.2017
Na stránku s vyhledáváním přidána možnost vyhledávat překladatele, autory obálek a ilustrátory (v podsekci Ostatní a zatím pouze ve formátu: jméno příjmení)


09.07.2017
V detailu knihy do přehledu inzerátů přidány náhledy obálek.

V detailu autora upraven přehled inzerátů + ke každému inzerátu přidána přezdívka prodávajícího.


08.07.2017
Pro bazaristy: Máte-li rozjednaný prodej nějaké knihy, můžete v úpravě inzerátu zaškrtnout tlačítko rezervace. Informace se pak bude zobrazovat červeně v detailu inzerátu.


22.06.2017
Nasazena testovací verze upraveného algoritmu vyhledávání.
Přidány žánry a kategorie "Přírodní vědy" a "Matematika a logika".


31.05.2017
Odebrána funkce popularity článků a recenzí. Důvodem byla neuspokojující využívanost.


23.05.2017
Na stránce s pokročilým vyhledáváním lze nově filtrovat knihy podle více žánrů.

Upravena stránka s detailem nakladatelství. Knihy rozděleny na vydané a na připravované, plus přidán seznam edic. Viz příklad nakladatelství Harlequin.


13.05.2017
Na stránce s úpravami knihy lze rovnou přidat nové štítky. Není na to již potřeba samostatná stránka, která zde byla donedávna.


11.05.2017
U knih v uživatelském přehledu komentářů se již zobrazuje chybějící jméno autora. V pravém sloupci v detailu autora byly odebrány série, které nedávno dostaly svou vlastní záložku.


09.05.2017
Tlačítko pro sledování nových komentářů a diskuzních příspěvků přesunuto na viditelnější místo (vpravo hned nad přidávací formulář nového příspěvku.)


05.05.2017
Probíhají postupné úpravy zvětšování velikosti písma napříč stránkami.


03.05.2017
Detail autora - odkaz na autorův oficiální web přesunut ze záložek za rok narození, díky nově uvolněnému místu vytvořena záložka Série.

V sekci Upozornění sloučeny položky "Diskuze u knih" a "Komentáře u knih" pod jednu společnou "Knihy".


12.04.2017
Spuštěna nová funkce, která rozesílá uživatelům upozornění na nové knihy, vydané jejich oblíbenými autory. V nastavení možno vypnout.


20.02.2017
Spuštěna nová funkce (zatím pouze u knih), která od této chvíle pro moderátory eviduje historii jednotlivých uživatelských úprav.


13.02.2017
"Sci-fi a fantasy" rozděleno na samostatné "Sci-fi" a "Fantasy".
Jelikož může mít každá kniha max. 3 žánry, tak v případě knih, které měly v současnosti 1-2 (a bylo místo pro třetí), byl automaticky doplněn nový "Fantasy". Jednalo se o valnou většinu (přes 12 000 knih z 13 000.) Nyní bude třeba postupně žánry daných knih doladit.


12.01.2017
Upravena pravidla pro vkládání knih do databáze.

Zpřehledněn bazarový profil uživatele (větší písmo, obálka) + přidáno filtrování podle žánru.


29.11.2016
V uživatelském profilu bylo upraveno zobrazení sekce "Oblíbení uživatelé", kde zbyl stručný přehled oblíbených, s možností odebrání. Konkrétní aktivity oblíbených lze nadále sledovat k tomu určené sekci (nahoře na webu, ikona "aktivita"), která se bude časem rozrůstat.


26.11.2016
Jak si vede bazar tři měsíce po částečném zpoplatnění?


09.11.2016
V uživatelském profilu je hned vedle nadpisu pro lepší přehlednost rovnou i přezdívka (např. elfos - Přečtené knihy)

V sekci Přečtené knihy se nyní zobrazují i případné komentáře.


