Technické potíže?


PitoR
PitoR 03.03.2024 v 08:41

Založil som sériu "Richard Levie Srdce". Autor o nej píše v doslove. Na preklad 3. dielu sa čaká.

https://www.databazeknih.cz/serie/richard-levie-srdce-13483

Už raz mi to zmizlo. Dúfam, že to zostane zachované. Ďakujem!

Text příspěvku byl upraven 03.03.24 v 10:11

pobijecmuch
pobijecmuch 03.03.2024 v 10:18

Koka - překladatelé se úplně jednoduše dají najít.
Do vyhledávače napsat celé jméno, potvrdit lupou. A protože překladatelé jsou autoři překladu, tak potvrdím v liště slovo - Autoři, rozkliknu okno a potvrdím Překladatelé a mám tam překladatele Richard Podaný a jeho překlady.

Koka
Koka 03.03.2024 v 13:09

Ještě jednou kladu otázku, kterou ochotní odpovídači asi přehlédli:
Co tedy (jaké "pojmy" či jména koho) lze vyhledávat přes rubriku Ostatní?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.03.2024 v 13:18

Koka: to stejné jako předtím, jenom se ty tři kategorii (překlad, ilustrace, obálky) přesunuly k autorům. Protože to jsou autoři. Narozdíl od toho, co tam všechno bylo dřív a co tam je teď. Řekla bych, že oba "poradci" to napsali poměrně jasně a zřetelně. Naias píše, co se přesunulo jinam, tak z toho, asi logicky vychází, co tam zbylo. Ne?

Text příspěvku byl upraven 03.03.24 v 13:19

elfos
elfos 03.03.2024 v 13:43

V záložce Ostatní najdeme při vyhledávání například vyhledané štítky knih, nakladatelství a knižní edice.

Petrstik
Petrstik 07.03.2024 v 13:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


pobijecmuch
pobijecmuch 07.03.2024 v 18:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Petrstik
Petrstik 07.03.2024 v 22:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

puczmeloun
puczmeloun 25.03.2024 v 17:49

Nejde mi upravit datum čtení knihy - když kliknu po úpravě dat na dolní červené tlačítko potvrzení, nic se nestane. Zkoušel jsem jinou knihu, jiný prohlížeč i jiný přístroj, ale ani jedna změna nevedla k úspěšnému výsledku.

EDIT: O den později vše funguje, očividně dočasný "bug" systému...

Text příspěvku byl upraven 26.03.24 v 15:35

whack
whack 26.03.2024 v 05:51

https://www.databazeknih.cz/knihy/krasny-zeleny-svet-o-mytech-zelene-ekonomiky-252602
- tejto knihe nemôžem pridať obsah. Ako to?

"Tohle vydání knihy by mělo být kompletní a nelze v něm dělat úpravy."

Ako že je kompletní, keď tam neni obsah?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.03.2024 v 06:06

whack: ta hláška je jenom tak, aby řeč nestála. Nemůžou tam napsat: Lidi, jenom info, tady nějaká trubka tak dlouho dělala špatně opravy, až nás to nakrklo a záznam jsme uzamkli." Co chybí napište na doplnění přes hlášení u knihy ;)

Text příspěvku byl upraven 26.03.24 v 06:15

whack
whack 26.03.2024 v 07:22

Lenka.Vílka, ja som tam včera pridával pôvodný názov a opravoval autora, okrem toho som tam pridal obsah, a namiesto toho aby bol zverejnený, to niekoho "nakrklo", to je úžasná motivácia k tomu aby som dopĺňal informácie ku knihám

Text příspěvku byl upraven 26.03.24 v 07:31

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.03.2024 v 07:49

whack: jsem zvyklá, že se tohle děje spíš z důvodů mladších ročníku, kteří nerespektují, že se jede podle informací českého vydavatele, ne goodreads.
Nic bych si z toho nedělala. Taky mi už nebyla několikrát uznáno doplnění, ale když jsem potom napsala, bylo to ok. Asi se to blbě sešlo...

whack
whack 26.03.2024 v 07:52

Lenka.Vílka, v poriadku, ďakujem za info, už som napísal cez to hlášení, a obsah okamžite pribudol. Síce nie ten môj, ale aspoň tam nejaký je :) Pekný deň želám

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.03.2024 v 09:09

whack: super :) mám ráda šťastné konce :)

Petrstik
Petrstik 27.03.2024 v 16:07

1. V rubrice Eknihy zdarma se při kliknutí na název jednotlivé knihy otevře detail úplně jiné knihy.
2. Prohlížeč Brave aspoň tedy na androidu zobrazuje špatně a neúplně Menu (Profil, knihotéka atd.) v uživatelském profilu.
3. Proč zase proboha omezení soukromné poznámky u knihy, že nesmí přesahovat 1000 znaků? - když mě něco zaujme tak snad by měla být možnost si poznamenat u ní vše, tyhle omezení tady v době kdy jsou čím dál větší displeje u všeho tady prostě nepochopím, podobně jako omezený počet štítků.

A prosím podobné zprávy že si hraju na utrpitele a apd. nebo že to mám psát někam jinam, mi posílat nemusíte. Jen mě zajímá rozumné vysvětlení proč to tak je .