10.10.2016
V posledních dnech bylo změněno písmo ze starého Arialu na lépe čitelnější Open Sans. Jeho barva se neměnila.

Detail knihy a autora byl graficky zpřehledněn a ještě lépe upraven pro responzivní zobrazení (tablety, mobily.) "To se mi líbí" u komentářů bylo upraveno na větší logiku. Řadu uživatelů mátl (oprávněně) odkaz "Už se mi to nelíbí". Nyní je palec ve výchozím stavu šedý a po kliknutí zčervená.

Pravidla pro vkládání knih budou ještě časem uvolněna o jiný doložitelný zdroj oficiálnosti knihy, než je pouze NK. Cílem databáze je samozřejmě zde mít veškeré oficiálně vydané knihy. Nicméně nemohu stavidla pravidel povolit naráz, ale postupně.

Nahoře v hlavních ikonách (po přihlášení) přibyl avatar uživatele. Pokud by se někomu nezobrazoval správně, pomůže F5. Avatar je zcela identický se zobrazovaným v komentářích.


05.10.2016
Od dnešního dne je možné na Databázi knih přidávat oficiálně vydané knihy po roce 1989 i v případě, že nemají přidělené ISBN. Podmínkou je jejich uvedení a dohledatelnost v databázi Národní knihovny ČR/SR. Více zde.


24.08.2016
Zrušena možnost dobrovolně přispět na rozvoj bazaru. Bazar upraven tak, aby byl spravedlivější pro všechny, kdo jej využívají. Od této chvíle může každý současný i nově registrovaný uživatel vložit zdarma neomezeně poptávkových inzerátů + jednorázově 10 nabídkových. Pro vložení vyššího počtu nabídkových je třeba si zakoupit kredit. Každé vložení nabídkového inzerátu pak vyjde na 2-3 Kč dle balíčku.

Důvodů je několik - jeden jsem zmínil výše, dále chci, aby se dal ověřit bankovní účet uživatele. Když dnes někdo v bazaru podváděl a já bych jeho účet zablokoval, mohl se znovu zaregistrovat a pokračovat v podvodech. Takto se více zvýší pozornost na ověřené uživatele (v detailech jejich inzerátů i bazarovém profilovém účtu přibude ikonka ověřeného účtu) a pokud by takový uživatel podvedl, již se mu nepodaří znovu zaregistrovat pod novou přezdívkou a znovu si ověřit onen bankovní účet, protože ho již budu vést v evidenci jako podvodný.

Peníze z bazaru půjdou na provoz webu a případný přebytek do nadace Dobrý Anděl. V případě, že narazíte na podvodníka s ověřeným účtem, neváhejte mě kontaktovat, budu to řešit.

Těm, kteří v minulosti dobrovolně za bazar přispěli, bude zpětně postupně přidáváno po kreditech tak, že za každou korunu budou moci mít vložit nabídkový inzerát.

Na inzeráty, které byly vložené do 24. srpna, nemají nové podmínky žádný vliv. Taktéž obnovování z archivu či úprava inzerátů žádné kredity nestojí.

Další informace zde.


18.08.2016
V bazaru jsem zrušil hodnocení neutrální (varianta se příliš nepoužívala a byla zbytečná) a nahradil jej kladným. Nyní lze tedy hodnotit buď kladně nebo záporně (obojí lze samozřejmě upřesnit slovy).


17.08.2016
V sekci zprávy v detailu konverzace lze nyní mazat jednotlivé zprávy písmenkem "X" vpravo dole za datem a časem.


16.07.2016
Přepracována sekce Zprávy, která již není rozdělena na "Nové, přečtené a odeslané", ale obsahuje jednotlivé konverzace (uživatele). Po rozkliknutí je k dispozici celá komunikace s daným uživatelem + formulář pro napsání nové zprávy. Vlivem této změny mohou být hůře dohledatelné starší nepřečtené zprávy, takže z toho důvodu se daným uživatelům zobrazuje odkaz "Nepřečtené zprávy", ve kterém je lze vidět pohromadě a dovyřídit je.

Jsem si vědom, že se jedná o razantní změnu, která může být citlivá pro řadu uživatelů včetně mě, nicméně přepracování ještě není kompletní a konečné. Jsem však přesvědčen, že čas potvrdí, že se opět jednalo o krok vpřed.


13.06.2016
Komentáře u knih a povídek lze nyní nově řadit i dle hodnocení uživatelů.


30.05.2016
Do bazaru doplněna slovenská města.


23.05.2016
Další technická vychytávka - vybírat knihy v bazaru už můžete i podle města předání. Při koupi ušetříte peníze na poštovném a u prodeje balení knih a fronty na poště. Tohle se vám určitě bude hodit. Inzerátů s osobním převzetím je nyní 50 000 a další přibývají... Další výhodou je, že si před zaplacením můžete knihu hezky prohlédnout a osobně se poznat s dalším uživatelem Databáze knih :-) Více v sekci bazar v levém sloupci.


17.05.2016
V uživatelském profilu v bazaru lze nově filtrovat inzeráty od konkrétního autora.


09.05.2016
Proveden malý facelift úvodní strany.


08.04.2016
Odkaz pro přidání autora do oblíbených byl přesunut z horní části pravého sloupce dolů.


25.03.2016
V detailu knihy byl upraven a přejmenován odkaz za anotací "celý obsah knihy" na "zobrazit vše", který od této chvíle zobrazí kromě celé anotace také všechny podrobnosti níže jako je nakladatelství apod. Tato úprava ušetří hodně lidem klikání.

Pokud někdo nebude chtít zobrazovat celou anotaci a klikne pouze níže u roku vydání na odkaz "více", anotace zůstane nerozbalená.


23.03.2016
Po vložení autora či knihy lze ještě tentýž den provádět jakékoliv úpravy bez nutnosti následného schvalování moderátorem.


10.03.2016
Upraveny ikonky v detailu knihy.


08.03.2016
Žánry v detailu knihy jdou rozkliknout.


05.03.2016
Aktualizována sekce Jaké knihy patří do databáze?


04.03.2016
Upraven detail autora - nasazeny nové ikony, zpřehledněna část s jménem autora + přidána sekce Oblíbené knihy, zobrazující pět v posledním týdnu nejzobrazovanějších autorových knih.


10.02.2016
Má-li kniha více vydání, u všech jednotlivých se zobrazuje žánr z hlavního vydání.


04.02.2016
Dnes proběhla velká úprava v databázi - sekce žánry. Není již potřeba vyplňovat žánr a následně podžánr, ale rovnou daný žánr; ke každé knize tak lze nyní přiřadit až tři žánry. Do budoucna je v plánu možnost filtrovat knihy rovnou podle všech zadaných žánrů. Zatím však lze zobrazovat knihy jednoho konkrétního žánru. Celá hlavní sekce "Knihy" byla přepracována po vzoru bazaru, takže už po kliknutí na Knihy v menu uvidíte spolu s přehledem žánrů i knihy. Orientace a používání této sekce je tak mnohem snazší a přívětivější.


28.01.2016
Do bazaru knih byla implementována možnost uvedení místa osobního předání. Jakmile se časem začlení do zdejších inzerátů, je do budoucna v plánu funkce na vyhledávání inzerátů i podle místa osobního předání.


26.01.2016
Přepracováno vkládání povídek (stejně jako u knihy) lze nyní snadno vložit rovnou všechny autory povídky.


25.01.2016
BAZAR KNIH - detail inzerátu:
- přidána možnost nahrát fotku knihy
- lze rozkliknout jméno autora a zobrazit si tak všechny jeho inzeráty (odkaz byl dosud v pravém sloupci dole)


15.01.2016
Po najetí na komentáře jiných uživatelů se vpravo nahoře objeví odkaz "nahlásit", kde lze oznámit text vulgární, reklamní, rasistický atd. Případně navrhnout přesun do diskuze (pokud není názorem na knihu.)

Bazarové inzeráty v detailu knihy rozděleny na "nabídku" a "poptávku".