Text příspěvku byl upraven 27.03.24 v 20:04

Marthas
Marthas 28.03.2024 v 13:12

Asi nějaká technická, ne? Před přihlášením v přehledu svítí 419 000 registrovaných uživatelů, coř je ok ale hned vedle 0 e-knih zdarma. Přitom ještě včera tam bylo tuším něco přes 3 000. Nebo je to jinak.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.03.2024 v 14:46

Marthas: to je tím nepřihlášením, protože jako nepřihlášená si eknihu nestáhneš. Ale v záložce eknih to číslo vidíš. Jenom se musíš přihlásit, aby ti to k něčemu bylo. (Jinak, já když jsem odhlášená, tak v tom přehledu údaj o eknihach nemám vůbec. Ne nulový, ale vůbec.)

Text příspěvku byl upraven 28.03.24 v 14:50

Marthas
Marthas 29.03.2024 v 18:03

To Lenka. Vílka: Nikoliv, ještě den před mým hlášením tam bylo cca 3037 e -knih zobrazeno, i když jsem byla nepřihlášená. Je to taková lákačka. Důkazem, že šlo o technickou je i to, že teď tuším po opravě tam svítí 3000 + e-knih. Možná je zobrazení jiné na webovém zobrazení a jiné v mobilním anebo záleží i na browseru.

Text příspěvku byl upraven 29.03.24 v 18:08

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.03.2024 v 20:06

Marthas: chtěla jsem tím říct, že já ve statistice údaje o eknihách nemám. A asi nezáleží na tom, přes co na to koukáš, to by byla spíš magie.
Jestli to nebylo tím, že zrovna v době, kdy ses tam koukala, to zrovna nebylo předělávané. Dávalo by smysl, proč ty jsi viděla nulu a já o hodinu později vůbec nic, ani tu nulu. Změněný počet knih ale smysl dává, protože je nestahuješ z DK, byť musíš být k tomu přihlášená, ale je to přesměrování z knihovny. Tak něco asi ubylo :)

Text příspěvku byl upraven 29.03.24 v 20:08

Koka
Koka 06.04.2024 v 10:16

Upravuji údaje u již dávno vložené knihy. Narazím na to, že u knihy je uvedený ilustrátor, který však ve skutečnosti není ilustrátorem, ale autorem obálky. Jako autora obálky jej doplním, ale jako ilustrátora se mi nedaří jej odstarnit. U jeho jména je X, kliknu na to, DK se mne zeptá, zda opravdu se to má odstranit, já potvrdím v rámečku nabízené OK (jakože ano - má se to odstranit). A nestane se NIC.
Je možné, že z pozice uživatele nemám kompetence odstranit již jednou vložené jméno, ale pak nechápu, proč mi DK nabízí možnost to jméno odstranit, ještě se mne ve zvláštním rámečku zeptá a nechá mne to kliknutím na OK potvrdit, a pak stejně nic neodstraní.
Neměla by být ta funkce i s tím nefunkčním rámečkem, kde je otázka "Opravdu odstranit" raději odstraněna?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.04.2024 v 11:11

Jenom pro případ, kdyby ostatní řešili podobný problém :) teď nebo později :)

Ono to křížkování smysl dává. Protože by mi jinak nenapadlo, jak systém pozná, kdo tam údaj vložil a zda zrovna jemu smazat půjde, jako takhle dopředu. To pozná až potom. Když uživatel něco vloží, tak to přes křížek po sobě smaže. Všimla jsem si, že je tam dokonce nějaká doba, ale spíš je to až do doby, kdy se na knihu "koukal" někdo jiný. Takže po sobě to opravit mohu. Ale po jiném uživateli už ne. To vyřeší jenom hlášení. Protože jak jsem psala na začátku...jak jinak by měl systém poznat, že to tam někdo dal než až v tom posledním kroku? Určitě ne tím, že se do záznamu jenom někdo podívá a systém pozná, zda rámeček ukázat nebo ne, a zda položit tu finální otázku. To mi na knižní databázi působí jako moc velký sci-fi...

Text příspěvku byl upraven 06.04.24 v 11:13

yellowbanna
yellowbanna 06.04.2024 v 15:53

Zdravím. Přečtená kniha se mi "nevybarvila" ve Čtenářské výzvě. Vidím knížku jako přečtenou, ze seznamu právě čtených zmizela, napsala jsem k ní komentář, ale ve čtenářské výzvě ji stále vidím černobíle. Co s tím?

Marthas
Marthas 07.04.2024 v 15:12

To yellowbanna: Trochu si s tím pohrát. Odstranit, že jste ji přečetla, odkliknout zatržítko, aby tam nebylo, ten koment můžete nechat. Zapamatovat si data.
A po té, zatrnout nejdříve kniha přečtena a teprve poté, ohvězdičkovat.
Mně se stává to samé, pokud přesunu knihu do přečtených tím, že jí pouze ohvězdičkuju a systém to tam přesune sám.

Rintintin
Rintintin 17.04.2024 v 13:56

Dobrý den, zobrazuje se vám žebříček 50 právě nejčtenějších knih na DK? Ostatní žebříčky se mi zobrazují, tento ne. Nefunguje ani při přepnutí stránek na počítač.



Vložit příspěvek