13.01.2016
Nasazeno novější zobrazení bazarových inzerátů v detailu autora.


29.12.2015
V sekci "Přítomní" najdete nově odkazy "Oblíbení" a "Všichni uživatelé", kteří sem byli přesunuti z hlavního menu.


21.12.2015
Zpřehledněna stránka se slučováním vydání + tam byly doplněny obálky knih.


20.12.2015
Starý a složitý systém pro přidávání dalších vydání knih byl následovně upraven:

V detailu knihy a záložce Vydání stačí tlačítkem "Přidat další vydání" vyplnit formulář pro přidání nové knihy. A to je vše!
Pak už jen stačí počkat, až moderátor schválí sloučení nově přidaného vydání a je hotovo. Není tedy potřeba se vracet k hlavnímu vydání knihy a zaškrtávat nově přidané, o to se systém postará sám.


16.12.2015
V sekci Zprávy (podsekce Přečetné) přidán odkaz na hromadné odstranění Přečtených zpráv.


15.12.2015
V sekci Zprávy přibylo za tlačítko "odpovědět" ozubené kolečko, do kterého byl přesunut odkaz na smazání zprávy či přesunutí do Přečtených, a nově odkaz "Vzájemné zprávy", kde se lze snadno dostat k celé předchozí konverzaci s daným uživatelem.


12.12.2015
Do uživatelského profilu, do sekce "Vlastní seznamy", byl přidán odkaz "Oblíbené", kde uvidíte přehled vašich oblíbených seznamů.


10.12.2015
Abychom vám usnadnili přístup ke svým inzerátům a obchodům, v hlavní liště "Bazar" najdete lištu se svými inzeráty, která však nadále zůstává i v podsekci Bazar vašeho profilu.


08.12.2015
V sekci "Chci si koupit" jsme přidali do ozubeného kolečka možnost přesunout knihu do Knihotéky.

Ke knihám ve vlastních seznamech lze nyní přidávat soukromé poznámky.


06.12.2015
Hodnocení v detailu knihy a povídky přesunuto více doprava. V případě delších názvů knih to nevypadalo hezky a nyní je to navíc přehlednější.


14.11.2015
Proměna horních ikonek - jsou větší a přibyla k nim jedna, respektive dvě nové (počítáme-li nahrazení odkazu "můj profil" panáčkem.) Druhou novou je srdce, pod nímž se skrývá nová sekce webu "Aktivita oblíbených uživatelů"; v té je zatím možno si prohlížet, zda některý z vašich oblíbených uživatelů ohodnotil knihu, napsal komentář ke knize či autorovi nebo zařadil knihu do seznamu (Přečtené, knihotéka apod.)


28.10.2015
Přidána možnost sledovat komentáře u novinek, recenzí a blogů. V "Upozornění" je naleznete v nové kategorii "Články".


17.10.2015
Dnes jsme dokončili připojení nového serveru, takže bude Databáze knih běžet o dost rychleji :-) Pokud byste náhodou narazili na nějakou chybu (pravděpodobně bude s tímto spojená), dejte nám prosím vědět.


06.10.2015
V současnosti měl vložený bazarový inzerát platnost 1 roku, následně přešel do archivu, kde se dal vždy prodloužit o dalších 6 měsíců. Bazar se však stává čím dál populárnějším a denně přibývají stovky nových inzerátů, takže jsme i pro nově vložené inzeráty zkrátili lhůtu platnosti na 6 měsíců.

Poměr nabídkových inzerátů je vůči poptávkovým 15:1, rozhodli jsme se proto, že to většině usnadníme a odstraníme stránku, která se dosud zobrazovala po kliknutí na "Vložit inzerát" a nutila vybírat mezi tlačítkem pro vložení nabídky a poptávky. Nyní tedy stačí kliknout na "vložit inzerát" a zobrazí se formulář pro vložení nabídky (vpravo nahoře pak lze změnit na "vložit poptávku". Dále na stránku s vkládáním inzerátu přibylo tlačítko "důležité info k bazaru", které směřuje na nápovědu a popsání principu fungování bazaru (ověření obchodníci apod.)


29.09.2015
Upravena struktura hlavní stránky Bazaru.


23.09.2015
Upravena struktura stránky Knihy, kdy je nejprve zobrazen kompletní přehled žánrů a kategorií.


15.09.2015
Provedeny další změny k lepšímu zobrazení detailu knihy a autora na zařízeních s menším displejem.


14.07.2015
Přidání dalšího autora ke knize lze nyní přímo na hlavní stránce s úpravou knihy, kde za současnými autory uvidíte nově políčko s popiskem "přidat dalšího autora".


27.05.2015
V Přečtených knihách, Knihotéce apod. - odkazy pro úpravy (odebrání knihy, napsání poznámky) vloženy do menu ozubeného kolečka. Velmi se tím zpřehlednilo responzivní zobrazení.


22.05.2015
Zaktualizováno horní uživatelské menu: odkazy na Zprávy a Upozornění jsou nyní vyjádřeny ikonkami, a místo odkazu na odhlášení přibyla ikonka ozubeného kola, kde lze po kliknutí upravit profil, přejít na nápovědu nebo se odhlásit.


29.04.2015
Nasazeno testovací upravené přidávání nové knihy. Od této chvíle vyžadujeme vyplnění nakladatelství a roku vydání knihy.


27.04.2015
Do Naučné literatury přidán nový podžánr: Jazyky, lingvistika.


16.04.2015
V detailu knihy byly přesunuty štítky ze současného místa, do pravého sloupce pod před pár dny spuštěnou kategorii "Podobné knihy", aby jakožto příbuzné funkce byly u sebe.


13.04.2015
Spuštěna nová funkce: Podobné knihy
V tlačítku "upravit / doplnit / údaje" je od této chvíle odkaz "Podobné knihy", kde můžete dle svého úsudku knihy přidávat a ostatní mohou udělovat body. V detailu knih se tedy bude postupně v pravé části dole zobrazovat až osm v pořadí nejvíce obodovaných podobných knih.


09.04.2015
Uživatelský profil a jednotlivé podsekce přepracovány na responzivní. V tomto důsledku došlo k přesunutí "hodnocení v bazaru" do uživatelské sekce Bazar (na stejné místo vpravo nahoru)


03.04.2015
Od této chvíle lze u autora nebo knihy v pravé části stránky v tlačítku "upravit, doplnit údaje" využít poslední odkaz s názvem "nahlásit chybu, úpravu", kde se dají snadno nahlásit duplicity i jiné chyby.


05.03.2015
Upravena titulní strana webu. Hlavní úpravy - odkazy "Nápady na vylepšení", "Dnes přidaní autoři, knihy" a "Chybějící údaje u knih a autorů" byly přesunuty do patičky webu. Sekce "Nejnovější nabídka bazaru" a "Nejzobrazovanější autoři" byly zrušeny.


14.02.2015
Zrychleno a upraveno přepínání záložek v detailu autora.


09.02.2015
Zrychleno a upraveno přepínání záložek v detailu knihy.


19.01.2015
Celkově přepracována patička webu.


01.01.2015
Spuštěna částečná responzivní verze webu (detail knihy, autora, povídky, uživatelský profil a úvodní strana). Vše se ještě dolaďuje.


16.12.2014
Nasazeno nové, zatím testovací, zobrazení detailu autora a povídky. Minulé úpravy detailu knihy zůstanou zachovány.


01.12.2014
Upraveno zobrazení detailu knihy (v případě dostupnosti větší obálka knihy, hvězdičky pro ohodnocení knihy přesunuty přímo k celkovému hodnocení a další drobné kosmetické úpravy); změna je zatím ve fázi testování, takže není zaručena její trvalá platnost.


30.10.2014
Aktualizovány ikonky v uživatelském profilu.


27.10.2014
V hlavním vyhledávání se v našeptávači u knih objevuje nově i jméno autora.


26.10.2014
V hlavním menu byl zrušen "hamburger" a menu bylo graficky upraveno, takže nyní dosahuje celé šíře stránky. Dále byla přidána možnost zrušit svůj profil.


10.10.2014
Upraveno hlavní vyhledávání webu - zavedeny jednotlivé podkategorie: Knihy, Autoři, Uživatelé, Ostatní (štítky, nakladatelství, edice, série).


07.10.2014
Pro nové uživatele přibyla možnost se přihlásit na web přes Google účet.


05.10.2014
Nasazen nový design webu. Na úvodní straně (v pravé části) byl nahrazen přihlašovací formulář tlačítkem "přihlásit" a úvodní strana byla celkově zpřehledněna - zrušen pravý sloupec, knižní novinky posunuty nahoru a ze šesti jich je nově zobrazováno osm.

Hlavní menu bylo zjednodušeno zobrazením pouze nejdůležitějších odkazů, přičemž některé byly přesunuty do ikonky na konec menu.

Z horní lišty byl odebrán odkaz "Nastavení". Tento odkaz i jako už dříve bude pouze po kliknutí na "Můj profil", vlevo nahoře.

Pokročilé vyhledávání knih bylo přesunuto až na stránku s vyhledáváním.

Postupně bude ještě docházet k dalšímu dolaďování a drobným úpravám velikosti písma.


25.09.2014
Prováděny rozsáhlé úpravy odkazů. Cílem je, aby 90 % odkazů bylo červených, pro orientaci zejména nových uživatelů a návštěvníků.

Upraveno zobrazení soukromých zpráv.


24.09.2014
Upraveno zobrazení uživatelů v sekci Přítomní (a v dalších sekcích). Mimo jiné se od teď vejde více uživatelů na jeden řádek.


23.09.2014
Drobné úpravy u přidávání knih a autorů.


20.09.2014
Do nové sekce Seznamy přidána možnost řazení.


03.09.2014
Zrušena možnost klasického hodnocení seznamů (jako u knih) a nahrazena dostačujícím tlačítkem "To se mi líbí". Kvůli zkvalitnění mohou vytvořit Veřejný seznam pouze uživatelé, kteří mají ohodnoceno alespoň 50 knih.

Zároveň jsem byl nucen z technických důvodů přeprogramovávat kategorie Přečtené knihy, Doporučené knihy, Knihotéku a Chystám se číst.
V Přečtených knihách byla možnost oproti klasickému zobrazení dle knih navíc ještě podle autorů. Bohužel kvůli novému přepracování bych musel také nově naprogramovat i zobrazení dle autorů, což by zabralo několik hodin a vzhledem k tomu, že tuto možnost používalo strašně málo lidí, jsem se rozhodl, že funkce už nebude dostupná.
Mrzí mě to, ale věřím, že tyto mé důvody pochopíte.


01.09.2014
Spuštěna zbrusu nová sekce webu - Seznamy.
Uživatelé si nyní mohou vytvářet své vlastní seznamy knih.

Například: 10 knih, které změnily můj život, Nejlepší detektivky roku 2014 apod. Kromě názvu je možno přidat stručný popisek a zvolit si, zda bude seznam osobní či veřejný.

Osobní seznam se třeba hodí pro nedávno v diskuzi avizované "Nedočtené knihy" (a je vidět pouze v uživatelském profilu v nově přidané položce Vlastní seznamy). Oproti tomu veřejný seznam je zobrazen i v hlavním menu v novém odkaze Seznamy a tyto druhy seznamů mohou uživatelé hodnotit.

Počet seznamů ani knih do nich zařazovaných není nijak limitován a stejně jako nyní vkládáte knihy např. do Knihotéky, v detailu po najetí na "Přidat do mých knih" budou zobrazeny i Vámi vytvořené vlastní seznamy.


29.08.2014
Pokud vám někdo za obchodování v bazaru udělí negativní hodnocení (a vy budete mít pocit, že neoprávněně), můžete se k hodnocení vyjádřit.


27.08.2014
Lehce vyladěno zobrazení hlavní stránky Diskuze. Před název každého tématu byla přidána ikonka a témata z Diskuze o povídkách byla přesunuta do Volné diskuze a témata z Novinky na webu (díky této sekci, kde je kompletní přehled) byla přesunuta do Nápady na vylepšení webu. Ze sedmi hlavních témat jich nyní je pět.


22.08.2014
Stejně jako dosud v Knihotéce byla nyní i do sekcí Přečtené knihy, Chystám se číst a Chci si koupit přidána možnost na vložení vlastní soukromé poznámky.


18.08.2014
Aktualizovány Podmínky užití.


17.08.2014
Upraveno zobrazení stránky se slučováním dalších vydání.


15.08.2014
Upraveno zobrazení v knihovnách.


07.08.2014
Zpřehledněny tabulky v sekci Upozornění a výpis povídek u knihy a v detailu autora.


06.08.2014
Nasazeno modernější zobrazení inzerátů v detailu knihy a inzerátů v uživatelském profilu.


05.08.2014
- Po nahrání uživatelského obrázku máte možnost jej oříznout. Obrázek pak bude zároveň ve správném poměru.
- Upraveno zobrazení dalších vydání knihy.


01.08.2014
Proveden lehký facelift levé horní části detailu knihy.


27.07.2014
Do sekce Eknihy zdarma přidána kniha Žongléřův slabikář od P. Kletečky.


25.07.2014
Zpřehledněn detail inzerátu v bazaru, lepší zobrazení hodnoceného uživatele a vpravo přidána nabídka na užitečné odkazy.

Do seznamu inzerátů v uživatelských profilech přidáno stránkování.


12.07.2014
Nasazeno nové, testovací, zobrazení sekce Autoři.


11.07.2014
Zpřehledněna stránka s registrací.


07.07.2014
Představení beta verze aplikace Databáze knih pro Android.


05.07.2014
Nasazeno nové, testovací, zobrazení sekce Eknihy a Knihy.


18.06.2014
Zjednodušeno přidávání nových knih.
Již není potřeba najít a zobrazit detail autora a u něj začít s přidáváním knihy, ale stačí nahoře v menu kliknout na "Knihy", poté najet vpravo nahoře na "upravit /doplnit/ údaje" a kliknout na "Přidat chybějící knihu", kde rovnou přidáte i autora.

Budete-li ze zvyku využívat i nadále starý způsob a přidávanou knihu napsalo více autorů, můžete je od teď přidat všechny hned v prvním kroku přidávání knihy.


05.06.2014
Do nejnovější funkce webu, pokročilého vyhledávání knih, přidána možnost vyhledávání v nabídce bazaru.


02.06.2014
Spuštěna nová funkce: Pokročilé vyhledávání knih


27.05.2014
V sekci Upozornění občas zůstane svítit nějaký "duch", takže od teď na té stránce naleznete vpravo nahoře odkaz "Vynulovat všechna upozornění", kterým duchy vyženete :-)


24.05.2014
V seznamu recenzí dané knihy upřednostněny (a podrobněji zobrazeny) recenze, fyzicky umístěné zde na webu.


23.05.2014
Upřesněna informace o poslední aktivitě v uživatelském profilu.


14.05.2014
Aktualizována nápověda k webu a strukturována do jednotlivých podstránek.


09.05.2014
Upraven našeptávač:

1.) byly do něj přidány náhledy obálek a autorů
2.) kliknutím na odkaz v našeptávači se zobrazí rovnou detail dané knihy či autora


06.05.2014
Nasazeno nové (zatím testovací) zobrazení bazaru.


03.05.2014
Spuštěna nová stránka Knižní novinky. Jedná se o rozšíření sekce z úvodní strany webu. Na této naleznete vždy pět nejnovějších knih od každého žánru.


30.04.2014
Aplikováno přehlednější zobrazení Nejnovějších komentářů.


29.04.2014
Na úvodní straně byla sekce "Nejnovější hodnocení" nahrazena sekcí "Nejnovější nabídka bazaru".


20.04.2014
Upraveno zobrazení soukromých zpráv.


17.04.2014
Po vzoru předchozích upraveno i zobrazení v poslední sekci, a sice Uživatelé.


16.04.2014
Úprava zobrazení v sekci Knihy a Eknihy.


15.04.2014
Úprava zobrazení v sekci Autoři.


31.03.2014
Zveřejněny výsledky ankety Kniha roku 2013.


29.03.2014
Provedeny zpřehledňovací a zrychlovací úpravy v sekci Žebříčky.


28.03.2014
Dokončeny zrychlovací úpravy webu. Stránky by teď měly běhat znatelně rychleji.


16.03.2014
Zpřehledněny veškeré uživatelské sekce (knihotéka, přečtené knihy apod.), zejména použity větší náhledy obálek a větší písmo u názvů knih.


15.03.2014
Zavedena nová rubrika Obálka pod lupou.


12.03.2014
Celý dnešní den probíhají úpravy u obrázků knih, proto se omlouvám, pokud u některých knih bude zobrazení obrázků zlobit. Děkuji za pochopení.


06.03.2014
Grafické úpravy a zvětšení písma v detailu autora, knihy a povídky (zejména pravý sloupec).


05.03.2014
Další zpřehledňovací úpravy - tentokrát u pseudonymů.


03.03.2014
Spuštěno druhé (finální) kolo ankety Kniha roku 2013. Prohlédněte si tři krát dvacet nominovaných knih a hlasujte.


02.03.2014
Proveden lehký facelift loga :-)


26.02.2014
Upravena a zaktualizována nápověda k bazaru knih.


24.02.2014
Na stránce s přidáváním ilustrátorů a autorů obálek knih provedeny zpřehledňovací grafické úpravy.
Totéž na stránce s archivem soutěží.


23.02.2014
Na stránce s přidáváním překladatelů provedeny zpřehledňovací grafické úpravy.


22.02.2014
Provedeny grafické úpravy na stránce s psaním nové soukromé zprávy (kvůli lepší přehlednosti).


19.02.2014
Pro potenciální uživatele umožněna registrace a přihlašování přes Facebook.


12.02.2014
Do sekce eknihy ke stažení zdarma doplněny celkem čtyři tituly od autorů Honzy Vojtíška a Vojena Koreise. Děkujeme.


10.02.2014
1.) Dnes jsme spustili očekávanou anketu Kniha roku 2013, o jejímž výsledku rozhodujete jako každý rok vy, registrovaní uživatelé. Letos můžete nominovat knihy nově ve třech kategoriích (Kniha roku 2013, Novinka roku 2013 a Obálka roku 2013), přičemž v každé lze nominovat až tři knihy. Více informací (pravidla, jak hlasovat apod.) naleznete zde.

2.) Další novinkou, která bude mnohé z vás zajímat, jsou eknihy ke stažení zdarma. Jedná se o eknihy, na které se již nevztahují autorská práva, nebo máme souhlas od jejich autorů.

3.) Ačkoliv zřejmě víte o sekci "Ocenění" v detailech autorů, nyní přicházíme se samostatnou stránkou Literární ceny, kde máme v plánu postupně uvést jejich komplexní přehled.

4.) V případě zájmu se můžete zapojit do probíhající soutěže o tři nové knihy Volání kukačky; detektivku napsala (pod pseudonymem) autorka Harryho Pottera, J. K. Rowling.


07.02.2014
Stávalo se, že někdo přidal knihu s více autory a u jednoho z nich se překlikl, nebo třeba vložil ke knize špatné nakladatelství. Bohužel už neměl pravomoce na to, aby to sám upravil a musel kontaktovat moderátory. Abych oběma stranám ušetřil čas, zavedl jsem následující:

Když vložíte knihu nebo autora do databáze, tak ještě tentýž den můžete špatné nakladatelství nebo autora odebrat.